NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
ile płacicie za gaz???,
Posty: 2
Dołączył: 7 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2012r. 19:39  
Cytuj
ile płacicie za gaz w stalówce, bo ja dzis dostałem rachunki i pierwszy wynosi 359 pln???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2012r. 19:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2012r. 20:02  
Cytuj
stanowczo za duzo ja posiadam kawalerke fakt ze CWU ogrzewana z termy mieszka 2 osoby i rachunki za gaz 260 zl gdzie ostatnie lata placilem ok 140 zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2012r. 20:14  
Cytuj
pierwszy rachunek to pewnie prognoza a nie rachunek za faktyczne zuzycie, sprawdz czy zuzyles tyle co masz na rachunku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2012r. 20:29  
Cytuj
co za prognoza kiedy potem przy weryfikacji ile zuzyjesz wyjdzie nato ze i tak musisz doplacic to wszystko to jest jedna wielka sciema nabijanie klienta w butelke

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 20 Kwie 2012r.
Skąd: okolice STW
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Wrz 2012r. 22:29  
Cytuj
a ja nie mam takiego gazu ....../.... i nie płace nic.....ale za to gotuje na gazie i płace na 2 miesiace 59 zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 33
Dołączył: 22 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2012r. 06:59  
Cytuj
Z rachunkami za gaz bywa bardzo zle czasem.. np. lipcowy r-k wyniosl ponad 600 zl :szok: Wynajmuje mieszkanie, przychodza prognozy (nie wiadomo do konca czy to tak naprawde nasz prawdziwy dokladny stan zuzycia, czy poprzednich lokatorow, beznadziejne sa te prognozy - czlowiek tak naprawde nie jest swiadom ile w rzeczywistosci tego gazu zuzyl, a pozniej jakies doplaty.. Tamten r-k rozlozylismy na raty (bo skad wziasc taka gotowke, kiedy sa inne jeszcze oplaty, plus czynsz, odstepne, itd.) i przepisalismy umowe o zmianie taryfy dostarczanego paliwa. Kosztuje to raptem ok. 2-4 zl wiecej w oplacie stalej, abonamentowej a przynajmniej sie wie jaki jest stan faktyczny na liczniku, i placi sie za to co sie zuzylo w istocie a nie jakies cholerne prognozy. Moim zdaniem to najlepsze rozwiazanie szczegolnie dla osob wynajmujacych mieszkania. Wlasciciele rowniez nie powinni byc przeciwni temu, gdyz to tez dla ich dobra wlasciwie- gdy lokator najemca opszcza mieszkanie to wlasciciel nie musi sie martwic ze tamten zostawil je z naciagnietymi rachunkami ponad stan prognozy. Jedyna wada tej taryfy jest to ze r-ki przychodza co m-c i nalezy na dany dzien samemu poinformowac o stanie licznika: mailowo, osobiscie lub telefonicznie, a oni nastepnie wysylaja fakturke do zaplaty.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2012r. 07:26  
Cytuj
Nie wiem skąd te wasze problemy z prognozami. Jak za prognozujesz za dużo a zużyjesz mniej to w rozliczeniu masz to wszystko uwzględnione. W drugą stronę też to działa.
Co do faktycznego stanu zużycia to chyba nie jest bardzo skomplikowana sprawa by sprawdzić stan licznika co miesiąc i wiedzieć ile się zużywa.

Co do mieszkań wynajmowanych. Większość jest na czarno bez umowy to nie ma możliwościom przepisać umowy na gaz i prąd na siebie. Tam gdzie się legalnie wynajmuje najlepiej przepisać umowę na siebie i samemu ustalać prognozy.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 602
Dołączył: 3 Wrz 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Wrz 2012r. 10:36  
Cytuj
a czy nie lepiej zalagowac sie na ich stronie i podawac systematycznie stan licznika i wtedy wiesz ze placisz za to co zuzyles i nie masz prognoz ja tak place i jest ok https://ebok.koog.pgnig.pl/ebok/Zaloguj.aspcool girl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »