NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »
Nowy Temat Odpowiedz
« 1 2 3
Ford mondeo ITD,
no1
no1
Posty: 423
Dołączył: 8 Marz 2011r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2013r. 18:11  
Cytuj
CYTAT
ważne czy prawo jest dobre czy złe , i ja o tym mówię


Ja komentowałem tylko Twoje odpowiedzi na moje posty. Ja nie mówiłem o tym czy prawo jest złe czy nie, a Ty odpowiadając to komentujesz, dlatego piszesz nie na temat.

CYTAT
no właśnie , wszyscy jadą a nie się wloką 50 czy 70 km /h.


Mi tu właśnie chodzi o mentalność. Jechałem do Berlina, przede mną całkiem przyzwoita, prosta droga. Ograniczenie do 50km/h, przede mną najnowsze Volvo, dalej nowiutkie Audi... i co? KAŻDY jedzie 50kmh. Nieważne jakie by nie było ograniczenie, oni jeżdżą przepisowo, a my nie.

CYTAT
Ale rozumiem że jako wzorowy obywatel wzorcowo płacisz podatki , jeździsz zgodnie z przepisami itd... i dla Ciebie może być ich jeszcze więcej.


I znowu piszesz nie na temat, a zarazem wymyślasz sobie teorie z kosmosu. Nigdzie nie napisałem, że tak robię, że jeżdżę zawsze przepisowo, że podoba mi się prawo, sposób jego egzekwowania itd...

Tak naprawdę cała moja wypowiedź to REFLEKSJA na temat naszej mentalności, że zawsze upatruje się zła gdzieś na zewnątrz (najczęściej na górze). Owszem, żyjemy w Polsce, a nie w Niemczech. Owszem, na pewno mamy gorsze drogi itd... ale nasza mentalność też się różni. Spójrz wstecz. Pomyśl jak wyglądał nasz kraj jeszcze 20 lat temu. Coś się zmieniło na lepsze... a jednak nikt tego nie widzi. Zawsze widzimy tylko to co jest nie tak jak trzeba. Ja teraz ani nie bronię rządu, ani prawa... po prostu ludzie powinniście też spojrzeć na to z drugiej strony. Ale, nie... przecież każdy z Was, to po prostu kierowca NIEPRZECIĘTNY

http://www.youtube.com/watch?v=skpPNa-TY7s

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2013r. 18:11  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1680
Dołączył: 1 Marz 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2013r. 19:40  
Cytuj
W zasadzie to mógłbym się w większości z Andrzejkiem zgodzic, ale...

To, że ludzie łamią przepisy drogowe i traktują je jako wymierzone przeciwko nim jest dla mnie zrozumiałe.
Prawo jako wiele przepisów dot. nie tylko ruchu drogowego mamy do doopy, służy ono bardziej samemu sobie niż ludziom, ewentualnie szerzeniu zamętu i łapaniu płotek.

Jak można od ludzi wymagac przestrzegania prawa jak co rusz jakiś poseł, urzędniczyna czy jakaś prokuratorzyna z imunitetem śmieje się służbom i społeczeństwu prosto w twarz.

Co taki awansowany na premiera malarz kominów Tusk czy na ministra kelner Nowak mogą wiedziec o realiach ruchu drogowego patrząc na to z okna samolotu, śmigłowca czy ewentualnie przez przyciemnioną szybę z tylnej kanapy limuzyny?

Wiadomo, że musi istniec jednolite, spójne i przede wszystkim dobre, mające związek ze światem realnym prawo (np. byłe już na szczęście ograniczenie na Podskarpówce do 50 km/h) a konsekwencje jego nie przestrzegania mają dotykac WSZYSTKICH!!! bez względu na zajmowaną pozycję społeczną.

Wierzę, że spora częśc społeczeństwa uznałaby za słuszne ściganie za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego gdyby pijany poseł tracił prawo jazdy albo za jazdę z prędkoscią 100 km/h w terenie zabudowanym dostawał np. 1000 zł + 10 pkt.

Problemem w Polsce w zakresie przestrzegania prawa jest to, że pospólstwo ma go przestrzegac a wielkopaństwo ma to w doopie i nikt mający realną władzę nie chce z tym nic zrobic

"Demokracja jest wtedy, gdy dwa wilki i owca głosują, co zjeść na obiad. Wolność jest wtedy, gdy uzbrojona po zęby owca może się bronić przed demokratycznie podjętą decyzją." Benjamin Franklin
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 7810
Dołączył: 29 Lip 2009r.
Skąd: PiSlamabad
Ostrzeżenia: 20%
ff
Wysłany: 20 Kwie 2013r. 23:30  
Cytuj
Kosmal posłowie mają nas w dupie bo nie my ich wybieram. To od wodza partii zależy który z nich zasiądzie w ławach poselskich. Posłów jest tylko 460 do nich dochodzą wszelkie VIPy, vice ministrowie, sekretarze i cała masa innych uprawnionych do olewania przepisów. Potrafią kłamać przed kamerą byle tylko wyszło że to oni są ofiarą złych przepisów.

Nie zmienia to jednak faktu, że zapierdalający Kowalski trasą na Janów 150km/h nie jest bezpiecznym zjawiskiem. Ten sam Kowalski jak będzie leciał setką na Nisko ze Stalowej to też nie jest to bezpieczne.
Mamy stare samochody, kiepskie drogi i chcemy jeździć szybciej niż przepisy drogowe pozwalają. Ba... sami chcemy te granice prędkości ustalać. To mieszanka bardzo niebezpieczna.

Prewencja w postaci partoli, później atrap, potem fotoradarów i ich atrap już była. Gówno przyniosła. Dziś jak ktoś napisze, że jeździ przepisowo to jak poczytasz komentarze wyżej przekonasz się że to niemożliwe i na bank kłamie. Dziś trendy jest zapierdalać i pochwalić się w towarzystwie że trasę na warszawę robi się w dwie godziny. Prewencja nie przemówiła do rozsądku wielu kierowców więc może mandat, punkty i kara finansowa będzie skuteczna.

Po 89 roku jak już było nas stać i mogliśmy kupować niebieckie bryczki pojawiła się masa krzyży w rowach. To była selekcja naturalna i szczęśliwie tych najbardziej niebezpiecznych już nie ma. Niestety zabili lub skrzywdzili wielu niewinnych ludzi. Wydawało by się ze teraz mamy deczko lepsze bryczki i lepsze drogi powinno być lepiej ale niestety nadal prędkość i niedostosowanie prędkości do warunków drogi lub pogody to stały powód wypadków.

Jak słyszę i można to przeczytać w komentarzach powyżej "łamie przepisy bo dróg nie ma" to ręce opadają. Brak logiki, brak rozsądku. No cóż ITD ma kawał roboty do wykonania.

Powtarzam, chcemy by działalność ITD straciła sens jeździjmy przepisowo. Nikt nie będzie do nich dokładał. Na razie jest na utrzymaniu piratów drogowych i jeszcze łatają nasz budżet.

pozdrawiam.

Obrazek

"Jednym z podstawowych zadań programowych jakie sobie stawiam za cel w kadencji 2014-2018 jest obniżenie kosztów życia mieszkańców Stalowej Woli" Lucjusz Nadbereżny
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 787
Dołączył: 17 Sie 2010r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 21 Kwie 2013r. 18:24  
Cytuj
Nie, którzy lamentują jakby poza miastem wolno było jechać prędkością roweru. A większość nie potrafiłaby opanować samochodu w ekstremalnej sytuacji z tych dozwolonych 90
Dlaczego nie potraficie cieszyć się z luksusu, jakiego daje wam życie, przecież spokojna jazda też jest fajna. Ulica to miejsce publiczne i dlatego są nakazy i zakazy. A co nie, którym tylko mało i mało...
CYTAT
bobi126
chcę jechać przez las 120 , tyle mi wystarczy

Inny będzie chciał, 180 bo są i tacy...
A jak ktoś przywali w ciebie to jak przeżyjesz będziesz miał pretensje do niebieskich, dlaczego nie łapią tylko na komendzie siedzą i nic nie robią.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
« 1 2 3
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Off-Topic » Rozmowy na każdy temat. »