NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
Artroskopia stawu barkowego,
Posty: 23
Dołączył: 10 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2013r. 21:25  
Cytuj
Proszę o informację na temat artroskopi stawu barkowego.Którego lekarza wybrać?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2013r. 21:25  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 10 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 7 Marz 2013r. 20:31  
Cytuj
Czy nikt nie słyszał o artroskopi stawu barkowego? Ponawiam pytanie i jeszcze raz proszę, jeśli ktoś coś wie na ten temat, proszę napiszcie.Jest to dla mnie bardzo ważne.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xai
xai
xai
Posty: 19
Dołączył: 8 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 8 Marz 2013r. 00:26  
Cytuj
Bielak. Przyjmuje prywatnie w Rzeszowie na Rejtana. Po kosultacji -trzeba mieć płytkę z rezonansu ,kieruje do szpitala w Lubaczowie, gdzie wykonuje operację na fundusz.Po operacji jeszcze dwie wizyty prywatnie w Rzeszowie.Super lekarz.Operacja we wrześniu,żadnych komplikacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 10 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2013r. 00:44  
Cytuj
CYTAT
do xai
Dzięki za informację. A jak długo ma się rękę usztywnioną i czy potrzebna rehabilitacja? Czy ręka wróciła już do dawnej sprawności?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
f18
f18
f18
Posty: 25
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2013r. 10:59  
Cytuj
Trochę mało informacji podałeś. Aby zostać zakwalifikowanym do artroskopii stawu barkowego trzeba mieć jakiś uraz (chodzi bardziej o szczegóły, nie tylko, że dotyczy barku;) ). To od uszkodzenia poszczególnych struktur zależy, czy artroskopia jest konieczna. Oczywiście w razie niejasności istnieje coś takiego jak artroskopia diagnostyczna. Co do unieruchomienia. Całkowitego nie stosuję się. Rehabilitacja rozpoczyna się od pierwszego dnia (raczej powinna się rozpoczynać) po zabiegu. Tym samym odpowiedziałem na kolejne pytanie, czy rehabilitacja jest konieczna. Nie przystąpienie do rehabilitacji wiąże się z tym, że bark może być nie pełni sprawny i może okazać się, że cały zabieg nie przyniesie spodziewanego efektu. W zasadzie żaden uraz nie powinien być zaniedbywany, w sensie pozbawiony określonych ćwiczeń. Zabiegi z zakresu fizykoterapii, jakimi niektórzy zdają się wiązać swoje nadzieje na wyzdrowienie bardzo często są niewystarczające.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
xai
xai
xai
Posty: 19
Dołączył: 8 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 9 Marz 2013r. 19:18  
Cytuj
Trzeba nosić od pierwszego dnia po zabiegu specjalny stabilizator,który zakłada się na tułów i przypina do niego rękę.Kosztuje to 100 zlotych,resztę pokrywa fundusz po zleceniu od lekarza.W Lubaczowie w szpitalu jest sklep medyczny.Pani ze sklepu przychodzi na oddział i dobiera odpowiedni stabilizator oraz załatwia refundację.Rehabilitacja zaczyna się już na oddziale,gdzie rehabilitant uczy jakie ruchy można wykonywać po operacji.Wszystko to dotyczy wypadającego barku,gdzie zostały wbite specjalne kotwice i zamocowany do nich zerwany wcześniej obrębek ,który trzymał bark i zabezpieczał go przed wypadaniem.Inna jakaś specjalna rehabilitacja nie była potrzebna.Stabilizator nosi się około miesiąca.Operacja trwa około dwie godziny i jest to trzy nacięcia centymetrowe na barku.Ręka wróciła do sprawności po czterech mieśiącach ,to znaczy bark nie wypada chociaż czuję, że chciałby to zrobić.Po godzinie pływania trochę pobolewa jeszcze.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 23
Dołączył: 10 Sty 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 19:15  
Cytuj
Dziękuję bardzo za informacje.Sprawa dotyczy mojego syna, podczas kontuzji uszkodził obrąbek stawu ramiennego i wypada mu bark.Czeka w kolejce na zabieg do Kulczyka w Rudnej Małej.Niewiem, czy wybrałam dobrego lekarza, czy ten zabieg jest konieczny? Jeszcze raz bardzo dziękuję!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 17 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 21:13  
Cytuj
Witam!
tonący brzytwy się chwyta...mi bark nie wypadał, ale mam inne uszkodzenia czyli:uszkodzenie stożka rotatorów,zdaje się ,że oderwany był,uszkodzenie obrąbka z przemieszczeniem ku tyłowi, uszkodzenie torebki stawowej,zwichnięcie,skręcenie, naderwanie stawów i wiązadeł obręczy barkowej..oczywiście czekałem , aż przestanie boleć i o wszystkim dowiedziałem się gdy już nie mogłem ręki podnieść i udałem się do lekarza. Gabiński mówił, żebym nie robił sobie nadziei na uzdrowienie i..iii zdecydowałem się na artroskopie u dr Kulczyka...wciąż zabiegi , rehabilitacja,a czuję jakby mi tam w środku ktoś szarpał , wciąż dłubał,po prostu boli...przynajmniej wiem ,że żyję..do tego jeszcze, od zabiegu mam problem z bólem karku w dół pod łopatkę...może za stary jestem by wyzdrowieć..z tego co wiem jest trzech fachowców od barków...w Warszawie dr Stankiewicz, Rudnej dr Kulczyk i Bielsku Białej dr Brzozowski ..u niego byłem, potwierdził co trzeba zrobić podobnie jak dr Kulczyk...a że nie wyszło...może wina wieku i zbyt późnego leczenia ...czekałem trzy lata na zabieg z NFZ...życzę powodzenia

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 31
Dołączył: 17 Lut 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 13 Marz 2013r. 21:26  
Cytuj
przekręciłem nazwisko ..w Bielsku to Brzózka, i dodam jeszcze, syn znajomych miał chyba podobny problem , na pewno wypadał mu bark , ale nie wiem czy miał inne uszkodzenia,był na zabiegu w Bielsku u Brzózki i iii gra w kosza wyczynowo więc chyba zrobił mu dobrze ten bark...jakby co mogę podać nr pogadacie sobie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 28 Wrz 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Cze 2015r. 19:12  
Cytuj
Też polecam Brzóskę z kliniki św.Łukasza w Bielsku Bialej,wysokiej klasy specjalista,specjalista od barku,opinię wydaje na podstawie wlasnego doswiadczenia i odpowiedzialnie polecam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1
Dołączył: 29 Kwie 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2016r. 14:51  
Cytuj
Ja jechałem ze Stalowej Woli aż do Krakowa. w naszym regionie swego czasu ciężko było o dobrego ortopedę. Miałem naprawiany obrąbek. Mogę polecić lekarza, który mnie operował bo wszystko wróciło do normy. Nazywa się on Jan Paradowski i przyjmuje w klinice Sport-med.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 28 Wrz 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2016r. 15:21  
Cytuj
Też polecam dr Brzóskę z Bielska Białej,wysokiej klasy specjalista,należy do 10-tki europejskich specjalistów-ortopedów od barku.Polecam na podstawie własnego doświadczenia.Tylko....na fundusz,na operację czeka się dość długo,prywatnie krócej ale taka operacja jest kosztowna.Otwórz sobie KLINIKĘ ŚW.Łukasza w Bielsku i popatrz sobie na ceny zabiegów.Ja jestem pacjentką dr Brzóski,mam chory bark i jestem pod jego opieką.Życzę powodzenia!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 127
Dołączył: 28 Wrz 2007r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2016r. 15:29  
Cytuj
Masz dra Brzóskę....

https://www.youtu(...)9CbYzjTM

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 837
Dołączył: 24 Kwie 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 80%
ff
Wysłany: 29 Kwie 2016r. 20:25  
Cytuj
.....

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5
Dołączył: 20 Maja 2016r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 24 Maja 2016r. 11:29  
Cytuj
Jeśli chodzi o artroskopie stawu barkowego to również wiele dobrego słyszałem o klinice w Bielsku, ale również mogę polecić klinikę w Piekarach Śląskich (szpital).

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »