NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Czyszczenia laptopa, Czyszczenia laptopa
Posty: 82
Dołączył: 7 Lip 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2013r. 09:52  
Cytuj
Mój laptop wydaje takie dźwięki jakby niedługo miał "umrzeć". Zapewne czyszczenie by pomogło, jednak jak obejrzałam sobie filmiki na YouTube to raczej mogę sobie nie poradzić. Gdzie oddać niedrogo na przeczyszczenie komputer?? Pomóżcie!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2013r. 09:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2013r. 11:49  
Cytuj
podłączam się.

Ile czeka się na takie przeczyszczenie? Robią gdzieś w soboty?

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2013r. 12:01  
Cytuj
Nisko, 1000 lecia, Beta Digital.
http://www.betadigital.pl/
Tanio i solidnie. Polecam.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 138
Dołączył: 1 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2013r. 12:29  
Cytuj
czestochowianka i nessie -> prv

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2013r. 12:48  
Cytuj
polecam AND Computers http://www.andcomputers.pl/ oddawałam do nich swój komputer bo też wymagał różnych zabiegów. Zrobili go profesjonalnie i w rozsądnej cenie. Komputer do dziś chodzi bez problemów.

>><> ----> Szczęście to je­dyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli <---- <><<
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2013r. 14:45  
Cytuj
Co wy chłopów nie macie - przecież to czyśzczenie to nic innego jak wykrecenie wiatraka i kilku śrubek oraz usunięcie kurzu z radiatora i łopatek . Cała operacja to kilka minut warta góra 4 piwa umiech.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 20 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2013r. 15:02  
Cytuj
Powiem Ci kolo1, że może i mamy chłopów ale te chłopy to teraz nic nie warte neutralny z wszystkim maja problem nie wiem Jednym słowem ... gdzie Ci mężczyźni ..... itd.smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2013r. 17:10  
Cytuj
Kolo 1 przestawiłeś chyba instrukcję do czyszczenia kompa stacjonarnego, temat dotyczy raczej laptopów. Ja osobiście czyściłem sobie acera - niestety aby dostać się do wiatraków musiałem zdemontować prawie całego lapka na części.
Napiszcie ile takie czyszczenie kosztowało w polecanych przez Was punktach...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 14 Sty 2013r. 18:18  
Cytuj
Jak lapek wydaje dźwięki to samo czyszczenie nie pomoże. Padł wiatraczek. Koszt od 20 zł w górę (za wiatraczek) w zależności od modelu lapka.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 14 Sty 2013r. 18:24  
Cytuj

Cena wyczyszczenia laptopa zalezy od modelu lapka. Ja chcialem oddac mojego hp paviliona do czyszczenia w and computers. W moim przypadku powiedzili mi za to 100 zl bo zeby dostac sie do wentylatorka trzeba rozebrac caly laptop. Wiec obejrzalem na YT jak rozebrac go i sam to zrobilem. A teraz srednio raz na miesiac odkurzam sobie go przez kazda mozliwa dziure.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 17 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2013r. 07:52  
Cytuj
Witam, ja polecam zrywpol w rozwadowie. Kiedys za czyszczenie płacilem około 50zł, wiec cena przystepna a usługa dobrze wykonana. Pozdrawiam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Sdx
Sdx
Sdx
Posty: 15
Dołączył: 24 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2013r. 10:19  
Cytuj
przy okazji gruntownego czyszczenia ( czyli rozbierania lapka ) radzę pamiętać o wymianie termopadów i nałożeniu nowej pasty termo przewodzącej koszt stosunkowo niewielki a śpimy spokojnie nie martwiąc się o zbytnie przegrzewanie procesora czy grafiki, niestety często jest to ignorowane z niewiedzy serwisantów lub chęci cięcia kosztów, zapominając o cenie późniejszego reballingu.

przyzwoita cena kompleksowej usługi to 100 - 150 zł (czyszczenie, nowa pasta na procesor i termopad do grafiki)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2013r. 15:28  
Cytuj
Czestmir co ty masz za laptopa jeśli trzeba go rozebrać na części żeby się do wiatraka dostać potluczony.Tommi dał sam radę więc chyba można samemu sobie pomóc ok. Większośc normalnych laptopów maja od spodu kilka klapek poprzykręcanych wkrętami - są pod nimi DDR- ki , dysk , karta sieciowa , no i wiatraczek ) do tych wymiennych elementów laptopa jest prosty dostęp i nie trzeba wcale rozbierać go na cześci pierwsze :szok: . Jesli hałasuje wiatraczek to najczęstsza przyczyną jest właśnie kusz który osadzając się utrudnia chłodzenie radiatorów procesora .Wystarczy odkecić wiatraczek który jest na 3 -4 wkrętach pędzelkiem usunąć kusz z radiatora i wiatraczka i po problemie . Nie wiem jaki jest sens zdejmowanie radiatora z procesora i czemu ma ono służyć jeśli chodzi o proces czyszczenia zapytanie .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 6 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2013r. 15:45  
Cytuj
Ja wyczyszczę jak ktoś chętny umiech robiłem to nie raz i nie jeden komputer złożyłem ;)

Po Prostu ja http://www.maxmodels.pl/vinix.html Usługi fotograficzne: -Chrzciny -Imprezy Okolicznościowe -Osiemnastki -Sesje zdjęciowe (Wyłącznie Pań) Kontakt PW ;) Zapraszam.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2013r. 16:09  
Cytuj
CYTAT
Czestmir co ty masz za laptopa jeśli trzeba go rozebrać na części żeby się do wiatraka dostać potluczony.


A jednego z tych http://www.youtube.com/watch?v=zA8b0_KF_nE&feature=related

CYTAT


Jesli hałasuje wiatraczek to najczęstsza przyczyną jest właśnie kusz który osadzając się utrudnia chłodzenie radiatorów procesora .
.

Sam piszesz że kurz utrudnia chłodzenie i zadajesz głupie pytanie...

CYTAT


Nie wiem jaki jest sens zdejmowanie radiatora z procesora i czemu ma ono służyć jeśli chodzi o proces czyszczenia zapytanie .

W tym całym czyszczeniu chodzi głównie o to aby była lepsza wentylacja/chłodzenie - i tu bardzo pomaga wymiana pasty termoprzewodzącej na procku i grafie jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 21
Dołączył: 10 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2013r. 16:26  
Cytuj
Przez łapki przewineło mi sie sporo laptopów i w ani jednym nie było łatwego dostępu do wentylatora. Wymiana pasty jest zalecana zawsze gdy mamy możliwość demontażu układu chłodzenia. Po 2 latach robi się z niej twardy glut który zamiast przewodzić ciepło izoluje je przez co wzrasta temp. w laptopie a to powoduje większe obroty wentylatora i głośniejszą pracę. Termopady po tym czasie też dobrze nie wyglądają przeważnie się wykruszają. Koszt ziarenka pasty i 2ch termopadów 1cm x 1cm to jakieś 5 zł także nie ma się nad czym rozwodzić tylko wymieniać kiedy się tylko da. Laptop dłużej pożyje, temp. spadnie jakieś 5 - 10 st. C.umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2013r. 17:22  
Cytuj
CYTAT
Większośc normalnych laptopów maja od spodu kilka klapek poprzykręcanych wkrętami - są pod nimi DDR- ki , dysk , karta sieciowa , no i wiatraczek ) do tych wymiennych elementów laptopa jest prosty dostęp i nie trzeba wcale rozbierać go na cześci pierwsze .

No nie do konca, tak jak napisalem ja musialem swoj rozebrac na czesci pierwsze bo w innym wypadku nie moglbym sie dobra do wiatraczka


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2013r. 21:46  
Cytuj
CYTAT
Przez łapki przewineło mi sie sporo laptopów i w ani jednym nie było łatwego dostępu do wentylatora ...

Widać miałeś pecha lub trafiają ci się same stare egzemplarze smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 15 Sty 2013r. 22:03  
Cytuj
CYTAT

Widać miałeś pecha lub trafiają ci się same stare egzemplarze smiech2


Kolo daruj sobie już komentarze - nic ciekawego nie wnoszą...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 122
Dołączył: 17 Lis 2011r.
Skąd: nisko
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 06:23  
Cytuj
a nie wystarczy wydmuchac sprezonym powietrzem i nie trzeba nic rozkrecac wtedy ja tak robie i jakos lapek dziala bez zadnych problemowgood:cwaniak:

czasami tu bywam
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 08:28  
Cytuj
Moje posty nic nie wnoszą Czestmir , a Twoje umiech .
Tu dla przykladu mój laptop Acera Aspire który ma bezproblemowy dostęp :szok:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 16 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Sty 2013r. 10:53  
Cytuj
Witam.
Proponuję zanieść komputer do ZRYWPOLU w Rozwadowie.
Robią dobrze i niedrogo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 31 Paź 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 15:06  
Cytuj
Dzastinka86 kogo polecasz? Jeśli możesz to daj namiary na priv,będę wdzięczna,mam ten sam problem z laptopem trzeba go wyczyścić.A ten Zrywpol to gdzie się dokładnie znajduje?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 15:49  
Cytuj
Zrywpol jest vis-à-vis "Przytulnej"

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »