NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »
Nowy Temat Odpowiedz
rezonans magnetyczny kolan, rezonans
Posty: 494
Dołączył: 20 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 14:11  
Cytuj
witam, orientuje sie ktos ile kosztuje i gdzie mozna zrobic prywatnie rezonans? albo czy w szpitalu moze wystarczyc skierowanie od pediatry i ile sie czeka?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 14:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 19
Dołączył: 10 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 14:18  
Cytuj
ja miałam skierowanie od Szeląga i byłam w nisku- przed rondem w nisku w prawo tam jest jakaś przychodnia, ale jak chcesz prywatnie to mozesz zapytac czy robią tam prywatnie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 100
Dołączył: 1 Lut 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 15:12  
Cytuj
W przychodni u Lek. Goli na Wojska Polskiego można zrobić prywatnie czas oczekiwania coś ok tygodnia a koszt niedawno był 450 zł
http://porad(...)zny.html

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 494
Dołączył: 20 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 15:42  
Cytuj
a oriemtuje sie ktos czy mozna zapisac sie w szpitalu na nfz na rezonans? i czy potrzebne jest do tego jakies skierowanie? oraz ile trzeba czekac na to?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 16:59  
Cytuj
W moim przypadku wyglądało to tak:
Zapisałam się do ortopedy w szpitalu (skierowanie potrzebne), czekałam w kolejce 4 tygodnie, na wizycie dostałam a raczej wymusiłam skierowanie na rezonans.
Czekałam na niego prawie 4 tygodnie(robiłam na Wojska Polskiego.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
f18
f18
f18
Posty: 25
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 17:04  
Cytuj
Zgadzam się w zupełności z powyższym. To jest jedyna droga, by załatwić to bezpłatnie. Możesz napisać, co się dzieje z tymi kolanami/kolanem, często jest tak, że rezonans nie jest konieczny. Dobry lekarz często radzi sobie bez pomocy badań. Nie zrozumcie tego w ten sposób, że badania nie są konieczne, bo diagnozę zazwyczaj trzeba nimi potwierdzić. Niemniej jednak jest wiele przypadków , że można obejść się bez nich.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 494
Dołączył: 20 Paź 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 17:58  
Cytuj
a to jestes jakims lekarzem ze pytasz co sie dzieje z kolanami? ;p

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Kwie 2013r. 19:00  
Cytuj
lokomotiv
tyle trzeba tygodni czekać więc diagnozę się szuka samemu cool girl
ja poszłam z gotową diagnozą na 1 wizytę a rezonans tylko to potwierdził w poniedziałek zapiszę się na operacje pewnie poczekam z rok albo dłużej

jedyna rada to zapisać się do lekarzy jak się jest jeszcze zdrowym bo można nie doczekać :szok:...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
f18
f18
f18
Posty: 25
Dołączył: 6 Kwie 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 20:41  
Cytuj
Nie do końca zgodzę się, że powinniśmy przychodzić z gotową diagnozą do lekarze jednak zaangażowanie pacjenta jest bardzo ważne, a jego edukacja jest pomocna w leczeniu ewentualnych nieprawidłowości. Jakimś lekarzem nie jestem, ale również z branży medycznej (fizjoterapeuta) urazy kolan to coś z czym mam często do czynienia i mogę pomóc, czy nakierować co z tym robić.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 245
Dołączył: 7 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 22:59  
Cytuj
CYTAT
Nie do końca zgodzę się, że powinniśmy przychodzić z gotową diagnozą do lekarze jednak zaangażowanie pacjenta jest bardzo ważne, a jego edukacja jest pomocna w leczeniu ewentualnych nieprawidłowości. Jakimś lekarzem nie jestem, ale również z branży medycznej (fizjoterapeuta) urazy kolan to coś z czym mam często do czynienia i mogę pomóc, czy nakierować co z tym robić.


To nie tak, że idę i mówię diagnozę swoją.
Czekam aż lekarz postawi i weryfikuję.
Jeśli jest zgodna to jestem już przygotowana i wiem co mnie czeka dalej (wiem o co zapytać, czego jeszcze nie wiem).
To chyba z faktu, że marzyłam kiedyś o medycynie cool girl i jestem bardzo dociekliwa.good

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 13
Dołączył: 20 Paź 2014r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Paź 2014r. 20:52  
Cytuj
Akurat na rezonansie stawu kolanowego nie byłam, ale na rezonansie głowy, wtedy zapłaciłam 250 złotych (bez kontrastu), ale było to dobrych kilka lat temu, więc ceny mogły ulec zmianie. Polecam zajrzeć na http://cenomed.pl/, są tam zarówno adresy, jak i ceny badań jakie obowiązują w poszczególnych miastach Polski, jest również Stalowa Wola, czy inne miasta Podkarpacia.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1552
Dołączył: 19 Paź 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 60%
ff
Wysłany: 20 Paź 2014r. 21:41  
Cytuj
Rezonans rezonansem. Ale same zdjęcia nam nie powiedzą nic. Ważny jest OPIS. I tu zaczynają się schody. Bo mało kto potrafi wykonać porządny opis. W RZ polecam asklepios dr n. med. Katarzynę Piasecką - specjalistę radiodiagnostyki. MR kolana 480.

Od kolan specjalistów jest niewielu. Większość to same ćwoki, stawiające diagnozy z sufitu bez badań obrazowych. Podstawymi w diagnostyce kolan są RTG, USG, MR - w tej kolejności.
I rzecz najważniejsza, USUWAĆ przyczyny - nie leczyć skutki. Problemy z kolanem nie biorą się znikąd. Są zawsze następstwem.
Należy przyjrzeć się biomechanice stawu, zadbać o równowagę mięśniową - sławetna głowa przyśrodkowa mięśnia czworogłowego, spojrzeć na ustawienie rzepki.

ARTROSKOPIA to ostateczność i nie należy jej używać w celach diagnostycznych !

No i rehabilitacja. Żadna artroskopia nie pomoże, jeśli nie uwzględnimy rehabilitacji. Ćwiczenia powinny zostać dobrane indywidualnie przez DOBREGO fizjoterapeutę.

P.S.
Za złe diagnozy, do pseudo lekarzy powinno się strzelać !!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Zdrowie i uroda »