NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
skolioza, Bardzo duże skrzywinie kręgosłupa ,czy goorset coś pomoże , bo operacja to już ostateczność
Posty: 3
Dołączył: 19 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2013r. 10:31  
Cytuj
Witam
U mojej trzynastoletniej córki wyszło bardzo duże skrzywienie kregosłupa,dzieczynka miała w okresie ostatnich dwóch lat gwałtowny wzrost. Ujawniło się ono w tym okresie,dodam jeszcze że córka trenuje pływanie od czterech lat.W RZneeszowie powiedziano nam że żadne, ćwiczenia korekcyjne,gorset,tylko operacja.Proszę o odpowiedz osoby,mamy dzieci z podobnym problemem.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2013r. 10:31  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2013r. 10:51  
Cytuj
Ćwiczenia ani gorset nie pomogą niestety nic, mogą jedynie u niektórych zatrzymać pogłębiającą się wadę.
Wiem coś o tym bo sama w takim gorsecie chodziłam.
Na szczęście u mnie obyło się bez operacji.
Jeśli skrzywienie jest bardzo dużo jedyne wyjście to operacja.
A duże skrzywienie ma córka???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3
Dołączył: 19 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2013r. 11:23  
Cytuj
Corka ma skrzywinie 58 stopni w odcinku piersiowo-lędzwiowym

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2013r. 14:40  
Cytuj
zapisz ją na pływanie korekcyjne, tylko prywatnie, niech idzie do instruktora, który dostosuje ćwiczenia do jej wady. Czasem samo pływanie może i pogorszyć sprawę, musi wykonywać odpowiednie ćwiczenia w wodzie. Wiem z własnego doświadczenia, miałam podobne skrzywienie, ćwiczyłam do 18 r.ż. i pomogło. Oczywiście oprócz basenu były ćwiczenia rehabilitacyjne, masaże i gorset. Operacja jak dla mnie to ostateczność albo lenistwo rodziców, dziecko trzeba pilnować żeby ćwiczyło a nie wysłać na operację i po problemie. W samej Stalowej jest kilka osób które właśnie przez operację jeździ teraz na wózku. Więc lepiej nie ryzykować i wziąć się do roboty. Ja osobiście przez 7 lat chodziłam na ćwiczenia 5 razy w tyg, przez 5 lat na basen 5 razy w tyg, i na masaże 3 razy w tyg, również przez 5 lat. Więc warto ćwiczyć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 94
Dołączył: 13 Sie 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2013r. 14:41  
Cytuj
jeśli chcesz więcej info pisz na pw, może coś jeszcze doradze

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 10 Lut 2013r. 17:34  
Cytuj
A czy od czasu wykrycia tej wady córka chodziła/i na ćwiczenia korekcyjne? Czy widać jakiś rezultat?

Dopóki kości rosną, u nieleczonej prawidłowo osoby skrzywienie będzie się pogłębiać.

Konsultowałaś diagnozę u innego lekarza ?
Czy inni także mówią o operacji?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »