NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Populacja Stalowej Woli przekroczyła 65 tysięcy., Stalowa Wola - Duma Podkarpcia.
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 12:52  
Cytuj
Według danych 31 Marca 2011 roku, populacja Stalowej Woli wzrosła do 65 182 osób, co oznacza że Stalowa Wola wyprzedziła Przemyśl i jest obecnie drugim najludniejszym miastem w Województwie Podkarpackim.


A wspominam tutaj o owych manewrach, ponieważ to właśnie w Hucie Stalowa Wola produkowane są biorące w nich udział wyrzutnie rakiet ziemia-ziemia WR-40 "Langusta".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 12:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 230
Dołączył: 7 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2012r. 15:24  
Cytuj
Było 70 000 parę lat temu, Stalowa Wola maleje co widać.
Bardzo mało jest ludzi w wieku 20-26 lat.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 7 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2012r. 09:00  
Cytuj
Jak powstało woj. podkarpackie też Stalowa była na drugim miejscu z 72 tys, Przemyśl wtedy był trzeci 69tys.
Teraz po kilkunastu latach widać jak państwo dba o przyrost obywateli w średnich miastach. W np. Tarnobrzegu już poniżej 50tys.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2012r. 09:41  
Cytuj
CYTAT
Było 70 000 parę lat temu, Stalowa Wola maleje co widać.
Bardzo mało jest ludzi w wieku 20-26 lat.


Niestety to prawda. Jednak należy dodać , że wszystkie miasta w Polsce się wyludniają -> jedynie warszawa jakoś się trzyma. Najwięcej ludności tracą miasta śląskie, Poznań i Łódź.
Każdy wyjeżdża na Zachód a w Polsce zostają emeryci i osoby ciężko chore

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2012r. 10:07  
Cytuj
Jeszcze kilka lat i przekroczy 60.000 jeśli za punkt wyjścia bierzemy poziom ponad 70.000 z lat 90-tychumiech i ciągłe dążenie w kierunku 0...

Polska się wyludnia, ostatnio czytałem jakieś prognozy dot. rozwoju liczebności polskich miast to tylko Warszawa i Kraków powiększą swoją liczbę mieszkańców a cała reszta się skurczy niestety.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 108
Dołączył: 11 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2012r. 10:33  
Cytuj
CYTAT
Jak powstało woj. podkarpackie też Stalowa była na drugim miejscu z 72 tys, Przemyśl wtedy był trzeci 69tys.
Teraz po kilkunastu latach widać jak państwo dba o przyrost obywateli w średnich miastach. W np. Tarnobrzegu już poniżej 50tys.


Jak 50% (p)osłów w parlamencie jest z Warszawy, to kto ma się zająć się mniejszymi miastami? Nawet, jak dostanie się do parlamentu ktoś pochodzący ze Stalowej Woli, to jest jedynie maszynką do głosowania bez własnego zdania.
Dlatego należy jak najszybciej wprowadzić jednomandatowe okręgi wyborcze. Wtedy każdy poseł będzie odpowiadał przed wyborcami, którzy będą mogą go odwołać w trakcie kadencji. Obecnie taka maszynka do głosowania odpowiada jedynie przez bossem partii i jest mu winna bezwzględne posłuszeństwo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2012r. 10:39  
Cytuj
Ktoś został. Ja mam 25 lat i ciągle mieszkam w Stalowej, mimo że wiele osób próbowało przekonać mnie do wyjazdu zagranicę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 7 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2012r. 10:57  
Cytuj
Zresztą nie ma jeszcze takiego dramatu bo juz było poniżej 64tys w Stalowej. Populacja najwidoczniej troche wzrosła.
Jeśli chodzi o rząd dali by z 5-7 tys za urodzenie. Przedszkola i szkoły podstawowe, w pełnym znaczeniu bezpłatne.
A nie dają 14dniowy urlop ojcowski, żeby jeszcze pracodawców (których jest mało ) udupić-- też mi szczodrzy hehe. Święta kolejne np.3 króli, po co .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2012r. 10:58  
Cytuj
@Florek-XXX nie ciesz się, dane opublikowane w lipcu 2012 pochodzą ze spisu powszechnego przeprowadzonego w 2011. Co 6 miesięcy są podawane dane pochodzące z innego źródła. Inne źródła, inne wyniki. Tych danych nie powinno się bezpośrednio porównywać ponieważ wg spisu powszechnego w ciągu 6-u miesięcy cofnęliśmy się w ubytku ludności o 5 lat, co wydaje mało prawdopodobne.

@reszta: zamiast narzekać na ubytek obywateli do sypialni i dbać o przyrost naturalny umiech Migracje były zawsze, to przyrost nam spada.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2012r. 11:11  
Cytuj
CYTAT
@reszta: zamiast narzekać na ubytek obywateli do sypialni i dbać o przyrost naturalny umiech Migracje były zawsze, to przyrost nam spada.


Maniac, czy Ty jesteś już rozmnożony, że tak pięknie radzisz?

Jeśli nie, to do roboty, bo szkoda marnować inteligentnego nasienia umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11971
Dołączył: 1 Lut 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2012r. 11:13  
Cytuj
Dużo w tym przyjezdnych.

Wyobraźcie sobie, że budzicie się rano i macie tylko to, za co podziękowaliście Bogu w modlitwie wieczorem....
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2012r. 11:49  
Cytuj
@czekolada: Przyrostu (jeszcze) nie zapewniłem (zakładając, że zejdę z tego świata), ale populacja przeze mnie już prawdopodobnie nie spadanie umiech

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 7 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2012r. 20:48  
Cytuj
Taką ciekawostkę dodam do tematu, iż Stalowa Wola przebiła ilością mieszkańców Przemyśla.
Przed wojną na naszym terenie istniało wojowództwo lwowskie. Lwów rzecz jasna miał wtedy (i teraz by miał) największą ilość mieszkańców ponad 300tys. Natomiast drugim miastem województwa był....?.. Przemyśl z 51tys na koncie. Rzeszów w tym okresie liczył tylko nieco ponad 26tys.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 7 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2012r. 20:48  
Cytuj
Taką ciekawostkę dodam do tematu, iż Stalowa Wola przebiła ilością mieszkańców Przemyśla.
Przed wojną na naszym terenie istniało wojowództwo lwowskie. Lwów rzecz jasna miał wtedy (i teraz by miał) największą ilość mieszkańców ponad 300tys. Natomiast drugim miastem województwa był....?.. Przemyśl z 51tys na koncie. Rzeszów w tym okresie liczył tylko nieco ponad 26tys.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2012r. 09:42  
Cytuj
Mam drobny problem.
Matka stawia mi ultimatum:
Albo w końcu znajdę pracę, albo przeprowadzę się z domu do schroniska Brata Alberta.
Czy wiecie gdzie w Stalowej Woli są jakieś wakaty ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2012r. 09:50  
Cytuj
Tomku, to nie jest dobry pomysł podawać tutaj e-mail z nazwiskiem i imieniem. Zablokuj chociaż profil na FB.chytry

Chłopaku, określ bliżej swoje umiejętności..., branżę w jakiej chciałbyś się odnaleźć, bo UMCS Lublin ma wiele wydziałów.

Chyba, że Florku jaja sobie ze swojego kolegi robisz...chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2012r. 10:11  
Cytuj
Wiem że większość (właściwie wszyscy) piszą tutaj anonimowo, ale ja nie ukrywam swojej tożsamości.
Mój zawód wyuczony to politolog. Ale dotychczas pracowałem tylko w ochronie (na trzech obiektach). Mam też na koncie staż w administracji szpitala.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 545
Dołączył: 6 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2012r. 10:41  
Cytuj
Tomaszu, jesteś politologiem, a nie dodałeś ani jednego komentarza w działach "polityka"...
No nic, podczas robienia zakupów, będę miała na uwadze ogłoszenia z branży "ochrona". Jak coś-dam znać na "fejsie" chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2012r. 12:35  
Cytuj
Prowadzę oficjalnego politycznego bloga na którym jest prawie 700 postów umiech
Adres na początku tego wątku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2012r. 00:14  
Cytuj
CYTAT
Mam drobny problem.
Matka stawia mi ultimatum:
Albo w końcu znajdę pracę, albo przeprowadzę się z domu do schroniska Brata Alberta.
Czy wiecie gdzie w Stalowej Woli są jakieś wakaty ?


Eh.. wybacz, ale Twoja niezaradność życiowa jest powalająca. Mam wrażenie, że dla świętego spokoju napisałeś w mało znaczącym wątku, że poszukujesz pracy tylko dlatego by móc powiedzieć matuli "przecież szukam" umiech Jak proponowano Ci pracę poza stalową, to nie skorzystałeś - trochę chęci, mobilności i będzie OK. Jak nie chcesz pracować to nikt za Ciebie pracy nie znajdzie. umiech Jak chcesz, to setka CV'ek i w obchód po firmach w których chciałbyś pracować.

PS: A politologię studiowałeś bo ... ? umiech

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2012r. 09:00  
Cytuj
Co za pytanie.
Politologię studiowałem bo interesuję się polityką.
A o tym w jaki sposób szukać pracy, nie musisz mi mówić.
Tylko że pracy brak.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2012r. 22:10  
Cytuj
Florek pytanie uważam za jak najbardziej na miejscu, Twoje zdziwienie jednak sugeruje, że nadal tkwisz w pierwotnym błędzie. Postaram się Cię z niego wyprowadzić (choć nie wiem czy mi się uda).

Otóż drogi florku, wybierając studia pomyliłeś hobby z zawodem. Oczywiście czasem jedno i drugie się pokrywa, czasem hobby staje się zawodem - tak się stało w moim wypadku - ale jak hobby jest takie jak Twoje, to dzieje się to bardzo rzadko, a już skrajnie rzadko w Twoim wieku. Zamiast marnować czas i pieniądze (dwa czy trzy lata?) na studia po których nic nie masz mogłeś od razu brać się za jakąś pracę, choćby fizyczną. Teraz miałbyś jakieś doświadczenie, jakąś przydatną wiedzę i jakieś źródło utrzymania.

Dla przykładu znam kolesia, który nie wpieprzył się w jakieś politologie tylko poszedł do pracy. Pracę miał fizyczną, malował sprężyny. Ponieważ perspektywy okazały się nikłe, to gdy nadarzyła się okazja zmienił ją na inną, tym razem pracował przy wylewkach. Po roku wraz z jeszcze innym gościem stwierdził, że to nie jest nic na tyle skomplikowanego. Założył firmę, wziął kredyt, kupił maszynę do wylewek mechanicznych i stary samochód który był ją w stanie pociągnąć. Zaczęli jeździć. Coś im tam po sezonie w trakcie zimy nie wyszło (nie wnikam) poprztykali się i w tym momencie firmę prowadzi sam. Maszynę i busa już chyba spłacił, jest w stanie sam siebie utrzymać i dać pracę jeszcze kilku ludziom. Wiek tego człowieka - jakieś 26-27 lat. Gdyby studiował, to właśnie by wyszedł z budy i zasilił grono bezrobotnych z "wykształceniem wyższym" w rubryce na kartce w bezrobociu. (inna rzecz, że do studiowania to nie miał głowy).

Wracając do Ciebie florku, skoro politologię już skończyłeś i zmarnowałeś na nią czas, to się tego nie wróci. Niestety muszę cię zmartwić, że ten papier zupełnie nic nie znaczy. Więc teraz trzeba spiąć poślady i ruszyć w miasto. Niestety przy 14-o procentowym bezrobociu tym większa szansa na pracę im większe Twoje zaangażowanie. Wygrywa ten, który pojawi się w odpowiednim miejscu i czasie, a ty zdaje się ze swoją zaradnością przegrywasz w tym wyścigu. Obecnie na stanowiska, na które nie potrzeba kwalifikacji konkurencja jest duża (mamy coraz więcej bezużytecznych papierków takich jak Twój). Więc obchód i aktywne poszukiwania. Jak jeden nic nie dał, to rób drugi. Jak wyrzucili drzwiami, to wrzuć CV'kę przez okno.

Na koniec dodam, czasami od telefonu odstrasza sama CVka - ostatnio sporo ich miałem w ręku. Branża prawdopodobnie nie Twoja, ale jak chcesz możesz posłać mi CV'kę lub udostępnić ją tutaj (danych osobowych znać nie muszę), a powiem Ci co o niej myślę. Może dowiesz się czy jakichś błędów nie popełniasz.

PS: Warto też być mobilnym w nisku jest 22% bezrobocie, w Tarnobrzegu 15, ale np w Sandomierzu 12.2, Krakowie 10 a Warszawie 4.1.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 27 Wrz 2012r. 08:55  
Cytuj
CYTAT
Co za pytanie.
Politologię studiowałem bo interesuję się polityką.
A o tym w jaki sposób szukać pracy, nie musisz mi mówić.
Tylko że pracy brak.


Tygodniki "opiniotwórcze" poszukują stażystów , wysyłasz tam cv i artykuły ? ;)

Swoją drogą Rzeszów czyli przedwojenny Mojżeszów był miastem małym i zamieszkałym głównie przez Żydów.
Obecny Lwów jest miastem z większą liczbą ludności niż Kraków ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 28 Wrz 2012r. 13:30  
Cytuj
Niezupełnie:

Kraków - 759 tysięcy mieszkańców.

Lwów - 757 tysięcy mieszkańców.

Dane z lat 2011/2012.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »