NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Gdzie najlepszy zimowy olej napędowy , W stalowej woli
Posty: 10
Dołączył: 16 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 09:24  
Cytuj
gdzie najlepsyz olej napędowy na zim? najlepszy tzn taki który nie zamarza w zimie i jest czysty, bez smieci? czy Orlen, jesli tak to ktory czy moze jakas inna stacja???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 09:24  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 116
Dołączył: 4 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 09:32  
Cytuj
czysty to tylko olej opałowy w napędowym każdym jest sporo tego syfu i trudno żeby zamarzl

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 10:51  
Cytuj
Ja do yarisa D4D leje od 2 lat tylko i wyłącznie "Golda" ze Statoila i nie mam problemów z rozruchem w zimie.
Teraz widzę że na dystrybutorze napisane jest że ON Gold jest ARKTYCZNY do -32 stopni umiech dodam że kosztuje on 5.90zł/l
Nie dawno spotkałem się też z dobrymi opiniami o oleju napędowym z PKSu szczególnie jeśli chodzi o zimę ale ile w tym prawdy to nie wiem.
Widzę że autobusy z ZMKSu tankują na Bliskiej i Orlenie widocznie Orlen wygrał przetarg. I też muszą mieć dobrą ropkę skoro nowe autobusy na tym śmigają ale to okaże się przy mrozach -15 , -20 umiech
Ja jednak zostaję przy Statoilu i ON GOLD.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 12:07  
Cytuj
Jako że mało jeżdzę zatankowałem diesel golda ze statoilu. Paliwko jak najbardziej ok

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 15:47  
Cytuj
tylko nie Orlen zatankowałm własnie wczoraj na orlenie i mam teraz zamiast auta MUŁA !zawsze tankuje na statol albo na lotosie i jest ok a tu masakra.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 48
Dołączył: 18 Lis 2010r.
Skąd: z nienacka ;)
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 16:48  
Cytuj
Osobiscie Polecam stacje Paliw na PKSie Tankuje tam od trzech lat i nigdy nawet w najwieksze mrozy nie bylo problemu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 18:07  
Cytuj
CYTAT
tylko nie Orlen zatankowałm własnie wczoraj na orlenie i mam teraz zamiast auta MUŁA !zawsze tankuje na statol albo na lotosie i jest ok a tu masakra.

ta jasne , może czas już zrobić w aucie porządny przegląd, nigdy nie zwracam uwagi gdzie tankuje, jadę tam gdzie mi po drodze, najczęściej bliska i orlen, auto smiga jak należy (dci),
a rok temu kupa ludzi tutaj biadoliła że im auta w zimie nie jeżdzą, proponuje powymieniać filtry i regularnie odwadniać, wszelikie goldy verwy dobrze wpłwają jedynie na samopoczucie właścicieli

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 19:17  
Cytuj
Ogólnie jeśli chodzi o paliwo to najbardziej jestem zadowolony z paliw LOTOS-u, najmniej Orlenu. Piszę o subiektywnych odczuciach i spalaniu paliwa. Statoil umiejscowiłbym w środku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 126
Dołączył: 1 Lip 2012r.
Skąd: Stolec
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 19:39  
Cytuj
A ja leje opał i smieje się z was wszystkich!!!!!!!!! goodgoodgoodgoodgoodgood

QQ
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 20:05  
Cytuj
Cokolwiek. Dolać parę litrów benzyny do baku i po problemie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 20:20  
Cytuj
focus 1,8 tdci - tylko statoil gold na zime :]
jedno tankowanie na lotosie zeszlej zimy ( z pospiechu) skonczylo sie zmrozonym paliwem w przewodach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1233
Dołączył: 3 Gru 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Gru 2012r. 20:25  
Cytuj
zimowe paliwo tylko na pks plus dodatek do ropy,co do tankowania mks to wczoraj jak przyszedł mroź widziałem jak rano ściągali na hol nowego managood

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 08:42  
Cytuj
(cytat) ta jasne , może czas już zrobić w aucie porządny przegląd, nigdy nie zwracam uwagi gdzie tankuje, jadę tam gdzie mi po drodze, najczęściej bliska i orlen, auto smiga jak należy (dci),
a rok temu kupa ludzi tutaj biadoliła że im auta w zimie nie jeżdzą, proponuje powymieniać filtry i regularnie odwadniać, wszelikie goldy verwy dobrze wpłwają jedynie na samopoczucie właścicieli[/cytat)

No własnie panie madralinski wcale nie jasne bo mam auto po wymianie filtrów,przegladzie wtryskiwaczy itp.... myslales ze błysniesz na forum? no wyobraz sobie ze nawet kobieta wie ze przed zima robi sie przeglad auta z wymiana potrzebnych czesci umiech)))a ze autko bardzo młode to nie doszukuje sie winy "starosci" auta po prostu twój staruszek 20 letni predzej pojedzie na badziewiu jak mój delikatny młodziakumiech)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 09:51  
Cytuj
nie wiem co masz w swojej nowej furze, coś nowszego od common raila?
skoro większość aut jedzie na orlenowskim paliwie a jednostki mają problemy , to naturalym jest że przyczyn należy szukać w samochodzie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 15:23  
Cytuj
CYTAT
nie wiem co masz w swojej nowej furze, coś nowszego od common raila?
skoro większość aut jedzie na orlenowskim paliwie a jednostki mają problemy , to naturalym jest że przyczyn należy szukać w samochodzie


Czytaj tekst ze zrozumieniem !! (to chyba 1 klasa podstawówki) wyobraz sobie ze dzisiaj zatankował tam gdzie zwykle i autko jedzie jak rakieta wiec nie pir...l mi tu swoich "mundrosci"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 390
Dołączył: 23 Lis 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 15:35  
Cytuj
Po ile olej opał w tym roku ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 15:58  
Cytuj
CYTAT

Czytaj tekst ze zrozumieniem !! (to chyba 1 klasa podstawówki) wyobraz sobie ze dzisiaj zatankował tam gdzie zwykle i autko jedzie jak rakieta wiec nie pir...l mi tu swoich \"mundrosci\"

nie unoś się bo ci żyłka strzeli umiech
piszesz że mój stary trup jeździ na byle czym, więc piszę ci że mój trup ma common raila więc pytam co napędza twoją rakietę, czy coś nowszego bardziej czułego niż powszechnie uważany za delikatny francuski common rail?, jak nie rozumiesz pomogą ci google

a z ciekawości po co sprawdzałaś wtryski w nowym aucie, z ciekawość?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 352
Dołączył: 1 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 16:15  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


nie unoś się bo ci żyłka strzeli umiech
piszesz że mój stary trup jeździ na byle czym, więc piszę ci że mój trup ma common raila więc pytam co napędza twoją rakietę, czy coś nowszego bardziej czułego niż powszechnie uważany za delikatny francuski common rail?, jak nie rozumiesz pomogą ci google

a z ciekawości po co sprawdzałaś wtryski w nowym aucie, z ciekawość?


No własnie nie czytasz ze zrozumieniem,pisałam o sprawdzeniu auta przed zima i wtryski tez,ale nie kumam po co roztrzasasz tema,tpisałam juz ze jak dzisiaj zatankowałam na innej stacji autko idzie jak rakietaumiech) dla mnie temat zakonczony

Moje autko jest pod swietna opieka mamy warsztat naprawy-dziekuje za troske i wiem co to jest common rail bez googli umiech))) niech cia autko dobrze jezdzi mam nadzieje ze trafisz na takie chrzczone paliwko jak ja i nic ci nie pomoze nawet najnowsze wynalazki w autkuumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 16:28  
Cytuj
no cały czas próbuję zrozumieć, kto bez powodu w nowym aucie przed zimą grzebie przy wtryskach? nie wiem niczego nie roztrząsam, poprostu jeżdżę w większości na paliwach orlenu i nie spotkałem się z problemami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd: nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 19:02  
Cytuj
kolego gajowy teraz zeby sprawdzic wiekszosc rzeczy w aucie wystarczy jedna wtyczke wpiac w komputer a jej drugi koniec do auta i wiele rzeczy sprawdzisz nie trzeba grzebac mlotekgood

czasami tu bywam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 16 Wrz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 20:35  
Cytuj
tzn podsumowując polecacie statoil na okulickiego? bo akurat opinie o tej stacji bardzo mnie interesują

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Gru 2012r. 21:39  
Cytuj
Czy zima czy lato tylko statoil umiech przynajmniej ja mam takie zdanie.

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2012r. 01:21  
Cytuj
CYTAT
kolego gajowy teraz zeby sprawdzic wiekszosc rzeczy w aucie wystarczy jedna wtyczke wpiac w komputer a jej drugi koniec do auta i wiele rzeczy sprawdzisz nie trzeba grzebac mlotekgood

kolego mańku naprawdę jest taki komputer co po wpięciu kabelka sprawdzi mi stan i zużycie wtryskiwaczy, dawkę przelewy itp?mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
bmx
bmx
bmx
Posty: 19
Dołączył: 29 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Gru 2012r. 14:08  
Cytuj
A ja mam odmienne zdanie na temat Statoila stalowowolskiego, ostatniej zimy po zatankowaniu i przejechaniu kilku km ich paliwo unieruchomiło mi auto. Spuszczanie paliwa , tankowanie do pełna na orlenie . I samochód jeździ bez problemów. Polecam każdą stacje większej sieci, która ma nowe zbiorniki i sprzedaje dużo paliwa. Popytajcie kierowców z PKS i ZMKS gdzie tankują autobusy w wielkie mrozy. Tankuję wyłącznie na Orlenie i BP.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 314
Dołączył: 15 Marz 2009r.
Skąd: Stahlwille
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Gru 2012r. 07:50  
Cytuj
Ważne, gdzie się leje i ile się leje.
Komputer pokazuje - masz do przejechania 50 km.
Zjeżdzam na Orlen - nie w Stalowej. Leję pod korek 48l.
To samo w Stalowej - komputer pisze - 50 km
Leję pod korek na (dodam, że na Orlenie) - 52l.
Jak to możliwe?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »