NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Tani kredyt gotówkowy, proszę o informacje
Posty: 47
Dołączył: 27 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2012r. 17:10  
Cytuj
Witam, gdzie mogę otrzymać w miarę tani kredyt gotówkowy w wysokości kilkuset złotych na conajmniej 1 miesiąc - coś podobnego do Chwilówki.
Chodzi mi o taki gdzie nie potrzebne jest sprawdzanie Zdolności Kredytowej.
Proszę o informacje, nie chodzi mi o kredyty - chwilówki ...
Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2012r. 17:10  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 16 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2012r. 18:02  
Cytuj
provident, tani to on nie jest ale bez sprawdzania zdolności, opcja przelew jest tańsza ale trzeba czekać chyba 2 tygodnie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 47
Dołączył: 27 Lis 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2012r. 18:54  
Cytuj
dzieki, a gdzie znajduje sie oddzial?
jeszcze jedno pytanie - nie ma zadnych ukrytych kruczkow? czy wiem od razu ile mam oddac za miesiac etc.?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 71
Dołączył: 7 Wrz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2012r. 21:11  
Cytuj
Jesli chodzi o providenta to taniej wychodzi jesli nie zamowi sie wizyty domowej udzielajacego kredyt bo oni tez jezdza podpisywac papiery do domu, ale za to doliczaja jakies koszty sobie. Wiec trzeba sobie zastrzec wlasnie przelew lub cos w tym stylu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lip 2012r. 23:06  
Cytuj
provident podpisuje umowy tylko u klienta, nie ważne czy w gotówce czy w przelewie.
ale czasem warto znać prawo, a nowo uchwalone prawo bankowe jest dla konsumentów bardzo korzystne - każdy kredyt czy pożyczkę można zwrócić w ciągu miesiąca bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów (w tym odsetek itp).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2012r. 17:30  
Cytuj
znaczy się bierzesz pożyczkę np. 3 tys zł (jeśli w provident to co najmniej na 10 msc, na któcej się nie da - co nie znaczy, że nie można wcześniej zwrócić), ale po kilku dniach okazuje się, że ta kasa nie jest ci potrzebna
co robisz? w ciągu 7 albo 14 dni (teraz już dokładnie nie pamiętam, a nie chce mi się szukać po ustawie) zgłaszasz na specjalnym formularzu, że chcesz zwrócić pożyczkę i masz jeszcze dodatkowo 14 dni na przelanie kasy bez żadnych odsetek na odpowiednie konto. czyli bierzesz 3 tys i oddajesz 3 tys. jeśli spóźnisz się choć jeden dzień oddajesz pewnie ok. 6 tys.
nie tylko Provident, ale i wszystkie banki oraz firmy pożyczkowe muszą się na to godzić, bo tak postanowił ustawodawca. konsekwencją takiego zwrotu jest zazwyczaj to, że już drugi raz w danej instytucji kredytu/pożyczki nie dostaniesz, a przynajmniej przez jakiś czas.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lip 2012r. 22:53  
Cytuj
CYTAT

co robisz? w ciągu 7 albo 14 dni (teraz już dokładnie nie pamiętam, a nie chce mi się szukać po ustawie) zgłaszasz na specjalnym formularzu, że chcesz zwrócić pożyczkę i masz jeszcze dodatkowo 14 dni na przelanie kasy bez żadnych odsetek na odpowiednie konto. czyli bierzesz 3 tys i oddajesz 3 tys.


Głupoty piszesz, nie wprowadzaj ludzi w błąd!!!
Nowela "odstąpienia" od umowy kredytu wydłużyła możliwość zrezygnowania z kredytu i czas zwrotu środków, ale jeśli się wzięło kredyt gotówkowy to odsetki zostaną policzone i są do zapłacenia. Natomiast instytucja, która kasę pożyczyła musi zwrócić prowizję i inne opłaty związane z udzieleniem kredytu, ale NIE odsetki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2012r. 08:19  
Cytuj
artykuł spod tego linku jest nieaktualny, w grudniu 2011 zmieniło się nieco prawo, m.in. kwota kredytu - teraz kredyt konsumencki to nie taki do 80tys a do 255tys.
ale janek może sobie doczytać o odsetkach, których kredytodawca nie może rządać jeśli zwracamy kredyt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2012r. 08:28  
Cytuj
Fakt nie doczytałam o zmianie prawa,ale głównie o odsetki mi chodziło,a w tym temacie chyba raczej nic się nie zmieniło

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 188
Dołączył: 24 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Lip 2012r. 15:02  
Cytuj
Jest dokładnie tak jak pisze "maniac".Możesz odstąpić od kredytu w ciągu 14 dni ale musisz zapłacić odsetki umowne do momentu oddania kredytu.

Wchodząc do tej Europy musimy pamiętać, ze tam są plusy dodatnie i ujemne. /Lech Wałęsa/
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Wrz 2012r. 07:35  
Cytuj
CYTAT
Witam, gdzie mogę otrzymać w miarę tani kredyt gotówkowy w wysokości kilkuset złotych na conajmniej 1 miesiąc - coś podobnego do Chwilówki.
Chodzi mi o taki gdzie nie potrzebne jest sprawdzanie Zdolności Kredytowej.
Proszę o informacje, nie chodzi mi o kredyty - chwilówki ...
Pozdrawiam


Po pierwsze jeśli to ma być coś w rodzaju chwilówki to od razu powiem, że nie można tego nazywać KREDYTEM. Kredyt to termin tylko bankowy i zdolność kredytowa zawsze będzie sprawdzana. Można znaleźć informacje, że GETIN BANK daje kredyt bez zaświadczeń ale to pewnie jest tylko dla jego klientów -bo sprawdzą sobie historię rachunku i wiadomo czy klient ma dochody czy tylko chce pożyczyć i nie oddać. Sprawdzone firmy co udzielają chwilówek bez bik masz tutaj. Bez bik oznacza, że pożyczka będzie udzielona bez sprawdzania historii kredytowej w BIKu -czyli firmy nie interesuje czy spłacałeś w terminie inne kredyty bankowe, możesz mieć nawet gigantyczne zadłużenie itp. BIK to Biuro Informacji Kredytowej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2012r. 11:04  
Cytuj
CYTAT
O pożyczkę bez bik nie trudno, tylko trzeba rozsądnie wybierać. Wczytuj się w szczegóły. Zobacz - jedynatakapozyczka.pl Tutaj dają niby nawet 500 tysięcy bez biku i zaświadczeń, ale dopiero wczytując się w umowę poznasz czy ta oferta faktycznie jest taka dobra. Podobnie radzę postępować również przy innych ofertach.


500 000 zł bez bik to tylko pod zastaw. Zrobiłem szybkie wyliczenie.

Najtańsze pożyczki chwilówki mają RRSO ok 200% i jest to Prowident (sam podaje kłamliwie niecałe 70%).

Najdroższe jakie znalazłem to OK MONEY z RRSO 33 465%.

RRSO -rzeczywista roczna stopa oprocentowania -czyli ile faktycznie oddamy.

500 000 zł na warunkach najlepszych, czyli prowident koszt wyniesie 1 000 000 zł czyli do oddania półtora miliona zł i to po jednym roku.

Dla OK MONEY było by to 167 325 000 zł czyli słownie ponad STO SZEŚĆDZIESIĄT SIEDEM MILIONÓW ZŁ samych kosztów.

Dane na podstawie
http://www.zumen.pl/faq
Jak do tej pory jedyne obiektywne źródło informacji, poważnie.

"Wyobraź sobie pożyczkę z atrakcyjnym oprocentowaniem 4,99 %. Dodaj do tego nawet 30-letni plan spłaty i wybór dowolnej formy zabezpieczeń.
A teraz, od wyjątkowo niskiej raty odejmij 40 % odsetek. Ta kwota zostaje w Twojej kieszeni. Wiesz już na co ją przeznaczysz?"
-cytat z http://www.jedynatakapozyczka.pl/

Pozabankowa pożyczka tańsza od bankowej. Od razu śmierdzi szwindlem. To tak jak prowident podaje niecałe 70% a ma ok 200% jak się samemu liczy. Sam ich kalkulator pokazuje ponad 150%. A to "jedynatakapozyczka" jest niby tańsze od kredytu hipotecznego. Aż się chce brać i za to kupić obligację albo w fundusz inwestycyjny włożyć i zarabiać cudzymi pieniędzmi. To jest NIEMOŻLIWE!!! Zasada ta sama co przy AMBER GOLD -ładnie wyglądać, dużo wydoić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 15 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lut 2013r. 13:12  
Cytuj
Jak widać, łatwo się pogubić w ofertach „tanich” kredytów; bez znajomości obowiązującego prawa też może być ciężko i można sobie narobić finansowych kłopotów. Lepiej już skorzystać z pomocy, jaką oferuje doradztwo kredytowe Warszawa. Na ich stronie znaleźć można dużo informacji przydatnych przy zaciąganiu kredytu, a w razie wątpliwości zawsze można poprosić ich o pomoc w wyborze najbardziej odpowiedniego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 7 Wrz 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2013r. 08:25  
Cytuj
Firma Bocian Pożyczki - nie jest sprawdzany BIK ani inne bazy zadłużeniowe, decyzja od ręki i pieniążki też. telefon 5******0.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 24 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2013r. 08:55  
Cytuj
bocian - po tej pożyczce zostaniesz z czerwonym nosem i na jednej nodze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »