NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Samochód po niemcu, ubranie po angliku..., samochód po niemcu, ubranie po angliku i praca u chińczyka
Posty: 6
Dołączył: 20 Lut 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2012r. 20:25  
Cytuj
Ostatni spacer po Alejach w Stalówce skłonił mnie do naklikania kilku słów. Uświadomiłem sobie że nosimy ubrania po anglikach i irlandczykach (liczba szmateksów w mieście tednencja wzrostowa) jeździmy samochodami najcześciej sprowadzanymi z niemiec czyli po niemcu (to juz stary trend), pożyczamy pieniądze od miedzynarodowych banków ale na pewno nie polskich (chyba wszystkie czołowe banki mają swoje siedziby w naszym mieście) i pracujemy u chińczyka (jeszcze). Z polskich rzeczy to chyba możemy sobie jedynie wziąć chwilówkę w SKOKu, pozdrawiam umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2012r. 20:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 110
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2012r. 20:27  
Cytuj
Podatki też są nasze "krajowe" ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 4 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Gru 2012r. 20:52  
Cytuj
POLSKI BEZROBOTNY wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca przelewy za za czynsz żydowi, po czym wsiada do "sprowadzonego'' za 500 EURO samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie pomidory, belgijskie ogórki i egipskie ziemniaki, wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie.. Na koniec siada na włoskiej kanapie i...i szuka pracy w polskojęzycznej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy......

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 185
Dołączył: 30 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2012r. 08:14  
Cytuj
incredibles lepiej nie mogłeś tego ująć. prawda w 100%.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2012r. 16:17  
Cytuj
no i to odwieczne marzenie każdego niemal polaka-oj żeby tak wizę wylosować!a wtedy tak-przelot żydowskim samolotem ,praca u żyda ,mieszkanie u żyda,fast foody żydowskie,taksówki żydowskie,witryny sklepów żydowskie,ten od imigration też ma troche za długi nos,policeman jakoś tak jakby pejsikiem kręci,,,,,,ziemia obiecywana.ale co tam ,a kto w kraju dowie się że śpimy w przyczepie kempingoej czy zagrzybiałej piwnicy,że boimy sie pójśc za róg po piwo,,,ale po powrocie opowie jak to pływał bołtem wzdłuż riwiery i pstrykał pikczery.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Gru 2012r. 16:36  
Cytuj
CYTAT
no i to odwieczne marzenie każdego niemal polaka-oj żeby tak wizę wylosować!a wtedy tak-przelot żydowskim samolotem ,praca u żyda ,mieszkanie u żyda,fast foody żydowskie,taksówki żydowskie,witryny sklepów żydowskie,ten od imigration też ma troche za długi nos,policeman jakoś tak jakby pejsikiem kręci,,,,,,ziemia obiecywana.ale co tam ,a kto w kraju dowie się że śpimy w przyczepie kempingoej czy zagrzybiałej piwnicy,że boimy sie pójśc za róg po piwo,,,ale po powrocie opowie jak to pływał bołtem wzdłuż riwiery i pstrykał pikczery.

dlaczego masz do pretensje do zyda o to ze korzystal i korzysta ze srodkow wszystkich mozliwych by pozycje swoja umacniac, zamiast do przodka polaka ktory mial na wszystko wyjebane?

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 05:52  
Cytuj
http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/12/dd1afbeeffafb764631bc235bf0d7e31_original.jpg?1354527608 ok

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
m87
m87
m87
Posty: 689
Dołączył: 25 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 09:36  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
no i to odwieczne marzenie każdego niemal polaka-oj żeby tak wizę wylosować!a wtedy tak-przelot żydowskim samolotem ,praca u żyda ,mieszkanie u żyda,fast foody żydowskie,taksówki żydowskie,witryny sklepów żydowskie,ten od imigration też ma troche za długi nos,policeman jakoś tak jakby pejsikiem kręci,,,,,,ziemia obiecywana.ale co tam ,a kto w kraju dowie się że śpimy w przyczepie kempingoej czy zagrzybiałej piwnicy,że boimy sie pójśc za róg po piwo,,,ale po powrocie opowie jak to pływał bołtem wzdłuż riwiery i pstrykał pikczery.

dlaczego masz do pretensje do zyda o to ze korzystal i korzysta ze srodkow wszystkich mozliwych by pozycje swoja umacniac, zamiast do przodka polaka ktory mial na wszystko wyjebane?


Żydzi są bardzo inteligentną nacją - uczą się , studiują od kilku tysięcy lat . Zatem nie ma co porównywać do nich Polaków , którzy analfabetyzm zwalczyli dopiero 40 lat temu umiech
Na Zachodzie lub Wschodzie część Polaków mieszka w przyczepach ale i dużo osób mieszka w domach lub wielkich apartamentach i zarabia znacznie więcej niż rodowity obywatel kraju x . Wydaje mi sie , że ludzi którzy wyjechali z Polski krytykują głównie nieudacznicy mieszkający w blokowiskach u mamusi. Nie znają żadnego języka, nie mają zawodu rozpoznawalnego nigdzie poza swoim osiedlem i stąd rodzą się zarzuty do tych mądrzejszych i zaradniejszych ludzi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 27 Kwie 2009r.
Skąd: UK
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 17:23  
Cytuj
Dokladnie, krytykuja ludzie ktorym nie powiodlo sie zawodowo w Polsce, i smieja sie z kazdego emigranta z UK, ze pracuje na zmywaku. Normlanie krew zalewa czlowieka, jak sie takie cos slyszy..

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1182
Dołączył: 26 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 20:19  
Cytuj
Akurat to że WIĘKSZOŚĆ tych co wyjechała, to sobie tutaj rady nie dawała lub nie miała odwagi próbować, lub uważała, że za mało tu płacą i za darmo nie będą pracować - i to w większości jest "element społeczny odpadowy"- tacy co pracują inaczej niż fizycznie to są promile. Kupa moich znajomych pojechała po studiach i robiła po fabrykach i knajpach i nie ma co tu się kłócić, że pojechali podbijać świat - pojechali harować jak "murzyny".
Ci z których znam, którzy robią karierę "tam", to najpierw coś osiągnęli w Polsce. Do tych co skończyli studia w PL i tam zapieprzają na zmywakach wielkiego szacunku nie mam, bo za co? Za to że się zachód może śmiać, że inżynier z PL sprząta kible?
Większość co pojechała, nie umie wiele - szkoły żadnej itp. - więc tu harować za 1000 PLN czy tam za 6000 PLN to się niestety nie ma co dziwić co wybrali. Posłuchajcie zaś kogo tam można spotkać - każdy z kim rozmawiałem, nie chciał mieć z "polaczkami" nic do czynienia (z nimi mieszkać, pracować itp) bo to w większości "element" - nie mówię, że nie ma wyjątków, ale wyjątek tylko potwierdza teorię...

ps
na mój los w PL nie narzekam, mam pracę i jest ok. Miałem oferty z firm zagranicznych bo z nimi współpracuję - koledzy niektórzy z tego skorzystali - ja postanowiłem dalej walczyć w Polsce - taki ze mnie patriota...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »