NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3 4 »
Narodowa Stalowa Wola, nadszedł czas połozyć kres republice okrągłego stołu
Posty: 121
Dołączył: 4 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 14:35  
Cytuj
CYTAT
CYTAT


Klasztor to jedyny kościół ?
chodze i widzę
Ale nie chce mi się z Panem dyskutować. To do niczego nie prowadzi.


Bo nie masz argumentów tylko hasła, bez konkretów. Co Ty qrwa politykiem jesteś?


nie jesteśmy per TY.
argumrny są oczywiste.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 14:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 14:37  
Cytuj

To ja wyraze swoja opinie na temat reformy szkolnictwa, ktora wprowadzila gimnazja.
Jestem 2 rocznikiem, ktorzy psozedl do gimnazjum. Wg mnie to jest proroniony pomysl. W klasach 4-6 uczy sie dzieciaki pewnej partii materialu. Potem ida do gimnazjum, gdzie przez nast 3 lata praktycznie powtarza sie ta sama partie materialu, ktory przerabialo sie w klasach 4-6. Wiec niepotrzebnie marnuje sie 3 lata. Kiedy w klasach 4-8 ta sama partie materialu przerabialo sie wg mnie dokladnie, wlasnie ze wzgledu na to, ze mieli na to 5 lat.
Teraz licea. Podobny problem. Wg starego systemu licea trwaly 4 lata. Pamietam do dzisiaj, jak nauczyciele nam powtarzali, ze 3 letnie licea to glupota. Ta partie materialu, na ktora mieli kiedys 4 lata teraz trzeba przerobic w 3 lata. No i znowu to sie robi po macoszemu. Prof. Motyka na staszku nie raz nam powtarzal, ze wczesniej mieli luksus bo material przerabiali spokojnie w 3- 3,5 roku a reszte czasu, ktory im pozostal przeznaczali na powtorke materialu do matury. A teraz na szybcika w 2,5 roku staraja sie przerobic ten materiial, zeby zdarzyc z powtorka przed matura.
Kolejna rzecz, ktora mnie bawi to matura. Najlepszy przyklad matura z j. polskiego. Pomine fakt matury ustnej, bo przy zblizaniu sie matur, w ogloszeniach jest pelno ofert, ze napisze prezentacje lub zleci napisanie prezentacji do matury. To jest chore. Zeby ktos po 3 latach podstawowki, 3 latach gimanzjum i 3 latach liceum nie byl w stanie napisac prezentacje na 3 strony. No ale coz. Matura pisemna z polskiego to jest dopiero. Sklada sie z 2 czesci. 1 to czytanie ze zrozumieniem a 2 to wypracowanie. Czytanie ze zrozumieniem, no dobra niech bedzie. Ale referacik to jest kpina. Zamiast napisac swoje przemyslenia na zaproponowany temat, trzeba sie wstrzelic w klucz. Klucz, ktory jakis jegomosc wymyslal kiedys i gdzies w polsce. No do jasnej niepodleglej, a z kad ja moge wiedziec, czy taki egzaminator wtedy nie myslal o d***e maryny. Ta matura nie uczy myslec. Ona uczy sie wstrzelac.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 14:38  
Cytuj
CYTAT

Tak poza wszystkim:
Polecam
http://narod(...)3/03/27/

Pozdrawiam
i czołem WP.


Tu nie ma nic o likwidacji gimnazjów i powodu do tej likwidacji. Dalej opierasz się na hasłach bez konkretów. Myśl człowieku a konkrety same przyjdą. Napakowałeś sobie głowę hasłami ale nie myślisz samodzielnie. Hitler też miał podobne hasła. Poczytaj co się działo w Niemczech w latach 30-tych.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 14:39  
Cytuj
CYTAT


nie jesteśmy per TY.
argumrny są oczywiste.


To je wymień...

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 14:42  
Cytuj
CYTAT

To ja wyraze swoja opinie na temat reformy szkolnictwa, ktora wprowadzila gimnazja.
Jestem 2 rocznikiem, ktorzy psozedl do gimnazjum. Wg mnie to jest proroniony pomysl. W klasach 4-6 uczy sie dzieciaki pewnej partii materialu. Potem ida do gimnazjum, gdzie przez nast 3 lata praktycznie powtarza sie ta sama partie materialu, ktory przerabialo sie w klasach 4-6. Wiec niepotrzebnie marnuje sie 3 lata. Kiedy w klasach 4-8 ta sama partie materialu przerabialo sie wg mnie dokladnie, wlasnie ze wzgledu na to, ze mieli na to 5 lat.
Teraz licea. Podobny problem. Wg starego systemu licea trwaly 4 lata. Pamietam do dzisiaj, jak nauczyciele nam powtarzali, ze 3 letnie licea to glupota. Ta partie materialu, na ktora mieli kiedys 4 lata teraz trzeba przerobic w 3 lata. No i znowu to sie robi po macoszemu. Prof. Motyka na staszku nie raz nam powtarzal, ze wczesniej mieli luksus bo material przerabiali spokojnie w 3- 3,5 roku a reszte czasu, ktory im pozostal przeznaczali na powtorke materialu do matury. A teraz na szybcika w 2,5 roku staraja sie przerobic ten materiial, zeby zdarzyc z powtorka przed matura.
Kolejna rzecz, ktora mnie bawi to matura. Najlepszy przyklad matura z j. polskiego. Pomine fakt matury ustnej, bo przy zblizaniu sie matur, w ogloszeniach jest pelno ofert, ze napisze prezentacje lub zleci napisanie prezentacji do matury. To jest chore. Zeby ktos po 3 latach podstawowki, 3 latach gimanzjum i 3 latach liceum nie byl w stanie napisac prezentacje na 3 strony. No ale coz. Matura pisemna z polskiego to jest dopiero. Sklada sie z 2 czesci. 1 to czytanie ze zrozumieniem a 2 to wypracowanie. Czytanie ze zrozumieniem, no dobra niech bedzie. Ale referacik to jest kpina. Zamiast napisac swoje przemyslenia na zaproponowany temat, trzeba sie wstrzelic w klucz. Klucz, ktory jakis jegomosc wymyslal kiedys i gdzies w polsce. No do jasnej niepodleglej, a z kad ja moge wiedziec, czy taki egzaminator wtedy nie myslal o d***e maryny. Ta matura nie uczy myslec. Ona uczy sie wstrzelac.



Czyli problemem jest program a nie forma 8+4 czy 6+3+3.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 4 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 14:45  
Cytuj
CYTAT


Czyli problemem jest program a nie forma 8+4 czy 6+3+3.


hehehe
prosze z Tym Panem nie dyskutować. On nie rozumie co sie do niego pisze .. jezyk

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 14:53  
Cytuj
CYTAT


hehehe
prosze z Tym Panem nie dyskutować. On nie rozumie co sie do niego pisze .. jezyk



Argumenty proszę Pana, będzie dużo łatwiej.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 4 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 14:53  
Cytuj
http://rnstw.pl/

widzę, że Stalowa COŚ zaczyna działać w temacie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 14:54  
Cytuj
CYTAT
TEZA numer 3 - dzisiejdze przemyślenia

- świąteczny kurczaczek, zajączej, owieczka i króliczek czy jajeczko - kolrowe koszyczki i kolorowe serwetki. Ludzie ładnie poubierani weseli i zadowoleni, że dziecziaczki niosą koszyczki.
SUPER. Głupia pobożnośc na pokaz bo to chyba najkrótsza impreza kościelna w roku i nie trzeba nawet ojcze nasz mówić.
TVN nawet promuje koszyczek w kościele to mozna pobierac ładne płaszczyki i kozaczki i zabierać dziecziaczki do kościółka.
A po za tym to raczej nie bardzo.. to raczej TEN CZARNY niech się odczepi ode mnie i od mojego dziecka.. a na mszę to na pewno nie pójde bo nudno i ksiądz mówi że jakoś inaczej musze żyć a nie tak jak mi się podoba.

CWP !!

Osobiście do kościoła nie chodzę,ale nie widzę potrzeby afiszowania się z moim stylem życia.
Nikogo nie "nawracam"na ateizm,ale też nigdy nie nakłaniałem do chodzenia do kościoła.
Jestem przeciwnikiem nauczania religii w szkołach.Z prostej przyczyny(tak naprawdę to jednej z wielu).
Religia zakłada dogmaty i wiarę w te rzeczy,których faktycznie nie da się udowodnić.
W szkole uczy się "rzeczy faktycznych" czyli tego co poparte jest naukowymi dowodami.
Występuje konflikt interesów.
Nie naśmiewaj się @NET_4.0 z ludzi wierzących.Z ich zachowań a w szczególności wiary,tak jak z braku wiary u ateistów.

Najbardziej boję się fanatyków religijnych oraz neofitów.
Ci ostatni za wszelką cenę będą starali się udowodnić swoją przydatność.Będą nawet bardziej gorliwi niż fanatycy.
Brak wiary jest też rodzajem wiary i tu też są"nawróceni"(albo odwróceni jak kto woli).

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 4 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 14:59  
Cytuj
CYTAT

Nie naśmiewaj się @NET_4.0 z ludzi wierzących.Z ich zachowań a w szczególności wiary,tak jak z braku wiary u ateistów.




nic nie mam do Twojej wypowiedzi.
ale

TEZA numer 4

aktualne życzena na najwieksze święto chceścijańskie.
Jezus Chrystus pokonał śmierć. Powstał z martwych.
a tu proszę:

Mówi zając do baranka – jaka piękna to pisanka.
Wtem z jajeczka wyszła kurka, nastroszyła swoje piórka.
Biega głośno, krzyczy, że wesołych świąt Wam życzy.

hehehe to chyba dzień weterynarza jezyk
brakuje owieczki i króliczka

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1996
Dołączył: 3 Lip 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 15:39  
Cytuj
Cały temat schodzi na psy. Proponuję przeczytać netykietę. Wycieczki osobiste załatwiajcie na PW. Tylko 2 strony, a idzie pogubić się. A teraz po kolei:

1. Dyscyplina - dopóki ucznia nie można wywalić ze szkoły, nic nie da się zrobić. Najwyżej posiedzi kilka lat w gimnazjum aż do 18 urodzin. Nauczyciele chcą tego uniknąć, niech sobie pójdzie dalej, więc przepuszczają z oceną 2 do następnej klasy. Z lepszej szkoły można ucznia wywalić, ale musi pójść do innej. W gimnazjach panuje moda na palenie, ćpanie, żeby zaszpanować kolegom. Program "Zero tolerancji dla przemocy w szkołach" nic nowego nie wniósł. Która szkoła chciała mieć problemy? Za akty wandalizmu uczniowie powinni ponieść karę finansową lub odpracować społecznie. Konsekwencje muszą być rzeczywistym następstwem czynu zabronionego (zepsujesz - naprawiasz).

2. Gimnazja - powrót do 8-4 będzie kosztowny i nie ma pewności, że poprawi wydajność. Wcześniej 7-latkowie chodzili z 15-latkami i nie dało się ich tak łatwo oddzielić. Temat do dyskusji. @Tommi: Nie do końca tak jest. Część materiału powtarza się, a uczniowie i tak nic nie rozumieją. Oprócz tego dużo nowości. Podobnie jest w liceum - dużo materiału powtarza się z gimnazjum i przy okazji rozszerza. Wiem, to strata czasu, ale po ostatniej reformie wszystko się zmieni i do końca nie wiadomo, czego będą uczyć.

3. Polski przemysł - po 1989 weszliśmy do strefy kapitalizmu, otworzyliśmy rynek, rodzima produkcja stała się nieopłacalna. Nadeszła pora prywatyzacji - powtarzam - bandyckiej prywatyzacji. Prawie cały przemysł oddano w ręce zagranicznych koncernów. Dziś oni nas doją, my nie mamy pracy. W państwowych zakładach brak innowacji, zarządy i prezesi przy korycie tylko po to, aby dorobić się na upadających polskich spółkach. Swoją cegiełkę dołożyły związki zawodowe - walczą o trzynaste pensje (z jakiej okazji?), utrzymanie zatrudnienia, ale kondycja zakładu kogo obchodzi? Nikt od 1989 roku nie zwalczył patologii, wciąż kwitnie korupcja, kolesiostwo, a dorobkiewicze tylko śmieją się. Padnie jeden zakład, kupi go moloch z zagranicy, znajdzie się stołek w innej firmie (załatwiony po znajomości). Wspieranie polskiej przedsiębiorczości to też fikcja. Jak dotąd tego NIE WIDAĆ. Tylko zalew chiński, w którym tonie polski lud.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 121
Dołączył: 4 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 15:49  
Cytuj
CYTAT
Nikt od 1989 roku nie zwalczył patologii, wciąż kwitnie korupcja, kolesiostwo, a dorobkiewicze tylko śmieją się. Padnie jeden zakład, kupi go moloch z zagranicy, znajdzie się stołek w innej firmie (załatwiony po znajomości).


Republika okrągłego stołu musi upaść i upadnie.
I nie będzie żadnej litości.

jedyna rozwiazanie.. może i trudne ale konieczne.
Inaczej Polecy wymrą.. może nie za 10-20 lat..
ale za 100.

troche głupio tak dać się i wymrzeć skoro istniejemy od 1000 lat

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 866
Dołączył: 8 Maja 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 30 Marz 2013r. 16:06  
Cytuj
CYTAT ("wyborca")
...@Tommi: Nie do końca tak jest. Część materiału powtarza się, a uczniowie i tak nic nie rozumieją...

Wg mnie lepiej raz poswiecic jednej rzeczy zeby ja dokladnie wytlumaczyc, a potem pocwiczyc Niz 2 razy po macoszemnu tlumaczyc i na sile meczyc cwiczenia.


Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 17:13  
Cytuj
W najbliższych wyborach samorządowych (2014) mam zamiar głosować na kandydatów Platformy Obywatelskiej.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 17:43  
Cytuj
Florek - mam pytanie do ciebie, nie jestem za Pis ani tymbardziej teraz za PO chodz na poczatku zdawala mi sie ta partia byc dobra.
Podaj mi pare argumentow za tym dlaczego niby teraz malbym glosowac walsnie na PO?

ja ci przedstawie argumenty przeciw
-straszenie smolenskiem nie jest takie grozne jak coraz to wieksze bezrobocie
-bedac poza krajem wiedze jak za rzadow PO jest fala ,nie sorry tsunami mlodych ludzi ,ktorzy uciekaja z kraju ,co po zapowiedziach premiera mielismy nadzieje na powrot do kraju
-podatek 23 % zostal potrzymany i nasze produkty zagranica sa niekonkurencyjne juz bo czesto tansze sa te na zachodzie.
-mowiono nam ,ze jak pojdziemy na studia bedzie pracy sporo , byla to niezla manipulacja bo zdjeto na pare lat liczbe bezrobotnych ,ktorzy teraz powracaja do PUP ,a zagranica przewaznie robia na zmywaku itp. bo co o im po studiach ja doswiadczenia niemaja.
-Tusk dzieki najdrozej wybudowanych autostradach w Europie oraz stadionach doprowadzil do tego ,ze dlug publiczny przekroczyl 55%pkb wiec jako interesujaca sie osoba polityka i gospodarka wiesz co to oznacza. Pare gazet na zachodzie o tym pisalo ,a w Polsce wmawia sie ,ze wszystko jest ok.
- kiedy wkoncu ludzie beda mogli wracac do Polski by zyc i normalnie pracowac?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 31 Marz 2013r. 19:36  
Cytuj
Jestem umiarkowanym liberałem i podzielam z Platformą Obywatelską wizję liberalnej Polski.

A ty może masz nadzieję że jak do władzy wróci PiS, to obniży ci podatki, obniży rachunki, a przed drzwiami wysypie górę złota ?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 05:19  
Cytuj
florek - jezeli ty deklarujesz ,ze juz nepewno zaglosujesz na dana partie rok przed wyborami niedajac aboslutnych pozytywnych przeslanek dlaczego niby mam glosowac na nich to powiec mi jaki sens jest na nich glosowac? Bo jak narazie jako emigrant jestem oklamywany !!!Liczylem na to ,ze chociarz wroce do Polski i bedzie normalnie -tak jak zapowiadal premier narazie widze to https://www.youtu(...)lzY--5A8 .Jesze na domiar zlego inwestowalem w Polsce to co zarobilem gdzie indziej w budowe ,a Tusk chce mnie opodatkowac 23 %podatku, no to jest paranoja kur.. . Bo dajac prace rodakom bede opierdal... jeszcze przez ten rzad za to,ze zostawiam pieniadze w kraju. Bede musial placic owiele wiecej . To jest juz przegiecie i jak wielu rodakow podkresla dzieki temu niema po co wracac do Polski . Kolego jesli patrzysz tylko na kase bo jestes jakos powiazany z ta partia to otworz oczy ! wjeba.. sie w dlugi ze swojej winy dlaczemu my mamy teraz placic wieksze podatki1!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 11:09  
Cytuj
".Jesze na domiar zlego inwestowalem w Polsce to co zarobilem gdzie indziej w budowe ,a Tusk chce mnie opodatkowac 23 %podatku, no to jest paranoja kur.. . Bo dajac prace rodakom bede opierdal... jeszcze przez ten rzad za to,ze zostawiam pieniadze w kraju. Bede musial placic owiele wiecej ."

O co chodzi? Jakie większe podatki i co to za 23% podatek?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 13:04  
Cytuj
Jezeli kupujesz materialy budowlane to placisz 23%podatku ,a jesli zamowisz firme ktora to zrobi placisz 8 % podatku . Tyle ,ze nasz plemier chce by 8% podatku placili teraz tylko deweloperzy areszta po 23%. No niestety niemoge teraz znalesc tego artykulu gdzie to czytalem .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 13:23  
Cytuj
Zajmuje się budowlanką i nie znam takiego projektu o którym piszesz.
Jeśli zlecisz firmie wykonanie danej budowy, remontu z materiałem za całość zapłacisz 8% vatu. Jeśli sam zakupisz materiał i sam wykonasz usługę to tą różnicę w wysokości 15% vatu odzyskasz? Dlaczego Ty jako ten wracający z zagranicy miał byś być traktowany preferencyjnie. Wszyscy podlegamy takim samym zasadom.

A wcześniej pisałeś o podatku vat 23% w produktach na półkach za granicą. Kolego nieprawda, każdy towar który jest eksportowany ma 0 stawkę vat. Eksporter sprzedaje to w cenie netto a vat zapłacony odzyskuje. Nasze produkty są bardzo wysokiej jakości i atrakcyjnej cenie. Myślisz, że dlaczego nasza żywność jest tak bardzo atakowana? W meblach jesteśmy bezkonkurencyjni w stolarce okiennej, drzwiach i w ogóle materiałach wykończeniowych również. Wielu się to nie podoba, przykre że nasi rodacy za granicą też o tym nie mają pojęcia. Są zazwyczaj wyciągani polskimi windami w swoich wieżowcach nawet o tym nie wiedząc. No ale na ustach mają hymn i patriotyzm i wiedzą lepiej od nas jak mamy postępować. Tylko obawiam się, że w kraju przeżyli by tylko do czasu gdy wystarczy oszczędności.
Pozdrawiam.

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 370
Dołączył: 21 Maja 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 16:06  
Cytuj
Andrzej ekspercie powiem ci inaczej napisalem ,ze chca wprowadzic takie zmany. A od ludzi po za granicami Polski to sie odwal bo jak narazie wiekszosc inwestycji (budowy ) jest inwestowana przez emigracje dajac czesto prace miejscowym. Moze paru sie udalo co zarabiaj wiecej ale wiekszosc niestac sie utrzymac z pensji a co dopiero inwestowac.Wystarczy Andrzejku wyjechac za miasto i sie dowiedziec kto sie buduje . I jeszcze jedno moze niebyles zagranica ale tam pieniadze nieleza na chodniku i nierosna na drzewach . Jakby w Polsce czesto znajomosci ,rodzinki niepomagaly sobie w obsadzaniu stanowisk to moze by bylo inaczej

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 16:22  
Cytuj
Mariuszstalowa właśnie przez takich jak Ty(nie chcę Cię obrażać) Tusk i jego Rząd(z dużej litery piszę,ale bardzo nie chętnie) tumanili Polaków zielonymi wyspami,wzrostem gospodarczym. Przywoziliście pieniądze do kraju i tu je wydawaliście,a oni to skrupulatnie wykorzystali,a Wy no cóż za coś trzeba to utrzymać i powrót do Polski coraz bardziej się oddala.
P.S.
Florek-xxx odpowiedz konkretnie „politologu od siedmiu boleści”na zadane przez Mariuszstalowa pytanie,a nie pisz bzdur. On podał Ci konkretnie dlaczego nie będzie glosował,a Ty co?

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 105
Dołączył: 26 Cze 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 16:43  
Cytuj
CYTAT
Bo jak narazie jako emigrant jestem oklamywany !!!Liczylem na to ,ze chociarz wroce do Polski i bedzie normalnie -tak jak zapowiadal premier

Wszystkie partie klamia przed wyborami. No moze niektorzy politycy naprawde wierza że jak oni dojda do władzy to wsyzstko naprawia. Wystarczy przez około 10 lat obserwowac scene polityczna żeby doskonale wiedziec że na obietnice wyborcze nie ma co zbytnio zwracac uwagi. Nie mam watpliwosci, ze w przypadku narodowcow jest dokladnie tak samo a ich poglady to w dzisiejszym zglobalizowanym swiecie to utopia.

CYTAT
-Tusk dzieki najdrozej wybudowanych autostradach w Europie oraz stadionach
Nie wiem czy wiecie ale np. w Rosji głowili się dlaczego oni robiac stadiony na mistrzostwa wydaja duzo wiecej niz Polacy. Na własne oczy widzilaem wpisy na rosyjskim portalu podkreslajace że w Rosji wybudowanie takich obiektów jak w Polsce za tak niska(!) cene nie byłoby mozliwe. Co ciekawet ten i podobne wpisy miały najwiecej plusów. Ale oczywiscie Jan Tomaszewski powiedział ze w Polsce sa najdroższe stadiony na swiecie to musi tak byc hehe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 190
Dołączył: 29 Paź 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:28  
Cytuj
A ja będę głosował na kandydatów Platformy Obywatelskiej, ponieważ uważam że PiS nie jest w stanie poprawić sytuacji ekonomicznej Polski, za to prawdopodobnie ją pogorszy rozpętując wojnę dyplomatyczno-gospodarczą z Rosją o wrak tupolewa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 1 Kwie 2013r. 17:46  
Cytuj
CYTAT
Andrzej ekspercie powiem ci inaczej napisalem ,ze chca wprowadzic takie zmany. A od ludzi po za granicami Polski to sie odwal bo jak narazie wiekszosc inwestycji (budowy ) jest inwestowana przez emigracje dajac czesto prace miejscowym. Moze paru sie udalo co zarabiaj wiecej ale wiekszosc niestac sie utrzymac z pensji a co dopiero inwestowac.Wystarczy Andrzejku wyjechac za miasto i sie dowiedziec kto sie buduje . I jeszcze jedno moze niebyles zagranica ale tam pieniadze nieleza na chodniku i nierosna na drzewach . Jakby w Polsce czesto znajomosci ,rodzinki niepomagaly sobie w obsadzaniu stanowisk to moze by bylo inaczej


Koleżko większość dnia spędzam po za miastem własnie na budowach. Więc o większości mi nie opowiadaj. To prawda że jest grupa inwestorów pracujących za granica ale nie jest to większość, nawet do takiej jej daleko. Co do problemów z utrzymaniem się z pensji tez jest to grupa ale nie większość. Qrwa kolejny mitoman co Polskę zna z opowieści rodziny której kasę wysyła. Co ci maja opowiadać jak kasę ślesz, że jest kolorowo. Cudów nie ma ale przyjedź na weekend pod stalowowolskie Tesco to zobaczysz biednych ludzi w swoich pordzewiałych szrotach z najtańszymi produktami marki tesco w koszykach. A no i będzie ich 5 bo tylko tylu w stalowej stać na zakupy.
Masz pretensje że masz vat zapłacić za materiały budowlane, ja tez mam i każdy ma taki obowiązek. Ten co się buduje z zagranicznych pieniędzy i ten co się buduje z zarobionych w Polsce. Jak tak kolorowo jest za granica to po jaką cholerę chcesz się budować w Polsce?

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3 4 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »