NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »
Nowy Temat Odpowiedz
Nie ma miejca dla godła RP w auli KUL, Czy KUL jest uczelnią polską?
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 2 Maja 2013r. 11:05  
Cytuj
Miałem okazję być niedawno w auli KUL w Stalowej Woli. Ładny obiekt, choć niezbyt nowocześnie wyposażony.
Moją uwagę zwrócił duży krzyż na ścianie, a pod nim równie duży portret Karola Wojtyły.
Krzyż na ścianie w uczelni katolickiej jest jak najbardziej na miejscu, podobnie jak portret JP II, który jest patronem tej uczelni.
Zabrakło mi jednak na ścianie elementu, który znajduje się w każdej klasie w polskich szkołach czyli godła Rzeczypospolitej Polskiej.
KUL jest uczelnią prywatną, ale dotowaną przez polskie państwo (a nie np. przez Watykan) - tylko w 2012 r. KUL dostał w formie dotacji z budżetu 72 mln zł na działalność dydaktyczną i ponad 18 mln zł na stypendia dla studentów.
Czy sądzicie, że na ścianie auli powinien być orzeł czy może np. taki herb:
http://pl.wi(...)City.svg
PS
W dniu święta flagi pozdrawiam wszystkich, którym chciało się wyeksponować nasze barwy narodowe.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 2 Maja 2013r. 11:05  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 2 Maja 2013r. 12:04  
Cytuj
Jakoś mnie to nie dziwi.
Przecież np.portret JP II to tylko pokazówka.
Ile z jego nauk KUL realizuje?
Podobnie jest z pomnikami.Sam prosił aby niczego takiego mu nie stawiali.sciana

Wracając do tematu
Nie tylko tam nie ma godła RP.Czy w jakimkolwiek budynku kościelnym się ono znajduje?A krzyż ma wisieć w każdej instytucji państwowej.
Najlepiej w każdym pomieszczeniu...mlotek

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 396
Dołączył: 27 Maja 2012r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 40%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 10:01  
Cytuj
CYTAT
Nie tylko tam nie ma godła RP.Czy w jakimkolwiek budynku kościelnym się ono znajduje? A krzyż ma wisieć w każdej instytucji państwowej.
Najlepiej w każdym pomieszczeniu.

Za dużo oczekujesz od tej instytucji - w końcu księża, to faceci rozmawiający osobiście z samym Bogiem.

A godło RP w kościele nie musi wisieć - wystarczy herb Watykanu.
Co innego KUL.
W świetle przepisów KUL jest uczelnią prywatną (właścicielem jest Kościół katolicki) na prawach uczelni państwowych - bo ma prawo nadawania tytułów i stopni naukowych uznawanych przez państwo. KUL otrzymuje dotację od państwa taką samą jak uczelnie państwowe.
I dlatego dla godła Rzeczpospolitej Polskiej miejsce powinno się znaleźć.

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Opinie »