NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Media na działce,
lgl
lgl
lgl
Posty: 1
Dołączył: 13 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2012r. 16:49  
Cytuj
Witam
Orientujecie sie moze jakie sa koszta uzbrojenia dzialki? Mowie o miejscowosci Jastkowice. Placowki w ktorych mozna to zalatwic? Okres realizacji...umiech dzieki za pomoc

Moderowano przez: panna_pina
Nie piszemy tematów WIELKIMI LITERAMI.
Poprawione.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2012r. 16:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2012r. 17:40  
Cytuj
prąd w rejonie energetycznym w Stalowej, tam idziesz i składasz wniosek o przyłącz. A czy długo będziesz czekać to zależy od tego jak blisko twojej działki ktoś ma prąd, im bliżej tym taniej, no i jeszcze czy chcesz mieć licznik w ogrodzeniu czy na budynku, w ogrodzeniu podobno jest taniej. Co do wody to Zakład komunalny w Pysznicy, tam idziesz i też składasz wniosek o przyłącz, oni to szybko robią, zazwyczaj jak jest ładna pogoda to nawet kilka dni wystarczy czekać. Co do kosztów to jeżeli podpinasz się pod rurę, która idzie tez do innych domów to jest taniej. gorzej jest w przypadku gdy podpinasz się pod główna rurę. Bo to może wynieść nawet kilka tys. Co do gazu to w gazownictwie składasz wniosek, ale co do kosztów to nie pomogę bo gazu nie mam. Jest to dla mnie nieopłacalne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 5 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2012r. 18:19  
Cytuj
jeśli chodzi o prąd to płaci się za tzw. moc przyłączeniową. Ogólnie jak ja się orientowałem to większość (w tym i ja) bierze 14 kW dla domków jednorodzinnych - koszt to około 2400 zł. Żeby mnie przyłączyć, remontowali 480m linii napowietrznej wraz z wymianą słupów i za to nie płacisz, tak samo jak za słupek w linii ogrodzenia nie płacisz bo jest od PGE. Ja po złożeniu wniosku czekałem 1,5 roku na przyłączenie. Istotne jest też ( o czym nikt nie mówi na początku) że po przyłączeniu płacisz taryfę c11 czyli za sam licznik 85zł miesięcznie jeśli masz budynek w trakcie budowy uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 13 Paź 2012r. 19:13  
Cytuj
CYTAT
jeśli chodzi o prąd to płaci się za tzw. moc przyłączeniową. Ogólnie jak ja się orientowałem to większość (w tym i ja) bierze 14 kW dla domków jednorodzinnych - koszt to około 2400 zł.

Do 200m przyłącz energetyczny jest rozliczany tak jak napisał kolega, powyżej odległości 200m płaci się za każdy dodatkowy metr. Kwoty nie pamiętam, ok. 40-50 zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 68
Dołączył: 26 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Paź 2012r. 19:25  
Cytuj
Podstawowa sprawa aby mieć prąd na działce w Rejonie Energetycznym musisz przedłozyć pozwolenie na budowę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »