NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
HTC, Samsung, Blackberry, Sony Ericsson,
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2012r. 12:27  
Cytuj
Witam,
Mam koniec umowy na komorke i przysluguje mi wymiania na tysiace, w roznych cenach. Po osobistej weryfikacji (sugerowałem sie prestizem marki, oraz niewielka doplata albo wogole) wybrałem 4 modele, ktore mogly by mi odpowiadac. Kazdy z nich ma cos lepszego, cos gorszego, chodzi mi o Wasza ocene jakbyscie byli na moim miejscu, nie ma znaczenia qwerty czy dotyk. Powiedzcie jaki i dlaczego ten:
Modele telfonów:

BLACKBERRY 9790
Samsung Galaxy S Advance
HTC One V
Sony Ericsson Xperia Arc S

tutaj mozna porownac:

http://telep(...)porownaj

ja to zrobilem, jedno ma lepszego androida drugi nie, itp itp a jakie Wasze zdanie?

Z gory dziekuje za pomoc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2012r. 12:27  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2012r. 13:53  
Cytuj
Oglądnij na YT recenzje tych 2ch telefonów. Zazwyczaj są szczere, bo nikt im za darmo telefonów nie daje - jak dostaną to muszą odesłać.

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 135
Dołączył: 21 Cze 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2012r. 14:06  
Cytuj
Ja bym wybrała Xperie Arc S - strasznie podoba mi się jej wygląd. Jeżeli chodzi o wersje Androida to na pewno w niedługo będzie aktualizacja do 4.0.
Miałam okazję testować HTC One X - większa i lepsza wersja One V. I potwierdza się to co kiedyś usłyszałam od użytkownika HTC, że ma gorszy dźwięk i jest ogólnie cichszy od Xperii. Aparat Arc S też przemawia na korzyść. Samsung ma wyświetlacz SUPERAMOLED - są osoby, które przykładają wagę do jakości obrazu.
Ale jeżeli nie lubisz dotykowych telefonów to pozostaje Blackberry. Znam kilku użytkowników i każdy jest zadowolony. Jedna osoba narzeka na słabą żywotność baterii.

Proponuję zapoznać się z wszystkimi, żeby przekonać się jak leży w dłoni. Może któryś bardziej spasuje i ten zostanie wybrany umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2012r. 19:57  
Cytuj
Nie zapomnij o pakiecie internetowym do smartfona.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 38
Dołączył: 1 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2012r. 20:08  
Cytuj
szczerrze to szału nie ma z tymi telefonami co miedzy nimi wybierasz. Napewno odrazu odrzuciłbym BlackBerry i Samsunga. Jedyny samosung jaki mi przypdał do gustu to Galaxy S3 z którym mialem do czynienia bo tez wybrałem go na przedłuzenie umowy i telefon extra, ale sprzedałem bo nieźle chodzi cenowo. Mam obecnie właśnie taką Xperie z której jestem naprawde zadowolony i jeśli wybierasz w tym przedziale cenowym to bez zastanowienia bym właśnie taką wybrał, aprat 8,1 i HD naprawde robi ładne filmiki, do tego przyjemny soft.. Co do HTC to szczerze tylko sie bawiłem takim i nie moge wiele powiedzieć ale też ciekawy. Reasumując napewno zrezygnuj z blackberry i samsunga(przynajniej tego modelu ). Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2012r. 22:29  
Cytuj
Witam ponownie,
dziekuje za zainteresowanie sie tematem, pozowle się odnieść do ostatniego wpisu:
CYTAT
szczerrze to szału nie ma z tymi telefonami co miedzy nimi wybierasz

Niestety nie mam wpływu na telefony jakie dostaje w ofercie, w mojej ofercie te sa za 1 zlotowke lub niewielka doplata(max 100zl netto)Oczywscie moglbym sobie wziasc Galaxy S3 ale na tyle ile szanuje telefony nie oplaca mi sie, a abonamentu nie powieksze bo ten kotry akutalnie chce ewidentnie mi wystracza.

CYTAT
Mam obecnie właśnie taką Xperie z której jestem naprawde zadowolony i jeśli wybierasz w tym przedziale cenowym to bez zastanowienia bym właśnie taką wybrał, aprat 8,1 i HD naprawde robi ładne filmiki, do tego przyjemny soft.. Co do HTC to szczerze tylko sie bawiłem takim i nie moge wiele powiedzieć ale też ciekawy. Reasumując napewno zrezygnuj z blackberry i samsunga(przynajniej tego modelu ). Pozdrawiam


Dzięki za podpowiedź Xperie wezme pod uwage, HTC tez ale nie model ONE V,tylko wyższy klasowo. Nie podales konkretnych argumentów dlaczego nie ten Samsung. Wiem,że jest gorszy od Samsunga S3, ale dlaczego gorszy od Xperii? i dlaczego nie Blacberry? Wg. super telefony, tylko nie można w pelni wykorzytsac ich atutów i maja mało aplikacji.

Co do telefonów, proszę nie zamykać tematu, ponieważ okazało się ze przez storne opeartora, te telefony moge miec za złotwke, a za dopłate są nowe(np HTC Rhyme), ale tym zajme sie za ok 1,5 tyg. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 409
Dołączył: 22 Kwie 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Wrz 2012r. 23:42  
Cytuj
Skoro się zastanawiasz nad telefonami, to blackberry może nie być dla Ciebie. Blackberry to nadal przede wszystkim telefon z mailem i komunikatorem. Jak tylko tyle oczekujesz od telefonu, to nie potrzebujesz żadnego z pozostałych, ale prawdopodobnie skoro chcesz kupić smartfona to oczekujesz by telefon służył nie tylko do dzwonienia. Telefony mają różne systemy. W chwili obecnej z liczą się na rynku (kolejność alfabetyczna):
- Android
- iOS (Apple)
- Windows Mobile

Żaden z systemów (łącznie z Blackbery OS) nie jest kompatybilny z żadnym innym. Wiec wybieraj dokładnie, bo prawdopodobnie będziesz kupował jakieś aplikacje i za dwa lata będziesz stał przed dodatkową decyzją, już nie tylko jaki telefon wybrać, ale też czy ze zmianą telefonu wybrać taki, z innym systemem. Decyzja będzie tym prostsza im bardziej rozwojowy system wybierzesz teraz i im bardziej będziesz do niego przyzwyczajony. Jeżeli miałeś Androida, a kupisz coś z iOS, to nie będziesz mógł uruchomić aplikacji, które kupiłeś wcześniej.

Jak już wybierzesz system, to telefony z danym systemem możesz swobodnie porównywać wg parametrów podobnie jak porównuje się komputery. Wskazałeś trzy i być może jeszcze coś do tych trzech dołączy, ale puki co wszystkie pozostałe telefony są z Androidem, więc:

Galaxy S Advance:
http://www.mgsm.(...)advance/

HTC One V:
http://www.mgsm.(...)tc/onev/

Sony Xperia Arc S:
http://www.mgsm.(...)riaarcs/

Ja sugeruję patrzeć na CPU, RAM, wyświetlacz i jego rozdzielczość, pamięć wbudowaną, czy ma UMTS (chyba wszystkie mają), czy ma dwie kamery (idealne do Skype). Jak już ustalisz które z tych parametrów są istotne dla Ciebie i bardziej pasują do tego co planujesz robić ze słuchawką , to przejdź się do salonu potrzymaj, sprawdź który bardziej Ci pasuje i zdecyduj.

Admin
Poszukuję administratorów na pełen etat. Więcej info P.W.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 26 Wrz 2012r. 01:20  
Cytuj
Maniac, dziekie wielkie, wlasnie tym myslenie zaczalem podazac i wykluczylem Blackberry, prawdopobnie bede mial do wyboru jeszcze dodatkowe aparty(lepsze, ale nie znam cen dokaldnie), wiec za jakis czas poprsze jeszcze o pomoc lub pochwale sie co wybralem, dzieki i dobranocumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 331
Dołączył: 11 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Paź 2012r. 00:43  
Cytuj
odświeżam temat:
Może, głupi argument, ale odrzucam Sony Erricsony, Motorole, Nokie, dlatego, że byłem użytkownikiem tych marek i chciałbym sprobowaać czegoś nowego. Telefony widziałem i wybrałem dwa:

HTC RHYME vs Samsung Galaxy S Advance

Co przemawia za HTC?
Jak dla mnie: wydaje mi się, że to telefon bardziej prestiżowy, ma lepsze wykonanie od Samsunga (bodajze alumnium a nie plastik jak w Samsungu), w zestawie karta 8 giga, stacja multimedialna, i inne akcesoria. Cene apartu na allegro stoi minimalnie wyżej (1300 zł)Telefonów jest tych malo w porównaniu do Samsunga co dla mnie jest minimalnym plusikiemumiech
Minusy:
Telefon jest dlużej na rynku, przez co oporogramowanie ma slabsze. Doplata za telefon (choc to najmnieszy problem bo jest mala)

co przemawia za Samsungiem?
Lepsza Bateria, dwa rdzenie, większa wbudowana pamięć, niewiele większy wyświetlacz, nowszy android (2.3.6. a nie 2.3.4), Amoled,telefon za złotówke.
Minusy:
Aparat tanszy ok 200 zł na allegro (1100 zł), wykonany z gorszych materiałów, prosty nieskapliowany design(plus dla HTC)

Pytanie czy mi potrzebne lepsze oprogramowanie czy lepsze wykonanie i prestiz marki(lepsze wyknanie moze wiazac sie w moim wypadku z dluzsza zywotnoscia)? Po pierwszej e fascynacji i tak: tylko dzwonie, smsuje, i czasami GPS, choc teraz dojedzie pewnie Internet bo mam w pakiecie za darmo.
A co Waszym zdaniem lepsze/ cieakwsze??
ps. telefon ma mi wystarczyc na ok.1,5 roku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »