NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
płyta indukcyjna,
Posty: 60
Dołączył: 3 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2013r. 20:35  
Cytuj
witam czy ktos posiada płyte indukcyjna jakie płacicie rachunki czy bardziej jest oszczedna niz kuchenka gazowa

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Lut 2013r. 20:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 09:23  
Cytuj
Koszty przygotowania posiłków na płycie indukcyjnej są wyzsze niż na gazie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 10:22  
Cytuj
Cudo techniki dla mnie potluczony
Wodę gotuje dosłownie w chwilę, nie mówiąc już o przygotowywaniu posiłków. Poprzednio miałam zwykłą płytę i po porównaniu wychodzi taniej umiech

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 10:27  
Cytuj
No wiadomo że wzrosną koszty zużycia energii elektrycznej, bo kuchenka na korbę nie chodzi.
Może wypowie się ktoś kto wymienił kuchnię gazową na indukcyjną i powie o ile płaci większe rachunki za prąd.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 10:45  
Cytuj
Na pewno wzrosna rachunki za prad, a zmniejsza sie za gaz.

Co do plyty indukcujnej to nie kazde gary na niej beda chodzic.

No chyba ze teraz produkuja wszystkie gary z zastosowaniem na plyte indukcyjna

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 317
Dołączył: 9 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 10:56  
Cytuj
Jeśli masz ciepłą wodę z PEC to nawet się nie zastanawiaj - ja zrezygnowałem całkowicie z gazu w mieszkaniu (był wykorzystywany w zasadzie tylko w kuchni) i w związku z tym obiady mam gotowane "za darmo". Policz koszty stałe z rachunków za gaz - pokryją one z powodzeniem większośc kosztu gotowania na płycie indukcynej.
Mój średni miesięczny koszt energii elektr. to ok. 75 zł (gotowanie na dwie osoby, dwa komputery, lodówka, oświetlenie, tv, audio, itp.); o korzyściach wynikających z braku spalin osadzających się na meblach i ścianach czy łatwości w utrzymaniu czystości płyty nie wspominając.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 10:58  
Cytuj
CYTAT
No wiadomo że wzrosną koszty zużycia energii elektrycznej, bo kuchenka na korbę nie chodzi.
Może wypowie się ktoś kto wymienił kuchnię gazową na indukcyjną i powie o ile płaci większe rachunki za prąd.


Ostatnio udało mi się przekonać teścia do zakupu czajnika elektrycznego.Przedtem na wodę do kawy trzeba było czekać dobrych kilka minut.
Teraz praktycznie jest to 2 minuty.Z pewnością jest to taniej i szybciej(czas ma też"cenę")niż na kuchence gazowej.
Problemem pozostaje przekonanie użytkownika,aby wody gotować tyle ile trzeba w danym momencie, a nie pełny czajnik.
Podobnie będzie z kuchenką na prąd.Mniej"zeżre"na przygotowanie obiadu kiedy gotuje się pod przykryciem(nie licząc rosołu).Czasami trudno zmienić stare nawyki.
Osobiście mam termę(bojler),kuchenkę,piekarnik-tylko na prąd.Odpada ryzyko tlenku węgla,problem odprowadzenia spalin czy wykonania i konserwacji instalacji gazowej.
Płacę za wszystko(+oświetlenie itp.)320 zł.co 2 miesiące.Chyba taniej wyszłoby jedynie paląc drewnem.

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 11:11  
Cytuj
Ja jestem przekonany do indukcji bo trochę czaję temat - pozostaje tylko pytanie: czy mieszkając w bloku można tak po prostu całkowicie zrezygnowac z gazu, czy gazownia nie będzie robic problemów?

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 11:25  
Cytuj
Kosmal, nie płać za gaz to Ci sami licznik ściągną umiech
A na poważnie to nie ma najmniejszego problemu. Na 1 Sierpnia w gazowni wszystko załatwisz.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 10 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 18:29  
Cytuj
CYTAT


Co do plyty indukcujnej to nie kazde gary na niej beda chodzic.

No chyba ze teraz produkuja wszystkie gary z zastosowaniem na plyte indukcyjna


Jakie powinny być garnki do indukcyjnej? na co patrzeć przy zakupie ? a patelnia tez nie taka zwykła?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 18:38  
Cytuj
idziesz do sklepu z magnesem
jak magnes łapie się gara to się nadaje.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 52
Dołączył: 28 Cze 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 18:41  
Cytuj
Barbie garnki i patelnie maja na spodzie znaczki lub napisy gdzie można je stosować.Ja już 3 lata używam emaliowanych garnków do indukcji z Olkusza i jestem happy.Komplet 4 szt. kosztował ok.170 zł. a patelnia 80zł

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 19:06  
Cytuj
Czy aby ta płyta indukcyjna jest obojętna dla zdrowia? Jest napisane, że wytwarza pole magnetyczne, które wnika w garnki. Może to jakoś promieniuje na człowieka czy ch.. wie?

A przy okazji.
Co jest najtańsze przy podgrzewaniu wody do mycia?
PEC, prąd czy gaz?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 19:14  
Cytuj
zależy czy mieszkasz w domku czy w bloku

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 19:22  
Cytuj
W bloku. Chodzi tylko o wodę do mycia, a nie kaloryfery.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 20:41  
Cytuj
najtaniej i najwygodniej to ze spółdzilni

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 21:15  
Cytuj
CYTAT
najtaniej i najwygodniej to ze spółdzilni

No nie powiedziałbym,wiem coś na ten temat,bo płace.Zastanawia natomiast mnie fakt,że zakład energetyczny ogrzewany jest gazem chociaż sprzedają prąd.Wnioski wyciągnijcie sami.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 22:34  
Cytuj
Płyta indukcyjna ma moc 6-7 kW, więc prawdopodobnie będziesz musiała zainstalować osobną linię zasilającą.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 22:44  
Cytuj
to zalezy jaki model plyty, np PŁYTA SAMSUNG CTN364N006
Ilość pól grzejnych 4
Pole 1 Pole indukcyjne Booster, Moc [W]: 1800/2600
Pole 2 Pole indukcyjne Booster, Moc [W]: 1800/2600
Pole 3 Moc [W]: 3600, Strefa Anydish, Moc [W]: 5200, Pole indukcyjne Booster
Pole 4 Moc [W]: 5200, Strefa Anydish, Pole indukcyjne Booster, Moc [W]: 3600
5 kW to juz sporo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 186
Dołączył: 4 Marz 2010r.
Skąd: Mów mi Elwis
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 22:49  
Cytuj
CYTAT
Płyta indukcyjna ma moc 6-7 kW, więc prawdopodobnie będziesz musiała zainstalować osobną linię zasilającą.


A to w bloku se tak można zainstalować?

Wymiana kuchenki gazowej na płytę indukcyjną nie jest taka prosta.
W starych blokach instalacja elektryczna może nie wytrzymać, w nowych... też powinien to sprawdzić fachowiec.
Problem polega na tym, że w niewielu mieszkaniach jest instalacja trójfazowa. Plytę indukcyjną można oczywiście podłączyć do instalacji jednofazowej, ale wymagane przekroje przewodów będą większe.
Zanim się zakupi płytę warto sprawdzić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Lut 2013r. 22:52  
Cytuj
Ja tam wole tradycyjny gaz

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2013r. 06:07  
Cytuj
Otóż wygląda to tak, sprawnosc kuchenki elektrychnej przyjmuje sie okolo 90% ,gazowej okolo 40 % tak więc odpowiedż jest jasna , dodam że im większa sprawność tym mniej energi tracisz.

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 884
Dołączył: 1 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Lut 2013r. 06:55  
Cytuj
CYTAT
Otóż wygląda to tak, sprawnosc kuchenki elektrychnej przyjmuje sie okolo 90% ,gazowej okolo 40 % tak więc odpowiedż jest jasna , dodam że im większa sprawność tym mniej energi tracisz.


LOP do tego co napisałeś dochodzi jeszcze cena nośnika energi, jak byś nie liczył to na gazie wychodzi taniej.
Osobiście uzywam płuty indukcyjnej bo wygodniej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
LOP
LOP
Posty: 160
Dołączył: 3 Lut 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Lut 2013r. 07:20  
Cytuj
Tak masz racje ale jak zrezygnujesz całkiem z gazu to odpada ci opłata abonamentowa i wtedy licząc globalnie jest taniej, nie zmienia to jednak faktu że zagotowanie 1L wody wychodzi taniej na gazie.

Nigdy nie prowadź dyskusji z debilem... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »