NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Uwaga podejrzane osoby., osoby podające się za przedstawicieli TNS OBOP!
Posty: 48
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lis 2012r. 17:49  
Cytuj
Dzisiaj to jest w dniu 10.11.2012r. o godz 10.30 zapukały do mnie dwie dziwne kobiety, które podały się za przedstawicielki TNS OBOB, z czego jedna z nich jeszcze za psychologa. Zapytały się czy otrzymałam zawiadomienie o badaniach prowadzonych na sześciolatkach i ich gotowości szkolnej a także prawidłowego rozwoju. Powiedziałam, że nie otrzymałam żadnego zawiadomienia i że nic nie słyszałam o rzekomych badaniach i to jeszcze w takiej formie! Kobiety bardzo chciały wejść do mnie do domu i jeszcze oferowały za takie badanie 40 zl. O dziwo znały imię i nazwisko mojej córki!!!
Powiedziałam im, ż by przyszły za pół godziny. W tym czasie siedziały w samochodzie o nr rej RDE przed klatką. Olśniło mnie trochę i mąż poszedł do nich i powiedział im że jednak rezygnujemy bo córka jest przecież pod opieką psychologa w szkole. Czy Wy mieliście podobny incydent? I Czy może słyszeliście o rzekomych badaniach???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2012r. 17:49  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 10 Lis 2012r. 17:59  
Cytuj
Do mnie zbliżyły sie na odległość domofonu , pytając o "nastepce tronu"(godz popołudniowe). Jesli pokażą się kolejnym razem mój wilk bedzie miał co robić(policja równiez)
...Tylko czego szukają? 40 złotych i jelenia , który zapłaci , czy czegos więcej????
Skąd dane , gdzie ich ochrona? szkoła? , zdjecia nagminnie robione w szkołach?!UM-y
Ciekawe , ciekawe...

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lis 2012r. 18:12  
Cytuj
CYTAT
Do mnie zbliżyły sie na odległość domofonu , pytając o \"nastepce tronu\"(godz popołudniowe). Jesli pokażą się kolejnym razem mój wilk bedzie miał co robić(policja równiez)
...Tylko czego szukają? 40 złotych i jelenia , który zapłaci , czy czegos więcej????
Skąd dane , gdzie ich ochrona? szkoła? , zdjecia nagminnie robione w szkołach?!UM-y
Ciekawe , ciekawe...



Nie kazały sobie płacić tylko one oferowały (to znaczy dawały dla mniej kumatych) 40 zł.

Ciekawe co to za badania? Nie słyszałaś pewnie o badaniach bo o wynikach informuje się w mediach a nie planowanych badaniach. Pytałaś o jakieś dokumenty? Zawsze można przecież zadzwonić i zapytać czy takie badanie jest przeprowadzane lub zwyczajnie podziękować i zrezygnować z badania.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lis 2012r. 18:31  
Cytuj
pokazały mi ksera jakihś legitymacji ale wiadomo legitymację kożna sobie wyrobić w domu jaką się chce faktyznie można by było zadzwonić i się dowiedzieć

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lis 2012r. 18:36  
Cytuj
Aniapk nie rozumiem siedzialy baby w aucie a telefon Tobie to odcieli?Telefon na policje i w momencie bylaby sprawa wyjasniona.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 16 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lis 2012r. 19:00  
Cytuj
no właśnie łatwo mówić po fakcie wtedy to ja się zastanawiałam teraz pewnie byłabym mądrzejsza ale wezwanie policji w nieuzasadnionych wypadkach jest możliwe? Nie ponosi się za to konsekwencji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 249
Dołączył: 18 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 10 Lis 2012r. 20:02  
Cytuj
Jeżeli zachodzi podejrzenie przestępstwa nigdy się nie placi gdybyś opowiedziala dyżernemu to wszystko co napisałaś to dyżurny podejmuje decyzje wysłać czy nie wysłać radiowóz.
Osobiscie mnie ciekawi fakt dość istnotny skąd miały dane dziecka?????z Twojej wypowiedzi wynika,ze masz nr rejestracyjny samochodu więc zgłoś to na policję zanim komukolwiek stanie się jakas krzywda a policja nie gryzie!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lis 2012r. 22:40  
Cytuj
Opowiem wam historie jaka wydarzyła mi się parę lat temu.

Moja mama pracuje w ochronce w stalowej woli.
Pewnego pieknego dnia słyszę dzwonek do dzwi lecę otworzyć a za dzwiami widzę Pana ubranegow garnitur, posiadającego identyfikator z pieczątką Domu Dziecka OCHRONKA oraz w ręce puszkę również z pieczątką domu dziecka oraz obklejoną zdjęciami ochronki.

No i zaczyna się gadka Pan do mnie mówi że zbiera na Dom Dziecka w Stalowej Woli, że biedne dzieciaki, itp .
Ja myśląć chwile odpowiadam że zawołam mamę ( Pomyślałem że to jakiś zaprzyjazniony z ochronką pan, wiec moja mama powinna go znać )

No i Pan mówi do mojej mamy że zbiera na Ochronkę że biedne dzieci itp.
a moja mama odpowiada mu że ona pracuje w Ochronce i jakoś go nie kojarzy i nie wie nic o tej akcji.
No i wtedy Pan szybko się odwrócił i uciekł....

Oczywiście dyrektorka ochronki zaprzeczyła że taka akcja miała miejsce
została poinformowana policja ale po Panu ani śladu.


Wiec pamiętajcie !
Nigdy ale to Nigdy akcje o charakterze charytatywnym nie są przeprowadzane od domu do domu !!!!
W 99% są to oszustwa lub próby kradzieży jak wpuścicie taką osobę do domu...
smutne ale prawdziwe....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 155
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 11 Lis 2012r. 07:38  
Cytuj
Poniewaz sprawa dotyczy mojej rodziny ,nie bezpośrednio , a własciwie 6-latka o którego pytano wczoraj , dzisiaj wysyłam zapytanie do OBOP-u.
W przypadku negatywnej odpowiedzi namówię rodzinę o zgłoszenie incydentu na policję. RDE - Dębica niedaleko , coś mi tu śmierdzi...)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 11 Lis 2012r. 13:38  
Cytuj
Według informacji zawartych na stronie: http://www.rekru(...)7A6604CE

"Badania PAPI i CAPI

Kim jest ankieter, na czym polega jego praca

Ankietowanie polega na zbieraniu informacji i opinii na różnorakie tematy Zadaniem ankietera jest wyszukiwanie osób spełniających określone przez TNS Polska kryteria oraz przeprowadzanie z nimi wywiadów bezpośrednich Wywiady mogą być prowadzone techniką PAPI (kwestionariusze papierowe) lub CAPI (skrypt w laptopie). Badania CAPI prowadzone są w systemie NIPO Wywiady w większości przypadków prowadzone są w gospodarstwach domowych, czasami realizujemy też sondaże uliczne, w Centrach Handlowych i firmach.

Z kim prowadzone są badania

W zależności od rodzaju próby ankieter może otrzymać adresy konkretnych osób, adres gospodarstwa domowego jako punkt startowy do dalszej pracy lub kryteria według których należy szukać respondentów na określonym terenie Przed każdym badaniem Dział Realizacji Badań określa - dobór respondentów-czyli tzw. próbę. W próbie określamy "parametry respondenta". W zależności od struktury próby wyznacznikiem respondenta może być np. wiek, płeć, wielkość miejscowości, w której respondent mieszka, czy produkt, lub usługi, z których korzysta."

A teraz jeśli chodzi o oszustwa. Moi drodzy, zastanawiać się możecie, skąd taki oszust zna imię i nazwisko Waszego dziecka... cóż, taki oszust oprócz imienia i nazwiska, może znać także nr tel., e-mail, zainteresowania, listę znajomych, szkołę do której uczęszcza, może mieć informacje nt. grupy tanecznej do której córka jest zapisana, kółka teatralnego. Może znać Wasze nr rejestracyjne auta, wiedzieć jak wygląda Wasze mieszkanie, czy macie psa, jak się wabi, ile jeszcze macie dzieci, od jak dawna jesteście małżeństwem, gdzie byliście na wakacjach... i mogę tak wyliczać w nieskończoność. Zresztą, obejrzyjcie swoje profile na NK i Facebooku, tak będzie łatwiej. Pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Lis 2012r. 14:40  
Cytuj
Ludzie jest jedna super metoda na wszystkich zbierających kasę. Jak nas zagadują, prosimy aby nam podali numer konta na które możemy wpłacić pieniążki. Gro od razu odpada mówiąc, że konta nie mają. Reszta podaje numer konta, za który serdecznie dziękujemy i grzecznie się żegnamy. Po takim zabiegu każdy "zbieracz" daje nam spokój a my mamy czas na sprawdzenie wszystkiego i decyzje o ewentualnej wpłacie.
Proste...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 191
Dołączył: 27 Maja 2010r.
Skąd: StW
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 12 Lis 2012r. 17:44  
Cytuj
Dzwoniłem osobiście do centrali OBOP-u.
Potwierdzili legalność badań 6-latków(ankieter i psycholog), więc spoko.


(jak wynika z powyższego , ochrona danych osobowych jest wysmienitacool girl

Ogon , nerki , wątroba i cały tłuszcz z barana , to Najświętsza rzecz Mojżesza kapłana/Biblia/.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 12 Lis 2012r. 18:22  
Cytuj
CYTAT

(jak wynika z powyższego , ochrona danych osobowych jest wysmienitacool girl

Nie bardzo rozumiem. Są osoby, urzędy, instytucje etc. które mogą mieć udostępnione pewne dane pod rygorem trzymania ich w tajemnicy i użycia w konkretnym celu. Reguluje to ustawa. Jeżeli np. ministerstwo edukacji robi badania mające na celu podniesienie poziomu edukacji to dane uczniów dostaje i już. Korona nikomu z głowy nie spadnie. Jak się okazuje, że dzieci w szkole sobie nie radzą (bo się im uczyć nie chce) to afera, że program nauczania wyprzedza opóźnione dzieci. Jak się robi ankietę i dysponuje imieniem, nazwiskiem i adresem dziecka, to wojna, co najmniej jakby Stowarzyszenie Wesołego Pedofila zapukało z listą zgrabniutkich dzieciaczków. Nie spinajmy się zbytnio, bo tak jak napisałem, codziennie wysypujemy do sieci więcej swoich danych niż taki biedny ankieter jest w stanie uzbierać. Pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 284
Dołączył: 25 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Lis 2012r. 21:57  
Cytuj
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelników

Poniedziałek, 12 listopada 2012 r. godz. 14:07 /Magdalena Rodecka/
To nie oszuści. Ankieterzy prowadzą badania

Jak udało nam się ustalić od kilku dni na terenie Stalowej Woli rzeczywiście realizowane jest badanie Instytutu Badań Edukacyjnych przez ankieterów i psychologów TNS Polska (dawny OBOP) oraz CBOS.

- "Badanie ma charakter naukowy. Nie jest odpłatne. W zamian za udział rodzice otrzymują wyniki swojego dziecka na tle grupy wiekowej, bon upominkowy do sklepu internetowego Smyk (na 40 zł) oraz możliwość wzięcia udziału w konkursie" - poinformowała nas Agata Zadrożna z TNS Global, przypominając, że każdy z ankieterów ma obowiązek okazać swój identyfikator i nie ma prawa pobierać żadnych opłat. W przeciwnym wypadku wezwijmy policję.

Instytut Badań Edukacyjnych realizuje "Badanie 6 i 7-latków na starcie szkolnym", które jest odpowiedzią na debatę dotyczącą zmian w systemie edukacji. Wyniki pozwolą opracować wnioski i wytyczne do wprowadzenia reform w systemie oświaty, w tym obniżenia wieku, od którego dzieci podlegają obowiązkowi szkolnemu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »