NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Audi A2 a Seat Ibiza opinie, Audi A2 (rok 2000, poj1400) a Seat Ibiza (rok 2004, poj 1400) opinie
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2012r. 00:28  
Cytuj
Witka pisze do tych co mieli doczynienia lub przynajmniej widzieli, siedzieli, jechali itp Mam ochote kupic takie cos i ogolnie w necie dowiedzialem sie o bezproblemowym posiadaniu tego auta przez posiadajacego umiech czyli ze sie nie psuje umiech oczywiscie wiem o aluminiowej konstrukcji auta, czesci powinny byc w miare przystepne o rozmiarach auta i pojemnosci bagaznika co nieco wiem bo widzialem, jechalem, dotykalem i mi sie podoba. Lecz jest druga strona medalu Seat Ibiza troszku młodszy ale przebieg lekko wiekszy tutaj czytalem o zamarzajacej odmie lecz w sumie tyle o usterkach slyszalem. I teraz zastanawiam sie na co postawic ????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2012r. 00:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2012r. 01:37  
Cytuj
prowadzilem jeno i drugie, nie wiem jakich gabarytow jestes, mnie jest kawalek 190 cm bez mala, to w audi czulem sie bardziej komfortowo, ibiza mnie osaczala ;] znacznie wygodniejsze od tych 2 bylo dla mnie punto 2, czy stilo ;] a2 jest fajne bo niewiele tego jezdzi, a ibiz od groma i brzydkie. tak designersko chociaz ch...j ze mnie nie esteta to ibiza ladniejsza, a2 jest po prostu stare, wystarczy popatrzec na kierownice i ta polke od pasazera :] ja ibizy bym nie baral pod uwage za chiny, jakis uraz, natomiast na a2 decydowalbym sie jakby miala wszystko, lacznie z webasto, a przede wszystkim z panorama ;p, na mechanice to sie nie znam, ale przypuszczam ze decydujac sie na okolo 10 letnie auto po niewiadomo jakim wlascicielu, odma moze byc jednym z mniejszych problemow :] podobno mercedesy a klasy tez byly relatywnie bezawaryjne, wnetrza tez maja nieglupie, a w tej cenie to moze jakis ford fiesta z 2006 czy 7 roku? straszne mi dlugie to zdanie wyszlo :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 58
Dołączył: 15 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2012r. 07:25  
Cytuj
Kupuj Audi A2 bo nigdy Ci nie skoroduje oraz posiada niskie spalanie. Na dodatek się nie psuje. A części są dostępne i nie są drogie. Jeżdzę takim autem. Jeśli masz jakieś pytania pisz na na PW.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2012r. 09:20  
Cytuj
W Audi A2 rączka po stronie pasażera jak w Pajero II z lat 91-97 - bo w 98 po lifice, mitsu już to zmieniło jezyk

Nie wiedziałem, że tak przerażająco wewnątrz może wyglądać w miarę wyglądające auto z zewnątrz potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Sie 2012r. 11:10  
Cytuj
A2 ma spore problemy z utlenianiem aluminium po byle kamyku, czy stłuczce. Nie napisałeś czy diesel czy benzyna bo a2 w dieslu to pomyłka nienawidzi mrozu i kiepsko odpada. bierz ibize.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2012r. 13:23  
Cytuj
ja bym zdecydowanie wybrała audi a2

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 4 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2012r. 20:32  
Cytuj
Jak dla mnie Ibiza, młodszy rocznik, no i konstrukcja dużo prostsza. Aluminiowy szkielet A2 wyprzedził swoją klasę( rozwiązanie pochodzi z A8) i niestety nie wszystkich stać na ewentualną naprawę uszkodzeń po byle stłuczce jezyk Ale fakt faktem bardzo bezpieczne umiech

Polecam lekturę:
http://www.autoc(...)audi/a2/

Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2012r. 20:56  
Cytuj
CYTAT
no i konstrukcja dużo prostsza.

To faktycznie, zaleta potluczony Może poloneza ?


CYTAT
Ale fakt faktem bardzo bezpieczne umiech

Czy takie bardzo bezpieczne ... 4 gwiazdki, tylko samo co Ibiza.

http://www.samoc(...)_a2.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 4 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2012r. 22:02  
Cytuj
Może proszę bez skrajności :szok: po prostu z doświadczenia wiem że im mniej auto ma bajerów tym dłużej pojeździ.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2012r. 22:11  
Cytuj
Dochodzimy do takiego paradoksu, że bezawaryjność jest wynikiem braku innowacji, brakiem nowej myśli technicznej potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sie 2012r. 22:52  
Cytuj
Murena paradoksalnie tak. Producenci rolę testerów przenoszą na użytkowników i potem jest wiele nieudanych modeli

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 51
Dołączył: 4 Maja 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sie 2012r. 10:51  
Cytuj
Poza tym wchodzą jeszcze w grę oszczędności jakie są wprowadzane przez producentów, jak najmniejszym kosztem wyprodukować jednostkę sprzętową. Ja jestem zdania że auta produkowane teraz nie są już tak solidne jak te z lat 1990-2000, z reszta to nie tylko w kwestii aut, większość towarów wytwarzana jest by nie wytrzymały xxx lat. Po to żeby klient mógł w niedługim czasie iść do sklepu po nowy produkt. Jak patrzy się na sprzęty produkowane w PRL to ich jakość i bezawaryjność powala, stare wiertarki, lodówki, telewizory chodzą po 30 lat i nie chcą się za bardzo zepsuć cool


A wracając do tematu:
CYTAT
Lecz jest druga strona medalu Seat Ibiza troszku młodszy ale przebieg lekko wiekszy tutaj czytalem o zamarzajacej odmie lecz w sumie tyle o usterkach slyszalem.



Moja narzeczona posiada VW Polo z silnikiem 1.0 czyli praktycznie to samo co Ibiza tylko lekko starsze i z ta odmą to jest tragedia. Polo w zimie robiło bardzo krótkie dystanse, 3 km o pracy i z powrotem i niestety nie przejeździło jeszcze żadnej całej zimy, silnik nie zdarzył złapać jakiejkolwiek temperatury no i niestety, dwa remonty silnika są już za nami. Więc jeżeli będziesz jeździł mało w zimie to możesz mieć problem, bo z tego co zauważyłem grupa VW ma z tym delikatny problem. ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 289
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 10:20  
Cytuj
Dzieki ludzie za wypowiedzi. Postawilem na Audi jak narazie to wsztsrko oki. Jestem zadowolony z wyboru.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »