NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
operatorzy GSM w Stalowej Woli,
Posty: 60
Dołączył: 29 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2013r. 15:40  
Cytuj
Witam,
jak oceniacie działanie operatorów GSM na terenie Stalowej Woli ? Obecnie jestem w PLUSie ale chciałby przejść do PLAY ale słyszałem że często u nich traci się zasięg, prawda to ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2013r. 15:40  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lut 2013r. 15:59  
Cytuj
Nieprawda. Mam służbowy telefon w play i jeżdżę po różnych dziurach i zawsze zasięg mam. Często wyświetla się Play(plus).

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 18 Lut 2013r. 18:57  
Cytuj
Oczywiście, że to prawda wystarczy wejśc do kibla podczas rozmowy i już przerywa. Mimo tego że ustawisz ręcznie czy automatycznie wyszukiwanie innej sieci )plus orange) i tak siecią priorytetową będzie PLAY. Co chwila gubi mi zasięg w domu mam max 3 kresi na 5 zaklopotany 3-4x dziennie wyskakuje mi komunikat "brak zasięgu" lub "karta sim została dezaktualizowana" Gdyby nie te darmówki juz dawno bym z tego g..a zrezygnował

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2013r. 18:58  
Cytuj
Ja mam z playa i z t-mobile i jak dla mnie t-mobile ma lepszy zasięg, tam gdzie nie mam z play to mam za to z t-mobile. Daleko nietrzeba szukać np w Jarocinie.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 18 Lut 2013r. 19:02  
Cytuj
A może macie kiepskie aparaty? Ja tam problemów nie mam. Sam jestem zaskoczony zasięgiem play.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1759
Dołączył: 17 Kwie 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2013r. 19:13  
Cytuj
Telefonów to z 6 miałem z tym playem i tam gdzie się ja poruszałem to miałem problemy z zasięgiem, tzn nie cały czas ale po wichurach już tak, no i nad morzem też na plaży z play niemiałem zasięgu a z t-mobile byłojezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2013r. 19:16  
Cytuj

Bedac na stazu w jednej z panstwowych instytucji czesto bywalem w archiwum w piwnicach. Play mial zasieg a t-mobile nie. Duza role gra tel a raczej jego antena.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 81
Dołączył: 4 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 18 Lut 2013r. 19:30  
Cytuj
mimo,że play ma niby zasieg maksymalny, albo chociaż 3/4kreski na 5 to jakość rozmów w porównaniu do orange i plus do pięt nie dorasta!! Sprawdzone na wielu modelach telefonicznych.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 4
Dołączył: 24 Paź 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2013r. 08:15  
Cytuj
Jeśli chcesz mieć "TANIO" przejdź do Play, jeśli chcesz używać telefonu do tego do czego służy bez problemu, zostań w plusie mimo że troszkę drożej, ale za jakość niestety trzeba zapłacić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
rus
rus
rus
Posty: 135
Dołączył: 20 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Lut 2013r. 09:23  
Cytuj
Andrzejek a jaki Ty masz aparat?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2013r. 09:30  
Cytuj
Mam służbówkę w playu. Nokie oddałem do firmy bo nie wydalała, wziąłem xperie wyższy model sony i co rusz roaming sieciowy się robi. Mimo to regularnie jeżdząć po dziurach tacę zasięg a z identycznego drugiego telefonu muszę dzwonić do ludzi bo mam w t-mobile. Generalnie t-mobile zasięg ma prawie zawsze a play ma kłopoty. Dwa identyczne telefony

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Lut 2013r. 09:52  
Cytuj
CYTAT
Andrzejek a jaki Ty masz aparat?


Na play Nokia XpressMusic, a w Orange Smartfona Motorola.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2013r. 12:27  
Cytuj
Ludzie, play ma najlepszy zasieg.
Efekt placebo u niektorych jest niesamowity.
Zasieg w Play moze byc z nadajnikow playa, plusa i orange. Jak wymusicie plus to bedzie trzymac plus i nie wazne ze na wyswietlaczu pojawi sie napis play. Sprawdzcie sobie smartfonem i programem do monitorowania sygnalu ze nic was nie zmusza. Priorytet owszem jest ale tylko na wyborze automatycznym.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2236
Dołączył: 7 Kwie 2010r.
Skąd: z 2irlandii:-) tuska
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 19 Lut 2013r. 13:53  
Cytuj
CYTAT
Ludzie, play ma najlepszy zasieg.
Efekt placebo u niektorych jest niesamowity.
Zasieg w Play moze byc z nadajnikow playa, plusa i orange. Jak wymusicie plus to bedzie trzymac plus i nie wazne ze na wyswietlaczu pojawi sie napis play. Sprawdzcie sobie smartfonem i programem do monitorowania sygnalu ze nic was nie zmusza. Priorytet owszem jest ale tylko na wyborze automatycznym.



To juz jest nie aktualne od kilku miesiecy pomimo zaznaczenia wyboru recznego operatora i wybraniu np. orange telefon sam powraca po kilku minutach do zasiegu play-a.

"Naród, który zabija(abortuje)własne dzieci, jest narodem bez przyszłości
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 12 Cze 2011r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 19 Lut 2013r. 16:16  
Cytuj
CYTAT

To juz jest nie aktualne od kilku miesiecy pomimo zaznaczenia wyboru recznego operatora i wybraniu np. orange telefon sam powraca po kilku minutach do zasiegu play-a.

Dokładnie miałem to samo napisać podpisuję się pod tym rękami i nogami

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 59
Dołączył: 17 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 19 Lut 2013r. 16:42  
Cytuj
Tak to wyglada, ale nazwa operatora w roamingu jest juz nowa, mimo nadajnika Plus pisze Play. Kiedys bylo na wyswietlaczu (Plus - Play...) teraz jest samo Play i nie wazne na jakim telefonie, tak jak pisalem, nie ma wymuszenia. Recznie wybrana siec trzyma i nie zmienia sie na inna mimo nawet braku jej zasiegu a nawet przy dostepnosci wlasnego operatora. Byc moze macie inaczej to moze byc kwestja oprogramowania telefonu choc w to bardzo watpie. Inaczej ma sie kwestja 2G/3G i tu moze lezec problem, telefon przechodzi na 3G gdzie zasieg jest duzo slabszy i wyglada to jak obnizenie zasiegu.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
HIV
HIV
HIV
Posty: 1553
Dołączył: 30 Cze 2011r.
Skąd: Rzeszów
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 19 Lut 2013r. 17:48  
Cytuj
Nic nie ucieka do Playa jeśli jest ustawione na sztywno gdzie indziej. Chyba, że macie jakieś dziwne telefony. Od 3 lat jestem w Play i zawsze na Plusie jako ręczny wybór sieci. Tylko 2 G. Z 3G nie korzystam, bo telefon nie odbiera tego pasma (Motorola K1).
Na wyświetlaczu jest Plus a pod spodem Play. A w przypadku zalogowania się do Orange ten napis widnieje w miejscu Plus. Korzystam tylko i wyłącznie z zasięgu Plusa i NIGDY nie miałem problemów z zasięgiem czy tzw. zajętością sieci. Nawet w Sylwestra. Technicznie jestem w Plusie, a tylko formalnie w Play. Plus ma najlepszy zasięg w Polsce. Orange ma jakiś dziwny system bo bateria się szybciej wyczerpuje.
Na wyborze ręcznym sieci przeloguje się samoczynnie do Playa lub Orange (Plus) tylko w przypadku zaniku sygnału sieci, w której jesteśmy zalogowani. A więc, jeśli Plus straci zasięg, bo np. wyłączą nadajnik to telefon mimo wyboru ręcznego przeskoczy do Orange lub Play.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 11:33  
Cytuj

Mam pytanie do wszystkich ktorzy sa w t-mobile. Czy wytez macie problemy z i-boa?


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 11:58  
Cytuj
CYTAT

Mam pytanie do wszystkich ktorzy sa w t-mobile. Czy wytez macie problemy z i-boa?



Ja miałem problem z połączeniami - w RMF krzyczeli że trwa właśnie wielka awaria w T-Mobile która miała jeszcze potrwać kilkanaście minut.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 12:06  
Cytuj
Z dzwonieniem tez mialem problemy. Ale chodzi mi wylacznie o iboa. Od paru tygmam problemy z logowaniem. Od kad era zmienila nazwe na tmobile, wg mnie jej uslugi sie pogorszyly.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 501
Dołączył: 30 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 12:14  
Cytuj
http://www.hotmoney.pl/Awaria-w-TMobile-Nie-mozna-sie-nigdzie-dodzwonic-a29540

Akurat dzisiaj problem z IBOA może być tego skutkiem.
Co do innych dni - od czasu do czasu faktycznie występują problemy z logowaniem ale nie są to problemy ciągłe (przynajmniej tego nie zauważyłem).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 12:47  
Cytuj

Widocznie mam takiego pecha ze czesto zdarza mi sie trafic na problemy z IBOA


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2231
Dołączył: 7 Gru 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 18:46  
Cytuj
Telefon komórkowy mam w orange od 7 lat wcześniej miałem Idee i nigdy nie miałem problemów z zasięgiem w żadnym miejscu ani mieście w Polsce.
Miałem go ze sobą nawet dwa razy w Usa wtedy wyświetlało mi się również orange/at&t połączenie kosztowało ile kosztowało ale w razie czego dało się dzwonić umiech

:)
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »