NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Gdzie w Stalowej można dobrze ustawić zbieżność ,
~~jejeje
ff
Wysłany: 2 Lut 2009r. 21:46  
Cytuj
Witam. szukam nowoczesnego warsztatu gdzie można dokładnie ustawić zbieżność kół w AUDI quattro. Bardzo zalezy mi na dokładności i na nierozkalibrowanym sprzęcie. PKS odpada, tam nie chce się im zabardzo pracować. ASO w Stalówce też odpada.
Pozdrawiam

 
 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2009r. 21:46  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2009r. 22:06  
Cytuj
CYTAT
Witam. szukam nowoczesnego warsztatu gdzie można dokładnie ustawić zbieżność kół w AUDI quattro. Bardzo zalezy mi na dokładności i na nierozkalibrowanym sprzęcie. PKS odpada, tam nie chce się im zabardzo pracować. ASO w Stalówce też odpada.
Pozdrawiam


W sytuacjach gdy nie można dokładnie wyważyć samych kół warto spróbować wyważania bez ściągania kółek z auta umiech

Nie wiem czy w Stalowej ktoś to robi ale kolega wyważał w tym warsztacie i jego problemy z biciem ustąpiły ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~diagnostik
ff
Wysłany: 2 Lut 2009r. 22:14  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Witam. szukam nowoczesnego warsztatu gdzie można dokładnie ustawić zbieżność kół w AUDI quattro. Bardzo zalezy mi na dokładności i na nierozkalibrowanym sprzęcie. PKS odpada, tam nie chce się im zabardzo pracować. ASO w Stalówce też odpada.
Pozdrawiam


W sytuacjach gdy nie można dokładnie wyważyć samych kół warto spróbować wyważania bez ściągania kółek z auta umiech

Nie wiem czy w Stalowej ktoś to robi ale kolega wyważał w tym warsztacie i jego problemy z biciem ustąpiły ok


k-bix ty z tą odpowiedzią to się chyba z choinki urwałes koleś

 
 
 
 
~~CZYSTY
ff
Wysłany: 2 Lut 2009r. 22:16  
Cytuj
Jak ma sie do mycia samochód to najlepiej jest pojechać do myjni ja tak zrobiłem i POMOGŁO

 
 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2009r. 22:18  
Cytuj
CYTAT


k-bix ty z tą odpowiedzią to się chyba z choinki urwałes koleś




Więc sprowadź mnie na ziemię good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~bolek
ff
Wysłany: 2 Lut 2009r. 22:36  
Cytuj
jak nie odróżniasz wyważania od zbieżności to lepiej zostań na tej choinceuśmiech
polecam ASO OPEL mają porządny sprzęt i fachową obsługę!

 
 
 
 
~~diagnostik
ff
Wysłany: 2 Lut 2009r. 22:38  
Cytuj
CYTAT
jak nie odróżniasz wyważania od zbieżności to lepiej zostań na tej choinceuśmiech
polecam ASO OPEL mają porządny sprzęt i fachową obsługę!



K-BIX JUZ WIESZ???

 
 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2009r. 22:40  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
jak nie odróżniasz wyważania od zbieżności to lepiej zostań na tej choinceuśmiech
polecam ASO OPEL mają porządny sprzęt i fachową obsługę!



K-BIX JUZ WIESZ???


Mea culpa zarumieniony

Jak przeczytałem o problemach i pksie w Stalowej to od razu pomyslałem o wyważaniu sciana

Zmęczenie chyba daje znać o sobie smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2009r. 23:43  
Cytuj
posługujemy się potocznym slangiem ustawienia zbiezności - a okazuje się, że samo ustawienie zbieżności to nie wszystko.

Ważna jest geometria zawieszenia - na która składa się zbieżność. Najcześciej w nowych samochodach przednie zawieszenie jest oparte o kolumny McPhersona - gdzie poza zbieżnością, rzadko producent przewiduje regulację. Ale do czego zmierzam. Przy ustawianiu zbieżności, ZAPOMINA się o ustawieniu maglownicy w położeniu zerowym !. Jest to praktycznie niemożliwe bez zastosowania BLOKAD wałka kierowniczego. Poprawne ustawienie metodą prób i błędów graniczy z cudem.
Możemy mieć dobrą zbieżność, ale przy ustawieniu kierownicy na wprost - samochód nie będzie jechał równolegle do swojej osi. Pociąga to za sobą również nierówne kąty skrętu, pochylenie koła.

Warto też zrobić kompleksowe pomiary zawieszenia, nie tylko zbiezność, ale także sprawdzić kąt pochylenia osi sworznia zwrotnicy, kąt pochylenia koła itp.

niektróe parametry mimo, tego, że producent nie przewiduje ich korekty, moża w prosty sposób skorygować - np. kąt pochylenia zwrotnicy - stosując zamiennie śruby regulacyjne.

Każda naprawa przy zawieszeniu, powinna być zaczęta od ZAPOZNANIA się z inst. serwisową i sprawdzeniu, które, śrubki producent przewiduje do wymiany, po ich demontażu, oraz jakie sa momenty dokręceń. Dobrym nawykiem jest stosowanie tam gdzie potrzeba odpowiednich środków nanoszonych na gwinty.

nie zapominajmy o smarowaniu smarem miedziowym piast nie cynkowanych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~menn
ff
Wysłany: 2 Lut 2009r. 23:57  
Cytuj
Zbieżność to tylko w PKSie. Robią najlepiej w mieście. Nie polecam tylko przeglądów bo tak jak w każdej innej stacji kontroli auto z jakimiś małymi niedomaganiami przechodzą przegląd tak na PKSie nie hu hu. Robiłem tam juz dużo aut znajomi też ustawiają tam zbieżność, a nie którzy z nich to właśnie mechanicy.

 
 
 
 
~~jkljkl
ff
Wysłany: 3 Lut 2009r. 00:13  
Cytuj
CYTAT

Każda naprawa przy zawieszeniu, powinna być zaczęta od ZAPOZNANIA się z inst. serwisową i sprawdzeniu, które, śrubki producent przewiduje do wymiany, po ich demontażu, oraz jakie sa momenty dokręceń. Dobrym nawykiem jest stosowanie tam gdzie potrzeba odpowiednich środków nanoszonych na gwinty.


W stw to jest czysta abstrakcja, po tym jak chcieli mi samochod prostowac 'na sile' to podziekowalem.

 
 
 
 
~~aal2
ff
Wysłany: 3 Lut 2009r. 00:39  
Cytuj
niestety ... tumany - myślą, że siłą coś zrobią ...potluczony

 
 
 
 
~~Marek
ff
Wysłany: 3 Lut 2009r. 01:06  
Cytuj
Witam

Takie zawieszenie ustawisz dokładnie tylko na serwisie VW.
Co do jakości to zależy od osoby która będzie robiła.
Przyjemność nie jest tania około 400 zł. Samochód musisz zostawić na cały dzień albo pół dnia umiech
Na wykonanie usługi masz fakturę i zawsze możesz reklamować jeśli coś nie tak będzie.

 
 
 
 
~~lkjlkj
ff
Wysłany: 3 Lut 2009r. 01:15  
Cytuj
To ci powiedza, ze wpadles w dziure i dowidzenia smiech2

 
 
 
 
~~gss
ff
Wysłany: 3 Lut 2009r. 01:30  
Cytuj
takie to znaczy jakie ?

najlepsza wiedza i doświadczenia na nic, jesli nie ma się sprzętu.

Generalnie, jak ktoś się nie zna niech pyta się czy dostanie wydruk omputerowy z pomiarami przed ustawieniem - i po ustawieniu - jesli nie - dowiedzenia jezyk Jeśli nam dadzą - to raczej mają sprzęt, i można im zaufać.

śmieszne jak ktoś dzisiaj ustawia zbieżność lampami stroboskopowymi (tak to się chyba nazywa, ten cud techniki, gdzie do koła "przyczepia" się taką lampe; udaje, że centruje; a następnie celuje na tarcze z przodu ... ehhh KPINA)

 
 
 
 
~~jejeje
ff
Wysłany: 3 Lut 2009r. 22:22  
Cytuj
Witam.

Podjechałem dzisiaj do opla.

Faktycznie cała hala nowa,czysto, urządzenia nowe.
Obsługa miła ale niestety nie fachowa:/ facet cały czas opowiadał że mam za szeroki opony na polskie drogi i że wszystkie drogi są do remontu itd
A opony mam takie jak zaleca producent w instrukcjiumiech Dobrze sprawdzono mi amorki, niestety zbieżności już nie, ogólnie było pobieżnie i szybko, ale nic nie zapłaciłem takze ok.

Chyba pojadę do ASO w Rzeszowie bo prawie 2 x taniej niż w Stalowej.

 
 
 
 
Posty: 170
Dołączył: 6 Sty 2009r.
Skąd: S T W
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 05:48  
Cytuj
INVX a ile kosztuje zbadanie całego zawieszenia , bo tez mi cos bije w kierownicy (to chyba od palenia gumy ) i gdzie moge to zrobic ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
~~dod
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 10:49  
Cytuj
Zbieżność najlepiej ustawić samemu. Podnieś palec wskazujący na wysokość oczy i przesuwaj nim w prawo i w lewo. Zbieżność powinna sama się ustawićgood

 
 
 
 
~~stna
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 17:34  
Cytuj
Kol. Jejeje najlepiej takim wozem jechać do większego miasta najbliżej Stalowej Woli jest Warszawa. Owszem tam nie ma nic nic za darmo, ale pracują w serwisach fachowcy, nie tak jak w Stalowej Woli. A może po drodze zrobią Ci zdjecia - za parę stówek i będzie po problemie. Nikogo nawet bezimiennego nic zwalnia od poprawnej polszczyzny pisania także na forach internetowych.
Z poważaniem!!!
P.S. Jeśli by nie wyszło w Warszawie to już tylko do Niemiec, dam Ci adres jak bedziesz potrzebował.

 
 
 
 
~~jejeje
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 22:01  
Cytuj
Kompletnie nie rozumiem Twojego posta, napisz jeszcze raz o co Ci chodzi człowieku.

 
 
 
 
~~menn
ff
Wysłany: 4 Lut 2009r. 23:53  
Cytuj
do Jejeje: Słuchaj instrukcja ma tyle do auta ze hej... Zachodnie auta myślisz że po czym jeżdżą po dziurach jak u nas ??? Nikt nie myśli o Polsce.. Polskie drogi są dziurawe jest cała masa kolein, a im szersza opona w koleinie tym trudniej utrzymać auto na drodze.. Podobnie ma się z zimówkami.. im węższa opona tym lepsza ja np w Vectrze C mam przewidzianie 205 zimowe a na tak szerokiej oponie auto bardzo się ślizga.. Takie gadanie bo książka servisowa mówi tak.. Pogadajcie z mechanikami młodszymi co mają pojęcie o nowych autach a nie o polonezach tylko poczytajcie fora motoryzacyjne a nie głupie teorie wymyślacie..

 
 
 
 
~~stna
ff
Wysłany: 5 Lut 2009r. 08:22  
Cytuj
JAK NIE ROZUMIESZ TO KUP SOBIE ROWER,BĘDZIE NA DRODZE JEDEN PIRAT MNIEJ KTÓREGO NOSI W KOLEINACH

 
 
 
 
~~jejeje
ff
Wysłany: 5 Lut 2009r. 09:03  
Cytuj
ludzie nie każdy jeździ polonezem lub ładą jak Wy. Nie Trolujcie już w tym temacie.
Jeden się czepia polszczyzny, drugi żeby nie czytać instrukcji wydaje mu się że jest mądrzejszy od całego grona inżynierów. Skoro jakiś czas temu auto jeździlo dobrze to chcę żeby było tak dalej, nie bede zmieniał nowych opon.

Dzięki wszystkim za wypowiedzi , można zamknać temat.

 
 
 
 
~~stna
ff
Wysłany: 5 Lut 2009r. 09:36  
Cytuj
UWAGA !!!!!!!!!:cwaniak:
Wszystkim serwisom współczuć tylko zostało takiego klienta.

 
 
 
 
Posty: 1216
Dołączył: 8 Sie 2006r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2009r. 10:09  
Cytuj
współczuć... . Bo taki klient wymaga. Nie pozwoli sobie młotkiem zbieżności ustawić, będzie stał jak pies i pilnował czy dokręca jeden z drugim zalecanym momentem.

oby więcej osób świadomych tego co robią z jego autem ! może coś się zmieni na lepsze umiech ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »