NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Laptop czy kopmuter stacjonarny?, co wybrac?
Posty: 124
Dołączył: 17 Maja 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 08:55  
Cytuj
Jak w temacie, jakie są Wasze opinie na temat tego czy lepiej kupic do domu laptopa czy tez komputer stacjonarny?
Może dodam że komputer ma służyć nie tylko jednej osobie do konkretnych celów ale m. in. do gier, oglądanie filmów, czy jako pomoc przy zadaniach dla dziecka, a nawet jako pomoc przy pracy biurowej.
jeśli chodzi o budżet przeznaczony na zakup nowego sprzętu, to wynosi on w granicach 2000zł - 2300zł.
Proszę o opinieumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 08:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 09:06  
Cytuj
Jeśli do gier to tylko stacjonarny. Masz większy monitor (plus do oglądania filmów), możesz wymienić podzespoły, gdy gry już nie będą hulać, poza tym dużo wygodniej gra się na stacjonarnym. Za taką cenę kupisz przyzwoity komputer do grania na jakieś 2-3 lata. Chociaż znawcy twierdzą, że to za mało na gry ;) Ja 2 lata temu kupiłam komputer za 1500 (+monitor 500) i jak na razie wszystkie nowości mi ładnie chodzą.
Tylko broń borze :] nie kupuj w stalowowolskich sklepach, najlepiej jakiegoś składanego na allegro, wyjdzie dużo taniej.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 09:17  
Cytuj
Witam
Ten temat w internecie poruszany był setki tysięcy razy umiech Użycie google w tym wypadku i zapytanie "Jaki komputer laptop czy stacjonarny" otworzy Ci dostęp do setek tysięcy opinii, będziesz je miał/a wszystkie od ręki. Często na forach komputerowych wypowiedzi pochodzić będą od osób z dużym doświadczeniem, więc bardziej wartościowe. Co najważniejsze nie musisz czekać, aż się ktoś wypowie, a w konsekwencji (to niemal pewne na tym forum) - pokłóci, poobraża itd. Rozwiązanie Twojego problemu jest identyczne zarówno dla ludzi ze Stalowej jak i każdego innego miejsca na świecie, więc śmiało można korzystać z doświadczeń innych.

Warto też postudiować artykuły, np.:
http://www.artno(...)hp?id=36
lub
http://www.bench(...)522.html

może mają one swoje lata, ale wiele kwestii jest tam niezmiennych.

Ode mnie:
1. Komputer do gier - stacjonarny (większa moc za niższą cenę - możliwość rozbudowy, modernizacji, wygoda podczas grania)
2. Oglądanie filmów - laptop (film obejrzysz i w łóżku na kolanach i np. na TV poprzez podpięcie lapka do TV)
3. Pomoc dla dziecka - laptop (można komputer dziecku "pożyczyć" żeby się pouczyło u siebie, nie ma problemu z tym, że dziecko będzie się uczyć u Ciebie w pokoju, bądź Ty chcąc popracować, będziesz siedzieć u dziecka)
4. Do pracy biurowej - laptop (praca biurowa odbywa się zwykle w biurze, nie w domu, łatwiej przynieść laptopa do biura niż stacjonarny).

Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 670
Dołączył: 7 Gru 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 09:38  
Cytuj
Szopen ma racje, zarówno co do poszukania "szerzej" (zawsze mnie dziwi, że ktoś pyta co lepiej kupić na forum sm, zamiast poszukać na forum tematycznym), jak i do tych punktów. Musisz wiedzieć, do czego częściej będzie Ci potrzebny, ja się skupiłam na grach i dlatego poleciłam Ci stacjonarny ;) Chociaż do nauki z dzieckiem też bym taki poleciła, ale zależy też w jakim jest wieku, czy jest w stanie uczyć się i korzystać sam z komputera i wziąć go sobie do swojego pokoju. - hmm chociaż to akurat w dzisiejszych czasach oczywiste, już małe dzieciaki znają się na komputerach i telefonach.

Dorastając w tym kraju trzeźwiejemy z marzeń - K.Ś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 24 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 09:55  
Cytuj
CYTAT


2. Oglądanie filmów - laptop (film obejrzysz i w łóżku na kolanach i np. na TV poprzez podpięcie lapka do TV)




Pomijając podpięcie do tv uważam że matryce jakimi dysponują laptopy mocno ustępują matrycom monitorów, choćby kontami widzenia, co za tym idzie oglądanie filmu na laptopie w dwie osoby lub więcej to profanacja.

Jeżeli komputer ma być do grania to dyskwalifikuje laptop. Nawet jeśli wywalisz kupę kasy i na dziś będzie dawał radę to długo to nie potrwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 10:03  
Cytuj
CYTAT

Pomijając podpięcie do tv uważam że matryce jakimi dysponują laptopy mocno ustępują matrycom monitorów, choćby kontami widzenia, co za tym idzie oglądanie filmu na laptopie w dwie osoby lub więcej to profanacja.

Przyznać tu muszę, że... nigdy nie oglądałem filmu na laptopie umiech Napisałem co uważam, być może jeśli ktoś próbował, faktycznie jest to kiepski pomysł. Wiem, że wielu znajomych to praktykuje, na tym się oparłem. Filmy z kompa oglądam na stacjonarnym, gdyż monitor 21 cali daje dużo większy komfort niż 17 calowy laptop, do tego monitor możemy spokojnie odsunąć od twarzy, by zmieściły się dwie, trzy osoby, gdy odsuniemy 17stkę laptopa, oglądanie stanie się udręką.
Choć z tym oglądniem z kompa też przesadziłem. Od kiedy zakupiłem TV z możliwością podpięcia do sieci i obsługujący praktycznie wszystkie formaty video z pendrive'a komputer służy ew. do zdobycia filmu i wrzuceniu na pena/udostępnieniu w sieci dla TV. Na tym jego rola się kończy i chyba powoli komputery jako odtwarzacze filmów będą odchodzić do lamusa. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 11:54  
Cytuj
CYTAT
Ode mnie:
1. Komputer do gier - stacjonarny (większa moc za niższą cenę - możliwość rozbudowy, modernizacji, wygoda podczas grania)

i większa niezawodność
nie wiem dlaczego laptop musi się zepsuć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 3 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 13:49  
Cytuj
Jeśli nie potzrebujesz jakiejś mega mocy obliczeniowej - zaawansowane obliczenia MES, grafika, obróbka filmów - wybierz laptopa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 14:26  
Cytuj
Własnie znalazłem pod drzwiami gazetkę media markt i tam jest od czwartku laptop Asus:
- proc. i7 3,3 GHz
- RAM 8 GB
- graf. GF 630M 2 GB
- dysk 750 GB
do tego USB 3.0 i oczywiście WIN 7.
Na tym to zrobisz wszystko, łącznie z nowymi grami i obróbką video.
Cena 3099 zł.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 15:33  
Cytuj
Nie będę komentował wypowiedzi co niektórych bo nie oto tu chodzi ...

prawda jest taka że z laptopa zrobisz kiedy chcesz komputer stacjonarny ... podłączysz pod TV i grasz (osobiście uważam że do gry są lepsze konsole ale mniejsza)... oglądasz ... itp ... itd

ze stacjonarnego laptopa nie zrobisz ... kiedyś plusem stacjonarnych kompów była możliwość wymiany czego tam tylko chcesz z "flaków" ... dziś ktoś się jeszcze w to bawi ?? ...

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 20:33  
Cytuj
CYTAT
osobiście uważam że do gry są lepsze konsole ale mniejsza

hm...
a grałeś na i7 i GTX 680 ?
CYTAT
kiedyś plusem stacjonarnych kompów była możliwość wymiany czego tam tylko chcesz z "flaków" ... dziś ktoś się jeszcze w to bawi ?? ...

bawi, jak masz drogą maszyne o wysokiej mocy obliczeniowej i nawalą ci kości ram to co? szukasz promocji w biedronce na jakiegoś lapka klapka czy kupujesz pamięć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 21:30  
Cytuj
CYTAT

hm...
a grałeś na i7 i GTX 680 ?


Kolego choćbyś do lapka włożył procka i250 (taki żarcik) to i tak przy nowych gierkach będzie chodził na wysokich obrotach. Wiadomo jak wygląda system chłodzenia w laptopie - przy długotrwałej pracy na podwyższonych obrotach możemy sobie dogrzewać pokój umiech Przechodziłem ten temat u mnie, skończyło się na rozkręceniu lapka do płyty głównej, i ponownym smarowaniu pastą termoprzewodzącą.

Jak chcemy pograć to tylko komputer stacjonarny lub konsola. Jeśli filmy i inne rzeczy bez konkretnego gierczenia - oczywiście laptop.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 21:32  
Cytuj
i7 i GTX 680
ale nie w klapku tylko blaszaku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 21:38  
Cytuj
CYTAT
i7 i GTX 680
ale nie w klapku tylko blaszaku


A jak tak to przepraszamy, co złego to nie my umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 21:42  
Cytuj
Z laptopami jest tak jak z automatycznymi skrzyniami biegów, narzekają Ci co nie mieli i nie mają potluczony

Tak jak napisał el.Banan - z laptopa zawsze idzie zrobić stacjonarny, a w drugą stronię nie. Możesz go zabrać wszędzie, nie graci, a co do awaryjności to wszystko się może zepsuć i nie ma w tym żadnej przewagi, że zepsuje się prędzej jedno czy drugie.

Modernizacja stacjonarnego? Buehehehe zaklopotany
Zmieńcie sobie w 5-letnim kompie bebechy... płyta główna stara, gniazda nie te, wsadzisz coś ciut szybszego, minimalnie, ale nic nowego bo wszystko się zmienia i gniazda procków, grafik itp.

Są laptopy wszelakiej maście, słabsze do prostych rzeczy, są i zajebiaszcze dla wymagających. Każdmu wg potrzeb.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 17 Wrz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 21:42  
Cytuj
moim zdaniem kup komputer - stacjonarny lepszy jest od laptopa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Paź 2012r. 23:55  
Cytuj
CYTAT
Z laptopami jest tak jak z automatycznymi skrzyniami biegów, narzekają Ci co nie mieli i nie mają potluczony

Tak jak napisał el.Banan - z laptopa zawsze idzie zrobić stacjonarny, a w drugą stronię nie. Możesz go zabrać wszędzie, nie graci, a co do awaryjności to wszystko się może zepsuć i nie ma w tym żadnej przewagi, że zepsuje się prędzej jedno czy drugie.

Modernizacja stacjonarnego? Buehehehe zaklopotany
Zmieńcie sobie w 5-letnim kompie bebechy... płyta główna stara, gniazda nie te, wsadzisz coś ciut szybszego, minimalnie, ale nic nowego bo wszystko się zmienia i gniazda procków, grafik itp.

Są laptopy wszelakiej maście, słabsze do prostych rzeczy, są i zajebiaszcze dla wymagających. Każdmu wg potrzeb.


zgodzilbym sie kiedys, jak laptop byl rarytasem :]
co to za komputer stacjonarny z lapka? ze mozna se podlaczyc do niego jakies urzadzenia peryferyjne + duzy monitor i zamknac kompa pracowac obok? to czym to sie rozni od slabego relatywnie stacjonarnego, poza tym ze mozna go zwinac w kazdej chwili? kpina

modernizacja jak modernizacja, ale wsadz duo czy quada graficzna w laptopa, albo zamontuj dysk ssd, albo zamontuj chlodzenie wodne itd.

jezeli z miejsca sie nie ruszasz to tylko stacjonarny

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 24 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 00:06  
Cytuj
Jedynym choć pewnie dużym plusem laptopa jest mobilność, o gabarytach zapomnijmy, jeżeli laptop ma być używany tylko w domu to każdy choć jedno biurko chyba ma a pod nim miejsce na skrzynkę.
Reszta plusów jest po stronie stacjonarki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 7 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 00:28  
Cytuj
oczywiście laptop. Do stacjonarnego trzeba biurko kupić i zorganizować kąt. PS> a do gier--konsola

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 11:32  
Cytuj
CYTAT
zgodzilbym sie kiedys, jak laptop byl rarytasem :]
co to za komputer stacjonarny z lapka? ze mozna se podlaczyc do niego jakies urzadzenia peryferyjne + duzy monitor i zamknac kompa pracowac obok? to czym to sie rozni od slabego relatywnie stacjonarnego, poza tym ze mozna go zwinac w kazdej chwili? kpina

modernizacja jak modernizacja, ale wsadz duo czy quada graficzna w laptopa, albo zamontuj dysk ssd, albo zamontuj chlodzenie wodne itd.

jezeli z miejsca sie nie ruszasz to tylko stacjonarny


oni o takich rzeczach nie myślą, dla większości ludu komputer w postaci laptopa czy nie laptopa to poprostu telewizor do www i czasem jakiegoś "filma" zobaczą
a szkoda że tak lud ubożeje, kiedyś do filmów używało sie kina domowego(prawdziwego -nie tandeta z pastiku)

CYTAT
a do gier--konsola


mam konsole i żałuje, grać w 2012 roku bez antyaliasing-u to kpina

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 11:32  
Cytuj
CYTAT
zgodzilbym sie kiedys, jak laptop byl rarytasem :]
co to za komputer stacjonarny z lapka? ze mozna se podlaczyc do niego jakies urzadzenia peryferyjne + duzy monitor i zamknac kompa pracowac obok? to czym to sie rozni od slabego relatywnie stacjonarnego, poza tym ze mozna go zwinac w kazdej chwili? kpina

modernizacja jak modernizacja, ale wsadz duo czy quada graficzna w laptopa, albo zamontuj dysk ssd, albo zamontuj chlodzenie wodne itd.

jezeli z miejsca sie nie ruszasz to tylko stacjonarny


oni o takich rzeczach nie myślą, dla większości ludu komputer w postaci laptopa czy nie laptopa to poprostu telewizor do www i czasem jakiegoś "filma" zobaczą
a szkoda że tak lud ubożeje, kiedyś do filmów używało sie kina domowego(prawdziwego -nie tandeta z pastiku)

CYTAT
a do gier--konsola


mam konsole i żałuje, grać w 2012 roku bez antyaliasing-u to kpina
tylko blaszak na świeżych "bebechach" zapewni gre na poziomie
a konsole to troszkę wstrzymują postęp technologiczny gier wideo

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 27
Dołączył: 3 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 12:20  
Cytuj
Komputer - czy laptop. To pytanie jak TIR, czy rodzinny VAN.

Wszytsko jest niezastapione, ale do swoich zastosowań. Komputer stacjonany to taki wół roboczy, do cięzkich prac, wymagających mocy obliczeniowej. Wygoda użytkowania jest na 2 miejscu. Jeśli komputer do domu, do zabawy, czsem do napsiania tekstu - laptop.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 20:24  
Cytuj
dedek ... odpisałem Ci bez "napinki" ale ktoś uznał wpis chyba nie na temat i usunął ... mniejsza

Weźcie pod uwagę do czego ma służyć służyć sprzęt i budżet

jak dla mnie gdy z jednego sprzętu korzysta kilka osób praktyczniejszy jest laptop ... dlaczego pisałem powyżej ...

a tu wywody o mocy obliczeniowej :szok:

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 20:35  
Cytuj
Zgodzę się, że laptop jest praktyczniejszy. I dla 99% domowych uzytkowników wystarczający umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 11:33  
Cytuj
CYTAT
dedek ... odpisałem Ci bez \"napinki\" ale ktoś uznał wpis chyba nie na temat i usunął ... mniejsza

Weźcie pod uwagę do czego ma służyć służyć sprzęt i budżet

jak dla mnie gdy z jednego sprzętu korzysta kilka osób praktyczniejszy jest laptop ... dlaczego pisałem powyżej ...

a tu wywody o mocy obliczeniowej :szok:

Ja nie napinam, mówię jak jest.
1) Konsola. Popatrz na parametry PS3 i X360 i na wymagania obecnych gier. Potem zobacz jak wygląda ta sama gra na konsoli i "mocnym" komputerze(nawet laptopie)
Czy ja kłamie? Taka jest rzeczywistość.

2) Laptop nie zastąpi fajnego "blaszaka" z porządnym dużym monitorem(który od razu może byc TV) głośniki np. gigaworks t40 lub microlab solo 7c
klawiatura, mycha... wszystko takie jakie chce (nie jakieś dziady za kilkadziesiąt złotych, tylko rasowy sprzęt dla graczy)
wiem że to wszystko mogę podłączyć też do laptopa ale jakby to wyglądało
ja swojego stanowiska z PC nie zamieniłbym na żadnego laptopa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »