NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Czy SKOK-i np Stefczyka to też parabanki?,
Posty: 9
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 10:00  
Cytuj
CYTAT
fundusze bezpieczniejsze niz lokata? radze podszkolic sie w wiedzy ekonomicznej ...


Jest wiele rodzajów funduszy. Jeśli bank upadnie dostaje się tylko zwrot do 1000 EUR. Fundusz nie upada.
Zysk z lokaty nie może być większy niż z obligacji, fundusze takiego ograniczenia nie mają.
Jak się nie chce ryzyka inwestycyjnego to się wybiera odpowiedni fundusz (np. rynku pieniężnego, obligacji).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 10:00  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 29 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 10:09  
Cytuj
Chłopie nie 1000 Euro a 100 000 Euro. I radzę prześledzić jaki jest zwrot z funduszy rynku pieniężnego albo obligacji, a dopiero potem wypowiadać się na forum publicznym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 2 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 19:43  
Cytuj
Ja powiem tak jeśli upadnie bank to i tak państwo Nie da Ci tych środów od razu bo poprostu nie ma. Natomiast jeśli upadnie SKOK to wogóle tych srodków nie dostaniesz majątek zostanie sprzedany co się uda to może resztki otrzymasz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 29 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 19:54  
Cytuj
Jasne, że Państwo nie da Ci tych środków, bo od tego jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny na którego ściepę robią corocznie wszystkie banki w Polsce. SKOKi też posiadają podobny system tzw. Fundusz Stabilizacyjny Kasy Krajowej i Zbiorowe Ubezpieczenie Depozytów SKOK. Pytanie tylko jakby ten system zadziałał jeśli jakiś SKOK by się przekręcił.
Tak jak pisałem, najpierw rozeznajcie się w temacie a dopiero potem szerzcie demagogie...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 21:07  
Cytuj
a ja dziś w skoku stefczyka przeżyłam szok
dla mnie stefczyk to nieporozumienie nabijają klientów w butelką

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7
Dołączył: 2 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 22:06  
Cytuj
do Martini wiesz sam się rozeznaj w temacie ponieważ do Funduszu stabilizaCYJNEGI JEST ODDAWANY 1 % AKTYWÓW KAZDEGO ZE SKOKÓW TO TERAZ POWIEDZ MI W PRZYPADKU KRACHU CZY 1 % WYSTARCZY OTÓŻ NIE BO W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI JEST WYMAGANY ZWROT POZYCZEK TERAZ KTO SPŁACI JEDNORAZOWO POŻYCZKĘ.
ROZEZNAJ SIE W TEMACIE A PÓŹNIEJ PISZ
JEŻELI ZNASZ HISTORIĘ TO PRZYPOMNIJ SOBIE JAK TO BYŁO PO WOJNIE JAK SIĘ PRZEKRĘCIŁY INSTYTUCJE FINANSOWE W POLSCE CZY ZOSTAŁO TO ZWRÓCONE LUDZIOM. A ODNOSZĄC SSIĘ DO NASZYCH CZASÓW NIE TRZEBA BYĆ ALFĄ I OMEGĄ ŻEBY ZOBACZYĆ JAK ZADZIAŁA I FUNDUSZ STABILIZACYJNY I UBEZPIECZENIE I BANKOWY FUNDUSZ GWARANCYJNY

Moderowano przez: Kamil
Pisanie wielkimi literami.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 29 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Paź 2012r. 23:44  
Cytuj
A gdzie ja napisałem, że te formy zabezpieczenia gwarantują zwrot środków ? Napisałem, że istnieją 2 formy zabezpieczeń SKOK-ów, które w teorii mają tworzyć "parasol bezpieczeństwa". I napisałem to tylko w odniesieniu do Twoich słów: "Natomiast jeśli upadnie SKOK to wogóle tych srodków nie dostaniesz", które zabrzmiały bardzo ogólnikowo i nie zostały poparte niczym. I nie wyskakuj tutaj z czasami powojennymi, gdzie wtedy pojęcia takie jak współczynnik wypłacalności, ROE, ROA jeszcze nie istniały i bezpieczeństwo środków pieniężnych nie były czymś tak ważnym i nadzorowanym jak w czasach dzisiejszych.
Ja natomiast nie jestem alfą i omegą, mimo że posiadam doświadczenie bankowe oraz standardy kwalifikacyjne Związku Banków Polskich i chciałbym abyś opisał mi jak zadziała ten cały system, gdy finanse będą się sypać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Paź 2012r. 06:54  
Cytuj
CYTAT
a ja dziś w skoku stefczyka przeżyłam szok
dla mnie stefczyk to nieporozumienie nabijają klientów w butelką


A coś więcej?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Lis 2012r. 01:59  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »