NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
3d studio MAX, kurs
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2012r. 14:58  
Cytuj
Witam,
jak w temacie -
może ktoś sie orientuje czy gdzieś w Stalowej można zrobić kurs 3Dsa?
pozdrawiam

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2012r. 14:58  
Cytuj

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 14 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2012r. 19:25  
Cytuj
Jeśli zamierzasz zwrócić się do kogoś o naukę obsługi 3ds maxa to najlepiej samemu ogarnąć podstawy przez czytanie książek i oglądanie tutoriali na YT.
Mając konkretny projekt lub chociaż tematykę możesz szukać pomocy.
Modelowanie jest dosyć specyficzne i tworzenie wnętrza pokoju, samochodu lub też szklanego wieżowca nie mają ze sobą wiele wspólnego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2012r. 19:40  
Cytuj
Kopacz ma rację.

Najlepiej pouczyć się samemu - oczywiście z pomocą tutoriali. Bardzo często jest tak, że (niezbyt tanie) kursy prowadzone przez specjalistów dużo Ci nie dadzą. Z prostej przyczyny. Większość prowadzących ma wiedzę merytoryczną, ale często nie mają przygotowania dydaktycznego lub po prostu "żyłki" do przekazania ludziom niełatwych przecież umiejętności i wiedzy.

Jeśli będziesz miała wystarczająco dużo silnej woli, determinacji i motywacji (np. dobrze płatna praca/projekt) to sama dasz sobie radę. Będzie to ciężka praca, ale satysfakcja tym większa umiech

Wiem to po sobie, bo sam w taki sposób nauczyłem się obsługi dwóch programów. Nie pracuję co prawda w MAX'ie (znam tylko podstawy), ale program ma ogromne możliwości. Powodzenia umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2012r. 21:01  
Cytuj
Pierwotnie miałam taki plan, ale właśnie problem z tą motywacją i determinacją...;/
W związku z tym pomyślałam o jakims kursie, żeby poznać podstawy, a dokształcać i douczac się wg tutoriali pozniej - wedle potrzeb.

Obawiam się, że znaleźć solidny (i w ogóle jakikolwiek) kurs maksa w StW będzie cięzko, więc chyba jednak najwyższy czas się zmobilizować...

W tematyce modelowania nie jestem zielona;) także zdaję sobie sprawe że obiekt obiektowi nierówny - po prostu najwyższy czas się przerzucić z aCADa 3D do czegoś bardziej do tego przystosowanegosmiech2

dzięki
pozdrawiam

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2320
Dołączył: 5 Marz 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 14 Gru 2012r. 21:02  
Cytuj
A ja jestem samoukiem całe życie, zawsze wszystkiego uczyłem się sam. Ostatnio miałem okazję uczestniczyć w kursie obsługi pewnego oprogramowania i mogę stwierdzić, że taki kurs to genialna sprawa. Oczywiście zależy na kogo trafisz i jak takowe szkolenie wygląda. Ja trafiłem dobrze uważam. Poza tym jest bądź co bądź certyfikat, papier, który ma znaczenie. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2012r. 21:04  
Cytuj
Kopaczu,
czyżbyś dolączył do forum, żeby odpowiedzieć na mój post?
doceniamumiech chapeau bas!;)

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 15
Dołączył: 14 Gru 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2012r. 21:36  
Cytuj
Tak, postanowiłem się zarejestrować, bo czasami tu zaglądam i miałem parę razy się wypowiedzieć na jakiś temat, ale zawsze to zostawiałem "na później".
W 3ds maxie siedzę już trochę i też wszystkiego uczyłem się sam. Trochę czasu to zajmuje, ale jest t ozawsze lepsze, niż czytanie z instrukcji i powielanie oklepanych formułek.
Bardzo przydatna była biblia 3ds maxa, którą kupiłem po pewnym czasie użytkowania programu. Jest ona bardzo pomocna gdy się ogarnia większość funkcji, bo nie trzeba jeździć kursorem po opcjach i szukać wszystkiego a niektóre sztuczki są bardzo pomocne (w końcu to ponad tysiąc stron).
Cenowo można trafić na dobre oferty, bo ja moją kupiłem poprzez serwis Amazon za 20$. Niewiele mniej kosztuje atlas grzybów smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Gru 2012r. 22:02  
Cytuj
20$ - nie wierzęumiech Zaczne polowanie na ebay'u;)
Jakiś czas temu trzeba bylo dać przynajmniej drugie tyle co za biblie Photosopa, czyli miedzy 200-300PLN;) Teraz zerknełam - ceny zaczynają się od 150umiech

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2012r. 00:32  
Cytuj
Powiem Ci tak, sama byłam kiedyś o krok od zapisania się na kurs 3ds maxa i znajomi mi odradzili. Nie dość, ze wołano 500zl/msc.,wg. Znajomych: nauczyciele, tak jak pisał ktoś powyżej, nie mieli za dużo wspólnego z kimś, kto wiedzę przekazywać potrafi, to kusiło certyfikatem, który na dobra sprawę jest G wart. Sama kursu nie odbyłam i chyba nie zaluje, dlatego polecam albo pójść na parę lekcji do kogoś, kto ogarnia, ale nie pakować się w żadne kursy, albo nauczyć się samemu umiech

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 504
Dołączył: 15 Paź 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Gru 2012r. 21:59  
Cytuj
nessie mam sprawe napisałąm ci priv pozdro

mamy taka piękną twarz,za woalem gęsto tkanym z kłamstw ...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »