NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Skrzyżowanie - Dwa pasy?, Skrzyżowanie Brandwickiej i Obdwodnicy
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2013r. 21:54  
Cytuj
Ło matko...
"Eksperty błyskajom wiedzom" ;)

Sprawa jest prosta i nie wymaga bicia piany. Po prostu co niektórzy (np. Stefan) uważają, że jak na drodze trafi się jakiś burak, to też trzeba się do niego zbliżyć poziomem i być burakiem.
Jak jedziesz tam prosto i zrobiłeś komuś miejsce, a jakiś burak z prawej Ci się wepchnie i chce jechać prosto też, a nie skręca... no cóż, to on jest tym bucem i to o nim tylko świadczy. Jak każdy będzie chciał być burakiem bo inni też takimi burakami są to jak ten ruch na drogach będzie wyglądać?
Dyskusja jest na żenująco niskim poziomie, tak jak i to forum i część użytkowników. Każdemu by się przydała taka szkoła jazdy w W-wie czy Krakowie, po dniu jazdy przestałby dłubać w nosie stojąc na zielonym, czy blokując ludzi ustawiając się bezmyślnie na pasie. Wróciłby do domu bez lusterek i zębów, ale za to bogatszy w doświadczenie... bo chamstwo trzeba chamstwem leczyć...

Podsumowując, jak wygląda ruch w STW?
- błędne ustawianie na pasie (to o czym jest dyskusja)
- brak włączania prawego "kierunku" przy zjeździe z ronda
- dłubanie w nosie i szukanie "jedynki" na zielonym
- stawianie auta gdzie popadnie, zajmowanie dwóch miejsc parkingowych

itp, itd, takie wspaniałe nawyki... zaklopotany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Sty 2013r. 21:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 293
Dołączył: 16 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 10:55  
Cytuj
Ja też od dziś staje centralnie na środku i w dupie mam że jakiś ku... nie może wyjechać od gazowni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 11:16  
Cytuj
CYTAT
Ja też od dziś staje centralnie na środku i w dupie mam że jakiś ku... nie może wyjechać od gazowni.

Co się będziesz rozdrabniał - idź na całość i zaparkuj na środku skrzyżowania.
Miej w d..., że wychodzisz na buca do kwadratu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 13:08  
Cytuj
albo wy nie rozumiecie co czytacie albo jesteście w grupie buraków-cwaniakow i bronicie swych racjii
usuwajac sie na lewą stronę niczego nie przyspieszam bo obok mnie staje cwaniak i równo ze mną startuje prosto, jak stoję drugi czy trzeci omijają mnie cwaniaki jadący też prosto,
i z drugiego w kolejce robie się piąty, chu..... z tym ale zamiast energicznie ruszyć na zielonym wtedy wszyscy się miotają w ciasnym miejscu i zamiast szybciej jest wolniej, cwaniak musi przychamować na środku skrzyżowania za nim drugi a potem już reakcja łańcuchowa co skutkuje tym źe zamiast jechać na zielonym ludzie hamują,
wystarczy ustawiać się jeden za drugim i nie spać tylko ruszać z jajem, będzie dużo szybciej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 13:14  
Cytuj
CYTAT
albo wy nie rozumiecie co czytacie albo jesteście w grupie buraków-cwaniakow i bronicie swych racjii
usuwajac sie na lewą stronę niczego nie przyspieszam bo obok mnie staje cwaniak i równo ze mną startuje prosto, jak stoję drugi czy trzeci omijają mnie cwaniaki jadący też prosto,


Owszem przyśpieszasz. Skręt w lewo jest wolniejszym manewrem niż jazda na wprost - czy w tym przypadku skręt w prawo (większy promień krzywizny zakrętu). Do tego masz skręcając w lewo strzałkę warunkową. Czyli mając czerwone - możesz w pewnych okolicznościach pojechać. Ale jak stanie jeden na środku - nie pojedziesz.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 62
Dołączył: 11 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 17:13  
Cytuj
tu nie ma tłumaczenia że można ustawiać dwa rzędy pojazdów,przed dojazdem do skrzyżowania nie ma tablicy która by informowała o rozdzieleniu pasów w danych kierunkach.(ciekawie by to wygladało w przypadku TIR-ów,-no bo też by mieli takie prawo-???)kiedyś jadac od strony muzeum na wprost ustawiłem sie tak jak to sugeruje TRICK,obok mnie zatrzymał się czarny passat w którym dwóch pryszczatych zdawało się byc czymś rozbawionymi,dopiero gdy zapaliło się zielone zrozumiałem co ich tak bawi,wyszło na to że nie chcąc skasować auta musiałem na środku skrzyżowania hamowac bo byli o pół auta szybsi ,pojechali oczywiście na wprost.od tej pory mam daleko w d....e takie ustępstwo.jak to kiedys powiedział jeden anglik-polska to dziwny kraj ,bo wszedzie na świecie dojeżdżając do skrzyżowania zwalnia się, a w polsce przyspiesza!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2013r. 08:23  
Cytuj
CYTAT
Do tego masz skręcając w lewo strzałkę warunkową. Czyli mając czerwone - możesz w pewnych okolicznościach pojechać. Ale jak stanie jeden na środku - nie pojedziesz.


Kto Ci dał prawo jazdy?
Strzałka warunkowa dla skręcających w LEWO??? mlotek

No ale jazda.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2013r. 14:12  
Cytuj
CYTAT
Każdemu by się przydała taka szkoła jazdy w W-wie czy Krakowie, po dniu jazdy przestałby dłubać w nosie stojąc na zielonym, czy blokując ludzi ustawiając się bezmyślnie na pasie. Wróciłby do domu bez lusterek i zębów, ale za to bogatszy w doświadczenie... bo chamstwo trzeba chamstwem leczyć...



Dobrze gada polać mu...

Kajus, komentarz nasunął mi się podobny, ale później wzięłam poprawkę na rodzaj żeński nicku i wytłumaczyłam to mniej więcej tak
nie to lewo, tamto drugie lewo!;)

taki przerywnik
http://www.faceb(...)80%2C422

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 451
Dołączył: 26 Lis 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 09:22  
Cytuj
Masakra panowie co piszecie :/
jakie tiry, jakie ciagniki :] przeciez kierowca tira czy autobusu czy innego wielkiego pojazdu utawia si ew taki sposob aby mogl wykonac manewr. Widać że obeznanie w ruch drogowym macie znikome a prawko za pieniądze a nie umiejetności.

Dla delikwentów którzy nie uważają tego odcinka drogi za drogę jednokierunkową i ustawiania samochodów osobowych w dwóch rzędach polecam sie na wycieczkę samochodem na ulice jednokierunkową zaraz obok kortów przy szkole muzycznej. Czy jadąc ta ulicą i chcąc jechac prosto - do szkoły ustawicie sie po lewej czy prawej stronie ?
Tak samo skoro nie uważacie tego odcinka drogi za jednokierunkowy to proszę bardzo - ustawiajcie sie do skrętu w lewo po prawej stronie - skoro to nie jest jednokierunkowa.

Pozdrowienia dla irkucka - popieram w 100%

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 10:05  
Cytuj
Nawet na jakiś skrzyżowaniu w Koziej Wólce - Jeśli ilosć miejsca na to pozwala to inaczej ustawia się samochód skręcający w lewo i inaczej ten co skręca w prawo, który manewr wykona prawdopodobnie szybciej i nie musi czekać. Nie musi być wysepki, ludzie sobie jakoś radzą i nikt stojąc przy prawej krawędzi nie skręca w lewo :szok:

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »