NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Pedagogika KUL - studia niestacjonarne,
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 22:26  
Cytuj
jula, nie bądź taką pesymistką ;)

ja skończyłam studia humanistyczne (co prawda nie pedagogikę), a znalezienie pracy w stw zajęło mi miesiąc. na dzień dobry dostałam umowę o pracę, średnią krajową, premie i inne dodatki. i jeszcze się na rozmowach osłuchałam, jaka to muszę być mądra, że taką uczelnię skończyłam. widać tu sami absolwenci kulu, bo w dużych miastach moja alma mater nie robiła na nikim wrażenia ;)

mój mąż po studiach nauczycielskich zrezygnował z szukania pracy w zawodzie po 2 latach niepowodzeń. i chyba dobrze, że dał sobie spokój, bo z tego co widać jest tylko gorzej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 22:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 306
Dołączył: 28 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sie 2012r. 22:42  
Cytuj
Ja pracuję w zawodzie ale wiem jak jest ciężko się dostać. Skończyłam podyplomówki, wiele kursów i szkoleń. Będzie coraz gorzej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2012r. 08:48  
Cytuj
julia masz racje
ja mam mgr z filologii angielskiej i lic z fil rosyjskiej pod.. z wczesnoszkolnej i z edb i chyba muszę coś wymyśleć żeby się przekwalifikować
nie wiem czy nie pujdę na zarządzanie

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2012r. 09:56  
Cytuj
tyle kierunków, a ortografii cię nie nauczyli?
"pujdę" i ty byś chciała dzieci uczyć?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2012r. 10:03  
Cytuj
Mik, w j. angielskim i ruskim nie ma ó,ż,ąchytry

Ang, pójdź na stomatolożkę lub doktorożkę, tam nawet jak napiszesz z bykiem receptę, nikt się nie doczyta i nie wypomni ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2012r. 11:53  
Cytuj
Peztka dziękuję za zainteresowanie umiech Oczywiście dzwoniłam a nawet odwiedziłam uczelnię bez obawy wysłuchałam to co miały do powiedzienia panie z dziekanatu. Jednak chciałam też zobaczyć jak to wygląda z perspektywy studenta, absolwenta tej uczelni.
Uspokoiłaś mnie tym, że nie będę musiała kursować do Rudnika bo to jednak spory kawałek ;)


Miał ktoś przyjemność nocowania w akademiku? Trzeba wcześniej rezerwować miejsce?

Dziewczyny, wiem jak jest ze znalezieniem pracy w zawodzie, ale jak już się powiedziało A to trzeba powiedzieć B.

A jak z praktykami dziewczyny?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2012r. 17:19  
Cytuj
CYTAT
tyle kierunków, a ortografii cię nie nauczyli?
\"pujdę\" i ty byś chciała dzieci uczyć?


wiesz mam takie coś jak dysleksja w moim przypadku odnosi sie ona do licznych błędów ortograficznych, zjadania liter, natomiast nie mam żadnych problemów z czytaniem
i pisanie w jęz angielskim np nie sprawia mi żadnego problemu jednak z jezykiem ojczystym mam wiele problemów
jeśli nie wierzysz że jest taka możliwość zajrzyj do fachowej literatury (Beaton A. A., Dyslexia, reading, and the brain: A sourcebook of psychological and biological research, New York, Psychology Press, 2004. 6. Coltheart M., Modeling reading: The dual route approach, [in] Snowling M. J. and Hulme C. (eds.), The science of reading: A handbook, Malden, VA: Blackwell Publishing, 2005) dzięki mojej dolegliwości łatwiej mi zrozumieć dzieci i wiem że nikt nie jest jednakowy i doskonały, każdy ma indywidualny sposób uczenia się(Visual, auditory, kinesthetic, tactile). dlatego stosuję różne metody na lekcjach
a w szkole pracuje już 10 lat i nie potrzebny mi jest ortografia bo używam angielskiego good

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2012r. 18:05  
Cytuj
dysleksja - w większości przypadków tanie wytłumaczenie lenistwa
akurat słowo 'pójdę' jest bardzo proste, wystarczyło nauczyć się łatwej reguły, że wymienia się na 'o' np. w słowie 'poszedł'
w zapamiętywaniu zasad już chyba dysleksja nie przeszkadza, co innego jakieś wyjątki ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sie 2012r. 20:08  
Cytuj
jeśli chodzi o praktyki to zawsze do maja musisz zdążyć odrobić jest to max. 60h, chyba że będziesz mieć praktykę wakacyjną tj. 120h - wyjazd na kolonie, ale i w tym przypadku jeżeli nie masz możliwości odbyć takiej praktyki zawsze jest możliwość zrobienia jej w placówkach opiek. wych. funkcjonujących całą dobę tak jak dom dziecka. Inne praktyki odrabiasz w szkole lub w przedszkolu, to już jest zależne od ciebie,

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2012r. 06:23  
Cytuj
CYTAT
dysleksja - w większości przypadków tanie wytłumaczenie lenistwa
akurat słowo \'pójdę\' jest bardzo proste, wystarczyło nauczyć się łatwej reguły, że wymienia się na \'o\' np. w słowie \'poszedł\'
w zapamiętywaniu zasad już chyba dysleksja nie przeszkadza, co innego jakieś wyjątki ...


i tu się mylisz zasady znam wszystkie z dysleksją nie jest tak, że idziesz do poradni i mówisz mam dysleksje i dajcie mi na to papier
sprawdzają czy znasz zasady, robisz wiele ćwiczeń mających na celu doskonalenie techniki czytania i pisania. i jeśli nie wykonywałabym ćwiczeń to napewno nie radziłabym sobie tak jak radzę sobie teraz.
zasady znam wszystkie i co z tego jak nawet je stosując popełniam liczne błędy ortograficzne

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2012r. 08:44  
Cytuj
Nic się nie przejmuj. Patrz na Mad Doga w wątku z koparką. Moderator go nadgorliwie poprawił, Ciebie też zawsze może... umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2012r. 10:18  
Cytuj
Uwielbiam jak ktoś kogoś poprawia, a sam pisze błędnie good
Mik8 zdania wielką literą zaczynamy, stosujemy przecinki i kropki, a przed znakami interpunkcyjnymi nie stawiamy przerwy :]
Zresztą nie tylko Mik8. Wątek o pedagogice, a połowa nie potrafi pisać good

Żeby było w temacie - pedagogiki nie polecam, nie w dzisiejszych czasach, gdzie jest mnóstwo bezrobotnych absolwentów.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Sie 2012r. 10:41  
Cytuj
zgadzam się z toba Madzik

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »