NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Szkoła w Pysznicy,
Posty: 25
Dołączył: 15 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2013r. 07:45  
Cytuj
Jakie macie zdanie na temat szkoły w Pysznicy i jej nauczycielach.
Czy warto posłać tam dziecko?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2013r. 07:45  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2013r. 08:26  
Cytuj
jak masz możliwość posłania dziecka do innej szkoły to się nie zastanawiaj, jak dla mnie szkoła w Pysznicy to ostateczność

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd: pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2013r. 09:20  
Cytuj
jest to jedna z lepszych szkół w okolicy . dwoje dzieci chodziło do stalowej więc mam porównanie .

beza
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 20
Dołączył: 2 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2013r. 10:17  
Cytuj
Polecam. Czysto, bezpiecznie, stołówka na miejscu. Dyrektor i nauczyciele są w porządku.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2013r. 10:30  
Cytuj
macie porównanie i opinie patrząc od strony własnych dzieci. osobiście znam kilka osób które ukończyły tą szkołę ze świadectwem z paskiem i co z tego jak idąc dalej do liceum nie dawały sobie rady bo trzeba było się uczyć. Co z tego że dzieci mają dobre oceny , skoro żeby je dostać nie ma tam zbyt dużych wymagań. Szkoła może i jest ładna, duża, przestronna, nowoczesna, ale poziom nauczania pozostaje w tyle w porównaniu z innymi szkołami. Wiem to nie z punktu widzenia dziecka, bo swoich dzieci nigdy w życiu tam nie poślę. Byłam tam przez pewien okres na praktyce, także mogłam się przyjrzeć ich nauczaniu. Po tym jak zobaczyłam podejście nauczycieli do uczniów słabszych i zdolniejszych całkowicie zwątpiłam w jakość nauczania w tej szkole. W końcu nie chodzi o to żeby postawić całej klasie 5 nie patrząc na to czy dziecko coś umie czy nie, tylko o to żeby dzieci coś nauczyć. Tutaj jednak dzieci słabsze są ignorowane, nauczyciel skupia się głównie na tych zdolniejszych. Ale nikt wam nie zabrania posyłania tam dzieci. To już wasza sprawa, to wy rodzice macie zadbać o przyszłość swoich pociech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd: pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2013r. 16:09  
Cytuj
odpowiedz do yynnnaa.może wejdziesz na strone szkoły i sprawdzisz ile jest osiągnieć sportowych ile dzieci brało udział w olimpiadach zajmując wysokie lokaty .to że nauczyciel woli pracować z dziećmi zdolnymi to chyba nikogo nie dziwi zawsze tak było i będzie ,tylko że w tej szkole jest tyle zajęć wyrownawczych i pozalekcyjnych że wystarczy tylko chcieć na nie uczęszczać a napewno wyniki będą widoczne .piszę jako rodzic dziecka uczącego się średnio ale wcale nie winię za to nauczycieli .żeby były dobre wyniki w nauce to trzeba się uczyć

beza
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Sty 2013r. 20:49  
Cytuj
zajęcia wyrównawcze są w każdej szkole, nie tylko w tej, mnie jednak dziwi to, że nauczyciel nie skupia swojej pracy na uczniach słabszych, to właśnie z takimi dziećmi powinien częściej pracować na lekcjach, są dzieci, które szybko wszystko pojmują, jednak te słabsze często są ignorowane, nauczyciel powinien słabsze dziecko poprosić o np, rozwiązanie zadania na tablicy w celu wytłumaczenia mu co i jak ma zrobić, a nie iść na łatwiznę i brać najlepszego ucznia, który szybko zrobi zadanie a reszta przepisze do zeszytu. Wybacz ale nie taka jest rola nauczyciela. Patrząc na liczbę mieszkańców i dzieci w Pysznicy i porównując to z liczbą uczniów w tej szkole widać, że jednak nie wszystkich przekonuje ta szkoła. A co do tych osiągnięć o których wspomniałaś to porównaj sobie osiągnięcia z jedną z lepszych szkół PSP 11 w St. Woli, jakie tam uczniowie mają osiągnięcia. Jeżeli dla ciebie szczytem marzeń jest wygranie przez twoje dziecko konkursu na najładniejszą palmę albo kartkę świąteczną, bądź wyróżnienie w konkursie recytatorskim to gratulacje. Osiągnięć sportowych może i mają trochę więcej ale przez to wiedzy im nie przybędzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 15 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2013r. 14:38  
Cytuj
Z tego co widzę to chyba tylko dwie nauczycielki się wypowiadają.
Nikt kto ma dzieci w szkole w Pysznicy nie ma komputera i nie czyta forum.
Niech się wypowiedzą ci bezstronni, tylko szczerze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2013r. 14:55  
Cytuj
ja nauczycielką nie jestem, obserwowałam szkołę trochę z innego punktu niż dziecko czy rodzic. miałam kontakt z nauczycielami, z uczniami, byłam na lekcjach jako obserwator. to wszystko co opisałam to są moje indywidualne spostrzeżenia dotyczące tej szkoły, Skoro pytasz o ta szkołę to to na pewno mieszkasz w Pysznicy, ja też. i swojej trójki dzieci tam nie poślę do szkoły na pewno. Mam swoje zdanie na ten temat, znam tez opinie innych osób.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd: pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2013r. 15:08  
Cytuj
nie jestem nauczycielką mam tylko porównanie z innymi szkołami ,do których chodziły starsze dzieci .z tego co czytam to osobie która atakuje szkłę ktoś zalazł za pazurki . przejdzie się osoba do sekretariatu i sprawdzi ile dzieci ze st woli chodzi do tej szkoły .a dzieci swoje najlepiej niech pośle do szkoły prywatnej i to takiej żeby były same w klasie wtedy nauczyciel poświęci im swój cały czas i przekaże całą wiedzę .ale nawet jeśli tak będzie to i tak będzie niezadowolona taki typ człowieka .

beza
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 125
Dołączył: 12 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2013r. 15:11  
Cytuj
Ja mam całkowicie inne zdanie na temat tej szkoły -jest naprawdę dobra -mam porównanie -bo wczesniej dziecko chodziło do szkoły w Stalowej Woli i nie mogło sobie poradzić tutaj w Pysznicy-poziom jest naprawde wysoki, dzieci mają sporo osiągnięć .A wkażdej szkole sa plusy i minusy-ja jestem zadowolona.Jest dużo konkursów -szopki,palmy i inne .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 11 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2013r. 19:33  
Cytuj
P. ynnna miała zapewne jakieśproblemy z nauczycielami z naszej szkoły być może chcia nażucić jakieś swoje wizje ale nie wyszło i teraz ,jak to polak - ja wam pokażę .
A jeżeli chodzi o poziom to uczniowie - ci którymi się rodzice trochę interesują mie mają najmniejszego problemu w liceach , na studiach
więc panno ynna daj sobje spokój

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2013r. 20:30  
Cytuj
do annakul: skąd możesz wiedzieć z czego będę zadowolona a z czego nie? nie przypominam sobie żebysmy się znały więc nie wysnuwaj takich wniosków. Temat był o opinię o szkole, każdy może mieć inna i nie kazdy może mieć pozytywne zdanie akurat o tej szkole. A jeśli tak cię to interesuje to jeśli moje dzieci nie zostaną przyjęte(ze względu na dużą liczbę chętnych) do szkoły, do której chcę ich posłać to na pewno pójdą do szkoły prywatnej. A jeżeli tobie nie zalezy na przyszłości własnych dzieci to współczucia dla nich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2013r. 20:35  
Cytuj
luka1 widać, że posiadasz bardzo mała wiedzę o zawodzie nauczyciela i o przygotowywaniu się do niego. Skoro wymyślasz, że obserwator/praktykant może narzucać nauczycielowi swoje wizje. Nie rozumiem kompletnie twojego stwierdzenia "jak to Polak - ja wam pokażę" Podobno kraj wolny, demokracja, każdy może wyrazić swoją opinię,Więc Twoje stwierdzenie było kompletnie bezsensowne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2
Dołączył: 11 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 11 Sty 2013r. 23:26  
Cytuj
yyyyyyyyynnnnnnnnnaaaaaaaaaaaa-------- jakim prawem o mojej wiedzy sie wypowiadasz to nie mam pojęcia i mnie to nie interesuje tak naprawdę . wielu uczniów naszej szkoły zostało bardzo cenionymi lekarzami ,przedsiębiorcami , informatykami - o których biją się firmy także zagraniczne itp Jeżeli chodzi o magistrów na siłę to Stalowa Wola nie odbiega od żadnej sąsiednij gminy czy wioski nie możesz temu zaprzeczyć . A obserwator praktykant ma jeszcze za małe doświadczenie aby wydawać wyrok czy szkoła jest dobra albo nie dobra ( może nie jest w stanie pojąć zamierzonego celu, a z nikim o tym nie porozmawiał ).Tak na marginesie w większości szkół w stalowej woli nauczyciel nie potrafi zapanować nad zachowaniem ucznia a najgorsze jest to że jest mu z tym chyba dobrze ,a rodzice w wielu przypadkach wymuszają na nauczycielu bardzo dobre stopnie(znam to z własnego doświadczenia ) - pokolenie wychowywane bez tradycji żadnych wartości ROBTA CO CHCETA a co oni zechcą robić gdy dorosną ? Gdy rodzice są beznadziejni szkoła sama nie podoła ale to nie jest rozmowa na forum . Z wielką odpowiedzialnością za swoje słowo mówię Ci nie masz racji naprawdę nie masz racji
Żegnam nie mam już nic więcej tobie do powiedzenia . Pozdrawiam -

Niedouczony przedsiębiorca z Pysznicy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2013r. 07:46  
Cytuj
takim prawem jakim ty twierdzisz że znasz taki typ człowieka jak ja, więc również ty nie miałaś prawa pisać tak o mnie. I zanim coś napiszesz to przeanalizuj swoje poprzednie wpisy bo sama sobie zaprzeczasz. I jednak wydaje mi się, ze więcej widziałam jako obserwator niż ty jako rodzic czy były uczeń. A pytanie było o opinię, ja wyraziłam swoją, ty nie musisz się z nią zgadzać. Twoje dzieci twój problem, najwyżej na starość będziesz utrzymywać niewykształconych nierobów.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 9 Cze 2010r.
Skąd: pysznica
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2013r. 08:20  
Cytuj
szkoła w pysznicy jest naprawdę bardzo dobra .wczraj pokazałam dziecku wpisy .odpowiedz była jedna niech yynnaa sprawdzi jakie wyniki były na ostatnich olimpiadach a póżniej niech pisze .fajnie jest kogoś oplówać jak ten ktoś nie wie kim jesteś .i nie mósisz współczuć ani mojemu dziecku ani żadnemu innenu które chodzi do tej szkoły napewno wyniosą większą wiedzę jak twoje posłane do st woli gdzie każdy żyje własnym życiem iczęsto nauczyciel nie jest w stanie zapamiętać uczniów których uczy ,o wandaliżmie i przemocy nie wspomnę .

beza
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 125
Dołączył: 12 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2013r. 08:49  
Cytuj
CYTAT
takim prawem jakim ty twierdzisz że znasz taki typ człowieka jak ja, więc również ty nie miałaś prawa pisać tak o mnie. I zanim coś napiszesz to przeanalizuj swoje poprzednie wpisy bo sama sobie zaprzeczasz. I jednak wydaje mi się, ze więcej widziałam jako obserwator niż ty jako rodzic czy były uczeń. A pytanie było o opinię, ja wyraziłam swoją, ty nie musisz się z nią zgadzać. Twoje dzieci twój problem, najwyżej na starość będziesz utrzymywać niewykształconych nierobów.
Za te niewykształcone nieroby na miejscu osoby do której tak napisałaś pozwała bym Cię do sądu- ja nie pozwoliła bym sobie żeby ktoś pisał tak o moich dzieciach -TY się uczysz na nauczyciela?:szok:Serdecznie współczujęneutralny

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 125
Dołączył: 12 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2013r. 08:51  
Cytuj
A jeżeli nawet nie na nauczyciela-ja jako matka zabroniła bym osobie z takim słownictwem by przebywało w otoczeniu moich dzieci

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 10
Dołączył: 23 Sie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2013r. 10:11  
Cytuj
Dlaczego przegadujecie się z yynna
przecież nic więcej już mowic nie musi widać ten poziom (a ta prywatna szkoła inteligencji ani ciebie ani twoich dzieci nie nauczy)
Dajcie spokój naprawdę nie ma z kim rozmawiac mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 25 Marz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 12 Sty 2013r. 11:43  
Cytuj
Dlaczego czepiliście się tak Yynnnaa? Przecież ona wyraziła tylko opinię na temat tej szkoły, zresztą autor wątku o to pytał. Wy jesteście zadowoleni, ok, ale ona ma inne zdanie i to powiedziała. Ale na tym forum nie można być na nie, przeciw tej szkole, bo zostanie się "zagryzionym". A luka 1 niech się tak nie podnieca, że "wielu uczniów naszej szkoły zostało bardzo cenionymi lekarzami ,przedsiębiorcami , informatykami - o których biją się firmy także zagraniczne itp", bo przecież nie po szkole w Pysznicy wyszli tacy mądrzy. Owszem, zdobyli podstawy wiedzy, ale kształcili się dalej w szkołach średnich i na studiach i tak zdobyli solidną wiedzę.
Osobiście uważam, że szkoły wiejskie niczym nie odbiegają od tych w Stalowej Woli, ale przed posłaniem dziecka do szkoły raczej porozmawiałabym z innymi rodzicami dzieci już uczących się, a nie opierałabym się na opiniach na tym forum, gdzie każdy może napisać co chce. A czy jest to prawda to już inna bajka.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 26 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2013r. 00:55  
Cytuj
CYTAT
wczraj pokazałam dziecku wpisy .odpowiedz była jedna niech yynnaa sprawdzi jakie wyniki były na ostatnich olimpiadach a póżniej niech pisze .
Ale przeciez głównym zarzutem było to,że nauczyciele chuchaja na zdolne dzieci a mało czasu poswiecaja tym troszke za nimi. A na olimpiade jeżdza te najzdolniejsze przecież. Wiec pod wzgledem logiki argument taki sobie.
Patrzac na wyniki egzaminu gimnazjalnego to placowka w Pysznicy w porownaniu z tymi w Stalowej Woli wypada ani zle ani rewelacyjnie. Od kilku jest lepsza od kilku gorsza. Ale gdyby patrzec tylko na wiejskie gimnazja w powiecie to w Pysznicy uzyskano najlepsze wyniki na egzaminie konczacym szkole.
Co do ilosci dzieci to w gimnazjum pysznickim uczylo sie ich chyba najmniej w gminie choc to najwieksza miejscowosc. Wniosek? Czesc dzieci chodzi jednak do szkol w miescie?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2013r. 09:24  
Cytuj
Monika11 jak to jest dla ciebie brzydkie słownictwo to po prostu pękam ze śmiechu. Uważaj bo uwierzę, że ty nigdy w życiu przy swoich dzieciach nie wypowiedziałaś ani jednego "brzydkiego słowa".
Skoro tacy zdolni uczniowie w szkole w Pysznicy to powiedzcie ile dzieci brało wczoraj udział w konkursie przyrodniczym na szczeblu wojewódzkim. konkurs odbył się w Rzeszowie. Porównajcie liczbę uczniów ze szkoły w Pysznicy i ze Stalowej Woli.
http://www.ko.rz(...)roda.pdf
Lista uczniów zakwalifikowanych do tego etapu. tłumy z Pysznicy haha. To, że dzieko wygra konkurs na najładniejsza palmę i olimpiadę sportowa to nie znaczy, że jest geniuszem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 13 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2013r. 15:38  
Cytuj
Bardzo mnie interesuje czy inna naprawdę ma coś wspólnego z naczaniem ,myślę że nie i mam nadzieję że tej szkoły nie skończy. Jeżeli planuje uczyć to współczuję rodzicom to będą naprawdę niedouczone dzieciątka . Z wypowiedzi wynika że wystarczy panią trochę podpuścić a szydło z wora wychodzi.
W pierwszym wpisie było ladnie kulturalnie prawie , w następnych widac było zdenerwowanie na końcu poziom ucznia szkoły nr 6 w St.Woli TY NA PEWNO NIE JESTES NAUCZYCIELEM , NAWET TEGO NIE PLANUJESZ A JEŻELI SIE MYLE TO JEST TO TRAGEDIA NARODOWA

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Sty 2013r. 17:42  
Cytuj
a czym tu się denerwować, nie bardzo rozumiem. W żadnej z moich wypowiedzi nie było nic obraźliwego, a tym bardziej nie uważam żebym reagowała zdenerwowaniem na jakieś "podpuszczanie", a odpisywanie na posty dotyczące mojej osoby to nie objaw zdenerwowania tylko zwykła odpowiedź. Ale jak widać na forum nie wolno mieć innego zdania niż reszta bo wszyscy od razu naskakują na człowieka. Może wam pasuje ta wiejska szkoła, rzeczywiście jak ktoś wcześniej napisał w rankingu wiejskich szkół może i wypada najlepiej ale nie jest najlepszą szkołą w powiecie. To, że ma nowy budynek to wcale nie oznacza, że jest najlepsza. Wy możecie mieć inne zdanie i szczerze mówiąc g***o mnie to obchodzi. Nie narzucam wam swojej racji tak jak to robi reszta wypowiadających się. Powiedziałam co wiem, a to nie powód żeby człowieka obrażać. Ale jak widać wasz poziom inteligencji jeszcze nie jest na tak wysokim poziomie, aby to pojąć.
Do tttaaakkk: chciał/a byś mieć taką wiedzę jak ja. Jednak po twojej wypowiedzi można wywnioskować, że jesteś jeszcze kilka lat do tyłu z zasobem wiedzy. A co do porównywania mnie do ucznia szkoły nr 6 w St. Woli to wybacz ale ty zdecydowanie bardziej tam pasujesz, skoro nawet nie wiesz, że przed przecinkiem nie daje się spacji. Chociaż w sumie tam uczniowie pewnie już to wiedzą... A no tak ty pewnie jesteś absolwentem szkoły w Pysznicy. I wszystko jasne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szkoła i studia »