NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Prognoza pogody w TV, upały, upały...
Posty: 87
Dołączył: 1 Paź 2009r.
Skąd: Nisko RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2012r. 12:08  
Cytuj
Dlaczego w telewizyjnych serwisach pogodowych, prezenterzy pozytywnie odnoszą się do upalnych i słonecznych dni, a negatywizują aurę z umiarkowaną temperaturą, pochmurną oraz deszczową?

Szczególnie denerwujące jest zachowanie pogodynek (m.in. Pani Słupkowska z TVP oraz wszystkie lale z TVN). Przecież rolą prezentera jest przedstawić widzowi pogodę, a nie przed ekranem dostawać orgazmu przy zapowiadaniu upalnych i słonecznych dni. Co nas obchodzą osobiste preferencje pogodowe prezenterów.

Dlaczego prezenterom tak bardzo nie w smak jest zapowiadać umiarkowane temperatury oraz zachmurzenie i opady deszczu? Wszak większość ludzi w Polsce nie lubi upałów 30-40 stopniowych - a nawet jak ktoś luci to i tak takie upały to morderstwo dla naszych organizmów i psychiki! mlotek

Nie pojęte dla mnie jest to, że większość pogodynek interpretuje prognozę z 20-stopniową temperaturę mianem "zimno"... zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2012r. 12:08  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Lip 2012r. 12:26  
Cytuj
Nie wiem, aż tak się w to nie zagłębiam. Wiem natomiast, że stacje TV robią badania oglądalności i jak by było tak że większości ich zachowanie się nie podoba to pewnie by zmienili podejście. Dziś TV żyje z reklam i podają to co się lepiej sprzedaje. Jest oglądalność, są wpływy z reklam.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 133
Dołączył: 6 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2012r. 12:41  
Cytuj
Po co oglądać prognozę pogody w TV i się jak to mówisz denerwować, jest strona internetowa www.new.meteo.pl gdzie bardzo dokładnie bez zbędnego gadania jest przedstawiona prognoza pogody dla poszczególnych miast.

Owszem nie ma tu "chmurek ze słońcem" itd. bo wszystko pokazane jest na wykresach ale trudne do ogarnięcia to nie jest.

pozdrawiam

HALA MADRID !
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 304
Dołączył: 17 Maja 2012r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lip 2012r. 20:49  
Cytuj
A, jak już są upały to z wytchnieniem mówią kiedy przyjdzie ulga od tego gorąca.
Mnie też wkurza sposób komentowania pogody.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 174
Dołączył: 10 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Cze 2013r. 11:57  
Cytuj
No nareszcie ktoś napisał to samo co ja myślę. Te idiotyczne uwielbienie upałów 30-40 stopniowych... Co z tym takiego radosnego? Z czego się cieszyć kiedy ledwie można oddychać a ludzie padają, w pracy co 5 minut trzeba wykręcać koszulę z potu, wszyscy się pocą i śmierdzą a pseudo-pogodynki wdzięcząc sie przed kamerą pieją w najlepsze z zachwytu nad temperaturą 40C i gotowe mieć orgazm zapowiadając owe upały sciana

Kiedy wreszczie prognoza pogody zostanie podana bez podkreślania osobistych preferencji pseudo-pogodynek uwielbiających upały, wszak spora część ludzi nie znosi takiej pogody i tęskni za temperaturą 20C oraz także za opadami deszczu, wszak inaczej nie dość ze sami ugotujemy się na miękko to w dodatku cała roślinność wyschnie na wiór, i znowy rolnicy zafundują nam 3-krotne podwyżki? zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 21 Cze 2013r. 13:39  
Cytuj
Wyłączcie te pudła lub płaskie prostokąty. Nie oglądajcie tv przynajmniej miesiąc a zobaczycie jak Wasza psychika się odtruje. Zastanawialiście się, czemu rząd tak usilnie zabiega, żeby każdy przestawił się na odbiór cyfrowy? I dopłaca do tego TVP za nadajniki?
Włącz myślenie - wyłącz telewizor. To hasło na lato umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »