NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Sąd Pracy, Sąd Pracy Stalowa Wola
Posty: 76
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 13:39  
Cytuj
Czy w Stalowej Woli jest oddział Sądu Pracy, chciałbym pozwać pracodawcę do Sądu Pracy a nie wiem jak się za to zabrać, gdzie pójść, czy sąd pobiera za to opłaty itp.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 13:39  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 84
Dołączył: 22 Gru 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 13:49  
Cytuj
CYTAT
Czy w Stalowej Woli jest oddział Sądu Pracy, chciałbym pozwać pracodawcę do Sądu Pracy a nie wiem jak się za to zabrać, gdzie pójść, czy sąd pobiera za to opłaty itp.


Z tego co wiem to jedna taka rozprawa już się toczy w Sądzie Stalowa Wola ale jakie są opłaty, czy w ogóle jakieś są, nie mam pojęcia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 3 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 14:11  
Cytuj
Pozwać pracodawce możesz bezpłatnie i jeśli nie masz jakichś bzdurnych powodów to wielce prawdopodobne jest, że taką sprawe wygrasz. Oczywiście w Sądzie jest Wydział Pracy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 150
Dołączył: 20 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 14:43  
Cytuj
Oczywiście, że jest w Sądzie w Stalowej Woli Sąd Pracy. Nie martw się o pieniądze - pozew wnosisz bezpłatnie. Jeżeli masz problem jak to zacząć udaj się do Sądu do biura obsługi - pokieruje Cię ochrona - na lewo od wejścia. I tam dokładnie panie wytłumaczą co i jak. Dobrym źródłem informacji jest także internet. Jeżeli masz jakieś pytania, może będę w stanie pomóc pisz na PW.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 15:18  
Cytuj
Dziękuję wam. Oczywiście sprawa nie jest bzdurna. Nie chce pisać o mojej sprawie na ogólnym forum bo pracodawca się domyśli i się przygotuje do mojego wezwania do sądu. Mogę tylko napisać, że pracodawca nie chce mi zapłacić kasy za przepracowane dni.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 17:07  
Cytuj
CYTAT
Z tego co wiem to jedna taka rozprawa już się toczy w Sądzie Stalowa Wola ale jakie są opłaty, czy w ogóle jakieś są, nie mam pojęcia.

Ja myślę, że nie jedna ...

CYTAT
Pozwać pracodawce możesz bezpłatnie ...


Chore, że można pracodawcę bezpłatnie i bezkarnie ciągać po sądach !
Ale na szczęście nie zawsze jest bezpłatnie potluczony

CYTAT
Nie martw się o pieniądze - pozew wnosisz bezpłatnie.

Nieprawda. Bezpłatnie tylko spełniając pewne warunki.

CYTAT
Oczywiście, że jest w Sądzie w Stalowej Woli Sąd Pracy

Ta ... chyba Wydział Pracy.

CYTAT
Dziękuję wam. Oczywiście sprawa nie jest bzdurna. Nie chce pisać o mojej sprawie na ogólnym forum bo pracodawca się domyśli i się przygotuje do mojego wezwania do sądu. Mogę tylko napisać, że pracodawca nie chce mi zapłacić kasy za przepracowane dni.

Może dla Ciebie nie jest bzdurna ...
Do sprawy i tak się przygotuje, po przed rozprawą pozew trafia do niego i ma czas i obowiązek by odpowiedzieć nań. Więc spokojnie. Zdepcze Cię jak muchę tse-tse.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 124
Dołączył: 12 Sie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 17:15  
Cytuj
dlaczego od razu starszycie ,ze zdepcze go jak muche tse tse.pociej walcz o swoje.ja kilka lat temu walczyłam z zusem i wygrałam.pozdrawiam.

nie troszcz się zbytnio o jutro bo przegapisz szczęśliwe dziś.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 17:36  
Cytuj
Już zaczyna się zmieniać temat postu?
Nie trzeba gościa zniechęcać.Każda sprawa jest inna i należy podejść bardzo indywidualnie,oczywiście właściwe jest podejście że trzeba walczyć o swoje - pytanie tylko dlaczego trzeba walczyć o swoje zarobione pieniądze??? Odpowiedzi na to pytanie też jest wiele.I tu właśnie kończą się uogólnienia ponieważ każdy przypadek jest inny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 18:07  
Cytuj
czyżby chodziło o pewien skład w Stw.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 18:09  
Cytuj
Zycze powodzenia w walce o swoje. good
A te posty zniechecajoce to pewnie jakis pracodawca pisze co tez ludzi oszukuje i zniecheca w walce o swoje mlotek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 18:15  
Cytuj
A puentą będzie, że autor jeszcze tam pracuje potluczony

P.S.
Masz moralne prawo robić cokolwiek, jeśli SAM, na własne żądanie odszedłeś z tej firmy. Inaczej jesteś tchórzem !

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 18:26  
Cytuj
CYTAT
A puentą będzie, że autor jeszcze tam pracuje potluczony

P.S.
Masz moralne prawo robić cokolwiek, jeśli SAM, na własne żądanie odszedłeś z tej firmy. Inaczej jesteś tchórzem !


Nie masz chyba racji:osobna sprawa zapłata za czas poświęcony na wykonywanie czynności służbowych(ale zgodnie z ....) tzw.praca a osobna świadczenie wzajemne stosunku pracy czyli dalsza współpraca pracownik -i pozwany pracodawca.Z pewnością jest to możliwe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 18:55  
Cytuj
CYTAT
A puentą będzie, że autor jeszcze tam pracuje potluczony

I ma rację, że pracuje.
W razie gdyby pracodawca zachowywał się wobec tego pracownika niesprawiedliwie, zastraszał go itp. może go podać do sądu o mobbing związany z toczącą się sprawą.

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 18:55  
Cytuj
Syrena - wes sobie cos na wstrzymanie. Straszysz ludzi , strzelasz wykrzyknikami w zdaniach . Jesli ktos poswiecil swoj czas to jakas placa sie nalezy , a to ze tam pracuje to mu zalezy ,ale za cos tez zyc musi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 19:26  
Cytuj
CYTAT
I ma rację, że pracuje.
W razie gdyby pracodawca zachowywał się wobec tego pracownika niesprawiedliwie, zastraszał go itp. może go podać do sądu o mobbing związany z toczącą się sprawą.


Nie podoba się - wypad. Inaczej akceptuje co się dzieje i nie ma morlanego prawa NIC żądać. Absolutnie NIC.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 20:16  
Cytuj
CYTAT
A puentą będzie, że autor jeszcze tam pracuje potluczony

P.S.
Masz moralne prawo robić cokolwiek, jeśli SAM, na własne żądanie odszedłeś z tej firmy. Inaczej jesteś tchórzem !


Co za idiotyczne podejście. Ma pracować za darmo i nie wolno się jej upomnieć?
Upomnieć się o swoje powinna dopiero jak sama odejdzie z pracy? Zasiłek dostanie po 3 miesiącach jak sama z pracy zrezygnuje. Dobra metoda niech zdycha z głodu i prosi się o zapłatę. Pracodawcy jak nie stać na pracownika to sam pracuje, a pracownika zwalnia. Jak nie płaci to jest zwykłym złodziejem.


CYTAT

Nie podoba się - wypad. Inaczej akceptuje co się dzieje i nie ma morlanego prawa NIC żądać. Absolutnie NIC.


Pracodawca też na jakieś wcześniej ustalone warunki przystał. Teraz nie dotrzymuje słowa. Czy to wg. ciebie w porządku? Inaczej by się sprawa miała gdyby zwolnił syrenę bo go na nią nie stać ale ten zwyczajnie ją okrada. Jest złodziejem.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 14 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 20:35  
Cytuj
Już tam nie pracuje to po pierwsze, po drugie to nie jest skład, po trzecie jak czytam co pisze syrena to się zastanawiam czy warto, skoro i tak przegram.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 20:48  
Cytuj
syrena - jak dlamnie jestes prawdziwe dno czlowieka, bez szacunku .
Pamietaj - fortuna kolem sie toczy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Sty 2013r. 22:03  
Cytuj
CYTAT
... po trzecie jak czytam co pisze syrena to się zastanawiam czy warto, skoro i tak przegram.

ja p...ole co masz jakichs chlystkow sluchac? ;] w dobie internetu niewielkim kosztem mozna cos podzialac ;] popytaj na http://forumprawne.org/ ;]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 104
Dołączył: 3 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2013r. 00:11  
Cytuj
Bezpłatne porady prawne i obywatelskie

Pod hasłem „Człowiek- najlepsza inwestycja” ruszył projekt „Aktywne obywatelstwo” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, mający na celu pomoc osobom indywidualnym oraz organizacjom pozarządowym z zakresu porad prawnych i obywatelskich.


Kto ma prawo skorzystać z porad?

Każdy mieszkaniec powiatu stalowowolskiego może skorzystać z bezpłatnych porad fachowców w budynku Inkubatora Technologicznego przy ul. Kwiatkowskiego 9 w Stalowej Woli. Kierownikiem biura jest pani Edyta Flis. Umówić na spotkanie można się w różny sposób. Można zatelefonować pod numer telefonu: 15 814 91 14, napisać e- mail: e.flis_(at)_ffi.org.pl lub nawet porozmawiać za pomocą numeru gadu-gadu: 34266604.

Porady świadczone są z zachowaniem zasad:
- bezpłatności,
- poufności,
- bezstronności,
- aktualności
- rzetelności informacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2013r. 08:07  
Cytuj
jeśli pracowałeś legalnie proponuje wystosować pismo do US i ZUSu, że nie jesteś pewien czy pracodawca odprowadził składki za ciebie i podatek bo ty wypłaty nie dostałeś. W Tarnobrzegu masz inspekcję pracy, możesz do nich anonimowo wysłać pismo i zgłosić im całą sprawę (oczywiście nie zamiast sądu). W Inspekcji zrobią mu kontrole i najmniej 1000 zł mandatu dostanie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2013r. 09:45  
Cytuj
CYTAT
W Tarnobrzegu masz inspekcję pracy, możesz do nich anonimowo wysłać pismo i zgłosić im całą sprawę (oczywiście nie zamiast sądu). W Inspekcji zrobią mu kontrole i najmniej 1000 zł mandatu dostanie.

Wydaje mi się, że nie reagują na anonimy, natomiast nie wolno im ujawnić tego kto zgłosił skargę jeżeli sobie nie życzy.
Jeżeli już to polecam zgłosić sprawę do Rzeszowa:
http://www.rzeszow.oip.pl/
Można tutaj też uzyskać poradę prawną.
Z tego co wiem byli ludzie, którzy składali tam skargi i nigdy nic nie wypłynęło.
Pod tym względem Tarnobrzega nie znam i nic o nim nie słyszałam.
http://www.tarnobrzeg.pip24.pl/

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 153
Dołączył: 5 Maja 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Sty 2013r. 14:03  
Cytuj
CYTAT
Bezpłatne porady prawne i obywatelskie

Pod hasłem „Człowiek- najlepsza inwestycja” ruszył projekt „Aktywne obywatelstwo” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, mający na celu pomoc osobom indywidualnym oraz organizacjom pozarządowym z zakresu porad prawnych i obywatelskich.


Kto ma prawo skorzystać z porad?

Każdy mieszkaniec powiatu stalowowolskiego może skorzystać z bezpłatnych porad fachowców w budynku Inkubatora Technologicznego przy ul. Kwiatkowskiego 9 w Stalowej Woli. Kierownikiem biura jest pani Edyta Flis. Umówić na spotkanie można się w różny sposób. Można zatelefonować pod numer telefonu: 15 814 91 14, napisać e- mail: e.flis_(at)_ffi.org.pl lub nawet porozmawiać za pomocą numeru gadu-gadu: 34266604.

Porady świadczone są z zachowaniem zasad:
- bezpłatności,
- poufności,
- bezstronności,
- aktualności
- rzetelności informacji.

Oczywiście ,Duszan ma rację!
Pociej, możliwości masz wiele wszystko zależy czy będziesz umiał je właściwie wykorzystać,czy wystarczy Ci samozaparcia żeby całą sprawę(lub sprawy) zakończyć pomyślnie dla siebie.
Nie słuchaj kiepskich doradców,tylko zastanów się czego chcesz i walcz - środki do walki się znajdą tylko trzeba szukać.Najpierw trzeba się upewnić jakie masz możliwości prawne w Twoim przypadku i o co możesz się starać.Dopiero wtedy podejmujesz decyzję czy i z kim pójdziesz do walki.Sądzę że możliwa jest jeszcze inna droga do celu.Wiadomość na PW.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »