NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Konto w banku,
Posty: 101
Dołączył: 29 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 13:38  
Cytuj
Chcemy założyć naszemu synowi konto w banku na 13-te urodziny. Któy bank najlepiej wybrać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 13:38  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
w_k
w_k
w_k
Posty: 50
Dołączył: 25 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 13:56  
Cytuj
Polecam mBank lub Alior.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 14:11  
Cytuj
kilka miesiecy temu dla juniorow to chyba mbank mial najlepsza oferte ;] nie ma prowizji od prowadzenia rachunku, ani od standardowych przelewow, za oplata - mozna robic przelewy na konta w walucie innej niz PLN - niektore konta dla mlodych tego nie mialy, mozna bylo doladowywac telefon - gdzie o dziwo tez nie wszystkie to mialy, co jakis czas rzucali promocje np po 50 zlotych i sprytna mlodziez jednorazowo z tego korzystala ;] gdzies mi sie w oczy rzucilo ze to izzy konto dostalo jakies wyroznienie dla najlepszego konta, kilka miechow wstecz bylo chyba najbardziej funkcjonalne ;] z drozszych oplat co sie rzuca w oczy i jest latwe do zapamietania przy koncie dla mlodziezy to dyspozycja na wypadek smierci

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 19:49  
Cytuj
A teraz wracamy do tematu ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 11 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 20:00  
Cytuj
Polecam Alior Sync ; )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
ang
ang
ang
Posty: 403
Dołączył: 3 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Wrz 2012r. 20:15  
Cytuj
ja polecam mbank

...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2012r. 13:59  
Cytuj
Tylko Pekao SA, potem też są fajne studenckie konta z ubezpieczeniem gratis umiech

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2012r. 15:28  
Cytuj
Syn ma założone konto młodzieżowe bez opłaty w tym samym banku co my mamy - multibank. Kartę otrzymuje również bezpłatnie.
Więcej info na stronie banku.
Dopóki nie jest pełnoletni mamy wgląd do niego jako pełnomocnik rodzajowy , później za pozwoleniem syna.
Ma możliwość założyć do swojego konta - konto oszczędnościowe z niewielkim oprocentowaniem.
good

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2012r. 16:09  
Cytuj
CYTAT
Tylko Pekao SA, potem też są fajne studenckie konta z ubezpieczeniem gratis umiech

Też mi tam rodzice założyli konto jak byłem nieletni. Później miałem tam różne studenckie konta, przyszedł wreszcie dzień, kiedy zastanowiłem się, co ja tam jeszcze robię. Opłaty za prowadzenie rachunku, bankomaty obce płatne, przelewy internetowe płatne... teraz na pewno oferta się zmieniła, ale wątpię, by Pekao SA mogło być konkurencją dla nowoczesnych banków. Oczywiście wystarczy porównać oferty. Posiadam konto Direct w ING, konto internetowe, bo głównie internetu używam. Jedyna opłata, to opłata za kartę, chyba, że w miesiącu przekroczę płatności kartą w wys. 100 zł, wtedy nie płacę nic. Gorzej, gdy się chce skorzystać z wpłaty w banku czy wypłaty, po 1. w Stalowej nie wiem czy można (choć jest darmowy wpłatomat), po 2. są za to opłaty. Kwestia czy 13-latek wykona miesięcznie płatności kartą debetową > 100 zł. Jest jeszcze jedna opcja, brak karty.

A teraz sedno sprawy, ma to być konto osobiste, czy jakieś oszczędnościowe, na którym ma sobie gromadzić fundusze na studia/emeryturę?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 57
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2012r. 17:25  
Cytuj
Moi rodzice założyli mi konto w wieku 15 - 16 lat w banku BGŻ. Za trzymanie konta płacę 2 zł miesięcznie za kartę. Ja jak najbardziej polecam bardzo łatwo założyć tam konto 2 zł to na prawdę nie dużo na miesiąc max za przelewy płace 50 gr to zależy gdzie bo jak z banku do banku to nic ale jak na jakieś strony internetowe typu paypyal czy coś to 50 gr.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Wrz 2012r. 18:23  
Cytuj
Tylko nie Pekao, jedna wielka lipa.

Ja mam w mBanku i jedyna opłata to 2 zł, chyba że wyda się za pomocą karty 100 zł miesięcznie lub ma włączoną usługę korzystania ze wszystkich bankomatów bez prowizji (5zł miesięcznie) - wtedy za free.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 107
Dołączył: 25 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2012r. 11:33  
Cytuj
tylko mBank jest wpłatomat pare bankomatów a w większych miastach na każdej ulicy jest jakiś bakomat darmowy dla mBanku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2012r. 16:32  
Cytuj
CYTAT
tylko mBank jest wpłatomat pare bankomatów a w większych miastach na każdej ulicy jest jakiś bakomat darmowy dla mBanku

No i teraz mi się nasuwa pytanie, dlaczego "tylko mBank" skoro w ING też jest wpłatomat, a poza tym wszystkie bankomaty w Polsce za darmo, w mniejszych, większych i średnich miastach, wsiach i osadach... jakiś argument za?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 42
Dołączył: 29 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2012r. 16:46  
Cytuj
dla mBanku wpłatomat jest obok ING w Multibanku (stary łączone brend, będzie z millenium i mBankiem).

ING po pierwsze zapytaj czy da się az tak młodocianym zakładać konta, mogo mieć ograniczenia wieku, tam są chore zasady. Dodatkowo miesięcznie żeby nie płacic chyba "za posiadanie karty" trzeba robić zakupy na min 100pln, inaczej opłata.

mBank - jest całkiem darmo i przelewy nie ida tak długo jak w przypadku ING

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2012r. 17:09  
Cytuj
CYTAT

ING po pierwsze zapytaj czy da się az tak młodocianym zakładać konta

No o tym fakt, trzeba pomyśleć. Co do płatności za kartę, jak pisałem wyżej, opłata jest. Natomiast uwierzcie mi, nieodpłatne korzystanie ze wszystkich bankomatów, to ogromna wygoda. I nie ma co liczyć, że jest dużo darmowych. Wiele ofert umożliwia korzystanie ze wszystkich bankomatów za free i one są naprawdę według mnie godne uwagi. Nie namawiam do ING (bo żadnego interesu w tym nie mam) zwracam uwagę jednak na kilka subtelnych różnic.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 119
Dołączył: 15 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2012r. 19:31  
Cytuj
polecam mbank a odradzam alior są problemy z księgowaniem na czas i ostatnio dotarły do mnie słuchy że mają na bakier z ochroną danych klientówwykrzyknik

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 319
Dołączył: 11 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2012r. 19:51  
Cytuj
CYTAT
dla mBanku wpłatomat jest obok ING w Multibanku (stary łączone brend, będzie z millenium i mBankiem).


Łączenie dotyczy całej grupy BRE czyli BRE Banku, mBanku i MultiBanku. Millenium to zupełnie inny bank, którego w Stalowej nie ma.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »