NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
1 2 »
pytanie cenowe sklep /zakupy na allegro /stop!, nagminne wykorzystywanie sklepów stacjonarnych przez allegro i ludzi
Posty: 121
Dołączył: 4 Lis 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 09:35  
Cytuj
Coraz częściej w sklepach słyszy się, od różnych Firm:
poproszę o ofertę.. poproszę o ofertę.. I jak mam ofertę.. leci ktoś taki do dyrekcji i się chwali że znalazł na necie taniej.
Czy jak to się tam odbywa..
I tak te sklepy robię po kilkanaście pustych ofert..
Czy to aby nie wkurzające.
Wprowadzić opłaty od ofert!!!

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 09:35  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 09:37  
Cytuj
Jak pracowałem w zaopatrzeniu to była normalna praktyka. Niestety część firma od razu wiedziała że jest na straconej pozycji i nie pisała ofert ale próbować trzeba. Mamy takie czasy a nie inne i liczy się cena

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 09:46  
Cytuj
Nie rozumiem przesłania Twojego postu autorze ...


CYTAT
leci ktoś taki do dyrekcji i się chwali że znalazł na necie taniej.

Niestety to bardzo popularne, nawet puszki farby się nie opłaca kupować lokalnie ... bo via internet taniej - i jeszcze do domu przyniosą jezyk

CYTAT
I tak te sklepy robię po kilkanaście pustych ofert..
Czy to aby nie wkurzające.
Wprowadzić opłaty od ofert!!!

To wprowadź, w czym problem ... może będziesz lokalnym sklepem, który będzie zarabiał nie na sprzedaży - ale na opłatach z przygotowanych ofert potluczony

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 3 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 10:28  
Cytuj
Klient nasz Pan ;) to chyba logiczne idziesz do sklepu i chcesz kupić coś w atrakcyjnej cenie. Ale skoro sklep oferuje mi towar w pieniądzach w których ja zamówie na allegro z przesyłką i zostanie na symboliczną czekoladę, to wybiorę allegro. Czasem warto dać kilka oczek więcej rabatu i być może zyskać przez to stałego klienta. Pracuje w handlu i niestety w dzisiejszych czasach muszę być elastyczna w kwestii ofert cenowych.

abra-kadabra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 10:36  
Cytuj
CYTAT

Niestety to bardzo popularne, nawet puszki farby się nie opłaca kupować lokalnie ... bo via internet taniej - i jeszcze do domu przyniosą

skończ pierd... wyjdź zza monitora i zobacz że świat jest piękny mimo dzisiejszej pogody
puszka farby beckers 5l via internet ok 120zł lokalnie ok 100zł ale dla takich jak ty internet to chyba jedyny sposób na życie

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 11:28  
Cytuj
CYTAT
Jak pracowałem w zaopatrzeniu to była normalna praktyka. Niestety część firma od razu wiedziała że jest na straconej pozycji i nie pisała ofert ale próbować trzeba. Mamy takie czasy a nie inne i liczy się cena


Normalna praktyka zaopartrzeniowca to pytanie ile z tego będe miał ja,a na fakturze chociaż drożej i tak firma zapłaci,więc nie wprowadzaj ludzi w błąd swoimi wypowiedziami.W małych firemkach ktoś czuwa nad cenami zakupu ale w większych nie.
Wracając do tematu tak jest,że niektóre towary są tańsze na internecie nawet pokrywając koszty przesyłki.Tam też kupuje się w sklepie i w legalnie działającej firmie i dlatego czasami nie mogę pojąć dlaczego tak jest.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 11:41  
Cytuj
Niedawno szukałem peszli do przewodów elektrycznych. W sumie kilkaset metrów w różnych rozmiarach. Mam rabat firmowy w lokalnej firmie xyz i dostałem cenę za całośc 600 złotych ( bez rabatu 700 ). Na allegro kupiłem to samo na fv i z dowozem dałem 400złotych. Co lepsze firma Z Bojanowa działą tylko wysyłkowo.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 12:06  
Cytuj
Pytanie zasadnicze czy towar był tego samego producenta?Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę,że peszel ma różne twardości i wytrzymałości,a za tym idzie cena.To co napisałeś nie daje żadnego porównania cenowego.Prosty przykład kawa 0,5 kilograma w np.Tesco kosztuje ok.7 złociszy,a w Społem ok.15 złociszy,ale w Tesko jest to kawa przez nich firmowana,a w Społem np.fort.Dlatego porównując ceny należy pamiętac o parametrach i producencie danego towaru.
P.S
Ceny kawy podałem z głowy przypuszczalne,ale zbliżone od faktycznych.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 3 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 12:13  
Cytuj
Znam kilka firm ze Stalowej które w sklepie sprzedaje po cenie cennikowej maksymalnie 5% rabatu a ten sam produkt na allegro wystawia z 15% rabatu z opcją na allegro odbiór osobisty więc bądź tu mądry.

abra-kadabra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 12:37  
Cytuj
Napisz jakie to produkty i co to za sklep.Rabat to nie wszystko,zależy od jakiej ceny czy katalogowej czy z księzyca.Czasami 5% rabatu będzie więcej niż 15% wszystko zależy od ceny wyjściowej.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 3 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 14:04  
Cytuj
Nie napiszę bo przecież zaraz będzie ,że to kryptoreklama. Rabat od cenny cennikowej ogólno dostępnej u dystrybutora na Polskę (powiem iż chodzi o towar sprowadzany z Włoch).

abra-kadabra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 446
Dołączył: 8 Marz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 14:19  
Cytuj
To żeby nie było kryptoreklamy napisz mi na "pw"bardzo jestem ciekawy co to ancymon.Możesz też przesłać linka z allegro.

Wyrażam wyłącznie prywatne poglądy, do czego mam prawo, zgodnie z art. 54 Konstytucji RP
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 3 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 14:35  
Cytuj
adam1 PW

abra-kadabra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 15:13  
Cytuj
CYTAT
skończ pierd... wyjdź zza monitora i zobacz że świat jest piękny mimo dzisiejszej pogody
puszka farby beckers 5l via internet ok 120zł lokalnie ok 100zł ale dla takich jak ty internet to chyba jedyny sposób na życie


119 z dostawą do domu cool girl A jak kupisz więcej - dostawa gratis.
Gdzie lokanie za 100 zł można kupić ?

CYTAT
Pytanie zasadnicze czy towar był tego samego producenta?Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę,że peszel ma różne twardości i wytrzymałości,a za tym idzie cena.T

Często faktycznie lokalnie można kupić w tej samej cenie co i via internet. Tylko jest tak, że via interent kupuje się w tej samej cenie produkt renomowanego prducenta o wysokiej jakości, a lokalnie najtańsze g. jezyk

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 15:16  
Cytuj
Syrena jedź do chromatexu i kupisz beckersa taniej, druga opcja za policją w kierunku ravioli. Da się.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 16:06  
Cytuj
Jazda też kosztuje, czas jezyk
A jak z wyborem kolorów ?

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 16:32  
Cytuj
a jak na internecie siedzisz 5 godzin aby upierdolic 5 zeta to tego nie liczysz? :]

ostatnio znajomy kupowal piec gazowy dosyc duzy, taki co na polkach nie stoi to internetowi wypozyjonowani rozni sprzedawcy zwodzili go po 2-3tygodnie i pier**lili ze jest problem, w stalowej szlo zalatwic w 2 dni. Malo tego cena za piec elektronike i jeszcze jakies chu**stwa na ktorych sie nie znam ze 2000 nizsza niz w internecie, jeszcze mniej tego ;] nie targowal sie, czas go przycisnal i po prostu chcial kupic.

wiele jest sklepow w stalowej i w okolicy gdzie bez problemu mozna kupic taniej niz w internecie, jezeli nie taniej to w tej samej cenie, a przynajmniej jakies twarze zobaczysz ;]

Moderowano przez: el.B...
Tak ładniej umiech

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 17:38  
Cytuj
ale dzieci neo tego nie zrozumią, że można wpaść do hromatexu pożartować z chłopakami i kupic towar w dobrej cenie umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 423
Dołączył: 3 Paź 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 18:18  
Cytuj
CYTAT

ale dzieci neo tego nie zrozumią, że można wpaść do hromatexu pożartować z chłopakami i kupic towar w dobrej cenie


Czyli jednak łupanie klienta po całości cool girl

STOP gwałcicielom mechaniki ! Klucz dynamometryczny podstawowym narzędziem pracy.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 19:51  
Cytuj
czyżby odezwali się oburzeni lokalni sprzedawcy?

cały sprzęt agd kupiłam przez internet. głównie z braku czasu, ale też z braku kompetentnych sprzedawców w sklepach. a tak, jeśli mi się coś spodobało to od razu sprawdziłam opinie, porównałam ceny w kilku miejscach i w efekcie ze sprzętu jestem zadowolona, a w kieszeni zostało kilka stówek.
tv zamierzałam kupic już w sklepie stacjonarnym, bo stwierdziłam, że z wysyłką pewnie wyjdzie na to samo. pan sprzedawca usilnie namawiał nas na tv innego producenta niż chcieliśmy, więc postanowiłam zweryfikowac jego słowa i znów poszukałam opinii w internecie. okazały się dobre, ale jakież było moje zdziwienie, kiedy odkryłam, że sklepy internetowe (również cieszące się bardzo dobrą opinią) oferują ten sam tv nawet 500zł taniej - i tyle też zaoszczędziłam.

a skoro mogę zaoszczędzic, to szczerze mówiąc mam gdzieś "żarty z chłopakami" z jakiegokolwiek sklepu. za tą kasę wolę iśc na imprezę z przyjaciółmi ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 290
Dołączył: 31 Gru 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 20:25  
Cytuj
CYTAT


Czyli jednak łupanie klienta po całości cool girl

??? kupiłem farbę za ok 100 , pogdałem z ludźmi i kto kogo złupił???

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 485
Dołączył: 28 Sty 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 20:32  
Cytuj
podaj dokładnie co to za farba - sprawdzimy po ile jest w sieci plus koszta dostawy

http://stalowemiasto.pl/ogloszenia/stalowa_wola/ogloszenia.php?mode=pokaz_ogloszenie&id=123967
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 2857
Dołączył: 17 Maja 2008r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 21:07  
Cytuj
CYTAT
czyżby odezwali się oburzeni lokalni sprzedawcy?

cały sprzęt agd kupiłam przez internet. głównie z braku czasu, ale też z braku kompetentnych sprzedawców w sklepach. a tak, jeśli mi się coś spodobało to od razu sprawdziłam opinie, porównałam ceny w kilku miejscach i w efekcie ze sprzętu jestem zadowolona, a w kieszeni zostało kilka stówek.
tv zamierzałam kupic już w sklepie stacjonarnym, bo stwierdziłam, że z wysyłką pewnie wyjdzie na to samo. pan sprzedawca usilnie namawiał nas na tv innego producenta niż chcieliśmy, więc postanowiłam zweryfikowac jego słowa i znów poszukałam opinii w internecie. okazały się dobre, ale jakież było moje zdziwienie, kiedy odkryłam, że sklepy internetowe (również cieszące się bardzo dobrą opinią) oferują ten sam tv nawet 500zł taniej - i tyle też zaoszczędziłam.

a skoro mogę zaoszczędzic, to szczerze mówiąc mam gdzieś \"żarty z chłopakami\" z jakiegokolwiek sklepu. za tą kasę wolę iśc na imprezę z przyjaciółmi ;)


rownie dobrze o Tobie moge napisac, odezwala sie gruba torba ktora siedzi przed kompem, boi sie usmiechnac czy zagadac ze sprzedawca i jest zmuszona kupic w necie :] ja nie jestem oburzonym lokalnym sprzedawca, Ty pewnie nie jestes gruba nieusmiechnieta torba, wiec po co te wstawki?

ja kupowalem sporo sprzetu agd, rtv, elektronarzedzi itp w stalowej lub w okolicy w cenach internetowych lub lepszych, podalem tez przyklad znajomego ktory na jednym urzadzeniu z osprzetem w porownaniu do internetu oszczedzil 2000k, wiec wole pozartowac z chlopakami i pozniej za oszczedzone napic sie wodki :]

Sprzedam
iPhone 6 64GB Gold
nowka sztuka w zafoliowanym pudelku, cena 2700 do negocjacji- wiadomosc pw
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1463
Dołączył: 17 Kwie 2009r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 22:26  
Cytuj
po prostu zdziwił mnie ten atak na kupujących on-line, głównie w wykonaniu gajowego. bo w sumie co komu do tego? każdy kupuje tam, gdzie mu wygodniej i taniej. a z moich doświadczeń wynika, że w sklepach internetowych czy na allegro jednak w zdecydowanej większości przypadków jest taniej, zwłaszcza, jak się robi większe zakupy i koszt przesyłki rozkłada się.

ja teraz w sklepach stacjonarnych kupuję tylko spożywkę, artykuły pierwszej potrzeby, ubrania i buty dla siebie i męża (dla dziecka prawie wszystko w sieci), no i rzeczy, które koniecznie muszę zobaczyc na własne oczy, dotknąc, powąchac etc.
wybieram zakupy on-line nie tylko dlatego, że tak jest taniej, ale też dlatego, że sama pracuję w godzinach pracy 95% stalowowlskich sklepów, a szkoda mi urlopu na zakupy. dlatego np. farby do mieszkania kupowałam w Mrówce, która czynna jest dłużej (choc też na szybko) i wiem, że przepłaciłam.
poza tym w Stalowej Woli wiele produktów, zwłaszcza lepszych jakościowo, znanych marek, jest niedostępna (a jeśli już są, to marża taka, że hoho). wszędzie tani, chiński szmelc i podróbki, o czym przekonałam się chocby kompletując wyprawkę dla dziecka. do tego sprzedawcy, którzy nie mają zielonego pojęcia o towarze, który sprzedają i nie potrafią pomóc równie zielonemu w temacie klientowi.

i szczerze mówiąc, gdyby w Stw dostępna była opcja zakupów spożywczych on-line, to chyba też bym z niej skorzystała. zamiast tracic czas w trakcie spaceru z dzieckiem na łażenie po sklepie, zrobiłabym to sobie w domu, na spokojnie, jak dziecko pójdzie spac po dłuuugim spacerze na świeżym (powiedzmy) powietrzu.

to pisałam ja, dziecko neo ;)

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 3559
Dołączył: 4 Sie 2010r.
Skąd: Stalówka
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 4 Kwie 2013r. 22:39  
Cytuj
Po co się unosicie ?

wszędzie są + i - ... towar kupiony w internecie spokojnie można obejrzeć w sklepie ... Ja większość towaru też kupuje przez internet bo nawet z przesyłką wychodzi taniej i z internetowym sprzedawcą też można się targować umiech

minusy to można trafić na kogoś mało uczciwego (na takiego jeszcze nie trafiłem) co mogło by zrazić do tego typu zakupów ... zamawiam prawie zawsze za pobraniem (kilka zł drożej no chyba że niema takiej opcji) otwieram przy kurierze i widzę co doszło ... raz nie odebrałem rośli ... przyszły w stanie zasuszenia ... ale kolejne 3 razy rośliny przyszły zdrowe ... a w okolicy takich nie kupie ... mam jechać do Krakowa czy gdzieś i wydać ze 200 zł na paliwo i stracić cały dzień ? za to mam np. rośliny i wysyłkę

"Wilki nie przejmują się tym , co myślą o nich barany"
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
1 2 »
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »