NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Antena,
Posty: 65
Dołączył: 13 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2012r. 21:52  
Cytuj
Witam 'Może ktoś doradzi czy na pokojowej antenie ze wzmacniaczem w naszym mieście odbiore naziemna cyfrową?? Zewnętrzna odpada sprawdzałem ,mieszkam na parterze między blokami.Sygnalu nie łapie( przynajmniej siatkowa)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2012r. 21:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2012r. 21:58  
Cytuj
Według mnie powinno działać, bo jak sprzedają tunery dvbt do pc z malutkimi antenkami pokojowymi i to działa no to chyba i na wewnętrznej powinno działać. W googolach jest pełno tematów o takich antenkach i z tego co ludzie piszą to będzie działaćumiech
Podaję link do anteny poleconej na znalezionym forum.
http://allegro.pl/extra-mocna-antena-kemping-pokojowa-tv-dvb-t-hdtv-i2598110933.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 13 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2012r. 22:18  
Cytuj
Dzięki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2012r. 22:50  
Cytuj
CYTAT
Według mnie powinno działać, bo jak sprzedają tunery dvbt do pc z malutkimi antenkami pokojowymi i to działa no to chyba i na wewnętrznej powinno działać. W googolach jest pełno tematów o takich antenkach i z tego co ludzie piszą to będzie działaćumiech
Podaję link do anteny poleconej na znalezionym forum.
http://allegro.pl/extra-mocna-antena-kemping-pokojowa-tv-dvb-t-hdtv-i2598110933.html



Heh, nic bardziej mylnego. Anteny takie działają w miejscach gdzie do nadajnika jest stosunkowo blisko. U nas wg. mnie nie będzie to śmigać. Do każdego z głównych nadajników jest co najmniej 85 km (nie licząc Tarnobrzega).
Jeśli siatkówka (mam nadzieje że jest sprawna) na zewnątrz nic nie złapała, to choćbyś kupił antenę "ze złota" to nie da rady.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Wrz 2012r. 22:56  
Cytuj
Dlatego napisałem co znalazłem w googolach, ale przyznam ze nic nie widziałem o tym żeby taka antenka była blisko nadajnika.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 763
Dołączył: 15 Paź 2007r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2012r. 07:26  
Cytuj
CYTAT
Heh, nic bardziej mylnego. Anteny takie działają w miejscach gdzie do nadajnika jest stosunkowo blisko. U nas wg. mnie nie będzie to śmigać. Do każdego z głównych nadajników jest co najmniej 85 km (nie licząc Tarnobrzega).
Jeśli siatkówka (mam nadzieje że jest sprawna) na zewnątrz nic nie złapała, to choćbyś kupił antenę "ze złota" to nie da rady.

Rozwadów siatka bez problemu mux 1 i 2 nie wiem jak ustawiasz ,że nic nie masz u mnie bez problemu.

http://www.ntvc.pl/nadajniki-i-zasig-dvb-t.html stronka z "nadajnikami"

Dyskusja z fanatykami i ślepymi wyznawcami jest bezsensowna.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 13 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2012r. 09:37  
Cytuj
Może moja siatka jest uszkodzona,musze spróbować na innej antenie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2012r. 10:31  
Cytuj
CYTAT

Rozwadów siatka bez problemu mux 1 i 2 nie wiem jak ustawiasz ,że nic nie masz u mnie bez problemu.

http://www.ntvc.(...)b-t.html stronka z "nadajnikami"

Kolego napisał że robił pomiar na parterze między blokami - prawdopodobnie nadajnik zasłania mu inny blok.


CYTAT
Może moja siatka jest uszkodzona,musze spróbować na innej antenie.


Spróbuj się trochę pobawić - nie wiem czy masz dekoder zew. czy telewizor ale daj na wyszukiwanie manualne/ręczne i ustaw na kanał 36 (o ile łapiesz kierunek Kielce/Święty Krzyż) lub kanał 32 jeśli masz jakieś "prześwity" na Krosno/Sucha Góra. Czasem uda się coś złapać z odbicia - antena w innym kierunku niż nadajnik.

Co do uszkodzenia anteny to faktyczne może być uszkodzona "płytka" - wzmacniacz lub zasilacz. Jeśli antena nie ma uszkodzeń mechanicznych to powinna śmigać. Łatwo sprawdzić czy masz uszkodzoną antenę - podłącz ją do TV i sprawdz czy odbiera kanały analogowe TVP1 (kanał 38) lub TVP2 (kanał 28). Jeśli odbiór będzie dobry to antena teoretycznie sprawna, jak "śnieg" to jedno z dwóch wymienionych wcześniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 13 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2012r. 10:47  
Cytuj
sprawdzałem to jednak chyba antena , bo kompletnie nic nie łapie. Szkoda mi tylko kupowac nową w sklepie bo problem może sie powtórzyć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2012r. 11:08  
Cytuj
CYTAT
sprawdzałem to jednak chyba antena , bo kompletnie nic nie łapie. Szkoda mi tylko kupowac nową w sklepie bo problem może sie powtórzyć


Skocz sobie po płytkę która nie powinna kosztować więcej niż 10 PLN i sprawdź jeszcze raz. No chyba że bloki w sąsiedztwie aż tak wszystko blokują. Tak dla jasności - antenę kierujesz na Kielce ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 13 Wrz 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Wrz 2012r. 11:12  
Cytuj
ok.sprawdzę

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »