NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »
Nowy Temat Odpowiedz
Ubezpieczenie mieszkania,
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 19:55  
Cytuj
Witam chciałbym zapytać Was o zdanie czy warto ubezpieczać mieszkanie na 4 piętrze (ostatnim)? Większość zdarzeń które są wymienione w standardowym ubezpieczeniu raczej mnie nie dotyczy, natomiast te najbardziej prawdopodobne jak kradzież czy przepięcia są dodatkowo płatne. Stad moje pytanie warto ubezpieczać czy sa to pieniądze wyrzucone w błoto?

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 732
Dołączył: 2 Lip 2008r.
Skąd: Stalowa Wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 19:55  
Cytuj

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5008
Dołączył: 5 Paź 2010r.
Skąd:
Konto zawieszone
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 20:43  
Cytuj
Najczęściej włamania dokonywane są do mieszkań na ostatnich piętrach.
Po prostu jeśli nie ma sąsiadów,to jest nikła szansa aby ktoś z dołu wchodził na górę.
Pytanie:co chcesz ubezpieczyć?
Jeśli nie masz wartościowych rzeczy ubezpieczenie od włamania nie ma sensu.
Podobnie jak np.od zalania przez sąsiada z góry(bo niby jak).Sprzęt elektroniczny łatwo zabezpieczysz listwą za 80-100 zł.
Lepiej kup mocne drzwi z odpowiednią futryną(najlepiej antywłamaniowe) i min.2-ma porządnymi zamkami.
A jak się uprzesz ubezpieczyć,to np.za takie drzwi będzie zniżka w polisie.

Najlepszy alarm to mały "dziamdziający" kundel albo wredna,wścibska sąsiadka. potluczony

SPRZEDAM BOEING 747 WERSJA SPEC, GARAŻOWANY. MAŁY PRZEBIEG 22,9 MLN.KM. PO PRZEGLĄDZIE WAŻNYM DO 2030 ROKU, WYMIENIONE ZAWIESZENIE, ROZRZĄD SILNIKÓW, KLIMATYZACJA 10-CIO STREFOWA, PRZYCIEMNIANE SZYBY, AIRBAG. NIE BITY. KOLOR BIAŁO- NIEBIESKI Z LOGO "PRESIDENT USA". CENA DO NEGOCJACJI.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 21:49  
Cytuj
Sąsiadów na ostatnim piętrze co jakiś czas zalewa rozszczelniający się dach...

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 66
Dołączył: 26 Lip 2011r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 22:55  
Cytuj
Drzwi antywłamaniowe posiadam, gorzej z czujnymi sąsiadami, każdy pilnuje własnego nosa. Z dachem też wszystko w porządku, jedynie co może się wydarzyć to mogę zalać sąsiada na dole ;) Skorzystam z pomysłu z listwą zabezpieczającą. Dzięki

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 5011
Dołączył: 20 Lut 2009r.
Skąd: stalowa wola
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 3 Maja 2013r. 23:31  
Cytuj
U nas blok relatywnie młody. Pocieknie, naprawią, mija 3 lata i powtórka z rozrywki. Ubezpiecz się na zalanie, a kradzieże się zdarzają.
Ja płacę 200-300 rocznie za full opcje w pzu i nie martwię się o nic.

"Są tylko trzy prawdziwe sporty: Walki byków, wspinaczka, motorsport, a reszta to tylko gry". - Ernest Hemingway.
Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 43
Dołączył: 24 Lip 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2013r. 12:18  
Cytuj
Zawsze warto się ubezpieczyć z tym że musisz znaleźć firmę, która zabezpieczy Twoje potrzeby. Np. przepięcia o których była mowa, one nie we wszystkich towarzystwach są dodatkowo płatne, ja mam to w cenie. Jeśli chodzi o wspomnianych sąsiadów co zalewają, nie masz ich ale Ty zawsze możesz kogoś zalać, pękający wąż pralki albo umywalki to niestety się zdarza, Ty w pracy a woda leci i leci, a nie zalewa tylko sąsiada niżej, potrafi cały pion pomoczyć dlatego wykup koniecznie dodatkowe ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Jak masz dzieci małe to takie ubezpieczenie też się ich tyczy, np. jak rowerkiem wjedzie sąsiadowi w auto i porysuje, korzystasz z OC i masz z głowy. W momencie kiedy Ciebie zaleje przeciekający dach to możesz zgłosić się do swojego ubezpieczyciela, on policzy szkodę, wypłaci pieniądze na albo za naprawę a potem w ich gestii jest odzyskanie regresem pieniędzy od zarządcy budynku. Odnośnie drzwi antywłamaniowe z atestem to masz spokojnie zniżkę praktycznie w każdej firmie na ryzyko kradzieży a tak na prawdę to ono jest najdroższe. Jak miał byś jakieś pytania to chętnie pomogę umiech

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Posty: 67
Dołączył: 21 Lut 2012r.
Skąd:
Ostrzeżenia: 0%
ff
Wysłany: 6 Maja 2013r. 21:35  
Cytuj
jeżeli chodzi o ubezpieczenie mieszkania to na pewno nie polecam firmy o nazwie aviva

Profil 
Prywatna wiadomość 
 
 
Nowy Temat Odpowiedz

NawigacjaStart » Forum » Stalowa Wola » Szukam ... »