NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »
Nowy Temat Odpowiedz
Oświadczenie o wywóz śmieci, Po co komu mój Pesel
Posty: 22
Dołączył: 13 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2013r. 11:54  
Cytuj
Ciekawi mnie jedna rzecz. Po co spółdzielni na oświadczeniu o ilości osób zamieszkujących dany lokal, rubryka 'PESEL'. Nie ma na nim ani klauzuli o ochronie danych osobowych. Nie ma aktu prawnego który powodowałby konieczność gromadzenia przez spółdzielnię Peselów ludzi zamieszkujących mieszkanie. Wynajmuję mieszkanie, po co komu mój pesel? :/ Z tego co czytam na internecie, to w wielu miejscowościach ludzie skarżyli się na te pesele. Nawet Główny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych wypowiedział się na ten temat negatywnie. Składał ktoś takie oświadczenie bez podawania Peselu? Ciekaw jestem czy tylko ja to zauważyłam.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2013r. 11:54  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2013r. 12:45  
Cytuj
Są i plusy.
Wzrośnie zatrudnienie w firmie segregującej bo w momencie, gdy będzie się płacić więcej za wywóz śmieci przestanie się segregować.
Takiego "niusa" usłyszałem od starszego pokolenia pod blokiem.
U nas np nie ma szans na segregację śmieci, bo starszym "singlom" ta minimalna różnica nie robi aż takiej róznicy, więc z automatu 3 bloki będą płacić wyższe składki. W związku z powyższym owe 3 bloki, płacąc za segregację przestaną to robic i niech się martwią ci od segregacji. Niestety jest to prawda, bo czemu mam segregować skoro płace za nią?

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2013r. 13:18  
Cytuj
O właśnie, dobrze, że ten temat jest. Mam blok akurat w SM i takie oświadczenie też dostałem.
Moje pytanie: chcę w polu o selektywnym gromadzeniu odpadów wpisać NIE, czy jakieś konsekwencje takiego czegoś są? Ponoć to tylko 2-3 zł różnicy czy selektywnie czy nie. Chętnie bym wpisał NIE, tylko zastanawia mnie co będzie później, żeby mi ktoś nie przysolił jakiejś sporej opłaty za brak segregacji.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 22
Dołączył: 13 Marz 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2013r. 15:21  
Cytuj
Czemu kara? Zapłacisz bodajże 15zł zamiast 12. O żadnych karach chyba nie ma mowy skoro płacisz składkę za śmieci niesegregowane.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2013r. 16:05  
Cytuj
Masz drugą stronę i tam jest wsio opisane o różnicy w cenie itp. Pisze też o tym, że gdy śmieci będą niesegregowane to z automatu cena idzie w górę. My wpisaliśmy segregacje, ale jak znam życie po miesiącu się to zmieni

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2013r. 16:06  
Cytuj
No to git, nie będę segregował. 3zł mnie nie zbawi.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2013r. 16:13  
Cytuj
3 zł od łeba więcej

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 673
Dołączył: 13 Sie 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2013r. 16:28  
Cytuj
ale czy ta segregacja jest taka trudna ? 3 zł to jest smieszna kwota ale mi się wydaję że nie o to chodzi - musimy zmieniać swoje nawyki , bo po mału niszczymy niestety swoje otoczenie ( ziemię ) . Kto był we Włoszech wie jak ładnie wyglądają sterty śmieci na ulicach .

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 1863
Dołączył: 9 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 1 Maja 2013r. 17:02  
Cytuj
No ale przecież ja tych śmieci nie będę wyrzucał na ulicę...
Po drugie widziałem kiedyś jak przyjechał samochód po śmieci z posegregowanych pojemników. Wrzucił wszystko na jedną kupę i segregacja poszła się "jechać"...

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 315
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 16:21  
Cytuj
A co gdy nie przedłoże tego oświadczenia w spółdzielni?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 64
Dołączył: 29 Marz 2013r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 140%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 17:19  
Cytuj
Najfajniejsze jest że jak stwierdzą nieposegregowane śmieci to wszyscy z danego rejonu płacą więcej.Przecież nie dojdą kto nie posegregował.No więc ja z czystym sumieniem ładuje śmiecie gdzie popadnie i płaćcie wszyscy więcej.A o ochronie środowiska nie bredzcie,przestańcid jeździć do marketu oddalonego o kilometr samochodem,przestańcie budować parkingi i niszczyć zieleń miejską,filozofy

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 65
Dołączył: 26 Maja 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 19:43  
Cytuj
CYTAT
Najfajniejsze jest że jak stwierdzą nieposegregowane śmieci to wszyscy z danego rejonu płacą więcej.Przecież nie dojdą kto nie posegregował.No więc ja z czystym sumieniem ładuje śmiecie gdzie popadnie i płaćcie wszyscy więcej.A o ochronie środowiska nie bredzcie,przestańcid jeździć do marketu oddalonego o kilometr samochodem,przestańcie budować parkingi i niszczyć zieleń miejską,filozofy
Też tego nie rozumiem- połowa bloku będzie segregować, a druga połowa będzie wrzucać nieposegregowane śmieci do tych samych kubłów, a może przy każdym bloku będą podwójne smietniki?
Kiedyś zbieraliśmy makulaturę, szmaty, szkło, złom oddawaliśmy do skupu i mieliśmy za to pieniądze.Dziś mamy segregować, słono co miesiąc płacić, a zyski zbiera ZOM. Paranoja.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 53
Dołączył: 3 Wrz 2009r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 19:54  
Cytuj
CYTAT
A co gdy nie przedłoże tego oświadczenia w spółdzielni?


Złożenie oświdczenia służy temu żeby "obliczyć" ilu mieszkańców rzeczywiście zamieszkuje w danym mieszkaniu - jeżeli się tego nie złoży to SM weźmie pod uwagę osoby zameldowane a to jest zmienne no bo ilu ludzi wyjechało np. do UK albo poprostu studenci itd. a są tode facto dalej mieszkańcy STW. A co do segregacji to ja tez wpisuję NIE w rubryce segregacja - i uważam że robię uczciwie bo nie mam zamiaru segergować.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 234
Dołączył: 23 Sty 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 22:12  
Cytuj
CYTAT
No ale przecież ja tych śmieci nie będę wyrzucał na ulicę...
Po drugie widziałem kiedyś jak przyjechał samochód po śmieci z posegregowanych pojemników. Wrzucił wszystko na jedną kupę i segregacja poszła się \"jechać\"...


Kłania się brak wiedzy o segregacji odpadów.
W zdecydowanie większości przyjeżdżający samochód wrzuca wszystkie posegregowane śmieci do jednego kontenera.
Technologia na wysypisku z pomiędzy szkła, metalu, papieru spokojnie da sobie rade.

Kwestia czasu jest tylko gdy różnica pomiędzy segregowanymi a niesegregowanymi odpadami stanie się ogromna.

Ludzi na początek trzeba przyzwyczaić, wg planów rządu, różnica ma być rzędu 4-5 razy większych kosztów dla nieselektywnej zbiorki odpadów.

Radze wiec przemyśleć co się wypełnia i robi i...
... wspomnieć moje słowa za jakieś rok, dwa.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 23:34  
Cytuj
Suba zobaczymy. Natomiast do jesieni będzie wiadomo czy z automatu podniosą opłaty za śmieci.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 112
Dołączył: 24 Lis 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 4 Maja 2013r. 09:13  
Cytuj
różnica niewielka bo 2-3 złote. Natomiast gdy różnica wynosi już 12 zeta pomiędzy segregowanymi a nie segregowanymi to już sporo.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Nasze miasto »