NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Kora ogrodowa lub żwir dekoracyjny, Szukam w okolicy Stalowej/Niska
Posty: 118
Dołączył: 20 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2013r. 00:26  
Cytuj
Szukam w miarę taniej dekoracyjnej kory ogrodowej. Może być też dekoracyjny (biały, kolorowy) żwir. Mam sporych rozmiarów rabatę do obsypania, dlatego byłabym wdzięczna za informację odnośnie możliwości nabycia w/w w dobrej cenie. Dobrej - to znaczy niższej, niż marketowa ;)

Póki co najtańszą korę namierzyłam w Biedronce, 20L za 3,3zł, ale byłoby super gdyby udało mi się znaleźc coś poniżej 10 zł za 80L. Objeździłam okoliczne punkty sprzedazy roślin, ale tam niestety ceny są wysokie, prędzej poszłabym z torbami niż wyszła z korą...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2013r. 00:26  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2013r. 07:17  
Cytuj
Do tartaków przedzwoń, swego czasu znajomi chcieli korę wokół 300 choinek i wyszła śmieszna kasa

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 148
Dołączył: 10 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2013r. 13:07  
Cytuj
Swego czasu doraźnie kupowałam korę w "Rolniku" w Nisku, cena była przyzwoita.

Nie wiem jaką powierzchnie masz na myśli pisząc "spore rozmiary", ale jeśli to ma być jakiś większy zakup to lepiej poszukać i zamówić z Rzeszowa - łatwiej będzie znaleźć coś w cenie zbliżonej do 10zł.

Poza tym, tak jak Jacek sugeruje, tartak to jest dobry pomysł - sprzedawana luzem na pewno wyjdzie korzystniej niż pakowana w workach

-narkoza płatna czy na NFZ? -Na NFZ, doktorze -AAAaaa, kotki dwa, szarobure obydwa...
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 143
Dołączył: 16 Lut 2011r.
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2013r. 18:36  
Cytuj
Oprócz tego, że tobie się ma podobać, ma też być dobrze roślinom, które będą tam rosły, co ci po żwirku kiedy wszystko padnie?

Kora z drzew iglastych zakwasza glebę więc nadaje się do ściółkowania rabat z roślinami kwasolubnymi. Poza tym utrudnia parowanie gleby, dlatego też nie może być wysypywana wokół roślin nie lubiących wilgoci.

Żwir z drugiej strony z reguły jest zasadowy tudzież obojętny. Dlatego odpada pod iglaki (tuja też iglak), wrzosy, różaneczniki, azalie, magnolie - to te popularniejsze.

Także najpierw sprawdzamy co lubi roślina, a później zastanawiamy się czy nam podoba się bardziej kora czy biały grys.

https://www.facebook.com/ZdjeciaWKuchni
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1818
Dołączył: 6 Lut 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2013r. 21:42  
Cytuj
CYTAT
Oprócz tego, że tobie się ma podobać, ma też być dobrze roślinom, które będą tam rosły, co ci po żwirku kiedy wszystko padnie?

Kora z drzew iglastych zakwasza glebę więc nadaje się do ściółkowania rabat z roślinami kwasolubnymi. Poza tym utrudnia parowanie gleby, dlatego też nie może być wysypywana wokół roślin nie lubiących wilgoci.

Żwir z drugiej strony z reguły jest zasadowy tudzież obojętny. Dlatego odpada pod iglaki (tuja też iglak), wrzosy, różaneczniki, azalie, magnolie - to te popularniejsze.

Także najpierw sprawdzamy co lubi roślina, a później zastanawiamy się czy nam podoba się bardziej kora czy biały grys.




Dlaczego żwir nie nadaję się pod iglaki ? Różne nawozy sypiemy pod drzewka a żwir utrzymuje wilgoć pod nimi, więc menu dla roślin można dopasowywać na kilka sposobów z otoczką która też i nam pasuję.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 143
Dołączył: 16 Lut 2011r.
Skąd: Lublin
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 16 Kwie 2013r. 22:11  
Cytuj
Większość iglaków lubi kwaśną glebę. Niektóre kamienie są zasadowe.
Jeżeli na taki żwir się trafi trzeba pod iglaki dać dużo torfu i używać nawozów zakwaszających - w ten sposób można sobie nawet wapieniem wysypać ziemię wokół iglaków ;)

https://www.facebook.com/ZdjeciaWKuchni
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 69
Dołączył: 3 Kwie 2013r.
Skąd: Stalowa Wola (podkar
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2013r. 10:06  
Cytuj
W Nowej Dębie u Pana Eugeniusza można zabrać ile tylko się chce kory za darmo jeśli ktoś chce namiary to PW.

abra-kadabra.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 118
Dołączył: 20 Cze 2010r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 17 Kwie 2013r. 22:18  
Cytuj
Dziękuję za pomoc. Jutro skoczę do Rolnika sprawdzić cenę.

Co do rodzaju nawierzchni, to nie ma to większego znaczenia. Glebę mam ekstremalnie zakwaszoną, więc żwirek jej nie groźny smiech2 Właśnie żwirek był mi polecany przez profesjonalistów - z tego względu, że na tym kawałku mam głównie liściaste krzewy i żwirek można łatwo oczyścić z liści odkurzaczem, a korę trzeba częściowo usuwać i uzupełniać nową.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »