NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
sprzęt audio,
Posty: 67
Dołączył: 2 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 11:44  
Cytuj
witam, interesuje mnie sprzęt audio do auta ... co polecacie??? umiech

Nie żałuj te­go, cze­go prag­niesz. Żałuj marzeń, których bałeś się spełnić...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 11:44  
Cytuj

Nie żałuj te­go, cze­go prag­niesz. Żałuj marzeń, których bałeś się spełnić...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 12:07  
Cytuj

Odpowiem tak jak zazwyczaj odpowiada dobry prawnik. To zalezy. To zalezy ile chcesz pieniedzy wydac na car audio. To zalezy co masz zamiar zmienic. Czy same radio, czy radio + glosniki. Czy dodasz do tego jakas tube/ skrzynie basowa. Czy myslisz o wzmacniaczu. Itd. Napisz cos wiecej na ten temat, a na pewno ktos Ci doradzi.
Wg mnie podstawa to dobre radio. I jesli na poczatek nie masz za wiele kasy to zacznij od radia. Ja swego czasu mialem w samochodzie zamontowane radio Alpine IDA- X311. Po zalozeniu go od razu bylo mozna odczuc roznice miedzy seryjnym radyjkiem a tym.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 2 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Lut 2013r. 14:08  
Cytuj
radio skrzynie basowa i dodatkowe głosniki w połce juz mam... cos ostatnio wzmacniacz w skrzyni nie dawał rady az padł to sie kupiło nowy i teraz wlasnie chyba radio nie daje rady... chyba grubsza sprawa i się trzeba wybrac do kogos kto sie zna... wiosna idzie i musi dobrze dudnić umiech

Nie żałuj te­go, cze­go prag­niesz. Żałuj marzeń, których bałeś się spełnić...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 10:05  
Cytuj
Z pierwszego twojego postu wynika że szukasz "dobrego" sprzętu audio, ale z drugiego wynika że już masz sprzęt tylko radio nie daję rady?

Jeśli ma dudnić to kup najtańszą tubę i będzie dudniało. Ale jeśli to ma grać to musisz napisać coś więcej.

W jakim to ma grać samochodzie? Jaki masz budżet? Co masz a czego nie masz? Jeśli już masz jakiś sprzęt to jakiej klasy?

Dobry wzmacniacz, dobre radio, dobre głośniki i kable to wszystko co potrzebujesz żeby dobrze sprzęt grał. Oczywiście wszystko z głową zamontowane i dobrze poprowadzone kable.

Ale jeśli faktycznie to ma tylko "dudnić" to kup tubę w Auchan za 150 zł i będzie w sam raz na Twoje potrzeby.

ps - jakby co to mam dobry wzmacniacz 4 kanałowy Infinity na sprzedaż. I jeśli chcesz dobre audio to mogę doradzić i zamontować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 497
Dołączył: 30 Sty 2009r.
Skąd: stalowowolunia
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 10:25  
Cytuj
CYTAT
Z pierwszego twojego postu wynika że szukasz \"dobrego\" sprzętu audio, ale z drugiego wynika że już masz sprzęt tylko radio nie daję rady?

Jeśli ma dudnić to kup najtańszą tubę i będzie dudniało. Ale jeśli to ma grać to musisz napisać coś więcej.

W jakim to ma grać samochodzie? Jaki masz budżet? Co masz a czego nie masz? Jeśli już masz jakiś sprzęt to jakiej klasy?

Dobry wzmacniacz, dobre radio, dobre głośniki i kable to wszystko co potrzebujesz żeby dobrze sprzęt grał. Oczywiście wszystko z głową zamontowane i dobrze poprowadzone kable.

Ale jeśli faktycznie to ma tylko \"dudnić\" to kup tubę w Auchan za 150 zł i będzie w sam raz na Twoje potrzeby.

ps - jakby co to mam dobry wzmacniacz 4 kanałowy Infinity na sprzedaż. I jeśli chcesz dobre audio to mogę doradzić i zamontować.


Zapomniałeś o podstawowej rzeczy, czyli wygłuszeniu drzwi matami. Bez tego szkoda wyrzucać $$$ na nowe głośniki zdegustowany

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 25
Dołączył: 15 Sie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Lut 2013r. 10:41  
Cytuj
dodatkowe głośniki w półce...... a wywal to w cholerę....
Uszy masz anatomicznie ustawione do wybierania dźwięków z przodu a nie od tyłu. tylko psujesz sobie odbiór.
1. podstawa to dobry głośnik zamontowany w mdf w wygłuszonych drzwiach. oczywiście zdecydowanie polecam zestawy odseparowane. można bez problemu znaleźć budżetowe markowe zestawy : helix, hertz, ground zero. Ja osobiście polecam powerbass - www.powe.pl
2. nie tuba.... tylko skrzynia z dobrym głośnikiem. tuba daje tylko LUP LUP. skrzynia dobrze zestrojona doda miłego basu- dobre na kręgosłupumiech
3. wszystko pędzone wzmakami. może być 4 kanałowy - przód w trybie stereo, tył - mostek na bas.
4. pod wzmak kondensator. zdecydowanie pomaga.
5. zasilanie i masa do wzmaka - gruby kabel.
6. kable sygnałowe - ja osobiście mama blaupunkty w podwójnym oplocie i jestem z nich zadowolony - 5mb. koło 70 zeta kosztowały. ale to już kilka lat wstecz. więc teraz pewnie koło 100 zeta. I nie ma co na nich oszczędzać.
7. w radyjku końcówka mocy zupełnie bez obciążenia. wszystko puszczasz po niskiej na wzmaka. i Wtedy w zasadzie radyjko ma generować tylko ładny czysty sygnał na wzmak. Resztę robi wzmak i głośniki. Więc taka prawda: możesz mieć naprawdę średniej klasy radio, ale jeśli zainwestujesz w głośnik to o wiele więcej uzyskasz.
Oczywiście ta wyliczanka obowiązuje do dobrego dźwięku w aucie i dla słuchającego go wewnątrz.
A jeśli ma być łup łup na zewnątrz to dajesz jakiegoś piździnga, szybka w dół na zimnego łokcia i też będzie git.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »