NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Trasy 4x4 w okolicy,
Posty: 336
Dołączył: 6 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 20:32  
Cytuj
Gdzie w bliskiej okolicy są jakieś ciekawe miejsca do przetestowania możliwości terenowych samochodu 4x4 umiech ?
Dużo błota wskazane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 20:32  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 20:58  
Cytuj
Nie na temat. Jacek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 336
Dołączył: 6 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 21:10  
Cytuj
Nie na temat. Jacek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Sie 2012r. 22:00  
Cytuj
Nie na temat. Jacek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Sie 2012r. 07:12  
Cytuj
Legalnie to nie pojeździsz nigdzie w okolicy ( zakaz wjazdu do lasu ) ale mimo to się da uśmiech Luknij tutaj http://mudma(...)ndex.php Jak się zalogujesz to znajdziesz taki dział " Stalowa Wola "


Ps.
Jakim autkiem dysponujesz ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2012r. 08:07  
Cytuj
Mariusz nic mu to nie da bo nikt go nie doda. Jak już się zarejestrujesz podaj login na pw to poprosze admina o autoryzacje.
No i czym śmigasz

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 336
Dołączył: 6 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2012r. 22:08  
Cytuj
Jacku - poszło PW

Mitsubishi Pajero.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2012r. 22:27  
Cytuj
CYTAT
Jacku - poszło PW

Mitsubishi Pajero.


Jak długo uzytkujesz ten samochód, ile km zrobiłeś, z jakich lat i jaki silniczek. Pytam bo rozgladam sie za czymś "terenowym".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2012r. 22:35  
Cytuj
nie ma nic lepszego od pajero, ktore dokonalo takiego samoego skoku technologicznego w klasie 4x4 jak renault laguna w osobowkach ]:->

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Sie 2012r. 22:46  
Cytuj
CYTAT
nie ma nic lepszego od pajero, ktore dokonalo takiego samoego skoku technologicznego w klasie 4x4 jak renault laguna w osobowkach ]:->


Skoki mnie nie interesują, może być spartański.

Łada niva za bardzo gnije, samurai delikatnie za mały. patrol pali jak skot na poligonie - ale coś w ten deseń umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 25 Sie 2012r. 08:17  
Cytuj
Ktośik, coś tak po między samurajem a miśkiem to Vitara uśmiech takie fajne babskie autko, mam i se chwale :cwaniak:

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2012r. 08:18  
Cytuj
W patrola wsadzisz sobie 3.0 z bmw i masz 200 koni, a jak anglika przytargasz to wyjdziesz dobrzena tym.
Mi sie podoba co potrafi samurai bo widziałem to auto w akcji na kilku rajdach terenowych.
btw, w stalowej chłopak sprzedaje cherokee przygotowanego proi do rajdów 4x4, troche roboty typu łozyska, oleje, komputer skrzyni i super maszyna.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2012r. 20:12  
Cytuj
mariusz 12... a jak wychodzi serwisowanie Twojego samochodu, awaryjność, bolączkiceny czesci itp.

Nie wchodzą w gre przeróbki, seryjna stadnina mi wystarczy umiechrajdy 4x4 też raczej jako widz.

Samurai dajerade, bo jet mało wymagajacym samochodem, w terenie bardzo dobrze sobie radzi, mozna go nabyć w przystepnej cenie ale troche w nim ciasno .

Proponowano mi Freelandera z silnikiem bmw 2.4 td. Podobno udana współpraca.


Cheeroki raczej nie wchodz w gre.

Do wydania max. 15 tyś.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2012r. 20:54  
Cytuj
ktosik nawet nie wiesz jak sie mylisz.
Do tego co potrzebujesz cheroke z lpg na podniesionym zawiasie da rade z dobrym kołem. patrol to smok i sie grzeje a mariuszowa vitara to vitara chyba z nazwy

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2012r. 21:10  
Cytuj
CYTAT
ktosik nawet nie wiesz jak sie mylisz.
Do tego co potrzebujesz cheroke z lpg na podniesionym zawiasie da rade z dobrym kołem. patrol to smok i sie grzeje a mariuszowa vitara to vitara chyba z nazwy


Jacku w czym sie myle, bo nie rozumiem ?

Potrzebuje samochodu terenowego do jazdy w mieście jak i wypadów terenowych, mało awaryjnego, z dostępem do częsci, tanich części.Najlepiej ropniaka.

Pisałem już,ze patrol jest paliwożerny.

"szerokim" miałem okazje sie przejechać,co prawda był w automacie ale poprostu nie podoba mi się.

Uważasz że cheroke bedzie tańszy w eksploatacji od Samuraia ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2012r. 21:58  
Cytuj
Uważam że cherokee na lpg będzie tańszy niż patrol diesel ze względu na ceny części, awaryjność itp pozatym za 12 tys patrola nie kupisz. Targałem takiego z wawy za 13 tys ale bez blokady jako bazę dla przekładki częśći.
Generalnie cherokee, patrol to liga czołg, a samurai czy pajero 3d to jednak lżejsze autko.
Fajnie radzi sobie stare pajero v6z lpg dzielne auto, wyrywałem takie z łęgu i po konkretnym zalaniu lepiej działało niż patrol diesel po zalaniugood
Za 12 tys trzeba szukać i tyle, był ostatnio na allegro suzuki jimny z silnikiem większym po przeróbkach off roadowych - to autoprzeleci po wszystkim jak quad bo to waga ultra lekka.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2012r. 23:05  
Cytuj
CYTAT
Uważam że cherokee na lpg będzie tańszy niż patrol diesel ze względu na ceny części, awaryjność itp pozatym za 12 tys patrola nie kupisz. Targałem takiego z wawy za 13 tys ale bez blokady jako bazę dla przekładki częśći.
Generalnie cherokee, patrol to liga czołg, a samurai czy pajero 3d to jednak lżejsze autko.
Fajnie radzi sobie stare pajero v6z lpg dzielne auto, wyrywałem takie z łęgu i po konkretnym zalaniu lepiej działało niż patrol diesel po zalaniugood
Za 12 tys trzeba szukać i tyle, był ostatnio na allegro suzuki jimny z silnikiem większym po przeróbkach off roadowych - to autoprzeleci po wszystkim jak quad bo to waga ultra lekka.


Patroli jest masa w cenie do 12 tyś umiech pomijam już fakt sprowadzenia ale np: sprawdz allegro.

Patrola odstawmy na bok, chodz bardzo mi sie podoba.

Więc zapytam o lżejsze auta. Jak wspominałem nie interesują mnie przeróbki off roadowe, ma być taki jaki go fabryka stworzyła. Kanciaste kształty są pozytywnie odbierane umiech


Miałes do czynienia z Toyota Land Cruiser LJ70 ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 25 Sie 2012r. 23:11  
Cytuj
Ktosik, "mylisz się" bo jesli jeszcze nie zauwazyles na tym forum SZ P. Jacek mONdraliński wie lepiej co chcesz i czego szukasz bo jest prawdziwym polskim znawcą i miszczem swiata w szczegolnosci w dziedzinie motoryzacja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Sie 2012r. 23:46  
Cytuj
CYTAT

Miałes do czynienia z Toyota Land Cruiser LJ70 ?

LJ jak bliźniaczy HZJ to auta-czołgi, fajne i oszczędne silniki, zwłaszcza 4.2 diesel w HZJ, wada to wiek a co za tym idzie korozja, o ile z ramą nie ma problemów to z blachami gorzej, ceny części do przełknięcia (nie licząc drobiazgów dostępnych tylko w ASO umiech ) ale w innych jest tak samo

tak czy inaczej kup sobie to co ci się podoba , nie słuchaj bzdur, że ten sie grzeje a inny podskakuje,bo każdą seryjną terenówką dojedziesz w to samo miejsce (czyli nigdzie umiech)
jak chcesz ostro poszaleć to licz min 35tys na auto i przygotowanie, podstawa to duże koła a od tego zaczyna się lawina przeróbek ....
jak chcesz dzielny,seryjny i tani samochodzik to samuraj, zakładasz simexy i w las :cwaniak: niejeden duży się zawstydzi...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2012r. 09:20  
Cytuj
CYTAT
Ktosik, \"mylisz się\" bo jesli jeszcze nie zauwazyles na tym forum SZ P. Jacek mONdraliński wie lepiej co chcesz i czego szukasz bo jest prawdziwym polskim znawcą i miszczem swiata w szczegolnosci w dziedzinie motoryzacja.

masz okazje napisac cos na temat i pokazac mu ze jest lichy :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1530
Dołączył: 16 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2012r. 09:39  
Cytuj
CYTAT
jak chcesz dzielny,seryjny i tani samochodzik to samuraj, zakładasz simexy i w las :cwaniak: niejeden duży się zawstydzi...


Nie ukrywam,że podobaja mi sie starsze samochody. tzw. kanciaki.

Z korozja blachy sobie poradze, ważne aby "motor" był bezproblemowy umiech

Dzięki za rady.

Jakie fora 4x4 polecacie ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2012r. 09:43  
Cytuj
Ktosik mudmasters umiera ale na rajdy4x4.pl znajdziesz wszystko.
Gajowy dobrze prawi bo niedawno przebudowywał toyotke i wie o tym aucie bardzo dużo, tyle że dostępność części jest słaba, a dostępne elementy drogie.
Najpopuplarniejsze auta w polsce to samurai, wrangler i patrol patrząc na lokalne imprezy 4x4.
A i tak do każdego z tych aut musisz dać dobre gumy i podwyższyć zawieszenie bo bez tego nie pojeździsz, tyle że po mieście masz wtedy koszmar.
Jest w stalowej chłopak ktyóry upala isuzu troopera 2.6 dołożyć do tego lpg i auto w dobrej kasie daje z siebie dużo.
Dokładasz zaczepy do wyciągania z błota, zawieszenie, a koła pasują z patrola i jest tego zatrzęsienie na internecie i do twoich potrzeb w sam raz.
A co do patroli za 12 tys to po oglądnieciu kilkunastu sztuk powiem ci że zwykle za atrakcyjną ceną idą do mosty i silnik do remontu. i dotyczy to wszystkich aut 4x4.
Chłopaki spod Zaklikowa kupili merca gelagenwagena z niemieckiej armii, auto przed sprzedażą jest odmalowywane i w pełni poza oponami przygotowane do jazdy w terenie ale trochę więcej trzeba niż 12 tysiecy

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 271
Dołączył: 15 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Sie 2012r. 11:16  
Cytuj
Za 15 tys znajdziesz Pajero II z Super Selectem, blokadą tylnego mostu. Jak dobrze poszukasz może nawet utrafisz na auto po lifcie.

Obrazek

Czyż nie piękne umiech ?
Prócz terenu można tym jeździć całkiem wygodnie po mieście. Jak w większy teren to można uterenowić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 26 Sie 2012r. 11:27  
Cytuj
CYTAT
[cytat]

Jakie fora 4x4 polecacie ?




" Ktosik " Luknij na forum www.rajdy4x4pl tam znajdziesz info na wiele nurtujących Cię pytań.
Im autko mniejsze tym wydatki mniejsze, ale i komfort jazdy na codzień gorszy.Ogólnie jazda w terenie niesie za sobą spore wydatki np. rozdarta opona w Patrolu to jakieś 800zł w Vitarze 400zl,winda do patrola powiedzmy 3000zł, do vitary 1500zł,reszta kosztów podobna, jak sam podłubiesz będzie taniej, a błoto wciaga bez opamiętania i potrafi wydoić ostatnią złotówke z portfela . Nie ma samochodów uniwersalnych miasto/błoto. Ewentualnie miasto/polne drogi.
Kup co Ci się podoba, pojeździsz troche i zobaczysz co Cię kręci, błoto czy jazda turystyczna. umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »