NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Podwyżka w spółdzielni - bogate miasto,
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2013r. 09:43  
Cytuj
Własnie doszło pisemko. W naszym bogatym mieśie, spółdzielnia na okulickiego stwierdziła że dycha w tą, dycha w tamtą nie robi różnicy.
Od 1 lutego podwyżka.. bez komentarza

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2013r. 09:43  
Cytuj

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 29
Dołączył: 25 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2013r. 10:37  
Cytuj
Biorąc pod uwagę panującą sytuacje, świetne posunięcie, nie ma co komentować. czy razem z tym pisemkiem są już może rozliczenia ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2013r. 12:28  
Cytuj
PEC podwyższył ceny.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 14 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2013r. 12:34  
Cytuj
Płacimy jak za jakiś apartament XDDD
prawie 700 zł prawie za nic :(

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2013r. 13:24  
Cytuj
ja mysle ze to bardzo dobra decyzja.
Powinni podniesc czynsz nawet o kilkaset zlotych.
Ludzie wreszcie zrozumieliby ze wspolnota mieszkaniowa obnizy koszty i to znacznie.
Coz takiego jest w ekspolatacji ze musimy placic tak duzo?
Ano trzeba oplacic pencje zarzadu i wszytskich pracownikow, reszta na sprzatanie i scinke trawnikow.

Ludzie myslcie!
80 % czynszu to powienien byc fundusz remontowy, a jest odwrotnie, po co sponsorowac Zarzecznych itp.?
Niech znajda sobie wreszcie jakaś uczciwa prace a nie liczą tylko na to ze bede utrzymywac sie z pieniędzy społeczeństwa (w tym przypadku spoldzielni)

Mniej urzędasów a więcej czynów- MY MAMY NA TO OGROMY WPŁYW.

ZŁODZIEJOM NIE !

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 14 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2013r. 15:40  
Cytuj
Żeby nasze pensje rosły w takim tempie, jak podwyżki opłat to byśmy tu mieli Eldorado,a tak na poważnie to zwykła kpina z mieszkańców. Jeszcze ze trzy lata i będziemy mieli opłaty jak w stolicy...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
GRZ
GRZ
GRZ
Posty: 422
Dołączył: 23 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2013r. 15:53  
Cytuj
CYTAT
Jeszcze ze trzy lata i będziemy mieli opłaty jak w stolicy...


Błąd. Już mamy wyższe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 86
Dołączył: 30 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2013r. 16:40  
Cytuj
Ja to myśle, że jakieś delikatne zamieszki wywołać i podwyżki by nie było.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2013r. 19:35  
Cytuj
Ile Wam podniesli?? Mi z 2,90 za metr na 3,05... Mojej mamie o 5 groszy, koelżance nic... o co w tym chodzi?? każdy blok ma inaczej?? ;/

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 115
Dołączył: 4 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2013r. 20:30  
Cytuj
.... teraz lament , a gdzie byliscie jak było walne i już drugie wybory do RADY NADZORCZEJ ustawili i zmanipulowali w ub. roku teraz robią co chcą

"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją." Józef Piłsudski
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Sty 2013r. 20:39  
Cytuj
CYTAT
Ile Wam podniesli?? Mi z 2,90 za metr na 3,05... Mojej mamie o 5 groszy, koelżance nic... o co w tym chodzi?? każdy blok ma inaczej?? ;/


mi 10 zł, sasiadce ponad 15..

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2013r. 10:28  
Cytuj
CYTAT
.... teraz lament , a gdzie byliscie jak było walne i już drugie wybory do RADY NADZORCZEJ ustawili i zmanipulowali w ub. roku teraz robią co chcą


Dokładnie tak, pisało się prosiło o uczestniczenie w wyborach Rady Nadzorczej S.M olaliście to czyli prosty wniosek , dla Was wszystko w S.M było OK.
Poczekam jeszcze ze dwa lata jak Wam zabraknie z zarobionych pieniędzy na czynsz, może wtedy się obudzicie i rozpieprzyce tą S.M.
Z drugiej strony ciekawy jestem jaki jest majątek S.M, ile to kasy przypada na jednego jej członka.good

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 76
Dołączył: 6 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2013r. 10:37  
Cytuj
Akwarium na Okulickiego 32.Zarząd i pracownicy z zeszłej epoki. Nic nie robią tylko kombinują jak by tu podnieść opłaty. A że od jednej podwyżki do drugiej okres jest bardzo krótki - to cały czas ich pracy pochłania przygotowanie następnych podwyżek. Istny rozbój w biały dzień. Ludzie kochani , w czasie kiedy ceny wszelkich usług na skutek konkurencji idą nieustannie w dół, tutaj dzieje się wręcz coś odwrotnego. No ale cóż można zrobić - patrz roczniki Zarządu i Rady Nadzorczej. To ludzie niereformowalni. Najwyższy czas wyrzucić to na zbity py.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 400
Dołączył: 19 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2013r. 11:02  
Cytuj
To Oni odpowiadają za to co się dzieje w S.M

Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli wybrana na Walnym Zgromadzeniu w dniu 16.06.2012r. na kadencję 2012 ÷2015



Skład Rady Nadzorczej:


Artur Pychowski
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Krystyna Derlatka
Zastępca Przewodniczącego RN

Zbigniew Moskal
Sekretarz Rady Nadzorczej

Cezary Kowalik
Przewodniczący Komisji GZM

Mirosław Kolasa
Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Michał Świdziński
Przewodniczący Komisji Społ. – Kult.

Edmund Myszka
Z-ca Przewodniczącego Komisji GZM

Andrzej Boesche
Z-ca Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej

Daniel Makar

Z-ca Przewodniczącego Komisji Społ. - Kult.

Wanda Cudziło

Członek Rady

Grzegorz Komar

Członek Rady

Cezary Królik

Członek Rady

Adam Mach
Członek Rady

Józef Nowak
Członek Rady

Antoni Piróg
Członek Rady

Panie Pychowski pamięta Pan co Pan obiecywał przed wyborami do Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej w Stalowej Woli zapytanie . zarumieniony

POSIADANIE WŁASNEGO ZDANIA NIE JEST ŻADNYM PRZESTĘPSTWEM.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 140
Dołączył: 8 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2013r. 11:35  
Cytuj
Zadzwoniłam do spółdzielni tak z ciekawości zapytać na jakiej zasadzie są naliczane opłaty. To trochę dziwne ze jedni mają stawkę 2,90 inni 3,10 za metr kwadratowy... Oczywiście Panie nic na ten temat nie wiedziały, kazały mi się skontaktować z panem prezesem... Widocznie to on naliczył tak jak mu się podoba.. ;];];]

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2013r. 14:42  
Cytuj
Bardzo dziwna i dziwnie tłumaczona podwyzka.W bloku,w którym mieszkam do tej pory były cały czas nadpłaty za centralne,a i tak z 2,95 podnieśli na 3,15 zł.Dziwne,a nawet bardzo dziwne.Dlaczego nie podparli podwyżek rozliczeniami za 2012 rok,może wtedy człowiek by to zrozumiał.Dziwne podwyżki,likwidacja azart-ów po tym jak stały się konkurencją dla lokalnych kablówek,a śmiem nawet twierdzić,że podniosło to cenę jaką Mulimedia musiały zapłacić za Dianę.Taką właśnie mamy wladzę w Spółdzielni na Okulickiego.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 45
Dołączył: 27 Maja 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2013r. 15:09  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jeszcze ze trzy lata i będziemy mieli opłaty jak w stolicy...


Błąd. Już mamy wyższe.


No dobrze - porównajmy.
Mój czynsz w Warszawie za mieszkanie 52 m.kw. (plus miejsce w garażu pod budynkiem) wynosi 572 zł - przy jednej zameldowanej osobie. Oczywiście gaz/prąd/internet/kablówka nie są wliczone w tę kwotę, jedynie zaliczki na wodę,centralne ogrzewanie.
Wspólnota mieszkaniowa.
Ja uważam, że to dużo - jak jest u Was?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2013r. 16:03  
Cytuj
To ja poproszę o jakiś komentarz tych co mieszkają w bloku wspólnotowym. Ile płacą np. za mieszkanie dwu-, trzypokojowe, kawalerkę. Jeśli okaże się, że taniej to podyskutujmy jak tworzy się wspólnotę, kogo polecacie do zarządzania, ilu lokatorów powinno się zgodzić i ogólnie o plusach i minusach wspólnoty

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 169
Dołączył: 12 Sty 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2013r. 16:28  
Cytuj
Mieszkanie 60 m2 czynsz po podwyżce 565,80 - w tym 10m3 wody (6m3 zimnej i 4m3 ciepłej) 2 osoby zameldowane - mieszkanie spółdzielcze własnościowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 10 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2013r. 19:40  
Cytuj
Mieszkanie 50 m, wspólnota 1 blok, czynsz+pec+fundusz remontowy- 267 zł. Zameldowane 4 osoby. Pozdrawiam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Sty 2013r. 21:30  
Cytuj
mieszkanie 2 pokoje 44 m2, wspolnota jeden blok czynsz + fundusz remontowy 340 zł. (w tym woda 6m3 i co- brak licznikow).
Plus ze w przeciagu 6 lat ocieplenie calego bloku, generalny remont dachu, swiezutkie klatki, parking i chodzniki z kostki, zamykany kosz na odpady, zawsze czysto i schudnie i co najwazniejsze po ostatnim rocznym rozliczeniu wspolnoty: splacony zostal jzu 5 letni kredyt i jest ponad 20 tys żł na funduszu.

Zaluje tylko jednego- ze wspolnoty nie udalo sie zalozyc wczesniej.
W tym czynszu koszty ekspoatacji to ok 90 zł + woda + co i zostaje ok 150 zł na fundusz.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 149
Dołączył: 22 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 31 Sty 2013r. 13:13  
Cytuj
Wygląda na to, że we wspólnocie zawsze taniej. Ja 47,5 m2 po podwyżce 444 zł bez groszy z trzema osobami na pokładzie. To teraz niech ktoś się wysili i opisze warunki założenia wspólnoty. Gdzie szukać kogoś do prowadzenia, ile osób musi się zgodzić, jak się wypisać ze społdzielni, etc.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »