NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
Sposób na zamarzięte szyby,
Posty: 61
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: znikąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 09:12  
Cytuj
Czy ktoœ zna w miarę skuteczny i szybszy sposób na wyczyszczenie szyb z zamarzniętego lodu niż stanie 30 minut przy aucie i skrobanie, które niewiele pomaga????

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 09:12  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 09:22  
Cytuj
Włączasz silnik, nawiewy na szybę, obciążasz silnik, żeby się szybciej zagrzał, i w 10-15 min samo się roztapia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 09:56  
Cytuj
CYTAT
Włączasz silnik, nawiewy na szybę, obciążasz silnik, żeby się szybciej zagrzał, i w 10-15 min samo się roztapia.


@smerfetka03 - Zeby obciazyc silnik, trzeba na nim siasc, czy wystarczy polozyc worek cementu?
Z calym szacunkiem, ale nie zycze nikomu, zeby kupil samochod po Tobie, z palowanym na zimno silnikiem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 61
Dołączył: 29 Gru 2006r.
Skąd: znikąd
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 10:05  
Cytuj
CYTAT
Włączasz silnik, nawiewy na szybę, obciążasz silnik, żeby się szybciej zagrzał, i w 10-15 min samo się roztapia.



no ja też nie chciałabym kupić od Ciebie auta w takim stanie jezyk

a co do grzania szyb to wierz mi ale jestem na tyle rozgarnięta i to robię ale niestety bardzo długo to schodzi a czasami aż tyle czasu nie posiadamjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 10:17  
Cytuj
Bo skrobaczke to się kupuje specjalną z grotem z brązu. Nie rysuje szyby i skutecznie usuwa lód. Na przednią szybę dajemy matę z allegro bo te w sklepach są na 2/3 szyby chyba że masz tico, wycieraczki zabieramy na noc do domu bo zwłaszcza bezgrzebuwoe nie mają szans działać poprawnie na rmozie i w 5 minut od wyjścia z domu ruszamy

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 17 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 10:40  
Cytuj
Można pokusić się o sporządzenie płynu zapobiegającego zamarzaniu szyb w domowych warunkach. Wystarczy wymieszać ocet z wodą w proporcjach 1 do 3. Po zaparkowaniu auta pod domem należy spryskać jego szyby przyrządzoną substancją, usuwając przy tym jej nadmiar. Na drugi dzień z rana będzie czekała na nas miła niespodzianka w postaci nieoblodzonych szyb.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 9
Dołączył: 21 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 10:45  
Cytuj
Moderowano przez: panna_pina
Zabrania się publikowania: 2.2. treści ironizujących, prześmiewczych lub złośliwych, stanowiących przejaw braku szacunku

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 99
Dołączył: 21 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 11:15  
Cytuj
CYTAT
Można pokusić się o sporządzenie płynu zapobiegającego zamarzaniu szyb w domowych warunkach. Wystarczy wymieszać ocet z wodą w proporcjach 1 do 3. Po zaparkowaniu auta pod domem należy spryskać jego szyby przyrządzoną substancją, usuwając przy tym jej nadmiar. Na drugi dzień z rana będzie czekała na nas miła niespodzianka w postaci nieoblodzonych szyb.


Z tym octem to bym radzil uwazac bo moze i nadaje sie do szyb, ale moze odbarwic lakier i jest dobry w utlenianiu metali czyli w tworzeniu popularnej "rudej".

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 11:18  
Cytuj
Przy dzisiejszym dwucentymetrowym lodzie wszystkie te sposoby są mało skuteczne, a najmniej ten z moczem smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 11:34  
Cytuj
Najlepsza jest lutlampa, 2 minuty i mam wszystko odmarźnięte!

Obrazek

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 12:16  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Włączasz silnik, nawiewy na szybę, obciążasz silnik, żeby się szybciej zagrzał, i w 10-15 min samo się roztapia.


@smerfetka03 - Zeby obciazyc silnik, trzeba na nim siasc, czy wystarczy polozyc worek cementu?
Z calym szacunkiem, ale nie zycze nikomu, zeby kupil samochod po Tobie, z palowanym na zimno silnikiem.


Wystarczy obciążyć wał jakąś siłą, odpowiedno skierowaną, o odpowiednim zwrocie. Można to zrobić na wiele sposobów. Np. uruchomić dodatkowe odbiorniki prądu ...
Dodatkowo zwiększyć ilość spalanej mieszanki - zwiększając otwarcie przepustnicy - przez co wzrasta ilość ciepła wydalanego przez jednostkę napędową w procesie egzoenergetycznym.

Średnio mnie interesuje czy byś chciał czy nie ... samochód mi służy do poruszania się. Nie omijam dziur, studzienek itp. Jadę swoją drogą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 13:02  
Cytuj
Wielkie mi mecyje...Zamiast drapać godzinę czasu, to wylałem wiadro gorącej wody na maskę z dużą ilością soli...odczekałem 5 min i później ze 4 wiadra goracej wody ...ani znaku lodu...a ludziska durne skrobią i skrobią jak kupony w totolotku hehehe...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 499
Dołączył: 8 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 13:40  
Cytuj
CYTAT
Na przednią szybę dajemy matę z allegro bo te w sklepach są na 2/3 szyby chyba że masz tico,

Na dzisiejsze poranne skrobanie mata (nawet z allegro) nie dała radyumiech
Przymarzła razem z wycieraczkami do szybyumiechi w związku z tym nadszedł czas zakupu nowej matyumiech

CYTAT
to wylałem wiadro gorącej wody na maskę z dużą ilością soli

Nic nie zostanie wyżarte?
CYTAT
odczekałem 5 min i później ze 4 wiadra goracej wody

Kurcze, mieszkam na 4 piętrze i tak dymać, góra-dół, góra-dół.
Wole sobie trochę poskrobać chybasmiech2

Jest okazja oby w zimie pooglądać trochę sąsiadówumiech(zwłaszcza jak skrobią),bo to czasu na nic nie ma i ciemno się szybko robiuśmiech

Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,

ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem.

/Gabriel Garcia Marquez

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 13:56  
Cytuj
Można też użyć wrzątku. Polać oblodzoną szybę.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 266
Dołączył: 4 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 14:00  
Cytuj
CYTAT
Wielkie mi mecyje...Zamiast drapać godzinę czasu, to wylałem wiadro gorącej wody na maskę z dużą ilością soli...odczekałem 5 min i później ze 4 wiadra goracej wody ...ani znaku lodu...a ludziska durne skrobią i skrobią jak kupony w totolotku hehehe...


Widziałem kiedyś jak pęka zmrożona szyba polana gorącą wodą,
no ale może czasem się udaje umiech
A to wiadro wody na maskę to w jakim celu?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 179
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd: Wioska Smerfów
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 18:29  
Cytuj
Odmrażacz do szyb w spray-u - im tańszy, tym lepszy.
Skrobaczka - im większa, tym lepsza.
Rękawiczka - im cieplejsza, tym lepsza.

Kto się boi Gargamela, niechaj zaraz idzie spać !!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 18:46  
Cytuj
Tez odpalam samochod, wlaczam nawiewy i po 20 min mam odmarzniete i cieple auto

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 60
Dołączył: 25 Wrz 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 19:27  
Cytuj
A to tez juz sprawdzony sposób na lod na szybach ;p


http://demot(...)ien-temu

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 929
Dołączył: 23 Maja 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 19:41  
Cytuj
Wystarczy DOBRA mata - moja nie przymarzla mimo 1 cm lodu i nic sie jej nie stalo.
Wycieraczki te nowe mozna sciagnac w 5 sekund. Lusterka zlozyc zeby nie zamarzly.
Na boczne szyby wystarczy butelka 1,5 litra cieplej wody. Polac, odczekac 30 sekund. Nie wrzątek bo szyba moze poleciec razem z lodem - wystarczy ciepla kranowka. Bez octu, soli i moczuumiech ktory odbarwi lakier i zniszczy uszczelki. Reszte usuwam gumową koncowka skrobaczki.
I tak po ekstremalnej nocy z marznacym deszczem odjezdzam z parkingu po 2 minutach. A skrobanie sasiadom zajmowalo 30 minut i samochod dalej byl oblodzony ...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 6 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 20:04  
Cytuj
W moimm przypadku wystarczy wcisnąć guzik w pilocie;). A tak serio to chyba najlepiej jest czymś okryć szybę umiech

Po Prostu ja http://www.maxmodels.pl/vinix.html Usługi fotograficzne: -Chrzciny -Imprezy Okolicznościowe -Osiemnastki -Sesje zdjęciowe (Wyłącznie Pań) Kontakt PW ;) Zapraszam.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 21:07  
Cytuj
A jak ktoś nie ma ciepłej/gorącej wody to co ma zrobić? zastosować posiadaną zawsze przy sobie w jakichś ilościach urynę bezpośrednio na szybę?
A co jak ktoś nie ma skrobaczki,rękawiczki,ręcznika,kocyka(śliskiego), odmrażacza, webasta(debasta), nie może rozpalić ogniska na parkingu koło samochodu lub odpalić samochodu na 10-15 minut i odpowiednio go dociążyć? to co wtedy? pytam się co wtedy?!

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 31 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 21:59  
Cytuj
CYTAT
odpalić samochodu na 10-15 minut i odpowiednio go dociążyć? to co wtedy? pytam się co wtedy?!


max. 10
Ale jak nie odpalisz to nie pojedziesz. To i nie masz po co odladzać umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 22:15  
Cytuj
Ja tam psikam odmrażaczem no i włączam podgrzewanie (elektryczne) przedniej szyby i w pare chwil czysta szybaumiech za to boczne masakra ale spray daje radeumiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 201
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 22:34  
Cytuj
ku przypomnienia: odpalsza auto - jedziesz
odpalasz auto (odśnieżasz, odladzasz) - bodajże 500 zł mandatu
WITAMY W POLSCE umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 4 Kwie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 22 Sty 2013r. 23:36  
Cytuj
Ci co to pisali chyba nie widzieli dzisiejszego lodu, który trzeba bylo odkuwać a nie zeskrobywać. Pierwszy raz w życiu tak obiłam swoje auto. Tylnej szyby do teraz nie odkułam

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »