NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Futra z Rosji i inne cenne rzeczy?????,
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 14:40  
Cytuj
Czy orientuje się ktoś w sprawie prywatnego importu futer z Rosji?
Czy futra w Rosji (płaszcze, czapki, itp) są wyraźnie tańsze niż te w Polsce i czy można sobie je ot tak legalnie przywieźć do PL?

A co w ogóle się opłaca przywozić z Rosji, zawsze słyszałem o wyrobach jubilerskich, że dobre i tanie - czy to prawda?

Czy przewożenie czegokolwiek z Rosji jest obwarowane jakimiś zakazami i regulacjami, oczywiscie nie mam tu na myśli uranu tylko dobra konsumpcyjne.
Gdzie można się więcej dowiedzieć na ten temat, na jakich stronach, w jakich urzędach?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 14:40  
Cytuj

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 14:47  
Cytuj
Futra - prawdziwe, jeśli ze zwierząt chronionych to nie ma szans. Celnicy sknfiskują jak znajdą. Podobnie z innymi wyrobami z gatunków pod ochroną.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 14:51  
Cytuj
No właśnie ale taki np. soból jest niby chroniony ale zarazem też hodowany na futra. Skąd i w jaki sposób się tego dowiedzieć.
Przecież jak coś kupię w Rosji w sklepie i mam na to paragon no to chyba wszystko w porządku?

Zwierzę pod ochroną? ale o co chodzi dokładnie bo coś może być pod ochroną w PL ale w RU występuje pospolicie i bądź tu mądry...

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 14:55  
Cytuj
Jeśli ze zwierząt, które są hodowane, to mając kwity zakupu nie powinno byc problemu, ale to o ile wiem rowniez podelga jakims zgloszeniom. I jeśli hurtowe ilosci to moga byc wymagane dodatkowe uzgodnienia z celnikami.
Lepiej się dopytaj bezposrednio u zrodla umiech

Rozumiem ze myslisz zarobkowo sciagac z rosji i sprzedawac ?

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 14:58  
Cytuj
Nie, tu nie chodzi o sprowadzenie na zarobek tylko przy okazji pobytu w RU kupić sobie dla siebie i żony jakieś fajne futerko, naszyjnik czy jakieś inne cenne wyroby - oczywiście o ile się to opłaci i oczywiscie w pełni legalnie wraz z paragonami.

P.S.
Sobole odpadają bo ceny są kosmiczne i pewnie nawet w Rosji jeśli są nizsze to i tak potwornie wysokie.

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 19:48  
Cytuj
Napisz @ do celników. Różnie może być.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 20:04  
Cytuj
Ja osobiście wstydziłbym się takiej mentalności, aby futra zwierzęce nazywać
CYTAT
dobra konsumpcyjne

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Paź 2012r. 20:25  
Cytuj
dedek - to się wstydź, a kolega kosmal nie musi. Futra były, są i będą. Ja nie jestem fanem futer, ale to chyba sporo facetów tak ma, moja kobieta też nie potrzebuje ale nie widzę przeszkody jak komuś się podoba. Zabija się zwierzęta dla mięsa to i dla futra nie zaszkodzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 07:18  
Cytuj
CYTAT
Ja osobiście wstydziłbym się takiej mentalności, aby futra zwierzęce nazywać
CYTAT
dobra konsumpcyjne


Czyli kiełbasa (też ze zwierzęcia) też nie jest dobrem konsumpcyjnym?, jak nie konsumpcyjne to może inwestycyjne???mlotek

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 139
Dołączył: 28 Kwie 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Paź 2012r. 08:58  
Cytuj
Nawet sie nie osmieszaj porównywac zwierzęcia zabijanego na kiełbase od tego zabijanego i hodowanego na futra....bo widać nie masz o tym pojęcia. Przed zakupem polecam obejżec sobie jakis filmik przedstawiający "produkcję futer" i żonie tez pokaż to może jej przejdzie chęc tandetnego strojenia się....;/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »