NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2
Porównajmy ceny u nas i na zachodzie!!!,
Posty: 66
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Marz 2013r. 23:52  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Może pokażesz swoją fotkę na której jesteś gruba jak balon, a później zaczniesz się wypowiadać...co?


49,5kg to według mnie nie jest dużo smiech2
< tu masz fotkę, chcesz więcej? Poza tym, balon może być napompowany, niebieski, ale o grubym to jeszcze nie słyszałam. Mam nadzieję, że chodziło Ci o przysłowie \"gruby jak beka\". No niestety, chyba polszczyzna wyparowała z Ciebie smiech2
Moderatora uprzejmie proszę o zajęcie się cytowaną osobą umiech



Hahahaha...chyba nikt nie uwierzy w to że ty na zdjęciu to...ty , wybacz, co do kilogramów się zgodzę bo bredzisz jak dzieciakuśmiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2013r. 23:52  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2013r. 23:55  
Cytuj
CYTAT
Hahahaa...chyba nikt nie uwierzy w to że ty na zdjęciu to...ty , wybacz, co do kilogramów się zgodzę bo bredzisz jak dzieciakuśmiech

Święte słowa, więc jak wrzucę więcej swoich, to tym bardziej mi nikt nie uwierzy. W końcu domeną stalowowolanek jest być spasionym i zapuszczonym...Więc dla waszej przyjemności wklepałabym w google "fat women" i wkleiłabym je tu, ale niestety, nie jest to tematem naszych rozważań umiech
Jak ja uwielbiam wasze usilne wmawianie mi mojej masy. Ach ta zazdrość umiech Siłownia, siłownia, basen, dieta i nie będziecie gorsi! smiech2 Ta stalowowolska mentalność... umiech
Mój temat uważam za zamknięty, piszcie sobie o cenach, nie traćcie czasu na mnie smiech2

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 77
Dołączył: 6 Lis 2010r.
Skąd: NsO
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2013r. 23:57  
Cytuj
CYTAT

Hahahaha...chyba nikt nie uwierzy w to że ty na zdjęciu to...ty , wybacz, co do kilogramów się zgodzę bo bredzisz jak dzieciakuśmiech


Moze jest niską kobietą 160 cm w dóli tak mało kilo ważyjezyk


a tak wracając do tematu.Kupiłem w Anglii Reeboki za 20F a w city parku identyczne kropka w kropkę kosztowały 189 zł !!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 6 Marz 2013r. 23:58  
Cytuj
CYTAT
CYTAT
Hahahaa...chyba nikt nie uwierzy w to że ty na zdjęciu to...ty , wybacz, co do kilogramów się zgodzę bo bredzisz jak dzieciakuśmiech

Święte słowa, więc jak wrzucę więcej swoich, to tym bardziej mi nikt nie uwierzy. W końcu domeną stalowowolanek jest być spasionym i zapuszczonym...Więc dla waszej przyjemności wklepałabym w google \"fat women\" i wkleiłabym je tu, ale niestety, nie jest to tematem naszych rozważań umiech
Jak ja uwielbiam wasze usilne wmawianie mi mojej masy. Ach ta zazdrość umiech Siłownia, siłownia, basen, dieta i nie będziecie gorsi! smiech2 Ta stalowowolska mentalność... umiech
Mój temat uważam za zamknięty, piszcie sobie o cenach, nie traćcie czasu na mnie smiech2


Nie stalowowolska mentalność, tylko fałsz który przez ciebie przemawia ilustrując taką fotkę...bo chiałabyś taką być. ot co!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 642
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Marz 2013r. 23:59  
Cytuj
CYTAT

Nie stalowowolska mentalność, tylko fałsz który przez ciebie przemawia ilustrując taką fotkę...bo chiałabyś taką być. ot co!

Jesteście mistrzami! smiech2smiech2smiech2

Nigdy nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Marz 2013r. 00:00  
Cytuj
CYTAT
CYTAT

Hahahaha...chyba nikt nie uwierzy w to że ty na zdjęciu to...ty , wybacz, co do kilogramów się zgodzę bo bredzisz jak dzieciakuśmiech


Moze jest niską kobietą 160 cm w dóli tak mało kilo ważyjezyk


a tak wracając do tematu.Kupiłem w Anglii Reeboki za 20F a w city parku identyczne kropka w kropkę kosztowały 189 zł !!!




No właśnie..u nas za 20zł, takich nie kupisz, żebys się zes.rałjezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Marz 2013r. 04:06  
Cytuj
z waszymi porownaniami jest troszke nie tak, podajecie cene chleba np. chleb w Anglii mial wieksza wage od tego co w Polsce. ktos zrobil przelicznik na miesiac . bynajmniej codziennie chleba ja niekupowalem ,bo az tyle nieszlo. Mozesz tez porownac markowe ciuchy ,kosmetyki czasami sa o 1/3 tansze od tych w Polsce. Jedzenie tez zdazalo sie czasami ze bylo tansze,a polskie produkty w czestych promocjach mialy podobne ceny co w Polsce.Elektronika tez byla tansza troche w Anglii . Ogolnie to najlepszym porownanie jest ile kasy zostaje w kieszeni po wszystkich wydatkach.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 791
Dołączył: 20 Lip 2010r.
Skąd: Kielce
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Marz 2013r. 13:18  
Cytuj
CYTAT
49,5kg to według mnie nie jest dużo smiech2
< tu masz fotkę, chcesz więcej? Poza tym, balon może być napompowany, niebieski, ale o grubym to jeszcze nie słyszałam. Mam nadzieję, że chodziło Ci o przysłowie \"gruby jak beka\". No niestety, chyba polszczyzna wyparowała z Ciebie smiech2
Moderatora uprzejmie proszę o zajęcie się cytowaną osobą umiech


Dasz mi kochana swój autograf? Cholernie znana jesteśumiech
http://www.filmw(...)h-952687

Nie ma takiego okrucieństwa ani takiej niegodziwości, której nie popełniłby PiS, kiedy pojawi się zagrożenie w postaci utraty władzy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 711
Dołączył: 0 00 0000r.
Skąd: Tarnobrzeg - Stalowa
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 7 Marz 2013r. 13:38  
Cytuj
Jeżeli porównując kwote 1:1 to jest wiele przypadków gdzie nasz kraj no niestety, ale odbiega od normalnosci co do cena produktu=wynagrodzenie.

Mogę podać kilka przykładów z Holandii aczkolwiek wszystkie produkty sa baaaardzo tanie w stosunku do zarobków.

Chleb ala tostowy 0.60 e
Chleb normalny polski 1.0 e
Wkład do odswiezacza Brise 1.0 e
Heineken 0.5 1.20 e
Czekolada shogetten 0.50 e
Pepsi 2 l 3 e
Ser zółty 1 kg 10 e
Johnny Walker 0.5 16 e
Paliwo 95 1.69 - 1.80 e
LPG 0.68 - 0.80 e
Cena samochodu 10 letniego z full opcja okolo 3000 e
przyczepa kempingowa (stan bdb) 500 e

Minimalne zarobki tygodniowe to okolo 200-250 euro.
To jest naprawde kilka przykladow. Niektóre ceny są tańsze nawet niż w polsce.

Śmiejecie się ze mnie, bo jestem inny. Ja się śmieję z was, bo wszyscy jesteście tacy sami.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 1 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 7 Marz 2013r. 15:17  
Cytuj
CYTAT
Jeżeli porównując kwote 1:1 to jest wiele przypadków gdzie nasz kraj no niestety, ale odbiega od normalnosci co do cena produktu=wynagrodzenie.

Mogę podać kilka przykładów z Holandii aczkolwiek wszystkie produkty sa baaaardzo tanie w stosunku do zarobków.

Chleb ala tostowy 0.60 e
Chleb normalny polski 1.0 e
Wkład do odswiezacza Brise 1.0 e
Heineken 0.5 1.20 e
Czekolada shogetten 0.50 e
Pepsi 2 l 3 e
Ser zółty 1 kg 10 e
Johnny Walker 0.5 16 e
Paliwo 95 1.69 - 1.80 e
LPG 0.68 - 0.80 e
Cena samochodu 10 letniego z full opcja okolo 3000 e
przyczepa kempingowa (stan bdb) 500 e

Minimalne zarobki tygodniowe to okolo 200-250 euro.
To jest naprawde kilka przykladow. Niektóre ceny są tańsze nawet niż w polsce.


Kolejny dowód na to że wciąż mydlą nam rządzący oczy o wielkim postępie, a status materialny przeciętnego Polaka się nie poprawia. Należy się ewakuować z tego chorego kraju...boks

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 146
Dołączył: 17 Wrz 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 7 Marz 2013r. 15:37  
Cytuj
Wszystkie ceny w funtach:


Płaca minimalna w uk (po za londynem) 6.19/h
Miesięcznie: Brutto:1075 Podatek: 80 Ubezpieczenie: 53 Netto: 942
Oczywiście większość ma powyżej 7/h

Ceny: Produkty z Tesco. Oczywiście można kupić wszystko taniej o ok:20-40% tylko trzeba wtedy odwiedzić kilka sklepów i jakiś targ warzywny.

Paliwo: Benzyna 1.4 Disel 1.47
Chleb: min 0.47 (Tesco tostowy 800g), Polski krojony 1.00 (800g)
Ziemniaki 1kg: 0.73 młode( 0.76)
Ogórek szklarniowy: 0.90
Sałata: 0.57
Olej 1ltr: Flora 1.50
Mięso mielone wieprzowe kg: 4.00
Schab z kością kg: 5.65
Gulaszowe wieprzowe kg: 6.00
Mięso mielone wołowina kg: 5.98
Wołowina stek kg: 7.20
Mleko UHT 1ltr: łaciate 0.89 świeże: 0.44
Jabłka: 0.21 / sztuka
Pomarańcze: 0.40 / sztuka
Masło 250g : 1.60 Anchor
Proszek do prania: Persil (biały) 4.25kg (12.00) (kolor) 14.00 te ceny są wygórowane ponieważ średnio co miesiąc jest promocja (tabletki, żel) za połowe ceny
Ubezpieczenie auta: Zależne od: pojemność silnika, wiek kierowcy, km/rok, parkowanie itd.: silnik 1.6 sport – 5 lat zniżek – parkowanie na ulicy – 15tys km/rok : = 310/rok
Podatek drogowy: poj do 1549cm3 = 135 powyżej = 220 na rok
Przegląd auta: 50 (prawdziwy przegląd ok. 40min)
Wynajęcie mieszkania: po za M25 np. Slough 500 (kawalerka) + podatek 76 + rachunki poniżej 50 (dwie osoby)
Oczywiście jeżeli jedna osba to lepiej pokuj ok. 200-250 na miesiąc.
O cenach samochodów, ubrań, kosmetyków i elektroniki nie będe pisał bo wszyscy wiedzą że jest dużo taniej niż w Polsce.


Podsumowując w Polsce jest straszelna drożyzna!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »