NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Pedagogika KUL - studia niestacjonarne,
Posty: 5
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2012r. 16:08  
Cytuj
Czy ktoś może mi przybliżyć jak wyglądają studia na KULU a dokładnie na kierunku pedagogika?
Jak jest faktycznie z zajęciami i z zaliczeniami? bo wiadomo panie w dziekanacie mogą mówić co innego. Czy są one faktycznie obowiązkowe(te piątkowe)? Kiedy wybiera się specjalizację?

A może wybiera się ktoś teraz na pedagogikę?

Z góry dziękuję za odpowiedzi umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2012r. 16:08  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2012r. 19:13  
Cytuj
Konkretnie i na temat. Humaniści są numerem jeden wśród bezrobotnych w Polsce. Na 1 miejsce w szkole przypada pewnie z 10 chętnych. Idź na studia po któych masz szanse na pracę!!! Prawie 2 tysiące szkół ma być zamkniętych bo niż demograficzny więc ROBOTY NIE BĘDZIE.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2012r. 21:32  
Cytuj
Nie idz na kul, a przede wszystkim na pedagogike do stw! Ja skonczyłam studia trzy lata temu, mam również podyplomówke i jest masakra ze znalezieneim roboty. Chyba ze planujesz pracowac w warszawie lub w jakims innym miescie bo w stalowej i w promieniu 100 km napewno nie bedzie roboty. Studia ogolnie marne mało praktyki dużo niepotrzebenj teorii, niektóre wykłady ciekawe inne nudne takie ze, szkoda marnowac czasu. Radze wybrać rzeszów napewno tam jest lepiej i ciekawiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 437
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2012r. 21:43  
Cytuj
Miasto, w którym się studiuje nie ma tu do rzeczy. Tak mię się wydaje. Ja skończyłam nieszczęsną (wtedy jeszcze nie tak obleganą) pedagogikę z terapią 10 lat temu w Kielcach. Akademia Świętokrzyska. Po drodze kursy, szkolenia, podplomówka, prawie 10 lat pracy w zawodzie. A teraz wizja bezrobocia mi się kłania good

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2012r. 21:49  
Cytuj
CYTAT
Miasto, w którym się studiuje nie ma tu do rzeczy. Tak mię się wydaje. Ja skończyłam nieszczęsną (wtedy jeszcze nie tak obleganą) pedagogikę z terapią 10 lat temu w Kielcach. Akademia Świętokrzyska. Po drodze kursy, szkolenia, podplomówka, prawie 10 lat pracy w zawodzie. A teraz wizja bezrobocia mi się kłania good


Lamnet ,ale za to jestes wykształcona bezrobotnaumiech

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 437
Dołączył: 16 Kwie 2009r.
Skąd: Stalówka
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2012r. 21:52  
Cytuj
Źle mi nie życz Katarzyno, bom jeszcze pracująca "w zawieszeniu"cool girl

Wstrząśnięta, niezmieszana...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sie 2012r. 22:53  
Cytuj
CYTAT
Źle mi nie życz Katarzyno, bom jeszcze pracująca \"w zawieszeniu\"cool girl


a to przepraszamsciana

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2012r. 14:23  
Cytuj
CYTAT
Nie idz na kul, a przede wszystkim na pedagogike do stw! Ja skonczyłam studia trzy lata temu, mam również podyplomówke i jest masakra ze znalezieneim roboty. Chyba ze planujesz pracowac w warszawie lub w jakims innym miescie bo w stalowej i w promieniu 100 km napewno nie bedzie roboty. Studia ogolnie marne mało praktyki dużo niepotrzebenj teorii, niektóre wykłady ciekawe inne nudne takie ze, szkoda marnowac czasu. Radze wybrać rzeszów napewno tam jest lepiej i ciekawiej.


Dziękuję za wypowiedzi umiech

Mogę wiedzieć jaką specjalizację robiłaś?
Chodzi mi o studia uzupełniającę z wczesnoszkolnej z przedszkolną.
Jak wyglądały zajęcia? To prawda, że są co piątek i do godzin późnych? Pytam bo musiałabym dojeżdźać ponad 100km, więc pewnie jakiś nocleg by się przydał. A z zaliczeniami jak było?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2012r. 15:00  
Cytuj
z wczesnoszkolnej i przedszkolnej zajecia w piatki sa obowiazkowe
najgorsze są zaliczenia pani sęk z tańców i trzeba jeździć do rudnika
niektóre zajecia są ciekawe inne nie

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 16 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2012r. 19:46  
Cytuj
CYTAT
z wczesnoszkolnej i przedszkolnej zajecia w piatki sa obowiazkowe
najgorsze są zaliczenia pani sęk z tańców i trzeba jeździć do rudnika
niektóre zajecia są ciekawe inne nie




zgadzam się, nie ma to jak egzaminy Pani Sęk, np jeden do godziny 23.... jezyk i w ogóle takie uduchowione pytania, amen smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2012r. 20:26  
Cytuj
Nie straszcie, aż tak źle??? Jak to jeździć do Rudnika? To egzaminy nie odbywają się na miejscu?

Wiecie może jak z noclegiem w akademiku czy jest szansa co dwa tygodnie przenocować? Czy trzeba szukać gdzie indziej?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2012r. 21:04  
Cytuj
a ja zrobilam licencjata i zostal mi ostatni rok mgr i nie uwazam zeby bylo tak strasznie jak tu niektórzy piszą. Nie wszystkie zajęcia w piątki są obowiązkowe. a poza tym jest cos takiego jak indywidualny tok nauczania: piszesz podanie i jak masz przyznany to nie musisz wcale chodzic. Nie straszcie dziewczyny co do egzaminów, zadnego nie miałam nigdzie poza kulem. A jeżeli chodzi o studia w Rzeszowie to słyszałam ze jest dużo uboższy program studiów. jak ktoś narzeka że jest duzo teorii to widocznie robi studia tylko dla papierka. Na każdych zajęciach jest coś co ci się potem przyda w pracy (o ile ją znajdziesz)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 219
Dołączył: 16 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sie 2012r. 21:33  
Cytuj
ja studiowałam ale dziennie, przez 4 lata mialam indywidualną organizację. Egzaminy sa na miejscu jezyk . Ogólnie fajna atmosfera no ale wiadomo wszędzie znajdą się jacyś dziwni ludzie, dobrze, że nie ma juz jednego księdza G... smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 12:29  
Cytuj
CYTAT
Nie straszcie, aż tak źle??? Jak to jeździć do Rudnika? To egzaminy nie odbywają się na miejscu?

Wiecie może jak z noclegiem w akademiku czy jest szansa co dwa tygodnie przenocować? Czy trzeba szukać gdzie indziej?


w Rudniku zajecia z tańca masakra i te wymagania odnosnie spódnic

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 269
Dołączył: 29 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 12:32  
Cytuj
W jakim Rudniku? niby studiujecie a nie wiecie gdzie.... zajęcia z panią Sęk odbywają sie w Zespole Pieśni i Tańca Racławice.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 44
Dołączył: 5 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 13:32  
Cytuj
No właśnie Racławice a nie Rudniksciana My nie mieliśmy tam zajęć tylko na miejscu bo ją ubłagaliśmy.
Ja robilam podyplomówke z wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Uważam że zajecia sa duzo lepsze niz na zwykłych studiach bo wykładowcy maja inne podejscie do ludzi, przyjamniej tak bylo u mnie, traktowali nas jak równych i było wiecej zajec praktycznych niz teori której nie znosze. Jeśli masz ochote to idz, spróbować możesz.
P.s.Ja tak poprostu nie lubię kulu po studiach niestacjonarnych i tyle cool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 13:50  
Cytuj
yynnnaa, studiujesz zaocznie? bo chodzi mi właśnie o studia zaoczne? może Ty mi powiesz jak to faktycznie jest z tymi zajęciami w piątki i czy da się jakoś porozmawiać z wykładowcami co do obecności bo wiadomo jeżeli ktos pracuje nie ma szans dostawać co chwile wolne.


Teraz troszke się waham, ale tak sobie tłumaczę, że to tylko 2lata i jakoś zleci ;)

a powiedzcie jak z noclegiem w Stalowej Woli? Mam spory kawałek do przebycia, więc nie opłaca mi się jeździć tam i spowrotem.

No i o czym powinnam jeszcze wiedzieć? chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 269
Dołączył: 29 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 14:02  
Cytuj
Zajęcia odbywaja sie w piatki na studiach zaocznych, ale sa one dopiero poznym popoludniem i nie ma ich duzo. Sądze, że jesli opuscisz czasami te zajecia piatkowe nic sie nie stanie i tak najwazniejsze jest zaliczenie koncowe, przeciez nie czarujmy sie nikt nie chodzi na wszystkie zajecia umiech wiec nie sadze zeby byl jakis wielki problem z tymi zajeciami w piatek. Zreszta mozna sie tez dogadac z wykladowcami jak juz zacznie sie semestr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 269
Dołączył: 29 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 14:05  
Cytuj
Sądze, ze w Akademiku spokojnie znjedzie sie dla Ciebie miejsce umiech są wolne noclegi z pewnością umiech a co jeszcze powinnas wiedziec..? bardzo fajan atmosfera wykladowcy w wiekszości super odmłodzona kadra wykałdowców z którmi można sie dogadać. Ja polecam studia na Kulu w Stalowej Woli każdy kierunek od pedagogiki kończąc na prawie. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 19:10  
Cytuj
kicia26 masz racje raclawice a nie rudnik
mylą mi się te miejscowoście
ja miałam tam zajęcia i wspominam je bardzo niemiło
ja skończyłam podyplomówkę 3 lata temu i wspominam ją nie zamiło
zato jak robiłam podyplomówke z edb w lublinie to studia były dla mnie jak marzenie tam robiłam w lingwiście

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 21:43  
Cytuj
co to za uczelnia, która wypuszcza pedagogów piszących "miejscowoście", "nie zamiło" - w jakim to w ogóle języku?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 21:51  
Cytuj
to pewnie Stalowowolski KUL hihi. Oj dziwię się, że jeszcze są chętni na pedagogikę. Nikt nie potrafi zrozumieć, że niestety ale w zawodzie pracował nie będzie. Teraz jest dużo młodych nauczycieli, którzy na emeryturę odejdą dopiero za 30 lat. Absolwentów pedagogiki jest tysiące i pracują po marketach. Ja też mam wczesnoszkolną i nie uczę w szkole 1-3. Pracy NIE MA W SZKOLE.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 16 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 21:58  
Cytuj
To głupie, że wolisz pytać na forum niż u źródła na uczelni. Tam ci powiedza najlepiej. Nie ma studiów zaocznych lecz niestacjonarne, nie bierze sie indywidualnego toku studiów (bo to są dodatkowe zajęcia, a nie o to ci chodzi), lecz indywidualna organizacja studiów (polega na indywidualnym umawianiu się z wykładowcami co do formy zaliczeń i uczęszczania na zajęcia, jak nie możesz być w piątki, możesz się dogadać). Studia niestacjonarne II stopnia nie mają zajęć tanecznych z dr Ewą Sęk, więc nigdzie nie musisz wyjeżdżać. Miejsca noclegowe zawsze są w akademiku, więc z noclegiem nie ma kłopotów. Atmosfera jest świetna, ludzie są fajni, wykładowcy mili. Gadanie, że w Rzeszowie jest lepiej jest co najmniej głupie. Wiadomo, że ani tam poziom lepszy, ani lepsza kadra. To smieszne, gdy wypowiadają się ludzie, którzy nie studiowali w Stalowej, albo nie dali sobie rady i musieli zrezygnować. Da się tu jednak przeżyć i skończyć studia. Uważam, że lepiej nie trafisz, ja bym nie chciała studiowac gdzie indziej. A jak masz pytania to sobie zadzwoń na uczelnię, o wszystkim cię poinformują i powiedzą u źródła najlepiej. Jak chcesz program, to też mają wszystko dokładnie na stronie www. Bez sensu pytać po forach, nie wszyscy chodzą lub chodzili na KUL. Informacji zawsze lepiej szukać u źródła.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 22:04  
Cytuj
Moja koleżanka skończyła pedagogikę na Kulu choć nawet nie potrafiła płynnie czytać. Druga wcale nie była lepsza. Nie studiowałam na Kulu i nigdy bym tego nie zrobiła. Trzeba się zastanowić czy chcemy pozyskać wiedzę czy mieć dyplom w ręcę. Teraz to bez znaczenia bo pomimo wiedzy, pracy nie znajdziesz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 22:15  
Cytuj
Peztka źle mówisz z indywidualnym tokiem nauczania wcale nie trzeba sie umawiać na inne terminy zajęć, po prostu nie musisz chodzić, a na egzamin przychodzisz w ustalonym terminie bądź indywidualnie. Uważam też że dzwonienie do dziekanatu i pytanie o takie sprawy jest bezsensowne, tam ci i tak powiedza że musisz chodzić na zajęcia. U mnie dziewczyny, które dojeżdżały z daleka nie siedziały do końca w piątki na wykładach tylko się wcześniej zwalniały żeby było jak dojechać. Z każdym wykładowcą idzie się dogadać, a poza tym w piątki są zazwyczaj wykłady, a one nie są obowiązkowe. Ja nie wiem czy w sumie na cztreech wykładach byłam w piątki w ciągu semsstru i jakoś nic mi nikt nie zrobił za to że mnie nie było.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »