NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Stalowowolskie media,
Posty: 12
Dołączył: 3 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2013r. 20:36  
Cytuj
Sytuacja mediów w Stalowej Woli wymaga pilnej debaty publicznej, z udziałem ich odbiorców widzów, czytelników. Najbardziej przerażająca wizja dla mnie to sprowadzenie "dziennikarza" do pozycji osoby "do wynajęcia". Problem leży, w treściach zamieszczanych w mediach wizualnych, wirtualnych i papierowych. Im szybciej wydawcy mediów uświadomią to sobie tym lepiej dla nich. Czytelnik nie czyta, bo nie ma o czym czytać. Widz nie ma ogląda programu bo nie ma w nim nic ciekawego. Właściciele i wydawcy gazet i programów telewizji lokalnych udają, że mają pojęcie o tym o czym decydują itd.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2013r. 20:36  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Sty 2013r. 20:39  
Cytuj
Jedynym (jeszcze) wolnym medium jest Internet i niecenzurowane fora internetowe. Można na nich posłuchać głosu społeczeństwa. Pozostała część jest zawłaszczona przez jedynie słuszny kierunek.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 3 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2013r. 20:57  
Cytuj
Za nieboszczki komuny, życiem medialnym rządziła cenzura.
Dziennikarz musiał wybierać - żyć w zgodzie z prawdą,
albo być świnią. Od dwudziestu z górą lat instytucji cenzury z centralą przy ul. Mysiej w Warszawie już nie ma. Jest coś gorszego. To zysk. Dla właściciela medium wyliczony w złotówkach, dla pracownika w przychylności jego pracodawcy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Sty 2013r. 21:02  
Cytuj
To prawda. Dlatego tak ważny jest wolny Internet. Nie na darmo pospolite świnie przy korycie chciały wprowadzić ACTA czy podobne ograniczenia np. ostatnio ONZ, bo razi ich ta wolność. Ma być tak jak ustalono na salonach. A Internet burzy ten spokój.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 3 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Sty 2013r. 21:39  
Cytuj
Na dowód tego niech posłuży fakt, że możliwa jest ta dyskusja.
Niestety w mediach lokalnych nie są poruszane takie tematy.
Oczywiście w "innych mediach lokalnych" , przepraszam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Sty 2013r. 22:41  
Cytuj
Bo mamy taką demokrację w RP nr 3.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 11:34  
Cytuj
Rudy gwarantuje Polakom wolne media, czyli: wodę, prąd i gaz. potluczony

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 3 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 19:57  
Cytuj
Wracając na stalowowolskie "podwórko": brakuje medialnej debaty
(mam na myśli lokalne telewizje) na tematy poruszone choćby w
poście o zaprzepaszczonych szansach miasta: http://stalo(...)d=650363
Pomijam fakt, czy zgadzamy się czy nie, z uwagami tam zawartymi.
Można mieć wątpliwości, czy takie dyskusje przyniosą dla mieszkańców efekt pozytywny. Jednak ich brak jest dowodem na to, jak "dziennikarze" unikają niewygodnych tematów. O czym świadczy ślizganie się po takich tematach w lokalnej prasie i zupełny ich brak w lokalnych kablówkach ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 3 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 21:42  
Cytuj
Szanowny "HIV" zauważył, że jedynymi wolnymi mediami są "niecenzurowane" fora internetowe.

Przed kilkoma minutami został usunięty moje pytanie do informacji o działaniach Sz.P. Konrada Mężyńskiego i Stowarzyszenia Pokój i Dobro o treści:
"Czy fachowiec – trener Konrad Mężyński potrzebuje pilnie reklamy ?". Oczekiwałem odpowiedzi na moje pytanie. Moderator bez uzasadnienia usunął pytanie.

Obecnie pod notką widnieje: "Nie dodano jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy." Otóż dodano ale usunięto.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 21:43  
Cytuj
CYTAT
Sytuacja mediów w Stalowej Woli wymaga pilnej debaty publicznej, z udziałem ich odbiorców widzów, czytelników. Najbardziej przerażająca wizja dla mnie to sprowadzenie "dziennikarza" do pozycji osoby "do wynajęcia". Problem leży, w treściach zamieszczanych w mediach wizualnych, wirtualnych i papierowych. Im szybciej wydawcy mediów uświadomią to sobie tym lepiej dla nich. Czytelnik nie czyta, bo nie ma o czym czytać. Widz nie ma ogląda programu bo nie ma w nim nic ciekawego. Właściciele i wydawcy gazet i programów telewizji lokalnych udają, że mają pojęcie o tym o czym decydują itd.


Nie ma czegoś takiego jak wolne media.

Telewizja czy publiczne radio, należą do rządzących i są ich tubą.
Zmienia się władza-zmieniają się wiadomości będące priorytetem.
Media prywatne,jak sama nazwa wskazuje-są prywatne.
Głoszą to,co wyznaje właściciel/e.
Powszechnie wiadomo kogo"preferuje" Polsat,TVN czy Radio Maryja.

Prasa.
Linia agitacyjna "Gazety Wyborczej"Gazety Polskiej"czy"Nie",jest każdemu znana.O brukowcach nie wspomnę.
W zależności od tytułu,można się spodziewać peanów na cześć np.rządzących lub wszelkiego rodzaju insynuacji.

Wszystkie te media-radio,telewizja,prasa-łączy jedno:kasa!
Okazuje się,że najważnieszym dla kraju i Polaków jest -kto ładniej śpiewa oraz kto i jak tańczy.
Ogladają i słuchają ;że aktorka"X"powiększyła sobie cycki,celebryta "Y"gzi się już z trzecią kochanką ,a polityk "Z"biega z gumowym penisem.
Ludzie oglądają z zadowoleniem jak gotuje ktoś znany,ale sami niejednokrotnie nie mają co do gara włożyć.

Od czasu do czasu grupka nawiedzonych połazi po ulicach z transparentami przeciw aborcji,i druga grupa równie natchnionych za aborcją.Pokazują to jako element folkloru.Nic wiecej.

Wracając na teren Stalowej Woli.
Która nasza regionalna TV,radio czy gazeta jest niezależna?
Żadna!
Dzienikarze sa na garnuszku właściciela danego medium ,a on sam jest uzależniony od układów biznesowych i politycznych.

Jaka miałaby wyglądać publiczna debata o Stalowej Woli?Niech bedzie to na przykładzie pomnika Patrioty.
Jedna grupa będzie twierdziła że to wspaniały pomysł,druga że idiotyczny, a trzecia bedzie się zastanawiała dlaczego tyle kasy poszło na jego postawienie.
Przez ten tłum z pewnością nie przebije się więc pytanie:Skąd pochodziły na to pieniądze?
Dałem banalny przykład zamiast pisać o czymś bardziej istotnym.
Takie bzdety,składają się jednak na całość.
Tym "żyje"wiekszość.
W ten sposób ludzie świadomie ukrywają swoje problemy.To tak jak z chorym,który nie idzie do lekarza.Myśli,że jeśli nie dowie się o chorobie,będzie zdrów.

Zapytam więc o coś poważniejszego-Po co nam stadion?Kto tam będzie chodził i po co?
"Po co" jest,odkąd pokazowe chodzenie na kościelne uroczystości lub państwowe z udziałem purpuratów, przestało być prestiżowe.
Stalowowolska piłka nożna (jak i zresztą w całym kraju), leży i kwiczy.
Jedną odpowiedź na moje pytanie znam-Posłuży do prezentowania się naszym miejscowym dygnitażom.
Darmowa wyżera+darmowe chlanie+darmowe widowisko=PACZTA,JEZDEM CELEBRYTOM!
Macie ludzie swoje igrzyska i chleb!
Dla rządzacych"został"tylko kawior i szampan...potluczony

Mieszkańcy już nie zwracają uwagi na pomnik, a i na stadion może pojdą raz w roku.Gdyby stawiane były za pieniądze tych,którzy wydali zgodę,z pewnością nie wsadziliby ich w błoto.
Jest jeszcze jeden plus.Dzięki temu, że te obiekty są,media mają o czym pisać i co pokazać.sciana

A głupi ludzie kłócą się kto ma rację,zapominająć o rzeczach ważniejszych.Kłócą o byle Goowno,zapominając kto je narobił.good

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 3 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 22:32  
Cytuj
Pieniądze do mediów płyną od reklamodawców. Normalnym
powinno być, że im bardziej popularny tytuł, tym
droższa reklama. Być powinno, ale nie jest. Szanujący odbiorcę
tytuł stawia sprawę jasno; co reklama, to reklama, a publicystyka
trzyma się od niej z daleka. W tytule ohydnym nikt w takie
konserwatyzmy się nie bawi. Przychodzi reklamodawca, rzuca
pieniądze na stół i mówi, że do reklamy chciałby jeszcze jakiś
porządny artykulik. Zniewolony pracownik (nie dziennikarz,
bo dziennikarstwo jest zawodem wolnym) smaruje takowy, a
inny pracownik tylko później czyści internetowe wpisy, żeby
co mądrzejsi czytelnicy swoją odkrywczością reklamodawców
nie odstraszali. Przykładów nie trzeba podawać, wystarczy się
rozejrzeć po lokalnym rynku mediów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Sty 2013r. 23:47  
Cytuj
CYTAT
Jedynym (jeszcze) wolnym medium jest Internet i niecenzurowane fora internetowe. Można na nich posłuchać głosu społeczeństwa. Pozostała część jest zawłaszczona przez jedynie słuszny kierunek.

Pokaż te fora

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 5 Sty 2013r. 16:17  
Cytuj
Wszędzie są te fora. Nie napisałem, że na jednym portalu, ale każdy może poszukać informacji dla siebie i się wpisać.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 3 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Sty 2013r. 16:25  
Cytuj
Lokalne fora internetowe i w telewizje kablowe w programach własnych służą do przekazywania informacji, brak jest jakiegokolwiek komentarza piszących informacje. To są "depeszowcy" a nie "dziennikarze". Zadanie wykonane informacja podana. Czekamy na odzew. Są komentarze. Dobrze. Piszcie komentarze i tak niewiele z tego wynika. Ilość odsłon się liczy. Za to się płaci. Jest kasa. Jutro nowy dzień.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 3 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 09:36  
Cytuj
Obejrzałem kilkanaście programów Telewizji Miejskiej Stalowa Wola i Telewizji Stella.
Może Szanownym Redakcjom trudno w to uwierzyć, ale w Polsce są jeszcze ludzie którzy cenią sobie znajomość języka polskiego, potrafią ocenić zawartość merytoryczną programu.
Poziom techniczny audycji jest dla widzów równie ważny jak ich treść. Czy autorzy zastanawiają się nad tym, czy widz chce takich audycji, czy właściciele telewizji narzucują twórcom i odbiorcom taki poziom programów ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 10:48  
Cytuj
Diana się musi poprawić bo z tego co wiem multimedia dała im sprzęt ale zarobić muszą sami na siebie. Widze w tym szansę na poprawę

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 3 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Sty 2013r. 20:02  
Cytuj
To dobra wiadomość dla nas telewidzów. Oglądając program Telewizji Miejskiej zastanawiałem się czy nowy właściciel (Multimedia), wzorem innych miast np. Zamość czy Lublin "zwinie" program lokalny zaprzestając finansowania. Głównym źródłem dochodów są reklamy, sponsoring i sprzedaż programów. Czy wystarczy umiejętności i determinacji czas pokaże. Ciekawe co na to prezes Zdzisław Gawęcki i ekipa Stelli ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2494
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 9 Sty 2013r. 00:24  
Cytuj
CYTAT
Diana się musi poprawić bo z tego co wiem multimedia dała im sprzęt ale zarobić muszą sami na siebie. Widze w tym szansę na poprawę


Jacek, Multimedia nikomu nic nie dała tylko pozwoliła nadawać program tak jak dotychczas. Telewizja Miejska ma dalej tych samych właścicieli i ten sam sprzęt.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2013r. 08:39  
Cytuj
Madras a jak z zatrudnieniem. Bo całkiem niedawno ktoś z programu skarżył się że muszą się sami utrzymać z reklam

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 6 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Sty 2013r. 09:06  
Cytuj
W "ten Polska to dziwna kraj" media zawsze pełnią rolę służalczą za co otrzymują olbrzymią kasę.Jak tu ktoś napisał " za komuny " - choć gówno wie na ten temat - jedne media służyły za złotówki rządzącym, a drugie media służyły za dolary prominentom opozycyjnym.
Szły więc media tam gdzie były duże pieniądze. A naród czy lud był jedynie czynnikiem wykorzystywanym, za jedyne Bóg zapłać czy dziękuję, był czynnikiem łatwym do manipulacji, łasym na obietnice, tak jak teraz.Ktoś tu napisał że pieniądz stał się dopiero teraz jakby decydujący. Jest to nieprawda. A u nas. Wszystkie media są na usługach służalczych. Nawet strony czy portale internetowe, posiadają cenzurę, przykłady z naszego podwórka to.................

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 3 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2013r. 23:33  
Cytuj
W lutym br. użytkownikom zostanie udostępniona aplikacja TVP Stream, która pozwalać będzie na oglądanie przez internet programów oddziałów terenowych TVP, kanału TVP Parlament i TVP Info na urządzeniach mobilnych i komputerach.
Ceny za przesył 1GB danych w urządzeniach mobilnych są jednak wysokie, co znacznie ograniczy liczbę korzystających z tej możliwości. Pomijam fakt o zainteresowaniu audycjami tych stacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 3 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2013r. 01:21  
Cytuj
Miałem możliwość obejrzenia lokalnych audycji Telewizji Miejskiej (ale nazwa!) jak również Telewizji Stella. Dzisiaj tylko jedno pytanie: czy mieszkańcy Stalowej Woli i okolic, którzy płacą za nie w abonamencie za telewizję kablową, są nimi zainteresowani i oglądają te programy ??? Wątpię.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 41
Dołączył: 30 Sie 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2013r. 10:05  
Cytuj
CYTAT
Miałem możliwość obejrzenia lokalnych audycji Telewizji Miejskiej (ale nazwa!) jak również Telewizji Stella. Dzisiaj tylko jedno pytanie: czy mieszkańcy Stalowej Woli i okolic, którzy płacą za nie w abonamencie za telewizję kablową, są nimi zainteresowani i oglądają te programy ??? Wątpię.


Poruszyłeś sedno sprawy. TVM Diana nie upubliczni danych o ilości swoich odbiorców podczas oglądania wiadomości miejskich. Podadzą jedynie ilość abonentów- a to zasadnicza różnica. Jaki % tych abonentów ogląda opóźnione wiadomości lub te śmieszne programy z przed lat powtarzane? 1- 2 %? Chyba za dużo podałam umiech
Weżmy jeszcze pod uwagę, że z dnia na dzień ubywa im abonentów. Ludzie nie chcą widzieć fałszywej mordy Szczurkowej. Stella od chwili uwolnienia rejonu, instaluje się prawie gdzie chcemy. Mamy wybór.

TV brzmi poważnie, robi wrażenie, a ogólnie jest to jedna wielka ściema i garstka odbiorców regularnie oglądających ich wypociny. Zwykle są one czytane z gazet lub portalu bo już nawet dupy się im ruszyć w teren nie chce albo nie ma za co.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »