NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Oleje silnikowe,
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 18:02  
Cytuj
Witam, gdzie w stw mozna kupic olej silnikowy Motul,Valvoline ew. Elf? Najbardziej zalezy mi na dwoch pierwszych

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 18:02  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 18:28  
Cytuj
Pewnie u tego typa co ma hurtownie z olejami i innymi płynami obok centrum Stalowa Wola "Frac"
Ale szczerze mówiąc on ma czasami wyższe ceny niż w sklepie i ja olej kupuje w Dakolu tyle że ja leje mobila

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 18:34  
Cytuj
a gdzie jest dakol ? wiem ze motula maja w auto craft ale chodzi mi o porownanie cen, do tej hurtowni kolo fraca jutro podjade to sprawdze czy maja takie oleje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 18:43  
Cytuj

Dakol masz naprzeciwko Sezamu na wylocie na tbg. Ale niezgodze sie ze w hurtowni Magi maja ceny wyzsze niz w sklepach.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 18:57  
Cytuj
//moderowano/ - zubrstw - nie na temat. Gdzie w STW !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 19:04  
Cytuj
CYTAT
Tylko nie wymieniaj za często jezyk

O co w tym chodzi?
Olej wymienia się co 10 lub 15tys km różnie to ludzie robią

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 19:17  
Cytuj
żubr, podobno u Pukalaka motula można dostać
ja zamawiam od pewnego czasu u jednego kolesia z Cze-wy

Motul specific 5W40 505.01 - 145zł
Motul specific 5W30 504.00 507.00 - 175zł
Motul 8100 x-cess 5W40 - 145zł
Motul 8100 x-clean C3 5W40 - 130zł
Motul 6100 synergie+ 10W40 - 95zł
Motul 8100 c-clean + 5w30 - 140zł

wszystkie w bańkach po 5L

przesyłka PP - 16 przelew, 22 pobranie

mogę dać namiar jak chcesz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 19:19  
Cytuj
Olej wymienia się ZGODNIE z zaleceniami producenta. Obecnie rzadko który producent mówi o wymianie poniżej 30 tys, dla nowych samochodów.

W starych zdarzało się 15 tys.

Jeśli nie mamy innej wiedzy wymieniamy jak podaje producent.

Uprzedzając dalsze dyskusje:
Czy jeśli producent rozrusznika serca wymianę baterii przewiduje po 10 latach - będziesz ją wymieniać co rok, tylko dlatego, że tak zalecił znajomy znachor ?!
To samo tyczy się rozrządu.

CYTAT
żubr, podobno u Pukalaka motula można dostać
ja zamawiam od pewnego czasu u jednego kolesia z Cze-wy

Motul specific 5W40 505.01 - 145zł
Motul specific 5W30 504.00 507.00 - 175zł
Motul 8100 x-cess 5W40 - 145zł
Motul 8100 x-clean C3 5W40 - 130zł
Motul 6100 synergie+ 10W40 - 95zł
Motul 8100 c-clean + 5w30 - 140zł

wszystkie w bańkach po 5L

przesyłka PP - 16 przelew, 22 pobranie

mogę dać namiar jak chcesz


Drogo. Na Allegro masz od sprawdzonych sprzedawców np. Motul specific 5W40 505.01 za 140 zł z dostawą !

Tymczasem olej jak mityczny eliksir (bynajmniej nie zdrowia). Mity i opowiastki przekazywane drogą ustną z pokolenia na pokolenie ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 19:32  
Cytuj
Na allegro jest duzo podrobek, poczytaj o etykietach motula. Dlatego szukam czegos z stw, z cze-wy moge wziasc osobiscie wiec przesylka odpada. Mozesz dac namiar na PW

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 20:12  
Cytuj
30 tys km na oleju?? z tego co wiem da się tak ale te oleje to tzw "long life" i czy te oleje vavoline są na prawdę dobre? bo może sam się przesiąde z mobila na vavoline.

Intercars też jest w Stalowej Woli.
http://sklep(...)f=723788

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 20:22  
Cytuj
//moderowano/ - zubrstw - post nie na temat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 20:36  
Cytuj
Kupując w stw moge dokladnie ogladnac etykiete i sprawdzic czy to org. bo sa znaki rozpoznawcze. co do tego intercars to maja drogo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 20:41  
Cytuj
W sklepie raczej cie nie zrobią w ciula i nie sprzedadzą jakiejś podróby.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 20:44  
Cytuj
CYTAT
W sklepie raczej cie nie zrobią w ciula i nie sprzedadzą jakiejś podróby.

Skąd taka pewność ? Skąd prowincjonalne sklepiki mają te oleje ?

CYTAT

30 tys km na oleju?? z tego co wiem da się tak ale te oleje to tzw "long life"

Żadne long. Zwykłe oleje ! Obecnie producenci nie zalecają wymian poniżej 30 tys.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 164
Dołączył: 23 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 20:48  
Cytuj
CYTAT
30 tys km na oleju?? z tego co wiem da się tak ale te oleje to tzw \"long life\" i czy te oleje vavoline są na prawdę dobre? bo może sam się przesiąde z mobila na vavoline.

Intercars też jest w Stalowej Woli.
http://sklep(...)f=723788
Te ceny w tym sklepie to chyba z kosmosu mają.TOTAL QUARTZ 9000 5W40 5L za 268 zeta!!!.U Pawła w Magi kupowałem dla kolesia do jego Citroena za 94 zeta!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 20:51  
Cytuj
żubr - poczytaj o olejach Millers Oils
ja chyba zamienię Motula na MO

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 20:51  
Cytuj
Olej zmienia sie co 20-30tys w zaleznosci od zalecen producenta. Ja nie mowie ze nie trafisz na podrobke, ale jak kupujesz olej danej firmy i wiesz jak wyglada opakowanie lub zapoznasz sie na stronie producenta to zauwazysz czy to org. czy nie bo majac banke w rekach jestes w stanie to rozpoznac niestety przez neta nie bo zdjecia nie zawsze sa realne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 20:53  
Cytuj
Murena - co do 30 tys bez wymiany to wszystko byłoby ładnie, pięknie, ale zapomniałaś o jednej zasadniczej rzeczy. Auta, sprzęt AGD, RTV i inne produkuje się aktualnie po to, żeby dzielnie zniosły okres gwarancyjny i związany z tym przebieg i... tyle, po tym czasie najlepiej jakby zaczęło się sypać na potęge. Zatrudnia się tęgie głowy od statystyki, materiałoznastwa itp. żeby można było precyzyjnie określić zużycie sprzętu i tak określić normy gwarancyjne. Przykro mi, ale nie wszystko co zaleca producent jest dobre. Jesteśmy skazani na to co teraz jest produkowane i nic z tym nie zrobisz. Mając trochę wiedzy i rozumu idzie delikatnie przedłużyć okres działania takiego sprzętu.
Podsumowując, częsta wymiana oleju nie zaszkodzi, a nawet może pomóc.
Co do podróbek... no cóż, nie wiem w jakim świecie żyjesz, ale podrabiane oleje na Allegro to temat stary jak świat i niejeden sprzedawca miał przez to ciepło. Podróbki znajdziesz też w sklepach stacjonarny i to nie zawsze z winy sprzedawcy, natomiast na Allegro jest to częstszy proceder.

//moderowano/ - zubrstw - post nie na temat nastepny będzie kasowany, proszę trzymać się tematu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 156
Dołączył: 9 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 100%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 21:04  
Cytuj
valvoline i motul widziałem w sklepie z częściami za myjnią naprzeciwko mrówki, nazwy sklepu nie pamiętam, sorki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 21:10  
Cytuj
CYTAT
valvoline i motul widziałem w sklepie z częściami za myjnią naprzeciwko mrówki, nazwy sklepu nie pamiętam, sorki


Inter Cars

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 21:13  
Cytuj
CYTAT
Murena - co do 30 tys bez wymiany to wszystko byłoby ładnie, pięknie, ale zapomniałaś o jednej zasadniczej rzeczy. Auta, sprzęt AGD, RTV i inne produkuje się aktualnie po to, żeby dzielnie zniosły okres gwarancyjny i związany z tym przebieg i... tyle, po tym czasie najlepiej jakby zaczęło się sypać na potęge. Zatrudnia się tęgie głowy od statystyki, materiałoznastwa itp. żeby można było precyzyjnie określić zużycie sprzętu i tak określić normy gwarancyjne. Przykro mi, ale nie wszystko co zaleca producent jest dobre. Jesteśmy skazani na to co teraz jest produkowane i nic z tym nie zrobisz. Mając trochę wiedzy i rozumu idzie delikatnie przedłużyć okres działania takiego sprzętu.
Podsumowując, częsta wymiana oleju nie zaszkodzi, a nawet może pomóc.


Piękna opowieść. Lejmy zatem olej co 10 tys. km jako ten eliksir na wszystko, i będziemy żyć dłuugo i szczęśliwie. Spiskowa teoria dziejów. To ja Ci dam swoją spiskową teorię dziejów:

Wiesz po co są w ogóle zalecenia dot. wymian ? Po co ta nagonka "o konieczności wymiany" ? Wiesz kto ją sponsoruje ? Kto sponsoruje debilne art. w gazetkach typu "auto świat" ? Producenci olejów. Wyobraź sobie jakie kwoty by stracili gdyby głosili teorię, że wymiany są zbędne ?
Wiesz jak było z ptasią grypą i szczepionkami ? Wiesz na ile ona była naprawdę groźna, a na ile to był szum medialny ?

Zauważ, że okresy gwarancyjne obecnie są wydłużane. Gwarancja 3 lata nikogo nie dziwi. Okres między wymianami również został zwiększony do 30 tys. Gwarancja 1 rok - wymiana co 15 tys. Gwarancja 3 lata - wymiana co 30. Więc jak to jest ?

CYTAT
Mając trochę wiedzy i rozumu

To jaką masz wiedzę w zakresie olejów silnikowych ? Robiłeś własne badania ? Przedstaw. Chętnie zobaczę. Ale konkrety. Nie opowieści znajomych (tfu, tfu) mechaników, którzy odkręcając miskę olejową ujrzeli tam potwora z loch ness.

CYTAT
Podsumowując, częsta wymiana oleju nie zaszkodzi, a nawet może pomóc.

Jesteś pewien, że nie szkodzi ?!

//moderowano/ - zubrstw - nie na temat

//moderowano
Nie na temat, ale niech już będzie w drodze wyjątku - bo pasuje do większości postów. Ostrzeżenie się jednak należy.
Przywrócono na prośbę autora
-SM

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 21:26  
Cytuj
Jak ktoś uważa że znawcą jest facet ktory zachwala auto za które przeprasza producent to murena jest dobrym doradcą.
Żubr będe brał 10 litrów motula od kolegi z motul polska więc daj znac co potrzebujesz.
Do swojej zabawki musiałem lać nowy olej co 4 imprezy więc w roku 8 x 5 litrów. Lałem tylko motula i zawsze od przedstawiciela bo z motulem w stalowej jest problem cenowy o ile ktoś wogóle ma. Pomyśl jeszcze nad castrolem edge dobry olej i przystępny cenowo dostaniesz w magi.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 22:16  
Cytuj
Murena - Auto Światów nie czytam, bo jest to najgorsze pismo motoryzacyjne na rynku. Ale nie trzeba mieć tęgiej głowy i ogromnego mózgu, żeby zrozumieć, że wszystko z czasem i pod wpływem czynników takich jak temperatura, tarcie itp. się zużywa, a tym bardziej olej pracujący w takich warunkach.

Nie będę rozpisywał się już o aucie z przebiegiem 750tys km, jeżdżącym na pełnym syntetyku do tej pory, który wymieniany jest właśnie co 10tys... a takie auto znam bardzo dobrze umiech Jedni robią tak, inni wolą przyoszczędzić 100 parę zł i wydłużyć wymianę... no cóż. Twój wybór.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 22:51  
Cytuj
Millers Oils - ma dobre opinie ale czy jest dostepny w stw? wczesniej kozystalem z motula i bylem zadowolony wiec mysle ze pozostane przy motulu, co do castrola mialem przed motulem, ale jakos wydaje mi sie ze na motulu silnik pracuje lepiej i ciszej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sie 2012r. 23:02  
Cytuj
Warto też "oblukać" Liqid Moly. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »