NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Gdzie wypoleruje samochód?, szukam zakładu gdzie polerują samochody..
Posty: 38
Dołączył: 1 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2012r. 18:47  
Cytuj
szukam zakładu gdzie polerują samochody, najlepiej sprawdzone bo to trzeba umieć, wie ktoś może jakie ceny za taką usługe?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2012r. 18:47  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2012r. 19:47  
Cytuj
ceny od 300 do 800zl w zaleznosci od samochodu i od zakladu. A dlaczego chcesz polerowac? Ja poleruje sam i jakosc specjalnych umiejetnosci nie trzeba miec, trzeba tylko uwazac zeby nie spalic lakieruumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 384
Dołączył: 9 Wrz 2009r.
Skąd: RST-LU
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2012r. 19:52  
Cytuj
Kolego sama polerka to nic wielkiego , i w RST masz conajmniej kilka miejsc gdzie można to zrobić , pytanie brzmi po co to robić teraz ? , zaraz jesień , potem zima , sól na drodze i inne , i kasa psu w morde , lepiej poczekac do wiosny , no chyba , że auto na handel idzie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 3 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2012r. 19:55  
Cytuj
http://www.moto-spa.net/ polecam.

Specjalizuja sie w tym co robią i robią to dobrze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 1 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2012r. 21:15  
Cytuj
wiem że aż tak trudne nie jest bo już polerowałem, ostatnio nawet kupiłem Einhell-a do polerki ale teraz przyszła kolej na moje auto którego nie polerowałem i nawet nie wiem jak z grubościa lakieru, a miernika niemam a nie chce przebicia zrobić (jeśli było wczesniej polerowane). Zima idzie ale denerwują mnie "słoneczka" na lakierze i nieco wyblakniety kolor (a mam czarne auto i perełka by nieźle wyglądała).
Ale tak jak patrzylem na tej stronce to od 300 trzeba liczyc, w dodatku jak zajade swoim to pewnie dolicza % dla zasady. Chyba wiec sam sie pobawiecool

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2012r. 22:44  
Cytuj
Pasta G3 i ogien, lakier odswiezy ale sloneczek za bardzo to sie nie pozbedziesz zalezy jak glebokie te rysy, zrob polerke a pozniej naloz wosk pod kolor bedzie lepszy i dluzszy efekt. PS ja poczekalbym do wiosny, polerka przed zima niewiele da, w zimie i tak nie widac przebarwien,sloneczek itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 167
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2012r. 23:33  
Cytuj
CYTAT

Ale tak jak patrzylem na tej stronce to od 300 trzeba liczyc, w dodatku jak zajade swoim to pewnie dolicza % dla zasady. Chyba wiec sam sie pobawiecool


Padlamgood % dla zasady? A co to takiego? Jak ide po chleb w zwyklej starej bluzce to place 2,50 a jak wygladam na bizneswoman to pani wola odemnie 5 zl? Jakos nie zauwazylam takiej tendencji. Chyba ze zalozyles watek zeby sie pochwalic super furą? No to nie mam wiecej pytan.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Wrz 2012r. 23:54  
Cytuj
hehe, też mnie to rozbawiło umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 00:15  
Cytuj
Tu masz wszystko o konserwacji lakieru, czym i jak to robić.
http://forum(...)cb3bd318 Zacznij od czyszczenia lakieru glinką .życzę powodzenia.good

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 00:46  
Cytuj
z polerowaniem lakieru nie jest tak łatwo jak to się wydaję. polerka polerce nie równa. Jeśli masz czarną perłę i w dodatku lepszy samochód to myślę że chcesz to zrobić dobrze. ale jeśli chcesz na to przeznaczyć poniżej 300zł to niestety dobrze tego nikt Ci nie zrobi. Jak tu już ktoś napisał G3 i ogień (a co będzie w słońcu po takim zabiegu to sam się przekonasz). Średniego rozmiaru auto (golf, a3, itd...) w kolorze czarnym to zabieg na dobre 15 godzin pracy z samą maszyną, a o przygotowaniu lakieru do korekty i zabezpieczeniu lakieru po korekcie to już nie wspomnę. wybieraj firmę rozsądnie i podziel się później z nami opinią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 1 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 01:09  
Cytuj
CYTAT


Padlamgood % dla zasady? A co to takiego? Jak ide po chleb w zwyklej starej bluzce to place 2,50 a jak wygladam na bizneswoman to pani wola odemnie 5 zl? Jakos nie zauwazylam takiej tendencji. Chyba ze zalozyles watek zeby sie pochwalic super furą? No to nie mam wiecej pytan.


pff, chleb ma stałą cene, usługa jest indywidualna..
niestety ale tak jst, nawet to sprawdziłem. Malowanie zderzaka to lakiernik powiedzial ze ok 350-400zł, Kilka dni poźniej wysłałem brata żeby spytał (z ciekawości) ile za taki zderzak w seicento to było już 250. A przecież co to za różnica, pojdzie więcej lakieru? ile? max 10ml? taka sama robota...

tak jak napisał "semi" mam czarny samochód i chce to zrobić dobrze ;) oddajac do zakładu moge mieć do kogoś pretensje itp. Jak bym wiedział, że za trzy stówy zrobią to dobrze to nie ma problemu, ale jak już na stronce pisze od 300, to wiadomo ze w rzeczywistosci powiedzą z 400-500 a za pół bański moge sie sam powbawić..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 474
Dołączył: 26 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 08:34  
Cytuj
zapytaj moze za darmoche ci zrobia.
kur... co za ludzie
koszt uslugi zalezy od wielkosci auta i stanu lakieru, nawet od ksztaltu auta (zalamania blach).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 08:49  
Cytuj

CYTAT
zapytaj moze za darmoche ci zrobia.
kur... co za ludzie
koszt uslugi zalezy od wielkosci auta i stanu lakieru, nawet od ksztaltu auta (zalamania blach).

I od tego ile trzeba bedzie czasu poswiecic na przygotowanie tegoz zderzaka/ elementu do pomalowania.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 09:45  
Cytuj
CYTAT
z polerowaniem lakieru nie jest tak łatwo jak to się wydaję. polerka polerce nie równa. Jeśli masz czarną perłę i w dodatku lepszy samochód to myślę że chcesz to zrobić dobrze. ale jeśli chcesz na to przeznaczyć poniżej 300zł to niestety dobrze tego nikt Ci nie zrobi. Jak tu już ktoś napisał G3 i ogień (a co będzie w słońcu po takim zabiegu to sam się przekonasz). Średniego rozmiaru auto (golf, a3, itd...) w kolorze czarnym to zabieg na dobre 15 godzin pracy z samą maszyną, a o przygotowaniu lakieru do korekty i zabezpieczeniu lakieru po korekcie to już nie wspomnę. wybieraj firmę rozsądnie i podziel się później z nami opinią.

Nieprawda kazdy lakier robi sie tak samo, ja robilem min 5 samochow (saab, opel,transit, i inne) i jakos w sloncu wygladaja normalnie, nie ma zadnych plam, zaciekow, bialego proszku itp. tylko trzeba to robic pomalu i dokladnie, saaba polerowalem 10h transita 18h. Wiec nie piszcie ze to jest jakas wielka filozofia. Trzeba miec tylko paste i polerke, nie dociskac za mocno i przestrzegac kilku innych zasad, oczywiscie jezeli chcesz to robic po raz pierwszy to lepiej probuj na jakiejsc starej czesci lub innym samochodzie, bo poczatki jak zawsze sa trudne, trzeba nabrac wprawy, zeby miec wyczucie co do docisku, ilosci wody i pasty. Zaklady biora rozna cene jak pisalem max to 800zl, chyba ze nie potrzebujesz f-vat ani paragonu to masz taniej ale wtedy nie masz gwarancji na to co zrobia bo nie masz jak im udowodnic ze to oni.... a ceny sa wysokie bo w razie co musza miec z czego pokryc koszty ew. malowania elementu, bo tak odbywa sie poprawa spalonego lakieru.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 14:09  
Cytuj
quaritto - za 300zł to można samochód wypolerować ale jak chcesz korektę lakieru to niestety trzeba szykować większą kwotę. nikt za 300zł nie będzie siedział 20 godzin przy lakierze a o prądzie i środkach nie wspomnę.

żubrstw - jak wypolerujesz 50 to pogadamy. jeśli myślisz że każdy samochód poleruje się tak samo to polecam zrobić próbę. Audi A6 (czarny lakier UNI), jakiegoś francuza i powiedzmy Honde Accord (też czarną). Daj znać jak Ci poszło z Audi i Japońcem. A co do wyglądu na słońcu to chodzi mi o hologramy po paście G3 jakie powstają. Szybką polerkę można zrobić tak samo na każdym samochodzie ale jeśli chcesz przywrócić lakier do fabrycznego stanu to niestety już jest wyższa szkoła jazdy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 14:53  
Cytuj
Znajomy bierze 200 za glinkowanie, 300 za polerke, 200 za woskowanie twardym woskiem a nie jakimś g3..

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 14:58  
Cytuj
CYTAT
quaritto - za 300zł to można samochód wypolerować ale jak chcesz korektę lakieru to niestety trzeba szykować większą kwotę. nikt za 300zł nie będzie siedział 20 godzin przy lakierze a o prądzie i środkach nie wspomnę.

żubrstw - jak wypolerujesz 50 to pogadamy. jeśli myślisz że każdy samochód poleruje się tak samo to polecam zrobić próbę. Audi A6 (czarny lakier UNI), jakiegoś francuza i powiedzmy Honde Accord (też czarną). Daj znać jak Ci poszło z Audi i Japońcem. A co do wyglądu na słońcu to chodzi mi o hologramy po paście G3 jakie powstają. Szybką polerkę można zrobić tak samo na każdym samochodzie ale jeśli chcesz przywrócić lakier do fabrycznego stanu to niestety już jest wyższa szkoła jazdy.

zadnego lakieru nie doprowadzisz do stanu fabrycznego, polerka to nie pistolet do malowania. Widac ze nie robiles tego nigdy, i nie umiesz sie poslugiwac polerkaumiech audi tez polerowalem, golfa czarna perla (lakier z audii) rowniez, zaden problem trzeba tylko umiec, G3 zostawia owszem hologramy ale nie jest ich az tak duzo pozatym po to jest mleczko lub politura i sciereczka z mikrofibry zeby pozbyc sie hologramowumiech
CYTAT
Znajomy bierze 200 za glinkowanie, 300 za polerke, 200 za woskowanie twardym woskiem a nie jakimś g3..

Nie jakims G3 tylko jedna z lepszych past do polerki, na 99% do polerki uzywa wlasnie G3 lub jesli tnie koszty to automaxa, a na koniec twardy wosk to normalne.

Najczestrze bledy to zbyt malo wody i zbyt duzo pasty. G3 daje bardzo dobre efekty.
wiecej o pascie i polerowaniu macie tutaj: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?p=156621&sid=12df7505271278412189f87a7ebbdaeb
efekt G3: http://www.youtube.com/watch?v=XvGRMK3YSgk
mini poradnik:http://www.youtube.com/watch?v=EsWqREdnkmA

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 15:04  
Cytuj
Jacek - dziwne ceny. 200 zł za glinkowanie i 200 zł za woskowanie a 300 zł za polerke? coś tu nie gra.

żubrstw - widzę że cię nie przekonam. Jeśli uważasz że G3 jest dobrą pastą to niech tak już zostanie. co do moich umiejętności polerowania to nie będę się wypowiadał bo taka dyskusja jest bez sensu, ale zaufaj mi że wypolerowałem grubo ponad 80 aut w swoim życiu i wiem co mówię.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1554
Dołączył: 18 Sie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 15:08  
Cytuj
CYTAT
Jacek - dziwne ceny. 200 zł za glinkowanie i 200 zł za woskowanie a 300 zł za polerke? coś tu nie gra.

żubrstw - widzę że cię nie przekonam. Jeśli uważasz że G3 jest dobrą pastą to niech tak już zostanie. co do moich umiejętności polerowania to nie będę się wypowiadał bo taka dyskusja jest bez sensu, ale zaufaj mi że wypolerowałem grubo ponad 80 aut w swoim życiu i wiem co mówię.

Ja mowie ze G3 jest dobra, dostepna w stw, i w dobrej cenie, sa owszem lepsze pasty np takie ktore mniej brudza, ale sa drozsze i jak spytasz o nie w sklepie to najpierw zrobi oczy, pozniej poklepie w kompie i na koniec taka cene ci poda ze nie wiesz co gosciowi powiedziecumiech zawsze jest all ale tam trzeba uwazac na podrobki. Wszystkiego mozna sie nauczyc tylko potrzeba do tego checi i czasu. A co do twoich umiejetnosci to nic nie mowie przeciez, a im wiecej samochodow wypolerujesz tym wieksza masz wpraweumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 15:20  
Cytuj
osobiście do G3 nic nie mam ale nie lubię tej pasty. jest to pasta używana najczęściej przez lakierników (jest tania), i strasznie syfi. 3M ma fajny system i da się nią już fajną korektę zrobić, jedyny minus to pasty 3M mocno pylą. Scholl ma fajną gamę past. Co do kupowania w stalowej to jak z wszystkim, najlepiej kupować przez net w sprawdzonych firmach. prawda jest taka że praca przy lakierze jest czasochłonna ale da się zrobić cuda. wystarczy zerknąć na forum kosmetyki aut i zobaczyć sobie dział "pokaż swój blask".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 15:49  
Cytuj
CYTAT
Jacek - dziwne ceny. 200 zł za glinkowanie i 200 zł za woskowanie a 300 zł za polerke? coś tu nie gra.

żubrstw - widzę że cię nie przekonam. Jeśli uważasz że G3 jest dobrą pastą to niech tak już zostanie. co do moich umiejętności polerowania to nie będę się wypowiadał bo taka dyskusja jest bez sensu, ale zaufaj mi że wypolerowałem grubo ponad 80 aut w swoim życiu i wiem co mówię.


Bo polerka była biedna bo lakier był idealny. Cena z 2011 roku.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 101
Dołączył: 8 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Kwie 2014r. 23:21  
Cytuj
Siemka umiech

Potrzebuję wypożyczyć polerkę (urządzenie) na parę dni. Czy jest w okolicach firma która wypożyczyłaby sprzęt? Lub jakaś osoba prywatna która zajmuje się tym hobbystycznie??? Będę wdzięczny za każdą podpowiedź umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »