NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Telewizor, lcd,plazmowy czy led ?
Posty: 40
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2012r. 22:17  
Cytuj
Mam zamiar w najbliższym czasie kupic telewizor.Jaki będzie najlepszy LCD,plazmowy czy LEDOWY ?chytry

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2012r. 22:17  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2012r. 22:41  
Cytuj
CYTAT
Mam zamiar w najbliższym czasie kupic telewizor.Jaki będzie najlepszy LCD,plazmowy czy LEDOWY ?chytry


Najlepszy, czy taki na jaki Cię stać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 40
Dołączył: 10 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Lis 2012r. 22:55  
Cytuj
najlepszy good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 00:28  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 09:11  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
najlepszy good


Ok, to polecam
Sharp LC-80LE645E

http://alleg(...)544.html


Polecasz bo co ??
Bo zobaczyłeś na allegro cene i przekątną 80" następnie zobaczyłeś, że gość napisał, iż cena go nie interesuje. I tym sposobem chciałeś przyświrować. Tylko wytłumacz mi po co ?nie wiem

Jak się coś komuś poleca to powinno się to samemu testować bądź mieć to i powiedziec więcej słów aniżeli "polecam"

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 09:34  
Cytuj
Mam od 2 lat w domu Samsunga LCD i jestem bardzo zadowolona. Obraz bardzo ładny, kolory nasycone. Kosztował coś koło 2.500 zł. Plazma podobno wypala się z czasem , mówią ze LED-oowe to takie nowsze wersje LCD, zużywają mniej prądu i obraz jest lepszy.uśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 10:17  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
CYTAT
najlepszy good


Ok, to polecam
Sharp LC-80LE645E

http://alleg(...)544.html


Polecasz bo co ??
Bo zobaczyłeś na allegro cene i przekątną 80\" następnie zobaczyłeś, że gość napisał, iż cena go nie interesuje. I tym sposobem chciałeś przyświrować. Tylko wytłumacz mi po co ?nie wiem

Jak się coś komuś poleca to powinno się to samemu testować bądź mieć to i powiedziec więcej słów aniżeli \"polecam\"


Nie spinaj się tak bo Ci żyłka pęknie smiech2

Jak ktoś zadaje nieprecyzyjne pytania to taką odpowiedź dostał, w czym problem. Podałby kwotę, wymagania to byłoby inaczej.

To tak jak ktoś zapyta o wygodne auto na trasy, najlepsze. To mu Rollsa polecę albo Benka Mulsanne. Sprawa jest prosta.

Nie ma się co spinać bo szkoda zdrowia, a ludzi na forach trzeba uczyć, żeby umieli się precyzyjnie wysławiać.


Ta sytuacja to identyczna jakiej byłem świadkiem w sklepie komputerowym. Przyszedł parę lat temu cwaniaczek do sklepu komputerowego, w którym akurat oglądałem sobie kompy i powiedział do sprzedawcy, że chce najlepszy komputer. Jak się go gość zapytał jaki dysk, procesor, to gość też powiedział, że ma być najlepszy.

Wyliczył mu sprzedawca sprzęt na 20tys zł i cwaniaczka zamurowało.


dziefczynka - "mówią", "podobno". Plazma pod względem jakości obrazu moim zdaniem jest dużo przed LCD/LED (które różni się od LCD właściwie podśw. matrycy). Problemy z wypalaniem to historia i nie występuje praktycznie w aktualnych generacjach plazm.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 10:21  
Cytuj
Może go zamurowało z innego powodu. Realna cena za ten sprzęt była w granicach 12 tys - no ale to przecież lokalny stalowowolski sprzedawca ... ehhh

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 11:09  
Cytuj
dekada: Wybacz, że nie na temat chytry ale czy ktoś, może mi powiedzieć, czym czyścicie swoje LCD/LED ?
Nie oglądam "perfekcyjnej pani domu" i to mój bląd, ponieważ teraz znałbym odpowiedź sciana
Mikrofibra nie zdaje egzaminu - tylko przesuwa ten biały pyłek, z miejsca na miejsce. Słyszałem, że pianką do mycia okien, także nie wolno.
Jest jakiś specjalny preparat, po którym test białej rękawiczki, będzie zdany na 5+ ?
Dzięki.

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 11:17  
Cytuj
chusteczki do czyszczenia okularów w lidlu. 50 sztuk za parę złotych, ekran się świeci aż miło

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 11:28  
Cytuj
Jacek: Dziękiok

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 13:01  
Cytuj
CYTAT
chusteczki do czyszczenia okularów w lidlu. 50 sztuk za parę złotych, ekran się świeci aż miło


Tymi chusteczkami z lidla to sobie okulary porysowałem umiech wiec nie polecam.
W dowolnym komputerowym kupisz piankę do ekranów lcd, lub gotowe nawilżone chusteczki do ekranów. A jeśli zostaje Ci biały pyłek w rogach, to najłatwiej go wydmuchać sprężonym powietrzem.

A co do tematu, to może nie polecę konkretnego modelu, ale sądzę, że producenci warci zainteresowania to samsung i lg. Samsung ma teraz modele z możliwością sterowania głosem i ruchem. O ile głosem jeszcze się to jakoś sprawdza, to w przypadku sterowania ruchem nie jest juz tak kolorowo (leżąc w łożku i machając stopami można przełączyć kanał).

A jeśli chodzi o wybór pomiędzy LCD, LED, plazma to wygląda to tak.
LCD wiadomo, ekran LCD podświetlany świetlówkami, LED to też ekran LCD tyle, że za podświetlenie odpowiadają tutaj diody led. Teoredycznie powinno to dawać lepsze rozprowadzenie światła po matrycy, ale w rzeczywistości większośc tv LED ma podświetlenie krawędziowe. Więc jedyną różnicą pomiędzy LCD, a LED, powinien być mniejszy pobór prądu przez LED. Chociaż w moim subiektywnym odczuciu, LEDy mają jakieś takie mdłe kolory.
Jeżeli pieniądze nie grają roli, to najlepszym wyborem była by plazma z wyższej półki. Nie są to juz te same plazmy co na początku (chłodzone milionem wiatraków, mające rozdzielczość 1024x768 i pobierające kilowaty energii). Dzisiejsza plazma z wyższej połki da Ci to, czego nie dadzą LCD czy LED, a jest to czerń. W plazmie czarny jest czarny, a nie szary jak w LCD/LED.

To chyba tyle, mam nadzieje, że wytrwałeś do końca i że chociaż troche pomogłem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 18:37  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli pieniądze nie grają roli, to najlepszym wyborem była by plazma z wyższej półki


CYTAT
Dzisiejsza plazma z wyższej połki


Dobrze, że dodałeś - dzisiejsza.

Za rok to będzie dolna półka.

Właśnie wróciłem z Centrum. Rok temu na Mikołaja sprawiłem sobie TV z górnej półki. Ten sam telewizorek za którego zapłaciłem 5300 stoi sobie za 3400.
A nie upłynął nawet rok.
Mało mi żyłka nie pękła umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 19:10  
Cytuj
Drogi użytkowniku o tajemnicznym loginie IRKUCK.

Otóż, w pierwszym poście jest sprecyzowane pytanie tak, że ty go nie ogarniasz.

"Mam zamiar w najbliższym czasie kupic telewizor.Jaki będzie najlepszy LCD,plazmowy czy LEDOWY ?"

A więc jak spostrzegłeś pewnie już teraz chodziło mu o rodzaj matrycy. Która jest najlepsza pod wszelakimi wzgledami. Nie cena, nie wnętrze telewizora a konkretnie matryca LCD, Plazma czy LED umiech Panimajesz ?

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 19:38  
Cytuj
Użytkowniku Virus.

Daj sobie spokój i nie nadymaj się.
Pytanie o najlepszy telewizor nie powinno się w takiej formie pojawić.
Równie dobrze mógłbym założyć temat: jaka lokomotywa jest najlepsza - parowa, spalinowa czy elektryczna.
Czy wiemy jakim funduszem dysponuje - bo to że nieograniczonym to nie uwierzę, bo wtedy zakup telewizora zleciłaby wyspecjalizowanej firmie.
Jaki sygnał będzie to cudo "napędzał", bo Full HD to tylko blue-ray i ps.
Jakie to coś ma być "duże", bo 50 cali oglądane z 2 m to gimnastyka dla oczu i szyi.
Ważne jest nawet, na którą stronę wychodzą okna, bo nagle się okaże, że superkontrastową plazmę będzie mogła oglądać po zachodzie słońca.
A na razie dałbym sobie spokój, tak jak założyciel tego tematu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 8 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 21:54  
Cytuj
Polecam telewizor Panasonic TX-L42ET5E

http://www.euro.(...)tml#opis

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 15 Lis 2012r. 22:10  
Cytuj
Może da się go wnieść poprzez drzwi tarasu?chytry
Teraz to z pewnością są już i większe...

http://kones(...)81,3,524

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »