NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Wózek wielofunkcyjny X-lander XA,
Posty: 95
Dołączył: 16 Wrz 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2012r. 22:52  
Cytuj
Witam.Zastanawiam się nad kupnem wózka X-lander XA.
Czy moze ktoś uzywał,jak się sprawuje itp. Waham się nad kupnem, poniewaz zalezy mi na duzej gondoli a ona w tym wózku ma 75cm.Duzo wlasnie mam na to narzeka.
Termin porodu mam na polowe listopada.Chce kupic porzadniejszy wózek który posłuży tez i drugiemu dziecku ;)
Jest tyle firm ze ciezko wybrać.Pomozcie doświadczone mamy umiech

\"Przejść przez życie tak, aby pozostały ślady\"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sie 2012r. 22:52  
Cytuj

\"Przejść przez życie tak, aby pozostały ślady\"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 09:02  
Cytuj
X-lander to wózek importowany ale robiony w Chinach zastanów się czy chcesz aby Twoje dziecko wdychało chiński materiał,czy nie lepiej kupić polski wózek nieco tańszy a napewno dużo lepszy niż sugerować sie modą wspierajamy to co polskie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 09:25  
Cytuj
my wybraliśmy arte polski wygodny wózek. I robiony w Polsce z wszystkimi atestami

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 09:34  
Cytuj
CYTAT
X-lander to wózek importowany ale robiony w Chinach zastanów się czy chcesz aby Twoje dziecko wdychało chiński materiał,czy nie lepiej kupić polski wózek nieco tańszy a napewno dużo lepszy niż sugerować sie modą wspierajamy to co polskie


Popieram wspieranie tego co Polskie, ale nie ma gwarancji, że Polski producent używa tylko Polskich materiałów. Argument z czapy, chociaż idea jak najbardziej słuszna. My mamy wózek Graco, wyprodukowany w CRP (Chaina Republic of People - dla niepoznaki). Jesteśmy raczej zadowoleni, ale "łatwe czyszczenie" z ulotki jest możliwe przy użyciu wkrętarki umiech

PS: my nie mieliśmy dużego wyboru - bliźniaki.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 10:50  
Cytuj
Hej neka1, tez wlasnie mamy z mezem ochote kupic xa. No gondola niby mala, ale na forach zapewniaja, ze do 5-6 miesiaca w sam raz, no i spacerowka tylko przodem do kierunku jazdy, ale mi to nie przeszkadza. Caly czas sie nad nim zastanawiamy, w sumie wiele nie kosztuje bo 1400zl w Stalowej.

A i jest polskim wozkiem, bo produkuje go polska firma Deltim.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 16 Wrz 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 11:32  
Cytuj
felunia miałam kupic ten na Allegro http://alleg(...)220.html
Ale boje sie kupowac w ciemno,wole w Stalowej w sklepie w razie jakis wad.Chrzestna chce nam kupic wozek ale taki juz lepszy,nie kieruje sie modaumiech A w którym sklepie widzialas xa za 1400zł?

\"Przejść przez życie tak, aby pozostały ślady\"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 21 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 11:48  
Cytuj
Za 1400 pewnie można, ale 2w1.
Ja widziałam x-landera w sklepie na Okulickiego, naprzeciwko Aldika i z tego co pamiętam mieli dobre ceny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 16 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 12:23  
Cytuj
Jak najbardziej polecam X-landera jest wart swojej ceny. Swojego kupilam 3 lata temu w Sandomierzu mieli tam dobra obizke prawie 250 zl taniej niz w Stalowej. Gondola troche mala ale moje dzieciaczki jezdzily w niej 5 miesiecy a do malenkich nie nalezeli. Od 3 lat uzywany praktycznie codziennie i moim zdaniem nie do zdarcia, prowadzi sie lekko, latwy w czyszczeniu,wygodny dla malucha,jedyna wada to ze jest troche ciezki i sporo miejsca zajmuje w bagazniku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 12:51  
Cytuj
Gondola nie jest niezbędna. Wystarczy, że wózek ma możliwość montażu fotelika/nosidła (o ile jest wygodne). Nasze maluchy do puki nie siedziały już pewnie jeździły właśnie w czymś takim. Urodzone były w sierpniu.

Patrzę na tego X-Landera i widzę, że rozmiarami gondoli bym się nie przejmował. Jak dziecko wyrośnie kładziesz je na pół leżąco w spacerówkę. Nawet jak nie siedzi jeszcze zbyt pewnie będzie okej.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 12:55  
Cytuj
importerem jest firma Polska ale x-lander jest produkowany cały w Chinach wystarczy trochę poczytać mój siostrzeniec jak miał 3 miesiące ledwo mieścił się w gondoli a jakoś wózka pozostawia wiele do życzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 13:05  
Cytuj
ja co do jakosci nie mam zastrzezen, zwlaszcza, ze co roku x landera udoskonalaja i poprawiaja jakie wady.
Na okulickiego w AllBaby kosztuje 1400zl 2w1, zreszta maja je na allegro.

minisa, a gdzie w sandomierzu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
liz
liz
liz
Posty: 55
Dołączył: 26 Paź 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 14:35  
Cytuj
Mam x lander XA model 2010 nie wiem czy w nastepnych modelach sa te same wady, ale ten ma takie:
- ustawienia gondoli nie mozna regulowac tak, aby dziecko mialo glowke troszke podniesiona (gdy jest taka potrzeba)
- spacerowka dziecko jezdzi przodem do kierunku jazdy tylem do pchajacego, a to jest lipa gdy dziecko chce miec kontakt wzrokowy z matka/ojcem

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 21 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 14:46  
Cytuj
To się kupuje inny model. Nie pamiętam jak się nazywał jezyk ale tam jest opcja, że można montować w przód i w stronę prowadzącego wózek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 28
Dołączył: 21 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 14:56  
Cytuj
hej umiech
ja miałam xlandera XA . Gondola w porównaniu z innymi wózkami trochę mała , ale wystarczająca , ja rodziłam w lecie i używałam przez większość czasu fotelik wpięty w stelaż , spacerówka jak dla mnie fatalna / oprócz pięknego wyglądu / i pomijając fakt , że dziecko siedzi tyłem do prowadzącego siedzisko płytkie , wąskie i pałąk zabezpieczający z przodu zdecydowanie za wysoko umiejscowiony / mówię tu o mniejszych dzieciach tak do 18 miesiąca/. Kupiłam używany na allegro w idealnym stanie jeszcze na gwarancjii /chyba właśnie przez spacerówkę poprzedni właściciele ją sprzedawali/ . sprzedałam praktycznie po 18 miesiącach w tej samiej cenie też na allegro , bo ceny się trzymają tych wózków. Reasumując jak dla mnie gondola i fotelik choć też raczej mały są ok , spacerówka już nie. Pozdrawiam. A jeśli chodzi o jakość wózka super , super , super 6 z plusem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 16 Wrz 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 15:27  
Cytuj
A ktoś moze uzywał wozka firmy Espiro GTX?

\"Przejść przez życie tak, aby pozostały ślady\"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 113
Dołączył: 5 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 15:43  
Cytuj
Podpisuję się pod tym co pisały LIZ i GALKA. Też mam wózek XA z 2010 roku i nigdy więcej nie popełnie drugiego takiego błędu jakim był zakup tego wózka. Poza ładnym wyglądem nic w nim nie jest dobre... po roku normalnego uzytkowania wózek trzeszczy, wyblakł jakby byl trzymany non stop w żażącym słońcu, w spacerówce pałąk nie ma blokady i dziecko podnosi go do góry, fotelik samochodowy jest tak dziwnie wyprofilowany że dziecko leży w nim jakby było jakieś pokrzywione(przez to moja mała nie lubiała strasznie w nim jeżdzić)ogólnie jest to twardy wózek nie da sie w nim pobujać dzieciaka.Wiele minusów można jeszcze wypisać. Może ktoś się ze mną nie zgodzi, ale takie jest moje zdanie na ten temat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 17:32  
Cytuj
ja też rodzę w listopadzie i miałam kupić x landera ale x move (bo ma przekładane siedzisko). jednak po przetestowaniu go w sklepie rozmyśliłam się.
polecam wybrać się do dużego miasta, gdzie mają dużo większy wybór i pojeździć, podotykać, spróbować złożyć, podnieść, podbić itp.

ja ostatecznie wybrałam wózek hiszpańskiej firmy jane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 37
Dołączył: 16 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Sie 2012r. 20:15  
Cytuj
Nie pamietam nazwy sklepu poszukam gwarancji i z pieczatki odczytam, sklep zalazlam na allegro mieli spora oferte wozkow dlatego tez wybralismy sie tam zeby porownac kilka naszych typow. Wiem tylko ze ceny w stosunku do Stalowej Woli byly konkurencyjne, kupilismy tam prawie cala wyprawke dla corki. Czasami warto poszukac ofert w sklepach w pobliskich miejscowosciach moze byc taniej niz u Nas.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 137
Dołączył: 22 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2012r. 10:57  
Cytuj
Teraz to juz nie mam pojecia jaki kupic ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 24 Lip 2008r.
Skąd: z kątowni
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2012r. 12:55  
Cytuj
Ja polecam wózek Seka http://alleg(...)225.html kupiony w Centrum przy niezłomnych, i nie zamieniłbym go na zaden inny. Zwinny, lekki, resorowany (z regulacją twardości) z dużym koszykiem (co jest bardzo praktyczne) duża gondola i spacerówka w komplecie. Synus urodził sie pod koniec pazdziernika i w zimie po śniegu jechał jak przecinak, żaden śnieg go nie powstrzyma. Polecam szczerze!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 16 Wrz 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sie 2012r. 13:31  
Cytuj
Bardzo fajny ten wozek Seka.Mam tez na oku Espiro Gtx http://alleg(...)97.html. Juz sama nie wiem ktory lepszy...neutralny

\"Przejść przez życie tak, aby pozostały ślady\"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 08:11  
Cytuj
Ja jestem zdecydowana na kupno wózka Vector firmy Ed re ma ładnie i starannie wykonany duża gondola bardzo zwrotny i ładne kolory oglądałam go w sklepie Milcia na edukacji

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 09:22  
Cytuj
CYTAT
Ja jestem zdecydowana na kupno wózka Vector firmy Ed re ma ładnie i starannie wykonany duża gondola bardzo zwrotny i ładne kolory oglądałam go w sklepie Milcia na edukacji


Miałm ten wózek i dla mnie porażka. Gondola maleńka moje dzieci nie mieściły się w niej w 3 miesiącu (a nienależały do dużych). Spacerówka ciasna, budka bardzo nisko - dziecko mając 6-mcy dostawało głową do niej, w zimie roczniak w kombinezonie nie ma szans się zmieścić. Podnóżek po podniesieniu dla malucha nie leżał w tym samym poziomie co siedzisko - nóżki dziecku zwisały. No i najważniejsze koszmarnie ciężki sam a co dopiero z dzieckiem i ew. zakupami. Za te pieniądze, a nawet chyba mniejsze już wolałabym ten SEKA.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 95
Dołączył: 16 Wrz 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2012r. 11:18  
Cytuj
A czy ktos wie w ktorych sklepach w Stalowej mozna kupic x-landery ? Bo jak narazie widzialam je tylko w sklepie Allbaby.

\"Przejść przez życie tak, aby pozostały ślady\"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2012r. 11:41  
Cytuj
i chyba tylko tam, niestety w pozostałych sklepach tylko tanie badziewie - coneco, 4baby i jakieś firmy no name. albo podróby np. bugaboo - baobao ;p

ja na początku też byłam nastawiona na x landera, choć ostatecznie wybrałam lżejszy wózek. ale jeśli dla kogoś waga nie ma znaczenia, a nie chce też bardzo drogiego wózka, to polecam wózki tako - ważą ok 14 - 15 kg (czyli jak x landery) a mają o niebo lepszą amortyzację (x landery właściwie nie mają jej wcale), dużo łatwiej się je podbija i generalnie lepiej prowadzi. mi się akurat nie podobają wizualnie, ale może komuś przypadną do gustu.

ps. neka, gdzie będziesz rodzić?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »