NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Stop przymusowym szczepieniom,
Posty: 144
Dołączył: 23 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2012r. 19:05  
Cytuj
Ale kabaret, myslełem, że te tematy poumierają śmiercią naturalną, a tu klops.

Na koniec powiem, że widziałem, (zapewne tak jak maniac), że autorami tych bredni są ludzie piszący na powitalnych stronach swoich portali treści typu "Jesteśmy lightworkerami, czyli ludźmi, którzy pojawili się na świecie po to, aby pomóc cywilizacji ludzkiej przejść w nową epokę" czy "pomóż nam obudzić ludzkość" albo "ludzie zrozumieją znaczenie filmu matrix za 20 lat" lub zwyczajnie walą prosto z mostu o UFO :szok:

Te "nowe ekrany", "czasy przebudzenia" "wolna ludzkość" i inne cyrki to naprawdę dobry żart, ale żart jest dobry na raz, a nie gdy w kółko się go wałkuje. Na poważnie to jak już kiedyś pisałem wszyscy którzy wprowadzają w błąd opinię publiczną powinni odpowiadać przed sądem. (albo przed psychiatrą)

Często to głupie żarty, które stają się "prawdą" w oczach ludzi poprzez te dziwaczne portale wyżej wymienione - to ta inna dziwna część internetu. Te apele, alerty i co tam jeszcze sobie wymyślą są tak głupie że szok, inicjatorzy powinni odpowiadać za wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Takie strony powinny przestać istnieć, a bynajmniej przestać istnieć jako wiarygodne portale, ale na to nie liczę skoro to miało takie "wzięcie". Pełno linków do jakichś innych jeszcze głupszych stron, koszmar ! Jak żyje większych idiotyzmów nie czytałem słowo daję !

Wymyślają do czego by się tu przyczepić, nadinterpretują zapisy, przeinaczają pojęcia i to jest niepoważne.

Tak jak przy tym:

CYTAT
3. Rezygnacja z refundacji kosztów zgłoszenia niepożądanych odczynów poszczepiennych przez lekarzy (uchylenie art. 21 ust. 9)


Dobrze maniac to skomentował:
CYTAT
co ma być refundowane? Kartka papieru? Czy 2 minuty na wklepanie danych do systemu?


Zarówno maniac i ja polecamy omijać bzdury, a wyrabiać sobie swoje własne zdanie, po zapoznaniu się w całości ze źródłami - tymi prawdziwymi czyli projekatami ustaw, a nie z bredzeniem wariatów z internetu z pierwszej lepszej strony, którzy piszą, że są aniołami z przyszłości, że rozpad UE może spowodować pojawienie się drugiego Hitlera, że 2012 to ostatni rok (przykład poniżej) itp. itd.

CYTAT
Czytelnik również znajdzie tu wskazówki do pracy ze sobą oraz metody postępowania w sytuacjach kryzysowych, które niebawem będą miały miejsce. Zbliżamy się, bowiem do kulminacji Fali, czyli zjawiska, o którym od wielu lat się mówi pod hasłem „rok 2012”


No chyba widzicie, że tego nie napisał człowiek o zdrowych zmysłach ?

Swoją drogą powinni podzielić się tym co biorą, wszyscy zaliczylibyśmy niezłą fazę co

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2012r. 19:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2012r. 21:25  
Cytuj
To ja napisze inaczej. Zgadzam się na postulat o nieszczepieniu. Ale rodzice podpisują pismo w żłobku/przedszkolu/szkole że w razie zachorowania dziecka i zarażenia innych dzieci oni ponosza odpowiedzialnośc finansową. Co mnie obchodzi że ktoś niezaszczepił i dziecko coś przynioslo do domu.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 23 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2012r. 21:30  
Cytuj
CYTAT
To ja napisze inaczej. Zgadzam się na postulat o nieszczepieniu. Ale rodzice podpisują pismo w żłobku/przedszkolu/szkole że w razie zachorowania dziecka i zarażenia innych dzieci oni ponosza odpowiedzialnośc finansową. Co mnie obchodzi że ktoś niezaszczepił i dziecko coś przynioslo do domu.


Panie Jacku, i myślę to już jest (logiczny) szach-mat! dla tego tematu. (no chyba, że przeżyjemy najazd jak to oni o sobie piszą "ludzi nowych czasów" i znów dysputa rozgorzeje na nowo)



Aha... zapomniałem dodać, że często widnieje odnośnik do wsparcia finansowego dla tych dziwacznych portali i blogów. Bez komentarza.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2012r. 21:41  
Cytuj
a ja się nie zgadzam na postulat o nieszczepieniu.

dzięki szczepieniom udało się całkowicie wyeliminować np. ospę prawdziwą. w chwili obecnej już niewiele brakuje do wyeliminowania kilku innych chorób - ale wystarczy jedno niezaszczepione dziecko, które przeniesie wirusa dalej i wszystko na nic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2012r. 21:49  
Cytuj
mik8 ale mamy tak kulawy system że i tak cieżko pilnować. Skoro rodzic godzi się na to to niech ponosi odpowiedzialnośc. 20 x mocne antybiotyki przez kilka tygodni skutecznie ostudzą zapał do nieszczepienia

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 144
Dołączył: 23 Cze 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Sie 2012r. 21:54  
Cytuj
I sami widzicie, że przez głupotę rozsiewaną przez ludzi którym chyba zależy na rozbijaniu społeczeństwa, można doprowadzić do naprawdę większych problemów. Pochorują się, narażą większą część społeczeństwa i katastrofa gotowa. Ale nie...... czas przebudzenia pisało tak, a inny idiotyczny portal pisał tak. Właśnie takie postępowanie powinno być potępiane (celowe wzbudzanie paniki), a jest na odwrót, dzięki tym stronom www. Każdy się powołuje na te brednie "a bo gdzieś jest napisane" Ja mogę napisać że jutro lecę na marsa potowarzyszyć tej sondzie i porobić kilka fotek by je wrzucić na stalowemiasto.pl i też uwierzą ? mlotek Mówię Wam co jest na tych stronach, to przerasta chyba wyobraźnię Stanisława Lema ...ale to o poczytność chodzi, a dla przyciągnięcia uwagi ludzie wszystko napiszą.

Ale to wszystko - cała ta panika w internecie, ukazuje jak łatwo za pomocą przeinaczania i nadinterpretacji można pociągnąć dużą liczbę osób za sobą (na dno) i to jest smutne, że całe masy zamiast najpierw przeczytać źródła których rzecz dotyczy, to zaczęły panikować i tak powstał efekt domina zaklopotany
No ale czytać się nie opłaca przecież według "ludzi nowych czasów" , a ja przeczytałem starą ustawę i projekt nowej (linki na poprzedniej stronie nawet dałem) i cały ten list do senatorów uważam za bezgranicznie idiotyczny. (ale senatorowie mieli tam ubaw, gdy dostawali takie maile - o ile w ogóle je otwierali)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »