NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Żebractwo, menelstwo, pan-da..., Coraz więcej chwastów na mieście...
Posty: 496
Dołączył: 3 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 12:33  
Cytuj
CYTAT
Fancore. Założę się, że często rączki składasz do modlitwy umiech


jak się modlę to nie w kościele, rączek też nie składam. Ostatni raz w kościele byłem w lipcu w Zakopcu z ciekawości, a tak to nie mam ochoty stać i słuchać "podszywanych" klechów

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 12:33  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 12:34  
Cytuj
CYTAT
Z pewnoscia wiesz lepiejsmiech2 urodzil sie w PL i gadac po polsku nie umial? Zapewne mlotek no ale to jest natura ludzka kazdy wie wszystko najlepiej a tak w ogole to lekkie odchylenie od tematu wkroczylo.

PS. skoro sa duzo lepsze kraje do emigracji to skad nagle tyle czarnych mord na rynku w stw? Wszyscy to rdzenni Polacygood?
A nawet jezeli urodzilo sie w Polsce to nie znaczy ze w kazdej chalupie ma dostac 5 zł bo na tym ten temat polega.



Jak kaszubi, ślązacy czy lokalni romowie rozmawiają "po swojemu", to tez ich nie zrozumiesz, a wszyscy znają też Polski. Romowie żyją w Polsce co najmniej od 15-tego wieku. To, co prezentujesz to właśnie stereotypy bez znaczenia dla tematu.

Oddzieliłbym tych, którzy pracują sprzedając na hali (nawet jeżeli przyjechali z Bułgarii) od naszych lokalnych meneli, żuli i żebraków i naciągaczy. Część z tych ostatnich pewnie rekrutuje się z naszej lokalnej społeczności romskiej. Ale daleki jestem od stwierdzenia rom=żebrak. Żadne generalizowanie nie jest dobre.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 12:44  
Cytuj
CYTAT
jak się modlę to nie w kościele, rączek też nie składam. Ostatni raz w kościele byłem w lipcu w Zakopcu z ciekawości, a tak to nie mam ochoty stać i słuchać \"podszywanych\" klechów


To po ch*j się modlisz, jak nienawidzisz ludzi??

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 973
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 12:52  
Cytuj
CYTAT
Z pewnoscia wiesz lepiejsmiech2 urodzil sie w PL i gadac po polsku nie umial? Zapewne mlotek no ale to jest natura ludzka kazdy wie wszystko najlepiej a tak w ogole to lekkie odchylenie od tematu wkroczylo.

PS. skoro sa duzo lepsze kraje do emigracji to skad nagle tyle czarnych mord na rynku w stw? Wszyscy to rdzenni Polacygood?
A nawet jezeli urodzilo sie w Polsce to nie znaczy ze w kazdej chalupie ma dostac 5 zł bo na tym ten temat polega.



CYTAT
Jak kaszubi, ślązacy czy lokalni romowie rozmawiają \"po swojemu\", to tez ich nie zrozumiesz, a wszyscy znają też Polski. Romowie żyją w Polsce co najmniej od 15-tego wieku. To, co prezentujesz to właśnie stereotypy bez znaczenia dla tematu.

Oddzieliłbym tych, którzy pracują sprzedając na hali (nawet jeżeli przyjechali z Bułgarii) od naszych lokalnych meneli, żuli i żebraków i naciągaczy. Część z tych ostatnich pewnie rekrutuje się z naszej lokalnej społeczności romskiej. Ale daleki jestem od stwierdzenia rom=żebrak. Żadne generalizowanie nie jest dobre


Wybacz ale ten był czarny i nie umiał wypowiedziec polskich liter wiec ja sie nie bede zastanawiac czy to aby nie jest Rom z korzeniami rodziinnymi siegajacymi 15 wieku pochodzacy z Kaszub ktory przyjechal do Stalowej zebrac. Ja nie mam nic do Romow ani Bulgarow czy innych narodowosci przeziez Polacy tez emigruja np do Angli i walczymy o to aby nikt nie bral nas za bandytow i zlodzie wedlug stereotypow.

Ale TEN "osobnik" przylazl do mnie po 5 zł. - to jest zwyczajne naciaganie bo byl zdrowy i zdolny do pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 13:54  
Cytuj
CYTAT

Wybacz ale ten był czarny i nie umiał wypowiedziec polskich liter


Żebractwo wiele rzeczy jest w stanie upozorować. Niech poniższy filmik będzie przykładem:



CYTAT

wiec ja sie nie bede zastanawiac czy to aby nie jest Rom z korzeniami rodziinnymi siegajacymi 15 wieku pochodzacy z Kaszub ktory przyjechal do Stalowej zebrac. Ja nie mam nic do Romow ani Bulgarow czy innych narodowosci przeziez Polacy tez emigruja np do Angli i walczymy o to aby nikt nie bral nas za bandytow i zlodzie wedlug stereotypow.


Tak, za granicą też często Polacy padają ofiarą stereotypów, po czym przejeżdżają do Polski i sami myślą w tych kategoriach.

CYTAT

Ale TEN "osobnik" przylazl do mnie po 5 zł. - to jest zwyczajne naciaganie bo byl zdrowy i zdolny do pracy.


I tutaj jeszcze raz powtórzę. Jak bardzo nie byłoby żebraka żal to NIE DAWAĆ!

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 973
Dołączył: 14 Kwie 2009r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 14:47  
Cytuj
Dokladnie nie dawac. Jak wygram milion w lotto to moze dam ale jak narazie na codzien nikt nie daje mi po 5 zl wiec nie widze powodu abym miala komukolwiek oddawac to na co pracuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 15:59  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Tak swoją drogą byłem w Rumuni kilka lat temu, w jednym z większych miast. Nie spotkałem w tym mieście ani jednego żebraka i powiem szczerze, że paru rzeczy mogłaby się PL od nich nauczyć.


Może w większych miastach jest tak jak piszesz ale opowiadał mi kiedyś kolega, który jeździł przez Rumunię tranzytem, że na trasie jest masa żebraków. Na bezczelnego łapią za klamki, jak ktoś jedzie z otwartym oknem to wieszają się chwytając za drzwi. Jak nic nie dostaną, to można zostać oplutym, stracić wycieraczkę albo nawet szybę.



Omawiany problem pochodzi od Cyganów a nie od Rumunów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sie 2012r. 07:15  
Cytuj
CYTAT


Może w większych miastach jest tak jak piszesz ale opowiadał mi kiedyś kolega, który jeździł przez Rumunię tranzytem, że na trasie jest masa żebraków. Na bezczelnego łapią za klamki, jak ktoś jedzie z otwartym oknem to wieszają się chwytając za drzwi. Jak nic nie dostaną, to można zostać oplutym, stracić wycieraczkę albo nawet szybę.


Przejeżdżałem jak mówisz tranzytem przez Rumunię i nic takiego jak opowiadał twój kolega nie widziałem. Na obwodnicy Bukaresztu gdzie się mocno korkuje są handlarze i chcą ci sprzedać wszystko ale nie ma żebraków.
Jest za to masa bezpańskich psów.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2012r. 12:05  
Cytuj
Tak, Azorków w Rumunii od cholery, aczkolwiek w dużych miastach problem znikomy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2012r. 19:04  
Cytuj
Swego czasu taki jeden rom z Niska , jeździł po Stalowej na wózku i żebrał, po czym późnym popołudniem wózek po pachę i wracał MKS-em do Niska.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2012r. 20:05  
Cytuj
cytat
Robisz pokazówę, słuchasz ewangelii, przyjmujesz komunię, udajesz wierzącego i oddanego Bogu. I w dalekiej dupie masz to, że Twój guru, Pan Chrystus, mawiał aby głodnych nakarmić, nagich przyodziać a potrzebujących wspierać


CHŁOPIE O JAKIEJ POKAZUWIE TY GADASZ? CHODZIŁEM NA MSZE BO MIAŁEM TAKA POTRZEBĘ I TO MOJA SPRAWA A MÓJ GÓRO MAWIAŁ TAK JAK PISAŁEŚ BY NAKARMIĆ, PRZYODZIAĆ I WSPIERAĆ ALE TEN RUMUN -UDAWACZ ZADNYM Z NICH NIE BYŁ ZBIERAŁ TYLKO NA ALKOHOL I ŻEBRAŁ TAKA BYŁA MOJE REAKCJA NA TO CO WIDZIAŁEM I TYLE:szok:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2012r. 20:08  
Cytuj
pod tesco bardzo często chodzi taki siwy zarośnięty pan z laseczką i zawsze prosi o pomocumiech ale żadnego problemu w tym nie widzę bo jak nie chcesz to nic nie dajesz. Bardziej mnie razi panoszenie się cyganów w swoich beemach na które oczywiście "ciężko i uczciwie" pracowali.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »