NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 »
Auto Klinka Stalowa Wola,
Posty: 6
Dołączył: 19 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2013r. 22:54  
Cytuj
nie wiem podobno robi się jakiś logi czy cos
trzeba zapytac jak robią to w autoklinice
ma ktoś do nich nr ?
może ktoś dzwonił ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2013r. 22:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 4 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2013r. 22:56  
Cytuj
Ile kosztuje pomiat na tej hamowni w stw?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2013r. 23:00  
Cytuj
Coś słyszałem o tych logach , wyjdzie ile koni ma po tych całych logach ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 19 Gru 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 5 Lut 2013r. 23:20  
Cytuj
CYTAT
Coś słyszałem o tych logach , wyjdzie ile koni ma po tych całych logach ?


nie wiem może mechanika zapytam

hamownie też ma podobno autorud w rzeszowie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 180
Dołączył: 2 Lut 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2013r. 07:37  
Cytuj
Chip w takim dieselku to nie problem, spokojnie bez obciazania zbytnio auta z 90 mozna podciagnac do ok 110km i z 110 na ok 140. Auto mniej pali przy normalnej jezdzie. Przeprogramowanie kompa to koszt ok 300z.Zrobilem pare szt tego i powiem nigdy nie bylo problemow.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2013r. 08:25  
Cytuj
adrianw sam robisz mapy czy gotowce a ebaya ??Bo z tego co się orientowałem to się pod silnik stroi a zaprogramoac to może każdy elektryk 2 kości ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2013r. 10:11  
Cytuj
kolego hondziarz b18 więc tak:
Stroiłem swoje auta i na hamowni i na drodze. Miałem nakładkę dynorun na koło i uważam to za totalną porażkę.

Badałem auto na hamowni inercyjnej i wypluło dosyć realne wartości. NA obciążeniowej było mniej bo hamulec był skonfigurowany delikatnie mówiąc na większy moment i hamulec rolki działał za mocno, pozatym mierzyłem wtedy auto na pełnym sliku wyścigowym. Dowiedziałęm się wtedy że nie należy robić pomiaru na sliku i porównałem realnie obydwie hamownie w moim odczuciu lepsza była INERCYJNA bo krótki czas badania sprawił że mniej wydajne wiatraki dawały radę.

Dostrajałem auto na drodze po strojeniu na hamowni i wyniki były przyjemne dla oka. Tyle że po pierwsze aby dokonać pomiaru musiałem łamać przepisy co jest nielegalne bo trzeba się rozpędzieć od 0do 60 bo przy 0-100 wychodziły śmieszne wyniki. Nie chcę polemizować - wiadomo nikogo u nas nie stać przy postawić hamownie prawdziwą aczkolwiek wolałbym stroić auto na bezpiecznej hamowni, poza ruchem drogowym i znać moc przed i po modyfikacjach.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Lut 2013r. 10:22  
Cytuj
Jacek racja bo nie latasz na 1 i 2 cały czas tylko z reguły 2-3-4 zależnie od skrzyni i sportu smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 12
Dołączył: 2 Wrz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 23 Wrz 2013r. 16:41  
Cytuj
[cytat]W Radomyślu reklamuje się Pan Adam Rybak chip tuning może kt
oś robił swój samochód tam słyszałem że dobry fachowiec JA MAM CHIPA Z RADOMYŚLA SAMOCHÓD 30% PODKRĘCONY NAWET NIE DROGO WOŁA KILKU ZNAJOMYCH TEŻ TAM POJECHAŁO ZADOWOLENI JAK CHOLERA !!! MAM NR. 692 439 124

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 17 Paź 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 15:11  
Cytuj
Co do auto-kliniki nie bede sie wypowiadal bo szkoda slow na ten warsztat. Jednakze wypowiem sie na temat Pana Rybaka z Radomysla. Nie robilem u niego chipa ale kilka drobnych napraw i zlego słowa nie moge powiedziec : )

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 15:29  
Cytuj
A jak wyglada kwestia chipowania w megance benzyna
1.6 16V 107km?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 16:00  
Cytuj
Benzyny N/A czyli bez turbo się nie stroi kolego.
Możesz uzyskac maksymalnie 5-6 koni.
Generalnie tego silnika się nie rusza bo koszt nmodyfikacji będzie wyższy niż transplantacji silnika 2.0 16v tego samego producenta ( skrzynie w renault są zamienne )

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 16:08  
Cytuj
Ogólnie nie rusza się benzyny bez turbo, właściwie wszystkich to silników tego typu dotyczy, czyli PB bez turbo. Przyrost mocy jest znikomy tak jak Jacek napisał, no chyba, że ktoś koniecznie chce wydać to sobie tam drobne elementy może poprawić poprzez zmiany w ECU.
Co do transplantacji to nie wiem czy nie lepiej sprzedać auto i kupić auto fabrycznie 2.0.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 16:59  
Cytuj
Irkuck i tak i nie. Kolega nie napisał która generacja laguny.
Np. w pierwszej generacji meganki swap na 2.0 16v zajmuje dzień z wymianą wiązki

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 17:05  
Cytuj
Wszystko ładnie i fajnie, jeżeli robisz sobie sam takie rzeczy umiech
Jeżeli zlecić to jakiemuś mechanikowi to już tak fajnie dla portfela nie będzie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 17:24  
Cytuj
Kwestia dogadania. W okolicy kilka zakładów robi takie rzeczy

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 14
Dołączył: 21 Cze 2011r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 18:37  
Cytuj
Mam chipa z kliniki passat 1.9 tdi.Jestem zadowolony,samochód jest cichszy na wysokich biegach w trasie spalanie niższsze o ok 1l na 100km ,co do mocy, też jest wyczuwalna ,bez pomiarów na chamowni-podczas ruszania żona mówi nie tak szybko bo zwymiotuję .... smiech2

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 19:10  
Cytuj
To ile mocy gdybym zaczipowal czy cos w tym stylu mozna wyciagnac z silnika 1.8TDCI co ma fabrycznie 125KM?

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 4 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 19:20  
Cytuj
CYTAT
To ile mocy gdybym zaczipowal czy cos w tym stylu mozna wyciagnac z silnika 1.8TDCI co ma fabrycznie 125KM?

lepiej tego nie ruszać bo się rozleci

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1738
Dołączył: 26 Lip 2009r.
Skąd: RMI
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 19:32  
Cytuj
Tez tak myslalemsmiech2


d


d

Jedni pija bo musza, Ja pije bo lubie, chyba ze tez juz ku.... musze!!!!
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 21:52  
Cytuj
Ok tylko gdzie można liczyć na strojenie dokładnie pod dane auto (indywidualnie) ?? Chodzi oto że jeśli ktoś chcę np. większe turbo albo wtryski . Który zakład to robi bo podejrzewam że większość wali tak zwane gotowce!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 11
Dołączył: 23 Sie 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 22:00  
Cytuj
ja czipowałem kamaza w autoklinice i śmiga spoko tylko z tyłu nic nie widać jak ruszam potluczony czorno i czorno

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 22:04  
Cytuj
CYTAT
ja czipowałem kamaza w autoklinice i śmiga spoko tylko z tyłu nic nie widać jak ruszam potluczony czorno i czorno


A tak na serio robiłeś tam program bo szukam kogoś kto naprawdę ogarnia ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 22:09  
Cytuj
B18c ja stroje auto tutaj:
http://prochip.com.pl/
Z ustawianiem wałków na regulowanych kółkach. Mapa bazowa, wio na hamownie, ustawianie wałków optymalne pod to czego oczekuje.
Potem dostrajanie na drodze. Optymalnie byłoby dołożyć standalone i dorobić 2-3 mapy zależnie od temperatury ale to nierealne bo trzebaby jechać kilka razy na dostrajanie i robienie kolejnych programów.
Są jeszcze firmy które nie wgrywają gotowców ale jest ich coraz mniej

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 32
Dołączył: 25 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Wrz 2013r. 22:17  
Cytuj
CYTAT
B18c ja stroje auto tutaj:
http://prochip.com.pl/
Z ustawianiem wałków na regulowanych kółkach. Mapa bazowa, wio na hamownie, ustawianie wałków optymalne pod to czego oczekuje.
Potem dostrajanie na drodze. Optymalnie byłoby dołożyć standalone i dorobić 2-3 mapy zależnie od temperatury ale to nierealne bo trzebaby jechać kilka razy na dostrajanie i robienie kolejnych programów.
Są jeszcze firmy które nie wgrywają gotowców ale jest ich coraz mniej



Hej dzięki za odpowiedz ale wydaje mi się że sugerujesz się starym nikiem kodu silnika z hondy ..umiech a to już nie aktualne bo latam tdi 110km ...umiech ale właśnie chodzi o strojenie na podstawie parametrów na drodze. Chciał bym uzyskać odpowiedz tych 2 firm z tematu czy stroją na drodze bo hamownia to nie wszystko bo czasem parametry nie pokrywają się z tym jak samochód zachowuje się na drodze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »