NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
Zgubiono telefon marki HTC,
Posty: 6
Dołączył: 24 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 11:04  
Cytuj
Dokładniej HTC Desire ze stłuczoną szybką w prawym górnym rogu ekranu. Zgubiony mniej więcej w okolicach poniatowskiego.

Przewiduję porządną flaszkę dla znalazcy.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 11:04  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 11:41  
Cytuj
Jak masz IMEI, to możesz zgłosić zgubienie na psiarni. Jak się zaloguje do sieci i ktoś wykona z niego choćby jedno połączenie to go namierzą.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 24 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 13:13  
Cytuj
Z pewnością zgłoszę, pomyślałem że jednak wpierw popytam, nigdy nie wiadomo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 24 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 18:39  
Cytuj
Dobra, byłem na policji, a nie, przepraszam to zwykła psiarnia, oto jak się przedstawia sytuacja:

Ja: (Jak najmilej potrafię) Przepraszam, chciałbym zgłosić możliwą kradzież telefonu (tutaj małe wyjaśnienie, nie jestem do końca pewny czy go tylko zgubiłem czy ktoś go przypadkiem nie podpier*olił)

Pan Policjant: Ale jak to możliwą ?

Ja: No proszę pana, nie jestem pewny czy ją zgubiłem, obszukałem to miejsce parę razy i wczoraj i dziś, a jej nie znalazłem, więc jest bardzo możliwe że mi ją ktoś podprowadził

I teraz się zaczęło, wydzierali się na mnie we trzech że to moja wina, że na pewno zgubiłem, co z tego że nie ma, zgubiłem i już (no wiadomo, przecież kradzież ?! W NASZYM KRAJU !? IMPOSSIBRU!!!!)

I co ja mogę? - poszedłem sobie...

Jestem kurwa zszokowany, dziękuję bardzo za taką "policję"

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 18:43  
Cytuj
Mają PSI obowiązek przyjąć zgłoszenie. Trzeba było zapytać o nr slużbowe (mają obowiązek podać) - napisać skargę i wysłać ją.

Tak zrób również z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa. Wyślij poleconym. Nie będą mieli nic do gadania. Przyjmą, zaproszą na uzupełnienie zeznań jezyk
Szkoda czasu użerać się z nimi na dyżurce.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 18:58  
Cytuj
Ch.je nieroby. Ich psi obowiązek przyjąć zgłoszeni i szukać.
Miałem podobny przypadek, tylko u mnie przyjęli zgłoszenie.
Później wydzwaniałem na komendę regularnie raz w tygodniu i aparat znalazł się po kilku miesiącach.

Bez sprzętu rejestrującego nie ma co na psiarnie chodzić.
Gdyby zobaczyli siebie kilka razy na YT, to podejście do ludzi może by się tępym pałą zmieniło.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 20 Wrz 2011r.
Skąd: jbvcfgjbv
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 19:43  
Cytuj
Można również zablokować numer IMEI u operatora sieci.

vggbjcn
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 19:51  
Cytuj
Zablokowanie IMEI u operatora to najgłupsza rzecz jaką można zrobić.
Telefon wtedy faktycznie nadaje się do kosza, ale szanse odnalezienia go są praktycznie zerowe.
Spokojnie, telefon wypłynie. Zgłoś sprawę na psy. Kiedyś ktoś wykona z tego aparatu jakieś połączenie czy wyśle smsa ( i nie ma tu znaczenia że będzie to wykonane z innego sima) . I wtedy (o ile psiarnia okaże się coś operatywna) namierzą rozmówcę i po nitce dotrą do kłębka, czyli Twojego aparatu.
A gdy zablokujesz IMEI to o telefonie możesz zapomnieć.

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 24 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 20:08  
Cytuj
Pójdę znowu do tych nierobów, ale jak sobie tylko pomyślę co mnie jutro może tam spotkać, to aż mi się odechciewa rozmawiać z takimi osłami jak ci trzej...

A pomyśleć że im kurwa na praktykach za friko remont robiliśmy, aż żałuję że gdzieś jajek nie pochowaliśmy -.-'

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 762
Dołączył: 7 Sty 2008r.
Skąd: RST/RNI
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 20:16  
Cytuj
I nie pomyślałeś żeby im jajko w tynk wpier..ić?

Czym różni się parlamentarzysta od dziwki? Dziwka jak dostanie pieniądze to spełnia życzenia klienta.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 24 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Lut 2013r. 20:35  
Cytuj
Ależ takich pomysłów masa była, a teraz widzę że głupio zrobiliśmy nie wdrażając ich w życie...

Z tego wszystkiego najlepszy był policjant, który stał nade mną przez 3 minuty "ucząc" mnie malować... o matko...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 54
Dołączył: 9 Gru 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2013r. 13:19  
Cytuj
eh, to i tak nic.

Ja zostałem oszukane przez sprzedawce allegro na 900zł. Poszedłem na posterunek z potwierdzeniem przelewu, wydrukami aukcji allegro i zdjęciami otrzymanego towaru. Po tym jak się wyczekałem to usłyszałem że mogą przyjąć zgłoszenie ale lepiej iść do sądu bo oni i tak to umorzą. Pytając dlaczego umorzą, powiedzieli że tak w sumie to co oni mogą zrobić? przecież nie pojadą pod Poznań do kolesia..................

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2013r. 15:17  
Cytuj
CYTAT

chciałbym zgłosić możliwą kradzież telefonu

Pan Policjant: Ale jak to możliwą ?


Z tym jest właśnie problem tego typu, że zgłaszając kradzież składasz zawiadomienie o przestępstwie i można usłyszeć, że lepiej zgłosić, że się samemu zgubiło umiech
Jeśli to okazałoby się nieprawdą to Tobie grozi odpowiedzialność karna - chyba do 2 lat, (tj. jeśli okazałoby się, że jednak zgubiłeś).
Przerabiałam to z portfelem;) Ale nikt na mnie nie krzyczał na komisariacie tylko starali mi się wytłumaczyć, że między zgłoszeniem zgubienia dokumentów, a kradzieżą dokumentów jest dosyć istotna różnica. Widocznie trafiłam na jakiś bardziej „ludzki dyżur”;)

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 6
Dołączył: 24 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2013r. 15:38  
Cytuj
No nic, idę właśnie na komisariat, zobaczymy czy trafię na kogoś normalnego kto będzie mi mógł pomóc...


!EDIT!

Właśnie wróciłem i powiem wam - udało się! Trafiłem tam na normalnego gościa który o dziwo, potrafił mi wytłumaczyć co i jak bez krzyków! Yupiee! Zgłosiłem że telefon został przez kogoś przywłaszczony i teraz będę oczekiwał, może się uda i jakoś go zlokalizują...

A jak nie, to będzie że przynajmniej próbowałem...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lut 2013r. 18:25  
Cytuj
CYTAT
Ja zostałem oszukane przez sprzedawce allegro na 900zł. Poszedłem na posterunek z potwierdzeniem przelewu, wydrukami aukcji allegro i zdjęciami otrzymanego towaru. Po tym jak się wyczekałem to usłyszałem że mogą przyjąć zgłoszenie ale lepiej iść do sądu bo oni i tak to umorzą. Pytając dlaczego umorzą, powiedzieli że tak w sumie to co oni mogą zrobić? przecież nie pojadą pod Poznań do kolesia.


Aż tak źle nie jest. Zawiadamiasz o możliwości popełniania pzrestępstwa stypizowanego 286 kk (oszustwo). Oni owszem, nie idą pod Poznań, ale przekazują prośbę o przesłuchanie osobnika z innego miasta tamtejszej komendzie. Tamta przesłuchuje i wysyła zeznania tutaj.
Dodatkowo jeśli tzreba zwracają się do allegro.
I to nie oni decydują czy umożą czy nie - a prokurator. Nawet jeśli. Piszesz zażalenie i coś tam podziałają. Mi w takich sprawach pomogli jezyk

286 jest ścigane z urzędu. Jeśli umorzą to możesz złożyć prywatny akto oskarżenia. Ale zawsze tzreba próbować niech to ruszy z urzędu.

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 20 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 25 Lut 2013r. 18:31  
Cytuj
CYTAT
Jak masz IMEI, to możesz zgłosić zgubienie na psiarni. Jak się zaloguje do sieci i ktoś wykona z niego choćby jedno połączenie to go namierzą.


Podpinając się do tematu, skąd wziąć ten IMEI ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 25 Lut 2013r. 18:42  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Jak masz IMEI, to możesz zgłosić zgubienie na psiarni. Jak się zaloguje do sieci i ktoś wykona z niego choćby jedno połączenie to go namierzą.


Podpinając się do tematu, skąd wziąć ten IMEI ?


Powinien byc w pudelku lub na pudełku albo (jezeli jeszcze masz telefon) to wstukaj sobie *#06# i zapisz gdzies na kartce w razie Wu.

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »