NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Kto piecze w domu chleb ?,
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Lis 2012r. 19:33  
Cytuj
Czy ktoś wypieka sam chleb w automacie do pieczenia ? Jakie opinie ? Czym kierować się przy zakupie ?

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2012r. 19:33  
Cytuj

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2012r. 19:49  
Cytuj
Bierz automat ze średniej półki. Mama testowała różne wypiekacze i tak naprawde liczy się dokładnośc mieszania i czas wypieku. Kiepski wypiekacz i dobrej jakości komponenty dadzą lepszy efekt niż profi wypiekacz za 500-600zł i mąka z tesco

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 13 Gru 2011r.
Skąd: STALOWA WOLA
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2012r. 21:14  
Cytuj
Bardzo dobrej jakości są automaty z LIDLA koszt coś ok 200zł. sam taki posiadam i się świetnie sprawdza chlebek jest większy niż w konkurencyjnych automatach np.(ZELMER) i co ważne ma dwa mieszadełka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lis 2012r. 22:26  
Cytuj
http://gotuj.skutecznie.tv/2012/06/domowy-chleb-czosnkowo-ziolowy/

polecam taki chlebuś bardzo smaczny oraz tą stronę dużo fajnych przepisów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Lis 2012r. 08:33  
Cytuj
U mnie się czasem piekło chleb w takim urządzeniu - http://pantu(...)_ewa.jpg i był przepyszny smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 404
Dołączył: 27 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2012r. 09:55  
Cytuj
SZoPeN! Popieram i potwierdzam! Ja ostatnio wczoraj "uruchamiałem" to urządzenie i jak zwykle chlebek jest przepyszny!!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 96
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2012r. 10:13  
Cytuj
Ja piekę chlebek w piekarniku z termoobiegiem. Jest to chlebek robiony bez zakwasu, zawsze mi wychodzi i robi się go bardzo szybko.Moim gościom zawsze smakuje.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 9 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lis 2012r. 20:04  
Cytuj
CYTAT
Czy ktoś wypieka sam chleb w automacie do pieczenia ? Jakie opinie ? Czym kierować się przy zakupie ?


Patrz na moc maszyny, ilość mieszadeł, możliwą wagę ciasta, którą maszyna jest w stanie przygotować.

Na podstawie ww. wybrałem jakiś rok temu wypiekacz Severin z Lidla. Maszyna jest mocna, ma 2 silne mieszadła i przygotować można chleb o wadze 750, 1000 i 1250g. W wypiekaczu praktycznie nie da się zrobić chleba na zakwasie. Natomiast można w nim robić ciasto na pierogi czy pizzę, bo są do tego specjalne programy.

A jak już kupisz to polecam przepisy z http://chleb-i-inne-przepisy.blogspot.com/search/label/Z%20MASZYNY%20DO%20CHLEBA (szczególnie chleb z ziarenkami nr 10)

Drożdże - suszone firma Cykoria, 0,79gr/op. w Kauflandzie,
Mąka w Lidlu (zwykła), a w Kauflandzie pszenna lub żytnia razowa i żytnią do wypieku chleba. Nie kupuj żadnej mąki w Tesco, bo niby tańsza, ale więcej w paczce moli niż mąki.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »